Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2011... | Forum o ciąży


guga

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
chloe napisał(a):
guga napisał(a):

Druga, pierwsza zakonczyla sie niestety w 13/14tc.
Do lekarza bede chodzic chyba tego samego, tez prywatnie w Katowicach. W porzedniej ciazy wizyty mialam co ~3tyg (5tc, 7tc, 11tc i 13tc). Ale teraz mysle zeby zaczekac do tego siodmego tygodnia z pierwsza wizyta. Wtedy widac juz przynajmniej bijace serduszko, bo wczesniej to tylko pecherzyk.
Co o tym myslicie?



8 tydzien wyjasni juz wszystko :-)


Wyjasni na pewno 🙂
Tylko czy bedzie ok jak pomine ta pierwsza wizyte. Troche szkoda kasy na ogladanie pecherzyka 😉



No ja zapłacilam za ogladanie pecherzyka w 5 tym tyg i potem martwilam sie ,ze to ''tylko'' był pecherzyk... lekarz od razu powiedział mi ze to za wczesnie ale ja nalegałam...i zalowalam 🙂 teraz nastepne bedzie w 8 tyg....
Mysle ze mozna isc na sprawdzenie bez usg teraz a potem w 8-9 tyg na usg... :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaagaaa

    2257

  • pammat

    2228

  • novaM

    2360

  • coquelicot

    1836

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Z pooprzednich ciąż mam zdjęcia usg od fasolki do momentu jak widać dzidziusia na jednym mam nawet malutką stopkę 🙂 wszystkie złożone w harmonijkę i wklejone do pamiętników chłopaków pamiątka super ( dam im jak skończą 18 lat) jeszcze wczorak je sobie oglądałam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wlasnie sprawdzilam w ciazowym pamietniku, wizyty byly takie:
5tc - pecherzych ciazowy
8tc - kropeczka i bijace serduszko 😉
11tc - fasolka i bijace serduszko

Takze chyba macie racje, zaczekam do 8tc 🙂
Juz widze jak ten czas bedzie sie dluzyl... 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc nowe dziewczyny 🙂)

Jak ja bym czas do przodu popchnela......usg mam na 8tc zapisany.
Dzis czulam sie swietnie 🙂cycki zaczely pozniej znow bolec hehe

Wiecie co, procz mojego meza 🙂) to tylko na forum dziele sie moja fasolka 🙂)nie chce nikomu jeszcze mowic- to troche wczesnie....ale trzymam wszystkie palce skrzyzowane..te u stop tez hehe


pozdrowienia
🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaba1 napisał(a):
cześć 🙂 dołączam się - 6,5 tyg...czyli ok 10.12.11


Serdecznie gratuluję 😆
Ciekawe ile jeszcze "brzuszków" do nas dołączy 😉

A jak tam pogoda u Was dzisiaj 🙂 ???
Mnie słoneczko przed godz. 7 rano obudziło wpychając mi się przez żaluzje do pokoju 😎
Wypiłam kawkę zbożową na zdrowy początek dnia i tarzałam się z moją córką w pościeli chyba z pół godziny, a nasze wygłupy skończyły się bitwą na poduszki 😁
...szczerze mówiąc to mnie wymęczyła 🙃

Dzień zaczął się świetnie 🙃

Wam też miłego dzionka życzę 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marzenakamil napisał(a):
Zaba1 napisał(a):
cześć 🙂 dołączam się - 6,5 tyg...czyli ok 10.12.11


Serdecznie gratuluję 😆
Ciekawe ile jeszcze "brzuszków" do nas dołączy 😉

A jak tam pogoda u Was dzisiaj 🙂 ???
Mnie słoneczko przed godz. 7 rano obudziło wpychając mi się przez żaluzje do pokoju 😎
Wypiłam kawkę zbożową na zdrowy początek dnia i tarzałam się z moją córką w pościeli chyba z pół godziny, a nasze wygłupy skończyły się bitwą na poduszki 😁
...szczerze mówiąc to mnie wymęczyła 🙃

Dzień zaczął się świetnie 🙃

Wam też miłego dzionka życzę 😘


Witamy 🙂

co do tarzania w lozku, to my tak samo, tyle ze z naszymi dwoma psami 😉))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny czy ktoras z was leciala samolotem w ciazy??..w pierwszym trymestrze??albo slyszalyscie od kogos?? Ja bede leciec samolotem 9tc-10tc. Troche sie obawiam czy wziac to ryzyko 🥴.....co wy na to??

Pozdrawiam 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sama bylam swiadkiem jak kobiety w ciazy lataja samolotami i sie nie przejmuja, szczegolnie w krajach gdzie jest duzo wysp i nie ma innej drogi. Ale jesli nie musisz to ja bym chyba nie leciala. Znajoma mojej mamy poleciala sobie na wczasy do egiptu w II trymestrze i po powrocie do samego konca miala ciaze zagrozona, przez slonce i przez samolot. Takze zawsze jest ryzyko. Organizm roznie moze zareagowac na zmiane cisnienia. I pozniej nie mozna sobie tego wybaczyc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos samolotu... Latałam przez ponad dwa lata co 1,5 miesiąca 😜
Choć nigdy w ciąży...
Ale za to kilka dni po operacji usunięcia wyrostka hehehe 😜

Dzisiejszy dzień zaliczam do porażek ciążowych 🤢 nudności + ból głowy + ból brzucha + senność + brak siły do wystania w krótkiej kolejce na poczcie 😠 masakra jakaś...taki ciążowy koncentrat 😠

A jak tam Wasze dolegliwości ???
Guga jak Ty się czujesz bo coś ostatnio nie wspominasz o nudnościach...czyżby z Ciebie przeszło na mnie 😉 ???

