Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2011... | Forum o ciąży


guga

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 26,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaagaaa

    2257

  • pammat

    2228

  • novaM

    2360

  • coquelicot

    1836

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
amnie lekarz dzisiaj zapytał gdzie pracuje i czy jakies zwolnienie to ja mówię że jestem menager house a on 😮 nie zajarzył a za chwilkę śmiech komedia no i 3 kg przytyłam jest szał dorzucam troche fotek do naszego albumiku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aniqa1111 napisał(a):
hej, mam pytanie, czy któraś z was choruje na niedoczynność tarczycy i czy bierzecie aktualnie jakieś leki? Bo ja mam od 2 lat, najpierw mialam spora nadczynnosc, a w ciazy zrobila sie z niej lekka niedoczynność. Jak tylko sie dowiedzialam o ciazy to poszlam do endokrynologa i babka zapisala mi od razu eythyrox 25mg (czyli najmniejsza dawke) na niedoczynność. po miesiacu okazalo sie ze moje FT4 jest powyzej normy (tak bardzo sie podnioslo, mimo najmniejszej dawki)więc odstawila mi na dwa miesiace tabsy. i przez ten czas bylo ok.Bylam dzisiaj na wizycie, FT4 dalej jest niby w normie, wyniki 16,35 czyli idealnie pośrodku, a mimo to znowu dostalam recepte na eythyrox 25mg. mam brac 2 tygodnie. No i moje pytanie: mozna tak w ciązy skakać z tymi lekami, tzn. raz brać, potem odstawiać i znowu brać? nie powinno byc jakiejs ciaglości?


WITAJ ANIQA
JA TEŻ MAM NIEDOCZYNNOŚĆ TARCZYCY.
TEŻ BIORĘ LEKI ,ELTROXIN-TO JEST TO SAMO CO EYTHYROX,I MOJA DAWKA NA POCZĄTKU ZANIM BYŁAM CIĄŻY BYŁA 50 MG,PO CZYM ZWIĘKSZYLI MI NA 75MG.A TYDZIEŃ TEMU BYŁAM U ENDOKRYNOLOGA NA WIZYCIE I POMIMO ŻE TSH FT4 W NORMIE BYŁO TO I TAK DAWKA ZNOWU ZWIĘKSZONA TZN.OD PON DO PIĄTKU 100MG SOB-NIEDZIELA 150.TŁUMACZYŁ TO TYM ŻE DZIECKO MUSI MIEC TEN HORMON DOSTARCZONY BO JEST ON BARDZO WAŻNY DLA JEGO ROZWOJU I NIE MOŻNA SOBIE POZWOLIC NA TO ŻE DOSTAIE GO ZA MAŁO.TAK ŻE ZA 3 TYG.BADANIA KRWI ABY SPRAWDZIC POZIOM HORMONÓW PO ZWIEKSZENIU DAWKI LEKU I POTEM WIZYTA U LEKARZA.WIESZ O TYM ŻE JAK MAMY NIEDOCZYNNOŚĆ TO NASZE DZIECIĄTKA ZARAZ PO PORODZIE BĘDĄ SPRAWDZANE POD KĄTEM TYCH TARCZYCOWYCH PROBLEMÓW,GDYŻ CZASEM MOGA MIEC MAŁE PROBLEMY Z TARCZYCĄ.MOJA KOLEŻANKA NIEDAWNO URODZIŁA SYNKA I ZARAZ GO BADALI CZY Z NIM OK WSZYSTKO I PODAWALI MU JAKIEŚ LEKI.ALE JEST OK. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
holi32 napisał(a):
hej basia to ty juz masz wozek!!!! wczesnie troche ale oki!!!! Ja siedze i sie nudze
co mialas dobrego na obiadek dzis


Byla przecena na wozki i nie wiedzialam jak dlugo potrwa wiec wolalam kupic teraz 🙂
To prawda troche wczesnie, ale jeszcze mam troche miejsca w domu, wiec mam gdzie trzymac 😉

