Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2011... | Forum o ciąży


guga

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 26,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaagaaa

    2257

  • pammat

    2228

  • novaM

    2360

  • coquelicot

    1836

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
sloneczko123 napisał(a):
hejka, wyniki nie mam ciekawych bo alat spadl a aspat wzrosl, jutro rano na obchodzie pewnie mi powiedza co dalej, ale nie licze na wyjscie...zalamlam sie tym. Agami, (Sandecki zapytal sie dzis rano ordynatora czy nie podac mi perpitydy ( skraca szyjke macicy i do porodu, podobno jest to agresywne i nie zawsze pomaga i tak jest w rezultacie cc) ale gasior powiedzial, ze na razie nie jest to potrzebne...CHCE DO DOMU!!!!!!!!!!

ehhhh jutro sie dowiesz... napisz mi rano sms co ci powiedzieli po obchodzie.... trzymam kciuki..... a podawali ci juz zastrzyki na rozwoj pluc w razie czego??? no wlasnie a ty mowilas ze mialas miec cc przez wielkosc miednicy wiec i tak bez sensu u ciebie wywolywanie naturalnego porodu...jutro sie zbiora wszyscy...cala wesola gromadka... to napewno sie dowiesz co i jak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agami napisał(a):
sloneczko123 napisał(a):
hejka, wyniki nie mam ciekawych bo alat spadl a aspat wzrosl, jutro rano na obchodzie pewnie mi powiedza co dalej, ale nie licze na wyjscie...zalamlam sie tym. Agami, (Sandecki zapytal sie dzis rano ordynatora czy nie podac mi perpitydy ( skraca szyjke macicy i do porodu, podobno jest to agresywne i nie zawsze pomaga i tak jest w rezultacie cc) ale gasior powiedzial, ze na razie nie jest to potrzebne...CHCE DO DOMU!!!!!!!!!!

ehhhh jutro sie dowiesz... napisz mi rano sms co ci powiedzieli po obchodzie.... trzymam kciuki..... a podawali ci juz zastrzyki na rozwoj pluc w razie czego??? no wlasnie a ty mowilas ze mialas miec cc przez wielkosc miednicy wiec i tak bez sensu u ciebie wywolywanie naturalnego porodu...jutro sie zbiora wszyscy...cala wesola gromadka... to napewno sie dowiesz co i jak.


NIE, ordynator mowil, ze na razie nie potrzeba sterydow na plucka. Myslalam ze jak mniej mnie swedzi ta skora to wyniki tez beda lepsze a tu lipa...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aniqa ale wiesz co tak zaczelam czytac na necie ze polpasiec niby nie jest przekazywany dalej tzn mozna zarazic kogos kto nie chorowal na ospe... wez poczytaj sobie w necie bo teraz juz zdrunialam;p bedzie dobrze... 2 dziewuszki od nas maja... nie wierze w zlosliwosc ze trzecia by miala dolaczyc.... badz dobrej mysli.... ktos tu napisal ze nieszczescia chodza parami a nie trojkami;p hihihihi wiec mozesz dolaczyc do mnie z grypa co najwyzej:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ulka napisał(a):
aha i czy wysokie cisnienie jest grozne dla dziecka czy tylko dla mnie?

dla ciebie i dla lozyska czyli dla dziecka posrednio tez.
ja chodze co jakis czas do przychodni zeby zmierzyli mi tym klasycznym cisnieniomierzem bo te elektroniczne czesto klamia, a juz szczegolnie te na nadgarstek. moze w twoim przypadku oba dzialaly dobrze, tylko u lekarza bylas troche zestresowana, a potem stres opadl.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agami napisał(a):
dorianna napisał(a):
Agami napisał(a):
rubi napisał(a):
Agami napisał(a):
rubi napisał(a):
ja tez już po wizycie mała waży 2kg głóką w dół jest juz się nie obróci i za wysoko nie jest po za tym wszystko w porządku
jak się okazało porodówki nie remontują ale od 16 listopada będzie darmowe znieczulenie przy porodzie to tak na pocieszenie lekarz mi powiedział tylko że ja nie będe korzystać
PAMMAT gratuluje przyszła żonko 🙂
Aga domek rośnie
Dorianna będzie dobrze.

