Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2011... | Forum o ciąży


guga

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
A bardzo chętnie możemy się na kawke spotkać kiedyś. Ale to za 2 tyg najwcześniej bo jade jutro nad morze. Holi nie mam żadnego jadłospisu, jem jak wcześniej. Jedyne co może ograniczyłam to to że kupuje słodycze bez cukru( dla diabetyków) i staram się nie jeść bananów i winogron a tak wszystko wpierniczam. Prowadź obserwację tak jak pisałam i wtedy będzie wiadomo czy masz się martwić cukrem. I nie mierz wczesniej niż 2h po posiłku bo bedziesz miała wysoki cukier
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaagaaa

    2257

  • pammat

    2228

  • novaM

    2360

  • coquelicot

    1836

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
hej, hej,
a dzisiaj mam juz troszke lepsze samopoczucie, rano Maluszek urządził mi takie harce w brzuchu, że caly aż sie trząsł i falował we wszystkie strony, tak to fajowo wygladało, aż sie sama do siebie śmiałam 🤪
a jesli chodzi o wage, to w tym tygodniu wyrównałam moje 5 kg, które straciłam przez mdłosci iwymioty.takze nie jestzle, jestem na zero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aniqa1111 napisał(a):
hej, hej,
a dzisiaj mam juz troszke lepsze samopoczucie, rano Maluszek urządził mi takie harce w brzuchu, że caly aż sie trząsł i falował we wszystkie strony, tak to fajowo wygladało, aż sie sama do siebie śmiałam 🤪
a jesli chodzi o wage, to w tym tygodniu wyrównałam moje 5 kg, które straciłam przez mdłosci iwymioty.takze nie jestzle, jestem na zero


poprawilas mi humor... a myslalam ze to tylko ja nie tyje tak szybko... bo dziewczyny tu plus 5 plus 6 a ja niecale 2 i myslalam ze cos ze mna nie tak... bo ja stracilam wlasnie w pierwszym trymestrze i zanim nadgonilam to dopiero 1,8 do przodu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
katja26 napisał(a):
A bardzo chętnie możemy się na kawke spotkać kiedyś. Ale to za 2 tyg najwcześniej bo jade jutro nad morze. Holi nie mam żadnego jadłospisu, jem jak wcześniej. Jedyne co może ograniczyłam to to że kupuje słodycze bez cukru( dla diabetyków) i staram się nie jeść bananów i winogron a tak wszystko wpierniczam. Prowadź obserwację tak jak pisałam i wtedy będzie wiadomo czy masz się martwić cukrem. I nie mierz wczesniej niż 2h po posiłku bo bedziesz miała wysoki cukier


dokładnie nie mierzcie szybciej niż 2 godziny po jedzeniu bo zawsze wtedy na maxa wysoki wychodzi... tak samo jak ktoras z was mierzyla po sniadanku po kromce chleba... to tez podniesie cukier... zawsze min 2 godziny po i conajmniej 5 pomiarow w ciagu dnia... moj tato ma cukrzyce wiec znam to z dnia codziennego jak to wyglada i czasem tez sobie jego aparatem zmierze.... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
katja26 napisał(a):
A bardzo chętnie możemy się na kawke spotkać kiedyś. Ale to za 2 tyg najwcześniej bo jade jutro nad morze. Holi nie mam żadnego jadłospisu, jem jak wcześniej. Jedyne co może ograniczyłam to to że kupuje słodycze bez cukru( dla diabetyków) i staram się nie jeść bananów i winogron a tak wszystko wpierniczam. Prowadź obserwację tak jak pisałam i wtedy będzie wiadomo czy masz się martwić cukrem. I nie mierz wczesniej niż 2h po posiłku bo bedziesz miała wysoki cukier


Czemu nie jesz bananow?

Moje wyniki badan sa dziwne. W moczu jak ostatnio mam bardzi liczbe bakterie, wiec pewnie znowu dostane cos na wytrawienie ich. Co do glukozy... hmm... poszlam na badanie jak powiedzial lekarz po lekkim sniadaniu kromka chlebka z szyneczka. Potem wypilam to swinstwo i sie okazalo ze po godzinie mialam mniej glukozy niz przed wypiciem. Cokolwiek to znaczy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewczyny ... ja stawilam sie dzisiaj u mojego prof. z wynikami niby dobre ale na te popekane naczynka na klatce piersiowej i plecach dostalam skierowanie do centrum emofili i trombozy wizyte mam w poniedzialek , kurcze mam nadzieje ze niemam nic z tych dwoch , ciagle cos ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aniqua - widzisz i po co bylo tyle nerwow 😉))