Co do obiadku to nadal mnie sie trzymaja hamburgery wiec dzis zahaczylam o McDonalda 😉 nie zbyt zdrowe ale juz nie umialam wytrzymac 🙂 teraz sie zajadam brzoskwiniami i czeresniami 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ulka .... nie boj sie czekolady kawalek nie zaszkodzi.. ja wczoraj tez 4 czy 5 kostek duzych zjadłam i cukier dzis po badaniach ok jak poprzednio.... co innego jak bys cała wcieła 😜P a co do odstawiania to ja niedawno odstawialam luteine i powiedzial ze po 14 tygodniu odstawienie z dnia na dzien nic nie spowoduje bo prace zaczyna łozysko i wieksze masz i tak stezenie niz w tej tabletce... ja schodziłam z 6 tabeltek do 4, pozniej z 4 do 2 ostatni tydzien bralam tylko rano i odstawilam. staraj sie nie kroic leków. wiekszosci z ich nie powinno sie rozpoławiac... trzymam kciuki i wiem ze na bank bedzie ok po odstawieniu ale balam sie jak ty:PP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A TAK WOGULE TO "WYSTRASZONA"JESTEM TYMI OPOWIEŚCIAMI O PORONIENIACH....NACZYTAŁAM SIĘ U WAS I TERAZ PANIKA.PRZECIERZ JA DALEJ MAM MDŁOŚCI 😞 I TERAZ SIĘ BOJĘ ŻEBY COŚ ZŁEGO SIE NIE STAŁO.NA DODATEK BRZUSZEK MI SIE ROBI TWARDY JAK ZA DUŻO POCHODZĘ ALBO ZJEM I TEZ MAM STRESA.A NADAL NIE CZUJĘ "RUCHÓW"DZIDZI-A DUŻO Z WAS JUZ TAK MA 😞 NA DODATEK MÓJ LEKARZ KAZAŁ MI ODSTAWIC CZOPKI KTÓRE BRAŁAM OD POCZATKU CIĄZY (Z PROGESTERONEM) BO MÓWI SIE ŻE PO 14 TYG JUŻ NIE MA SENSU PRZYJMOWAĆ PREPARATÓW Z PROGESTERONEM PODTRZYMUJE SIE TYM CIĄŻE TYLKO DO MAX.15 TYG.A POTEM MA BYC DOBRZE CHYBA ŻE Z DZIDZI JEST COŚ ŹLE.... I DO PRACY ZA TYDZIEŃ WRACAM POWOLI....JA PITOLĘ STRESA MAM O WSZYSTKO !!!! 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
CANDYNS napisał(a):
A TAK WOGULE TO "WYSTRASZONA"JESTEM TYMI OPOWIEŚCIAMI O PORONIENIACH....NACZYTAŁAM SIĘ U WAS I TERAZ PANIKA.PRZECIERZ JA DALEJ MAM MDŁOŚCI 😞 I TERAZ SIĘ BOJĘ ŻEBY COŚ ZŁEGO SIE NIE STAŁO.NA DODATEK BRZUSZEK MI SIE ROBI TWARDY JAK ZA DUŻO POCHODZĘ ALBO ZJEM I TEZ MAM STRESA.A NADAL NIE CZUJĘ "RUCHÓW"DZIDZI-A DUŻO Z WAS JUZ TAK MA 😞 NA DODATEK MÓJ LEKARZ KAZAŁ MI ODSTAWIC CZOPKI KTÓRE BRAŁAM OD POCZATKU CIĄZY (Z PROGESTERONEM) BO MÓWI SIE ŻE PO 14 TYG JUŻ NIE MA SENSU PRZYJMOWAĆ PREPARATÓW Z PROGESTERONEM PODTRZYMUJE SIE TYM CIĄŻE TYLKO DO MAX.15 TYG.A POTEM MA BYC DOBRZE CHYBA ŻE Z DZIDZI JEST COŚ ŹLE.... I DO PRACY ZA TYDZIEŃ WRACAM POWOLI....JA PITOLĘ STRESA MAM O WSZYSTKO !!!! 🤔


