Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2011... | Forum o ciąży


guga

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
tylko? 🙂 tydzień temu w 5,3 tc mój miał 1,2 mm... Dzisiaj kolejne usg potwierdziło, że z lokatorem jest wszystko ok, tylko został poczęty później o półtora tygodnia niżby to wynikało z OM i nie jest to 8,0 a 6,3 tc. Także w ciągu tygodnia urósł z 1,2 mm do 6 mm i dzisiaj słyszałam wyraźnie serce 🙂 Dopiero dzisiaj się poczułam naprawdę w ciąży i mogę dołączyć do grudnióweczek 🙂 ja mam termin na mikołajki. Gratuluję i trzymam kciuki! Proszę nic nie pękać i spokojnie żyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaagaaa

    2257

  • pammat

    2228

  • novaM

    2360

  • coquelicot

    1836

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Ah przepraszam, jeszcze nie umiem cytować 🙂

Miło mi poznać szanowne ciężarne. Jestem w 6tygodniu, termin na mikołajki. Dziś widziałam kijankę o długości 6 mm i biło jej serduszko.

Trafiony zatopiony kiedy się tego nie spodziewaliśmy, raz tylko seksik był w marcu, bo się z małżonkiem mijaliśmy z walizkami w drzwiach wskutek delegacji. A tu taki numer. 😆 się nie nabzykał biedaczek. 😉

Wizyta u pani doktor w poniedziałek, pewnie porobimy badania, nastpne usg dopiero 30 maja.

Padło pytanie co na te cycki.... Ja chętnie też skorzystam z porady, bo mnie dramatycznie boli. Spać nawet nie mogę na boku... 🤢

pozdrowienia!



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

famfatal napisał(a):
Ah przepraszam, jeszcze nie umiem cytować 🙂

Miło mi poznać szanowne ciężarne. Jestem w 6tygodniu, termin na mikołajki. Dziś widziałam kijankę o długości 6 mm i biło jej serduszko.

Trafiony zatopiony kiedy się tego nie spodziewaliśmy, raz tylko seksik był w marcu, bo się z małżonkiem mijaliśmy z walizkami w drzwiach wskutek delegacji. A tu taki numer. 😆 się nie nabzykał biedaczek. 😉

Wizyta u pani doktor w poniedziałek, pewnie porobimy badania, nastpne usg dopiero 30 maja.

Padło pytanie co na te cycki.... Ja chętnie też skorzystam z porady, bo mnie dramatycznie boli. Spać nawet nie mogę na boku... 🤢

pozdrowienia!






Witamy 🙂
Ojj niech rośnie to nasze grudniowe grono 🙂


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę Wam kochane ciekawostkę 😉 Poszperałam trochę w necie ponieważ męczy mnie myśl o ostatnim usg, że pęcherzyk był taki tyci tyci... Ponieważ miałam cykle dokładnie co 28 dni wyliczenia powinny być proste więc postanowiłam przetestować różne kalkulatory w necie 🙂
Wniosek z tego jest taki, że ludzkie organizmy są zaj*****cie skomplikowane 😜 Wg kalkulatorów zapłodnienie nastąpiło 22.23.marca ... chyba jestem wiatropylna w takim razie bo mój "małżon" był u mnie na weekend 25/26. marca hahahaha 😁 I tu już jest prawie tydzień poślizgu 😁 Więc jeśli o mój 2 mm pęcherzyk chodzi to...ważne, że w ogóle jest 🤪

