Skocz do zawartości

grudniówki2 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 45,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • fredeczkaa

    4147

  • mittka

    4665

  • Mamusia
Ja raz w życiu przez 3 miechy brałam tabsy i też przytyłam ale trudno się mówi, nie można mieć wszystkiego. Prezerwatywy odpadają bo jestem uczulona a takie "będziemy uważać" może się skończyć 5 dzieci :laugh: :laugh: :laugh: Mąż uważa, że skoro tak długo staraliśmy się o Majkę to ciężko będzie znowu zajść w ciążę ale niestety może być całkiem na odwót 🤢

Poza tym laski jak karmicie piersią to nie ma owulacji, jak nie ma owulacji nie można zajść w ciążę, ale nie trwa to wiecznie dlatego trzeba się obserwować.

Asiula picząc "wkładka dopochwowa" masz na myśli spiralę czy może wyskoczyło coś nowego o czym nie wiem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asiula o tej wkładce po prostu za mało wiem bo jeszcze nie czytałam nic na ten temat więc po prostu nie wiem...

O tabletkach dla karmiących matek też jeszcze nic nie wiem :P Nie interesowała się jeszcze antykoncepcją po porodzie więc muszę się rozejrzeć po necie za możliwościami bo to najwyższy czas 😉

Póki co wydaje mi się, że na początku prezerwatywy,a potem tabletki Logest bo brałam je długo i było ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akompf o minipigułkę Ci chodzi pewnie? Też się nad nią zastanawiałam ale boje się przytycia a ja muszę zrzucić po ciąży a nie przybierać jeszcze:P
Ale jak ktoś może brać tabletki to jest fajne rozwiązanie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
stawiam na minipigułki... natura odpada, prezerwatywy też, samo karmienie mnie nie uspokaja bo kumpela myślała że karmiąc nie zajdzie w ciążę a po 3 miesiącach od porodu zaszła w kolejną ciążę... wkładka też odpada, bo nie wyobrażam sobie mieć coś tam, no a zastrzyk mi kiedyś gin odradziła bo jest jeden na 3 miesiące i jak się źle będę czuła po nim- bo to mega dawka hormonów- to nie będę mogła go odstawić jak tabletek... a te minipigułki nie są drogie, patrzyłam tera w internetowej aptece to są za 35zł. a jak zacznę tyć, to odstawię. Z resztą kiedyś w Rozmowach w toku był temat antykoncepcji i skutków ubocznych i gin się wypowiadał że tabletki nie sprawiają że się tyje, tylko pobudzają apetyt więc myślę, że trzeba nauczyć się sztuki panowania nad nadmierną ochotą na jedzenie i się nie przytyje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiesz co, w życiu nie zdecydowałabym się na spiralę, nawet jakbym miała pewność, że zaraz po porodzie zajdę w następną ciążę. Niestety jest ogromna ilość skutków ubocznych takiej wkładki, może ona nawet prowadzic do bezpłodności co zdarza się stosunkowo często.

Akompf ja właśnie o tej minipigułce dla mam karmiących myślałam .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jak usłyszałam o spirali, że ona teoretycznie zabija dziecko to dziękuję... bo działa na tej zasadzie, że najpierw dochodzi do zapłodnienia i w momencie kiedy zapłodniona komórka schodzi z jajników, spirala ją "zabija", skręca czy ... nie wiem jak to nazwać... a że dla mnie zapłodniona komórka to już jest dziecko (nie uznaje pojęcia embrionów czy innych) to sobie nie wyobrażam, że co miesiąc mogłabym zabijać kolejne swoje dziecko...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałam trochę i w tej chwili to nie ma takich niebezpieczeństw jak kiedyś bo ciągle je udoskonalają, siorka ma 5 lat spirale i nawet nie myśli o innych metodach prócz tej, no ona ma już 2 dzieci więc tylko ją wymienia jak "termin
ważności" się skończy. Ale jakoś się nie boję, jestem na wkładkę nastawiona 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kajtucha przepraszam ale bzdury słyszałaś, spirala zagęszcza śluz w szyjce macicy żeby utrudnić drogę plemnikom i nic więcej 🤨
O tabletkach kiedyś też mówiono że dziewczyną zaczną rosnąć włosy na klatce piersiowej jak je będą brały :laugh: :laugh: :laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
generalnie przeraża mnie myśl o tym, że znowu trzeba będzie zacząć się bawić w antykoncepcję... choć mój małżonek ostatnio stwierdził że się starzeje i ma coraz mniej siły na wychowywanie dzieci więc najlepiej będzie jak natrzaskamy od razu ze 3 i będziemy mogli się spokojnie starzeć... po czym stwierdził że nie wyobraża sobie kolejnych takich 9 miesięcy z moimi humorami histeriami i w ogóle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
O mamo jaki temat 🤪 kurcze nie myślałam o tym a w sumie dzidziusia już więcejnie planuje więc coś trzeba będzie zrobić.Tabletek nigdy nie brałam i przez 8 lat po prostu uważaliśmy hehe i jakoś się udało :P a teraz to już się chyba zdecyduje na tabletki tylko trza będzie znaleźć takie po których się nie tyje :P