Co do mdlosci nie bardzo bym sie tym przejmowala. Mam kolezanke, ktora niestety miala tak ze wymiotowala przez cala ciaze. Lacznie z tym ze w czasie porodu jeszcze 2 razy. Urodzila zdrowa dziewczynke. Mdlosci sa uciazliwe, ale nie ma sie czym przejmowac. A co do ruchow dziecka to kazdy odczuwa to inaczej i w innym tygodniu. Takze nie masz powodow do zmartwien. Skoro lekarz mowi ze jest ok to nie warto miec czarnych mysli bo sie tylko stresujesz bez powodu.
Bedzie dobrze 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Basienka84 napisał(a):
CANDYNS napisał(a):
A TAK WOGULE TO "WYSTRASZONA"JESTEM TYMI OPOWIEŚCIAMI O PORONIENIACH....NACZYTAŁAM SIĘ U WAS I TERAZ PANIKA.PRZECIERZ JA DALEJ MAM MDŁOŚCI 😞 I TERAZ SIĘ BOJĘ ŻEBY COŚ ZŁEGO SIE NIE STAŁO.NA DODATEK BRZUSZEK MI SIE ROBI TWARDY JAK ZA DUŻO POCHODZĘ ALBO ZJEM I TEZ MAM STRESA.A NADAL NIE CZUJĘ "RUCHÓW"DZIDZI-A DUŻO Z WAS JUZ TAK MA 😞 NA DODATEK MÓJ LEKARZ KAZAŁ MI ODSTAWIC CZOPKI KTÓRE BRAŁAM OD POCZATKU CIĄZY (Z PROGESTERONEM) BO MÓWI SIE ŻE PO 14 TYG JUŻ NIE MA SENSU PRZYJMOWAĆ PREPARATÓW Z PROGESTERONEM PODTRZYMUJE SIE TYM CIĄŻE TYLKO DO MAX.15 TYG.A POTEM MA BYC DOBRZE CHYBA ŻE Z DZIDZI JEST COŚ ŹLE.... I DO PRACY ZA TYDZIEŃ WRACAM POWOLI....JA PITOLĘ STRESA MAM O WSZYSTKO !!!! 🤔


Co do mdlosci nie bardzo bym sie tym przejmowala. Mam kolezanke, ktora niestety miala tak ze wymiotowala przez cala ciaze. Lacznie z tym ze w czasie porodu jeszcze 2 razy. Urodzila zdrowa dziewczynke. Mdlosci sa uciazliwe, ale nie ma sie czym przejmowac. A co do ruchow dziecka to kazdy odczuwa to inaczej i w innym tygodniu. Takze nie masz powodow do zmartwien. Skoro lekarz mowi ze jest ok to nie warto miec czarnych mysli bo sie tylko stresujesz bez powodu.
Bedzie dobrze 🤪


KURCZE,TAK BARDZO SIĘ BOJE O TĄ CIĄŻE,PONAD 3 LATA SIĘ STARALIŚMY ,I NAPRAWDĘ JEST TO NAJWAŻNIEJSZA SPRAWA 🙂 I MOŻE DLA TEGO JESTEM AŻ NADTO PRZEWRAŻLIWIONA.WSZYSTKO JEST DLA MNIE NOWE,CZYTAM WASZE SPOSTRZEZENIA I WIDZE ŻE WIĘKSZOŚC Z "NAS GRUDNIÓWECZEK" CZUJE SIĘ LEPIEJ,DOLEGLIWOŚCI 1-GO TRYM.USTAŁY A JA....NADAL MĘKI NAD KIBLEM. JUZ TAK SIE BOJĘ ŻE MARZĘ O NASTĘPNYM USG-JAK ZOBACZE MALUSZKA ZNOWU I BĘDE PEWNA ŻE WSZYSTKO Z NIM OK TO ODSAPNĘ.... A TAK TO KAŻDE PIKNIĘCIE,TWARDY BRZUSIO ITP,NAPAWA MNIE STRACHEM 😉
ALE DOBRZE ŻE "WY" JESTEŚCIE I "DOŚWIADCZONE MAMUSIE"TEŻ 🙂 I PORADZICIE,PODTRZYMACIE NA DUCHU... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
chloe napisał(a):
CANDYNS napisał(a):
PODTRZYMUJE SIE TYM CIĄŻE TYLKO DO MAX.15 TYG.A POTEM MA BYC DOBRZE CHYBA ŻE Z DZIDZI JEST COŚ ŹLE....


