Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2011... | Forum o ciąży


guga

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Czesc dziewczyny,

Ja jestem tez panikara. Caly czas bolaly mnie cycki i dzis tak srednio, wiec zeby sie upewnic ze jestem jeszcze w ciazy zrobilam kolejny test clearblue digital pregnancy test 🙂..i wyszlo ze pregnant a zaplodnienie bylo 2-3 tyg temu..ufff.
TAK TAK TAK TRZEBA SIE CIESZYC I NIE STRESOWAC!!!!!!
Czas starsznie sie ciagnie do pierwszego badania usg.

A pogoda piekna i sloneczko slicznie swieci, takze cieszmy sie na nasze dzieci 🙂))))hehe

pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaagaaa

    2257

  • pammat

    2228

  • novaM

    2360

  • coquelicot

    1836

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Ulka napisał(a):
ide w piatek na bete - zeby miec spokojniejsze swieta


Tylko pamietaj ze normy sa zawsze usrednione dla spoleczenstwa. Twoj moze byc odchylony od normy i nadl bedzie ok. Dlatego uwazam za sluszna opinie lekarza, by bete robic regularnie tylko jak sa wskazania (np podejrzenie mola).

Ja sie zastanawiam czy nawet temperature dalej mierzyc (jestem zwolenniczka NPR 🙂). Ale jak sie budze to odruchowa sigam juz po termometr 😉

Z objawow ciazy to ponownie jak poprzednio: ciagly glod (jesli nie zjem czegos raz na godzine, robi mi sie strasznie niedobrze), lekki bol piersi, i przy naglym wstawaniu ciagniecie wiezadel macicu (ale to taki delikatny, przyjemny bol ktory przypomina mi ze w brzuszku rosnie maluszek 🙂) No i to sikanie, duzo i czesto! Ale wszystkie te objawy sa delikatne, gdyby nie to ze juz raz przez to przechodzilam to nie wpadlabym na to ze sugeruja one ciaze. Kazda z nas jest inna. moja mama nie mogla pic mleka, i to byl jej jedyny objaw poczas ciazy!
Ale ten czas wooolno plynie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chloe napisał(a):
Ulka napisał(a):
ide w piatek na bete - zeby miec spokojniejsze swieta


Tylko pamietaj ze normy sa zawsze usrednione dla spoleczenstwa. Twoj moze byc odchylony od normy i nadl bedzie ok. Dlatego uwazam za sluszna opinie lekarza, by bete robic regularnie tylko jak sa wskazania (np podejrzenie mola).

Ja sie zastanawiam czy nawet temperature dalej mierzyc (jestem zwolenniczka NPR 🙂). Ale jak sie budze to odruchowa sigam juz po termometr 😉

Z objawow ciazy to ponownie jak poprzednio: ciagly glod (jesli nie zjem czegos raz na godzine, robi mi sie strasznie niedobrze), lekki bol piersi, i przy naglym wstawaniu ciagniecie wiezadel macicu (ale to taki delikatny, przyjemny bol ktory przypomina mi ze w brzuszku rosnie maluszek 🙂) No i to sikanie, duzo i czesto! Ale wszystkie te objawy sa delikatne, gdyby nie to ze juz raz przez to przechodzilam to nie wpadlabym na to ze sugeruja one ciaze. Kazda z nas jest inna. moja mama nie mogla pic mleka, i to byl jej jedyny objaw poczas ciazy!
Ale ten czas wooolno plynie...





Hehe na naszym etapie to każda większa zmiana bety cieszy 😆
Myślę, że już tak jesteśmy oczytane, że każda wie co robi 😉


U mnie objawy się nie zmieniają ani się nie zmniejszają... Nadal zaj****cie bolą mnie cycki 😜 , kłuje brzuszek od czasu do czasu, wit.B6 pomaga w nudnościach ale i tak mnie potrafią dorwać w ciągu dnia 😜

...a ja już chcę majówkę 🤪 !!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Atus napisał(a):
Czesc dziewczyny,

Ja jestem tez panikara. Caly czas bolaly mnie cycki i dzis tak srednio, wiec zeby sie upewnic ze jestem jeszcze w ciazy zrobilam kolejny test clearblue digital pregnancy test 🙂..i wyszlo ze pregnant a zaplodnienie bylo 2-3 tyg temu..ufff.
Czas starsznie sie ciagnie do pierwszego badania usg.