My wrocilismy niedawno z wroclawia bo nasza czworonozna coreczka miala operacje ortopedyczna. Ale wszystko jest ok 🙂 Pospalysmy sobie po powrocie na lozku w sypialni, a co!! 🙃

jesli chodzi o kilogramy to ja w pierwszym trym przytylam 1,5kg a w drugim juz 2!! ale w ogole tego nie widac, wydaje mi sie ze schudlam. troche tylko piersi i brzuszek urosly, chociaz to tez nieduzo. nie wiem gdzie te kilogramy sie podzialy 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aniqa1111 napisał(a):
tak sobie pomyslalam, że jutro zaczynam 23 tydzień ciąży, czyli oficjalnie jestem już z moim Maleństwem w szóstym miesiącu 😁 😁 😁 😁 😁


jestes tu u nas liderka 🙂

i jak to jest byc w 6-tym miesiacu? 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Katija i Agami dzięki będę mierzyć 2 godziny po posiłku spoko!!! KAtija to oki może być za 3 tyg bo ja wyjeżdzam 6 sierpnia na wczasy ehehehe to się zgadamy!!!
Katija ja też jem wszystko tak jak ty tylko słodyczy nie i nie jem bananów ani winogrona heheh!!!
Spoko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i byłam u lekarza i powiedział mi że wszystko oki Basia nie wiem czy czytałaś moje wcześniejsze wpisy też miałam liczne bakterie lekarz ginekolog przepisał mi furaginę a dziś jakieś pogorszenie i wysikałam kamienia malutki bo malutki ale wiesz i nadal biorę furaginę a wyniki moczu mam dobre bo dziś się wystraszyłam i zrobiłam!!!! /tylko bardzo dużo piję i często sikam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
holi32 napisał(a):
no i byłam u lekarza i powiedział mi że wszystko oki Basia nie wiem czy czytałaś moje wcześniejsze wpisy też miałam liczne bakterie lekarz ginekolog przepisał mi furaginę a dziś jakieś pogorszenie i wysikałam kamienia malutki bo malutki ale wiesz i nadal biorę furaginę a wyniki moczu mam dobre bo dziś się wystraszyłam i zrobiłam!!!! /tylko bardzo dużo piję i często sikam

Dzieki Holi 🙂

Wczesniej tez dostalam cos na te bakterie jakas jednorazowa dawka ale nie pamietam co to bylo. U mnie problem jest taki ze wlasnie czesto nie sikam i pewnie przez to bakterie sie nie wyplukuja 🙂 Zobaczymy co powie lekarz w srode. Pojawilo mi sie jeszcze cos dziwnego co sie nazywa: krysztalki szczawianow wapnia, ale nie wiem co to jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basienka to źle że mało sikasz przez to robią się te szczawiany i bakterie!!! Szczawiany to właśnie kamienie lub piasek na nerkach więc moja rada pij bardzo dużo wody ja dziś już wypiłam prawie 3 litry wody!!! sikam bardzo często
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no jak fajnie że coraz lepsze wieści płyna 🙂
a co do tych rosnących piersi to ostatnio kolezanka mi radziła żeby zacząć spać w staniku a ja tak nie lubie tego;/ słyszałyscie o tym? ja póki co dalej śpie bez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
chloe napisał(a):
holi32 napisał(a):
6 miesiac zaczyna się już od 21 tyg ciązy 20 tyg to skonczone 5 miesiecy


eee niemozliwe, ja dopiero zaczelam 5-ty mc, chyba musi sie skonczyc 21t albo nawet 22t zeby byl 6ty mc.


zaczety 23 tydz to początek 6 miesiaca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym w staniku spać nie mogła masakra!!!! KATIJA spokojnie spotkamy się ehehe!!! wiesz co zjadłam dziś na kolację 3 połówki kukurydzy gotowanej w kolbie i do tego sałatka z samych pomidorów i malutka kromeczka mini i zobaczymy po 2 godz zmierzę cukier o 21,35 a wiesz co ty byś jeszcze potem coś zjadła np jakbym jogurt naturalny z kilkoma borówkami amerykańskimi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Basienka84 napisał(a):
holi32 napisał(a):
no i byłam u lekarza i powiedział mi że wszystko oki Basia nie wiem czy czytałaś moje wcześniejsze wpisy też miałam liczne bakterie lekarz ginekolog przepisał mi furaginę a dziś jakieś pogorszenie i wysikałam kamienia malutki bo malutki ale wiesz i nadal biorę furaginę a wyniki moczu mam dobre bo dziś się wystraszyłam i zrobiłam!!!! /tylko bardzo dużo piję i często sikam

Dzieki Holi 🙂

Wczesniej tez dostalam cos na te bakterie jakas jednorazowa dawka ale nie pamietam co to bylo. U mnie problem jest taki ze wlasnie czesto nie sikam i pewnie przez to bakterie sie nie wyplukuja 🙂 Zobaczymy co powie lekarz w srode. Pojawilo mi sie jeszcze cos dziwnego co sie nazywa: krysztalki szczawianow wapnia, ale nie wiem co to jest.


wiecej pij 🙂 mniej magnezu. albo mocz za dlugo czekal na badanie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...