heheeheh nie chce cie straszyc ale Kubus byl kolo 31,32 tygodnia glowa w dol a w 33/34 juz glowa w gore;D i wazyl wtedy 2,5kg;D dzieci sa zdolne...
a swoja droga coq i rubi gratulacje wizyt
chloe masz kolejny oklask... do porodu nadrobimy tyle ile bylo na chloe koncie i nikt nie zauwazy ehheeheh
my wlasnie po szkole rodzenia... jutro spotkanie z psychologiem i mamami...


agami ja mam nadzieje ze nie przyjdzie jej do głowy juz koziołkować 😁

tego ci zycze;D bo nasz nam zrobil niezlego psikusa....
dziewczyny a mam pytanie z innej beczki.... bo na zkole rodzenia polecali nam poduszki te do karmienia.. i faktycznie jak probowalismy sobie to fajne to bylo szczegolnie ze ja w domu nie mam fotela zadnego wygodnego tylko takie zwykle z drewnianymi oparciami wiec by mi sie przydala.. ale wracajac do tematu to one maja rozne rodzaje wypełnienia... i ta na szkole rodzenia miala takie jakby kuleczki.... orientujecie sie co to moze byc?? bo na allegro znalazlam wypelnienie albo takie jak poduszka czyli silikonowa wluknina jakas albo styropianowe... i ani jedno ani drugie mi jakos nie pasuje.... tzn wydaje mi sie ze to nie to bylo.....ma ktoras z was taka poduszke?

Ja mam taka poduszke - rogala z kuleczkami i mi sie wydaje, ze sa one ze styropianu, ale tez slyszalam o poliestrowych i silikonowych 🙂

a te styropianowe to mozna prac ta poduszke??? czy tylko pokrowiec?

Ja mojej jeszcze nie pralam, ale mysle, ze nic sie nie stanie, bo styropian nie zmienia swoich wlasciwosci
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aniqa1111 napisał(a):
a zapomnialabym. byla dzisiaj moja szwagierka, jest w 7 miesiacu (termin na 1 luty 2012) i zgadnijcie co za chorobsko jej sie przypaletało?....oczywiscie półpasiec 🥴 normalnie jakas epidemia.
A powiedziala mi o tym dopiero jak wychodzila, a przez jakies pol godz. siedziallysmy obok siebie na kanapie. Tym gównem mozna sie zarazic?

To jest wirus, wiec mozesz sie nia zarazic tak samo jak grypa, wiec nie trudno...
Oczywiscie jak nie masz przeciwcial VZV, ale to mozesz sie dowiedziec po badaniu krwi, lepiej jak sie mialo kontakt z taka chora osobo to powiedziec jak naszybciej lekarzowi, zeby zlecil takie badanie i wtedy mozna sie dowiedziec czy tak czy nie, a w razie czego podac odpowiednie leki, zanim beda jakiekolwiek objawy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejka dziewczynki widzę że mówicie o chrzcinach ja zamierzam swoje ochrzcić jak będzie miało gdzieś z 4 lub 5 mies!!!
Wiecie co zauważyłam u mnie 3 rozstępy pod brzuszkiem także są a myślałam że ich nie będzie kurde!!!
SŁoneczko wiem że łatwo się mówi ale trzymaj się będzie dobrze myśl że to dla dobra dziecka!!!!
Ja dziś u siostry posiedziałam i pogadałam spoko było!!!
Teraz już wieczór i trzeba zaraz do mycia to pozdrawiam was kochane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
solenizantka napisał(a):
Ulka napisał(a):
aha i czy wysokie cisnienie jest grozne dla dziecka czy tylko dla mnie?

dla ciebie i dla lozyska czyli dla dziecka posrednio tez.
ja chodze co jakis czas do przychodni zeby zmierzyli mi tym klasycznym cisnieniomierzem bo te elektroniczne czesto klamia, a juz szczegolnie te na nadgarstek. moze w twoim przypadku oba dzialaly dobrze, tylko u lekarza bylas troche zestresowana, a potem stres opadl.