Hehe, ja tez juz panikuje jak nie czuje ciagniecia w brzuszku 😉 i z cyckami tez, dzis w nocy sie obudzilam i wkrecilam sobie ze mnie juz nie bola....panika!! ale caly czas sobie tlumacze ze stres ciaz nie sluzy! Trzeba sie cieszyc kazdym dniem 🙂

A czas....oj baaardzo sie ciagnie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marzenakamil napisał(a):

Hehe na naszym etapie to każda większa zmiana bety cieszy 😆
Myślę, że już tak jesteśmy oczytane, że każda wie co robi 😉



a ja sie boje bety strasznie, w porzedniej ciazy, po zabiegu mialam podejrzenie mola(zasniad), bete mialam prawie dwukrotnie wyzsza od normy.... co ja sie strachu najadlam przez te 2 tygodnie do czasu wynikow z histipatologii!!! na szczescie podejrzenie sie nie potwierdzilo 🙂 ale i tak wolalam zaczekac rok z kolejna ciaza, a beta spadalam mi do 0 chyba ze 4 miesiace!

Takze nie rosnie beta -zle, rosnie za bardzo tez zle - jak dla mnie za duzo stresu 😉)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chloe napisał(a):
Marzenakamil napisał(a):

Hehe na naszym etapie to każda większa zmiana bety cieszy 😆
Myślę, że już tak jesteśmy oczytane, że każda wie co robi 😉



a ja sie boje bety strasznie, w porzedniej ciazy, po zabiegu mialam podejrzenie mola(zasniad), bete mialam prawie dwukrotnie wyzsza od normy.... co ja sie strachu najadlam przez te 2 tygodnie do czasu wynikow z histipatologii!!! na szczescie podejrzenie sie nie potwierdzilo 🙂 ale i tak wolalam zaczekac rok z kolejna ciaza, a beta spadalam mi do 0 chyba ze 4 miesiace!

Takze nie rosnie beta -zle, rosnie za bardzo tez zle - jak dla mnie za duzo stresu 😉)



...i dlatego właśnie uważam, że każdy ma jakiegoś bzika heheh i robi to co ma nadzieję mu w "zdrowym myśleniu" pomoże 😜
Jeśli o mnie chodzi to za tydzień Wam napiszę czy w moim brzuchu zadomowił się jakiś "obcy" czy znowu moja macica by chciała, a plemnik nie dał rady... życie i tyle 😉
A tymczasem cieszę się słoneczkiem i spacerami z moją ośmiolatką 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja mialam juz raz robia bete dwa tygodnie temu tj. w 4 tygodniu i wynik to 257,6 mlU/ml, i czy to na pewno ciaza? bo dzisiaj bylam u ginekolog i powiedziala mi ze to nic pewnego i ze moge nie byc w ciazy, oraz dala mi na powtorne badanie hcg za dwa tygodnie.
co ja mam teraz o tym myslec?
dziewczyny kto ma racje? czy test hcg moze sie mylic?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dorianna napisał(a):
ja mialam juz raz robia bete dwa tygodnie temu tj. w 4 tygodniu i wynik to 257,6 mlU/ml, i czy to na pewno ciaza? bo dzisiaj bylam u ginekolog i powiedziala mi ze to nic pewnego i ze moge nie byc w ciazy, oraz dala mi na powtorne badanie hcg za dwa tygodnie.
co ja mam teraz o tym myslec?
dziewczyny kto ma racje? czy test hcg moze sie mylic?