Pozdrowionka 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marzenko, tak blisko mieszkasz, to mi podwieź kawałek tego serniczka 🤪 🤪 🙂
Czytam o Waszych mdłościach i innych objawów... zmiana smaków... Ja nic takiego nie miałam 😮 😮 Ale ból piersi był i nawet nie czytałam o żadnych sposobach na zwalczenie go 😉 Trzeba to wszystko przeżyć 😁
A porodami się nie stresujcie, bo nie każdy jest straszny. Jedna obok mnie darła się jakby ją zarzynali, a druga obok tylko westchnęła i urodziła 🤪 🤪
Na razie dbajcie o siebie i maleństwa 😁 i cieszcie się każdym dniem 😁 Róbcie zdjęcia brzuszków, potem to wspaniała pamiątka 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marzena- ładnie to robić ochotę na serniczek hehe? 😜 Ach schrupałabym ze dwa kawałki hihi 😉
Ania - witaj w klubie, my też zrobiliśmy to tylko raz w marcu tyle że zeszłego roku oczywiście i zaszłam w ciążę 🤪 To duże szczęście hehe 😉
Ulka- ciekawa jestem miny Twojej teściowej 😁 Swoją drogą pewnie będziesz czuła wielką satysfakcję i opawaj się nią, żeby wszyscy na około widzieli 😜 Ja w maju kończę 28 lat i też wydaje mi się późno na pierwsze dziecko no ale najpierw były studnia, później ślub i po dwóch latach dzidzia 🙂 Wszystko ma swój czas i nie dzieje się bez przypadku 😉
Co do bolących piersi to jakaś masakra- ale czyż to nie piękne z jednej strony? Ciało Wasze daje znać, że mieszka ktoś zamieszkał w Waszym brzuszku i cieszcie się tym! 🙂
Miłego wieczorku dziewczyny 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
heja Dziewczeta .... 🙂
Nadrabiam temat :
Teście sa 3500 km od nas i ich bardzo za to bardzo lubię 🤪
Nie pozwole nikomu - nawet mojej kochanej mamie- zrobic z dziecka grubego rozkapryszonego potwora wiec wszystko bedzie z umiarem i pod pewnymi warunkami - rozpieszczanie tak ale tylko madre rozpieszczanie... 🙃
Serniczek...chętnie...po całym dniu zdychania nawet bardzo chetnie... 😁
Mi stuknie 30 -stka i myśle ze to bardzo pozno na pierwsze dziecko ...tez byly studia, kariera slub... a kiedy druga dzidzia? Czas jest nieublagalny...
Ja testow hcg zrobiłam 3 bo nie wierzyłam w to ze jestem w ciązy 😮... nawet poleciałam do ginekologa - czego zaluje - bo nie w sumie sie nie wywiedziałam teraz musze czekac jeszcze 2 tyg...

Milego wieczoru
Buzki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka 🙂
Widzę, że to bardziej wieczorne forum jest 😉
Moje ciasteczko, że tak powiem już dochodzi i się zarumienia ale niestety język muszę trzymać na wodzy bo pycha to dopiero jutro będzie 🤪
Co do teściów to mogę powiedzieć, że jednych już mam i będę miała kolejnych 😜 😜 😜
Z tym, że pierwsi zaje***ści a co do przyszłej teściowej to NO COMMENTS 🤢 ..ale teściu przyszły powiedział, że tak mnie kocha bardzo, że jak nie jego syn to on mnie przygarnie hahaha 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam dziewczyny.
🙂
Ciesze sie, ze jest nas calkiem przyzwoita liczba grudnioweczek 2011.
Jak tam macie humory? Moj humor calkiem niezly, zadnych zmian nastrojow jak na razie 😉. Tylko piersi mnie bola strasznie..ale rosna hehe

Serdeczne buziaki dla was
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atus napisał(a):
Witam dziewczyny.
🙂
Ciesze sie, ze jest nas calkiem przyzwoita liczba grudnioweczek 2011.
Jak tam macie humory? Moj humor calkiem niezly, zadnych zmian nastrojow jak na razie 😉. Tylko piersi mnie bola strasznie..ale rosna hehe

Serdeczne buziaki dla was


Witamy 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

guga napisał(a):
czy naprawde tylko biedna guga cierpi katusze mdłościowe? 🤢 buuuuuu kolejny dzień skopany a taka piękna pogoda... 😎


Hejka GUGA 🙂
Musiałam wrócić do Twojego postu....żebyś nie czuła się już taka samotna to napiszę tylko, że od wczorajszego wieczoru czuję jakby mój żołądek był blisko przełyku 🤢 😜

Co do innych dolegliwości to dzisiaj w nocy popłakałam się z bólu...balonów 🤢 Nie przestają boleć, mam już dosyć 😠 No i to kłucie w dole brzucha...
Byle do poniedziałku...wizyta u gin może mnie trochę uspokoi 🙂

Miłego dnia dziewczynki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Ula -> jutro mam tylko wizytę bez usg 🤔 Nie chodzę prywatnie ponieważ nie chcę wydawać tyle kasy na 5 min. rozmowy 🙃 Moja lekarka prowadziła mi poprzednią ciążę i jestem z niej w 100% zadowolona...no i za darmo haha 🤪 Są lekarze i ... lekarze, w zależności komu co pasuje 🙂 A co do Twojego lekarza to myślę, że ze względu na ciążę ja wybrałabym jednak gin.-położnika...z całym szacunkiem do jej wiedzy i ukierunkowania ale niech się dalej zajmuje hormonami , a ciążę niech pielęgnuje kto inny 🙃 Ale to Twój wybór 🙂 A co do kasy to mi wystarczy, że za usg płacę 70zł 🤢
Ja już też bym chciała się pochwalić najbliższym,a szczególnie mojej córce, która już od dłuższego czasu prosi mnie o rodzeństwo 😆 No ale mam jak na razie pęcherzyk i kto wie co z niego wyjdzie 🤨 ...dowiem się dopiero po świętach żeby już było bliżej 7 tyg. i żebym znowu nie wyszła w niepewności bo to strasznie dołuje 🤢 Tym bardziej, że ostatnim razem miałam puste jajo płodowe więc nie chciałabym usłyszeć tego samego 😠