Dobrze rozmawiajcie sobie dalej kochane,a ja zmykam na te tańce.Do potem paaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fredeczko gratuluje serdecznie zdrowej córeczki i ciesze sie strasznie, że jestes juz po wszystkim. Duzo buziaków 😘 😘 😘 😘

Wioletko kochana a kto Tobie powiedział , ze podczas karmienia piersią nie ma owulacji i nie można zajść w ciąże?? Oczywiście że można...są oczywiście odstępstwa od tej reguły tu jest fajnie opisane wszystko http://www.edziecko.pl/ciaza_i_porod/1,79333,4561272.html
Moja szwagierka karmi piersią swojego 3 misięcznego synka i już od 2 miesięcy bierze tabletki antykoncepcyjne specjalne dla matek karmiących.
A jesli o mnie chodzi to ja będe tylko ,,uważac", bo dość długo staraliśmy się o Małą i drugie dziecko chciałabym urodzić do 30 tki co najmniej, wiec jak zajdę w ciąze szybko to nawet się ucieszę...oczywiście nie chciałabym zajśc po miesiącu od urodzin Małej, ale tak po roku...
No a jak sie zdarzy wczesniej to tez sie nie załamie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
AguśW ten artykół tylko potwierdza to co napisałam wcześniej:
"Metody naturalne

Jak działa?

Karmienie piersią hamuje owulację, pod warunkiem, że:

* niemowlę jest karmione piersią na żądanie i prócz mleka mamy nie dostaje nic innego,

* maluch nie ssie smoczka-uspokajacza, tylko maminą pierś,

* karmień jest co najmniej sześć razy na dobę, przerwy między nimi nigdy nie trwają dłużej niż sześć godzin (nawet w nocy), a łączny czas karmienia wynosi przynajmniej 100 minut."

I oczywiście trzeba się umieć obserwować 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
swoją drogą byłoby wesoło gdyby ten starzejący się pan pochodził sobie z takim brzucholem 🙂 już sobie wyobrażam jak staro by się wtedy czuł, skoro teraz mu ciężko. Bo póki co to fajnie się tak nabijać z nas, że wielki brzuch, że z wanny ciężko wyjść, że stóp nie widać... ale może natura czy nauka pójdzie kiedyś na tyle do przodu, że sami będą chodzić w ciąży, rodzić i siedzieć z dziećmi w domu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej dziweczynki 🙂

wróciłam do Wrocławia, więc od teraz jestem bardzo czeto na brzuszku, nie tylko przez chwilkę jak w ostatnim tygodniu 😉

Fredeczka serdeczne gratulacje dla młodej mamusi, cieszę, się, że wszystko dobrze z Wiki i z tobą 🙂

Wiolka za tydzień i ty pewnie już będziesz mamusia, trzymam kciuki 🙂

Ewa przejeżdżałam dzisiaj koło Kamieńskiego i nasłuchiwałam grudniówkowego krzyku, ale niestety była cisza:laugh:

Aga84 ja jutro idę po wynik na paciorkowca, ciekawe co mi wyszło, nie martw się bo wiele kobiet go ma i wszystko jest ok, tylko szkoda maleństwa, że zaraz antybiotyk dostanie 🙃

A co do postu admina, no ja go popieram, bo nie jest interesujące przeglądanie 10 suwaczków pod postem jednej osoby, ale to już moje zdanie:P

co do antykoncepcji to ja nie mam pojęcia co będę stosować, ale nie chce mi się łykac pigułek codziennie, a prezerwatywa, no cóż mało wygodna i mało pewna, a ja na razie mie chce mieć 2 dziecka, jeśli wogóle kiedykolwiek będę chciała:laugh:

a i boli mnie gardło, mam nadzieję, że nie złapałam anginy od siostrzenicy 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...