Hmmm....jak mogła ci tak powiedzieć ????
To są przykładowe normy bety i Twój wynik zgadza się z 4 tygodniem ->

Normy wartości HCG w zależności od zawansowania ciąży, liczonego od pierwszego dnia ostatniej miesiączki mają bardzo szeroki zakres, przykładowo:

3 tydzień ciąży: 5.8-71.2
4 tydzień ciąży: 9.5-750
5 tydzień ciąży: 217-7138
6 tydzień ciąży: 158-31 795
7 tydzień ciąży: 3697-163 563
8 tydzień ciąży: 32 065-149 571
9 tydzień ciąży: 63 803-151 410
10 tydzień ciąży: 46 509-186 977
12 tydzień ciąży: 27 832-210 612
14 tydzień ciąży: 13 950-62 530
15 tydzień ciąży: 12 039-70 971
16 tydzień ciąży: 9040-56 451
17 tydzień ciąży: 8175-55 868
18 tydzień ciąży: 8099-58 176

Jak widzisz "widełki" są bardzo szerokie, a żeby być pewnym musiałabyś zrobić betę po48 lub 72 godzinach...jak będzie rosła to nie ma się co martwić 🙂
A wracając do tego Twojego gin to jak bym usłyszała coś takiego to już by mnie u siebie nie zobaczyła...

Ale to jest moje zdanie, może inne dziewczyny się wypowiedzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hey dziewuszki:*
czas pewnie wam nieubłagalnie wolno płynie ale nie martwcie sie wszystko bedzie dobrze:*:* trzymam za was kciuki strasznie nie ma co ale jesteście nastepczyniami naszymi 🙂
ja własnie siedze z moją kruszynką zaraz ja spać kładę na krótką drzemkę 🙂

cieszcie się chwilami w ciązy bo to najwspanialszy czas w życiu....
jeszcze troszkę a bedziecie rodzić zleci jak szalone a jak sie urodzi maleństwo każdej z was to już wogóle bedzie leciało.... 🤪 tak jak nam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rubi napisał(a):
Witam!!!!!!!!!!!!! Wszystkie mamy.
Dołączam do waszego klubu grudnióweczek - mój termin to 31.12


Świetna data ciekawe czy rzeczywscie tak kruszynka postanowi wyjsc na świat... 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dorianna napisał(a):
dzieki za wsparcie Marzenakamil:-)))
tez najchetniej bym do niej nie szla ale nie zawsze mam wybor do kogo, a chodze do szpitalnego gina i tam sie zmieniaja lekarze, a na prywatnego mnie niestety nie stac...
mam nadzieje ze jest wszystko ok:-)


Luzik 🙂
Ja też nie mogę sobie pozwolić na prywatne wizyty więc chodzę do przychodni 🙂
Ale na szczęście w moim miasteczku jest kilku lekarzy do wyboru w dwóch przychodniach 🙂
Trzymam kciuki i nie smutać proszę bo ja też się załamywać zacznę...a wierzcie mi...miałabym ku temu wystarczająco dużo powodów o których z resztą pisałam na początku tego tematu forum 😜


I jeszcze raz chciałabym napisać, że bardzo się cieszę, że nasze grono się powiększa 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
najpierw muszę znaleź lekarza bo 4 miesiące temu się przeprowadziłam w poprezdniej chodziłam prywatnie i teraz chyba tez tak zostanie poczekam jescze dwa tygodnie i wybiorę się pamiętam że w ostatniej ciaży u lekarza byłam w 8 tygodniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
rubi napisał(a):
Chloe która to ciąża ????
To super że masz ten sam termin będziemy na bieżąco 🙂


Druga, pierwsza zakonczyla sie niestety w 13/14tc.
Do lekarza bede chodzic chyba tego samego, tez prywatnie w Katowicach. W porzedniej ciazy wizyty mialam co ~3tyg (5tc, 7tc, 11tc i 13tc). Ale teraz mysle zeby zaczekac do tego siodmego tygodnia z pierwsza wizyta. Wtedy widac juz przynajmniej bijace serduszko, bo wczesniej to tylko pecherzyk.
Co o tym myslicie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia

Druga, pierwsza zakonczyla sie niestety w 13/14tc.
Do lekarza bede chodzic chyba tego samego, tez prywatnie w Katowicach. W porzedniej ciazy wizyty mialam co ~3tyg (5tc, 7tc, 11tc i 13tc). Ale teraz mysle zeby zaczekac do tego siodmego tygodnia z pierwsza wizyta. Wtedy widac juz przynajmniej bijace serduszko, bo wczesniej to tylko pecherzyk.
Co o tym myslicie?



8 tydzien wyjasni juz wszystko :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chloe napisał(a):
rubi napisał(a):
Chloe która to ciąża ????
To super że masz ten sam termin będziemy na bieżąco 🙂


Druga, pierwsza zakonczyla sie niestety w 13/14tc.
Do lekarza bede chodzic chyba tego samego, tez prywatnie w Katowicach. W porzedniej ciazy wizyty mialam co ~3tyg (5tc, 7tc, 11tc i 13tc). Ale teraz mysle zeby zaczekac do tego siodmego tygodnia z pierwsza wizyta. Wtedy widac juz przynajmniej bijace serduszko, bo wczesniej to tylko pecherzyk.
Co o tym myslicie?


No co do usg po 6 tygodniu jestem jak najbardziej na TAK !!!!!!!
Ja ze względu na mój ostatni przypadek poszłam ze strachu za wcześnie w 5 tyg. i żałuję tego do tej pory 😠 Bo nie dość, że do zapłodnienia doszło prawie tydzień po "wywróżonym" przez lekarzy terminie no i zobaczyłam tylko pęcherzyk długości jedynych 2 mm 🤢
Moje następne usg za tydzień w czwartek więc jeszcze trochę niepewności...ale dam radę 😉

Wszystkie sobie poradzimy z dolegliwościami i niepewnościami ... bo przecież robimy to dla naszych "kijaneczek" 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
guga napisał(a):

Druga, pierwsza zakonczyla sie niestety w 13/14tc.
Do lekarza bede chodzic chyba tego samego, tez prywatnie w Katowicach. W porzedniej ciazy wizyty mialam co ~3tyg (5tc, 7tc, 11tc i 13tc). Ale teraz mysle zeby zaczekac do tego siodmego tygodnia z pierwsza wizyta. Wtedy widac juz przynajmniej bijace serduszko, bo wczesniej to tylko pecherzyk.
Co o tym myslicie?



8 tydzien wyjasni juz wszystko :-)


Wyjasni na pewno 🙂
Tylko czy bedzie ok jak pomine ta pierwsza wizyte. Troche szkoda kasy na ogladanie pecherzyka 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja poczekam do 7-8 chyba że coś będzie nie tak to pójdę wcześniej właśnie dostałam namiary na dobrą ginekolog, spróbujemy zobaczymy jedna już taka mnie wystraszyła przy pierwszej ciąży.Ale wiecie co 🙂 nic mnie nie mdli nie wymiotuje a przy moich chłopakach to po 4 miesiące mnie mordowało.
🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rubi napisał(a):
ja poczekam do 7-8 chyba że coś będzie nie tak to pójdę wcześniej właśnie dostałam namiary na dobrą ginekolog, spróbujemy zobaczymy jedna już taka mnie wystraszyła przy pierwszej ciąży.Ale wiecie co 🙂 nic mnie nie mdli nie wymiotuje a przy moich chłopakach to po 4 miesiące mnie mordowało.
🙂


A ja to w ogóle nie pamiętam jak to było jak w ciąży z córką byłam 😜 Heheh ale moja mama mówi, że książkowo tydzień po tygodniu przechodziłam 🙃 ...to dziwne, że moja mama pamięta a ja nie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...