Achhh ale się rozpisałam 🙂


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ulka napisał(a):
no wlasnie pojde na razie do niej bo nie mam pomyslu do kogo innego ale mysle ze jak juz bede miala z czym isc do ginekologa i zdecyduje sie w ktorym szpitalu rodzic to wybiore jakiegos lekarza, najgorszy chyba ten miesiac jest niby sie jest w ciazy a tak naprawde moze byc wlasnie puste jajo, albo słabe serce czy cos, w zasadzie nie chce być mamą aniołka jakich jest pełno na forach, naturalna selekcja, jak ma ciezkie wady genetyczne to lepiej zeby sie nie urodzilo, takie mam zdanie,
ale pocieszam sie ze mam bole piersi, bole brzucha, to znaczy ze cos sie tam dzieje i hormony dzialaja ciagle, wytwarzają sie czyli rozwija sie 🙂
a jak mialas puste jajo plodowe to czulas sie jakos inaczej, mniej była dokuczliwa ciaza czy tak samo jak teraz?


Szczerze mówiąc to czułam się jak w ciąży właśnie !!! Macica rozwijała się jak należy i w 10 tyg. po zrobieniu usg okazało się, że jest puste jajeczko 🥴 Dlatego teraz się tak stresuję, bo wtedy nie dość, że się dowiedziałam, że mam komórki rakowe na macicy to jeszcze to puste jajo 😠
Ale beta hCG wskazała na rozwijanie się wszystkiego więc jestem pełna nadziei 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc dziewczyny,

Jestem w 4 tygodniu i 5 dniach ciazy. Od 1,5 tygodnia odczuwam bol z lewej strony podbrzusza. Bol jest taki palacy jakby 'zarzacy sie jajnik' i bol ten pojawia sie od czasu do czasu. Czytam za duzo i boje sie ze to moze byc cos powaznego. Czy ktoras z was miala podobny bol z lewej czy prawej strony podbrzusza??..jutro bede dzwonic do lekarza! 🤢

Pozdrawiam 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atus napisał(a):
Czesc dziewczyny,

Jestem w 4 tygodniu i 5 dniach ciazy. Od 1,5 tygodnia odczuwam bol z lewej strony podbrzusza. Bol jest taki palacy jakby 'zarzacy sie jajnik' i bol ten pojawia sie od czasu do czasu. Czytam za duzo i boje sie ze to moze byc cos powaznego. Czy ktoras z was miala podobny bol z lewej czy prawej strony podbrzusza??..jutro bede dzwonic do lekarza! 🤢

Pozdrawiam 😞


Ojj niestety ja nie pomogę 😞
Ale myślę, że powinnaś napisać też na innych forach tzn.w innych miesiącach...większe prawdopodobieństwo, że któraś miała takie same objawy...
Aaa no i kontakt z lekarzem jak najbardziej i dobrze, że dzień pracujący już jutro 🙂
I nie stresuj się tak bo to źle też na dzidzię wpływa 🥴
Jak się czegoś jutro dowiesz to daj znać 🙂

Pozdrawiam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No widzę, że grono Grudnióweczek 2011 się powiększa 🤪 🤪 🤪
Super!! 😉 Wszystkiego dobrego dla Was i dużo zdrowia dla maluszków 🙂 Spokojnej nocy 🙂 P.S. Marzenka daj znać jutro po lekarzu co i jak 🙂 Co do chodzenia prywatnie czy państwowo do ginekologa to kwestia indywidualna 🙂 Ja chodziłam prywatnie ale nie żałuję bo płaciłam 100 zł i miałam po kolei na każdej wizycie: wywiad jak się czuję itd, badanie ginekologiczne, usg i rozmowa co dalej, zalecenia, skierowania na badania etc. także moja wizyta trwała przeciętnie 20-25 minut 🙂 Nie każdy jednak lekarz tak robi więc dlatego mówię że to zależy 🙂 A zapomniałam zapytać czy któraś z Was paliła przed ciążą?? Miłego wieczorku 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...