co znaczy ze z dzidzi jest cos zle i dltaego po odtawieniu progesteronu moze sie to ujawnic? nie rozumiem... 😞

CHLOE, MI LEKARZ TAK POWIEDZIAŁ PO PONIEDZIAŁKOWEJ WIZYCIE....."PROSZE JUZ ODSTAWIC CZOPKI PROGESTERONOWE ,GDYŻ PO 15 TYG .CIĄŻA MUSI SAMA SIE JUŻ UTRZYMAĆ I PŁÓD SAM PRODUKUJE HORMONY,A JEŻELI NIE TO ZNACZY ZE Z NIM COŚ NIE TAK I TE LEKI I TAK JUŻ TU NIC NIE POMOGA"-TAK SŁOWO W SŁOWO MI POWIEDZIAŁ,WIĘC ZROZUMIAŁAM TO JEDNOZNACZNIE...MAM ODSTAWIC I JEZELI NIC SIE NIE STANIE TYPU,KRWAWIENIA CZY COŚ TO ZNACZY ZE JEST WSZYSTKO W NORMIE I NE MA SIE CO MARTWIC A W RAZIE JAKBY ZACZEŁO SIĘ JAKIEŚ KRWAWIENIE LUB SILNE BÓLE BRZUCHA -KAZAŁ MI JECHAC NA OSTRY DYŻUR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ee, to chyba chodzilo o to ze lozysko juz samo produkuje progesteron. mi lekarka powiedzizla zeby progesteron brac tak do 15-16tc "zeby zadnych niespodzianek juz nie bylo". za tydzien bede to zapytam. mam nadzieje ze nic nie bedzie sie dzialo przy odstawianiu 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ulka napisał(a):
tak wogole to mamy jeszcze jedna grudnioweczke i mozemy ja obserwowac jak sie rozwija jej bęben:
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/9/muchay.jpg/][IMG]http://img9.imageshack.us/img9/7555/muchay.jpg[/IMG][/URL]

przyznac sie! jest wsrod nas anna mucha? hahah


haha, tak widzialam wlasnie ostatnio na poczcie okadke jakiegos szmatlawca, ze anna mucha jest w 4tym miesiacu. w kazdym razie to na pewno nie ja:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Niestey nie jestem az taka zgugowata...hahaha tzn zgagowata jak Mucha 😉

Wlasnie guga przyplyneła z basenu...dzisiaj 1,5 godz...chyba jednak za duzo...ale poszlam z przyjaciolka i ta prawie orgazmu nie dostala w jacuzzi a ja mogłam tylko na nia popatrzec bo w ciazy nie mozna 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hehehe to tez nie ja 😁 Ja mam większy brzuchol.

Dziewczyny super że po wizytach wszytsko jest dobrze i tak ma być.
Wanilia gratulacje dziewczynki - po cichu tez liczę hehehhe
Pammat trzymamy mocno kciuki

Ja jutro mam wizyte na 9 rano i mam nadzieję dowiedziec się co tam siedzi w srodku. Przeczucie mam że to chłopiec a cicha nadzieję ze dziewczynka hehehheheh okaże się jutro 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...