te nadgarstkowe ciśnieniomierze to średnio dobre są. jeżeli chodzi o elekktroniczne to tylko te naramienne.

a ciśnienie powyżej 140/90 jest szkodliwe i dla mamy i dla dzidziusia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
sloneczko123 napisał(a):
Agami napisał(a):
sloneczko123 napisał(a):
hejka, wyniki nie mam ciekawych bo alat spadl a aspat wzrosl, jutro rano na obchodzie pewnie mi powiedza co dalej, ale nie licze na wyjscie...zalamlam sie tym. Agami, (Sandecki zapytal sie dzis rano ordynatora czy nie podac mi perpitydy ( skraca szyjke macicy i do porodu, podobno jest to agresywne i nie zawsze pomaga i tak jest w rezultacie cc) ale gasior powiedzial, ze na razie nie jest to potrzebne...CHCE DO DOMU!!!!!!!!!!

ehhhh jutro sie dowiesz... napisz mi rano sms co ci powiedzieli po obchodzie.... trzymam kciuki..... a podawali ci juz zastrzyki na rozwoj pluc w razie czego??? no wlasnie a ty mowilas ze mialas miec cc przez wielkosc miednicy wiec i tak bez sensu u ciebie wywolywanie naturalnego porodu...jutro sie zbiora wszyscy...cala wesola gromadka... to napewno sie dowiesz co i jak.


NIE, ordynator mowil, ze na razie nie potrzeba sterydow na plucka. Myslalam ze jak mniej mnie swedzi ta skora to wyniki tez beda lepsze a tu lipa...

no ale jak by ci dali serio to cos co sandecki mowil to wtedy chyba dostaniesz i na plucka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aaagaaa napisał(a):
solenizantka napisał(a):
Ulka napisał(a):
aha i czy wysokie cisnienie jest grozne dla dziecka czy tylko dla mnie?

dla ciebie i dla lozyska czyli dla dziecka posrednio tez.
ja chodze co jakis czas do przychodni zeby zmierzyli mi tym klasycznym cisnieniomierzem bo te elektroniczne czesto klamia, a juz szczegolnie te na nadgarstek. moze w twoim przypadku oba dzialaly dobrze, tylko u lekarza bylas troche zestresowana, a potem stres opadl.


te nadgarstkowe ciśnieniomierze to średnio dobre są. jeżeli chodzi o elekktroniczne to tylko te naramienne.

a ciśnienie powyżej 140/90 jest szkodliwe i dla mamy i dla dzidziusia

dokladnie... cisnieniomierz jedynie naramienny jak cos... a i tam jest granica bledu;/
a co do cisnienia to niebezpieczne....moja przyjaciolka miala wlasnie wysokie kolo 140... podczas porodu skoczylo do 160 i wtedy szybko cesarke zrobili bo to bylo niebezpieczne dla niej i dziecka...wiec kontroluj... i mierz... ja kupilam naramienny i od poczatku ciazy codziennie tym samym mierze....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałam mierzone wczoraj u endokrynologa tym starym na pompkę i miałam 130 na 80 i mi mówi że to górna granica normy!!! a dziś byłam u diabetologa i miałam 90/ 60 także na tym lekarskim starym i co!!! Mama moja ma nadgarstkowy i miałam u niej rano 100 na 89 i co??? Także to nie ma reguły ale też mierzę codziennie bo kazała mi tarczycowa!!!
OK dziewczynki to jeszcze raz dobrej nocy Słoneczko trzymaj się tam ciepło
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej dziewczynki ja wstałam też tak jak ty RITA!!!! Po 7 w sumie i już jestem po śniadaniu!!!! Siedzę sobie!! Naczynka ze wczoraj pomyłam i nudy!!! Do mamy za niedługo pójdę bo muszę jej zanieść placki a ona mi da szynkę niezła zamiana no nie!! heheh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...