Miłego wieczorku Wam życzę 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marzenakamil napisał(a):
A propos samolotu... Latałam przez ponad dwa lata co 1,5 miesiąca 😜
Choć nigdy w ciąży...
Ale za to kilka dni po operacji usunięcia wyrostka hehehe 😜

Dzisiejszy dzień zaliczam do porażek ciążowych 🤢 nudności + ból głowy + ból brzucha + senność + brak siły do wystania w krótkiej kolejce na poczcie 😠 masakra jakaś...taki ciążowy koncentrat 😠

A jak tam Wasze dolegliwości ???
Guga jak Ty się czujesz bo coś ostatnio nie wspominasz o nudnościach...czyżby z Ciebie przeszło na mnie 😉 ???

Miłego wieczorku Wam życzę 🙃


Hejka,

Mnie bardziej chodzi o latanie w ciazy i to wczesnej. Gdybym nie byla w ciazy - to bym sie raczej nie zastanawiala hehe...ale teraz jest nas dwoch hehe...latanie samo to nie jest problem, kwestia przyzwyczajenie, ale sa rozne opinie na ten temat i mysle ze warto sie wymienic nimi 🤪

Milego wieczorku 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atus napisał(a):

Hejka,

Mnie bardziej chodzi o latanie w ciazy i to wczesnej. Gdybym nie byla w ciazy - to bym sie raczej nie zastanawiala hehe...ale teraz jest nas dwoch hehe...latanie samo to nie jest problem, kwestia przyzwyczajenie, ale sa rozne opinie na ten temat i mysle ze warto sie wymienic nimi 🤪
Milego wieczorku 🙃


No wiem, wiem, że o ciążę chodzi 😉 Naoglądałam się też kobiet w ciąży przez ten czas...
Myślę, że to zależy od kobiety i jej "warunków zdrowotnych"...najlepiej zapytać swojego lekarza 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marzenakamil napisał(a):
A propos samolotu... Latałam przez ponad dwa lata co 1,5 miesiąca 😜
Choć nigdy w ciąży...
Ale za to kilka dni po operacji usunięcia wyrostka hehehe 😜

Dzisiejszy dzień zaliczam do porażek ciążowych 🤢 nudności + ból głowy + ból brzucha + senność + brak siły do wystania w krótkiej kolejce na poczcie 😠 masakra jakaś...taki ciążowy koncentrat 😠

A jak tam Wasze dolegliwości ???
Guga jak Ty się czujesz bo coś ostatnio nie wspominasz o nudnościach...czyżby z Ciebie przeszło na mnie 😉 ???

Miłego wieczorku Wam życzę 🙃




Kochana, Guga ledwie dycha...juz nie chce wam jęczeć ale u mnie bez zmian...no moze poza jedną...zatrułam sie czyms i nocke spedziłam na łazienkowym dywaniku odkrywajac róznice pomiedzy budowa kibla a bidetu pomiedzy 2300 a 0600 rano 😞
Musze jesc co 2.5 -3 godziny... mam ochote isc do gastrologa- powstrzymuje mnie tylko moja mama, ktora twierdzi ze jak gastrolog uslyszy o ciazy to mnie wysmieje razem z moimi dolegliwosciami... 🤨
Na bolące cycki w nocy...spie w biustonoszu typu push up ( mąż sie zachwyca a mnie mniej boli 🙂 )
Byle do przodu 🙂

Jezeli chodzi o latanie to ja bardzo duzo latam i bardzo sei tego boje wiec wiem ze teraz podroze moge wybic sobie z glowy głownie ze wzgledu na stres... ale trzeba brac pod uwage podwyzszone ryzyko infekcji itp...

Pozdrawia guga z mdłosciami na maxa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
co od latania, to ja latalam i we wczesnej ciazy i w 7 miesiacu, bo w wyzszej ciazy juz nie pozwolil mi lekarz, nic mi sie nie stalo i podroz mijala dobrze, bo spalam caly lot 🙂, wiec mysle ze to zalezy od kogos jak sie czuje i czy jest gotowy latac w tym stanie...
ale jesli ktos sie bardzo denerwuje to odradzam, bo stres w ciazy nie wskazany 😉


a jak sie czuje?, w sumie oprocz lekkich mldlosci to narazie dobrze 🙂
buziaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja jak nie zjem czegos co 1-2 godziny to tez mnie mdli, i taki metaliczny posmak w ustach mam. Doraznie pomaga mietowa guma do zucia. Ale czasem od jej smaku robi mi sie jeszcze bardziej nie dobrze. Pamietam ze w zeszlej ciazy mialam straszna ochote na cole i hamburgery i po nich mnie przestawalo mdlic. Teraz jakos mnie do tego nie ciagnie.... Co ciaza to inna, hehe 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry bardzo 🙂
Tak się nie mogłam doczekać badania poziomu bety, że w gruncie rzeczy prawie dzisiaj zaspałam 😜 Pobiegłam z językiem na brodzie do laboratorium i...udało się wyprosić panią tam siedzącą o pobranie krwi 😜
Oby ten wynik uspokoił mnie na kolejny tydzień dzielący mnie od usg w czwartek 😉

Miłego dzionka 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chloe napisał(a):
Dziewczyny nie przejmujcie sie tak beta.
Ja mailam w 13tym tc ciaze obumarla i hcg 250.000, czyli gorna ganice normy!
Takze nawet jak wyjdzie inna niz powinna - nie nalezy wpadac panike. To sa tylko glupie normy. a medycyna czesto sie myli...



Szczerze powiem, że nie pocieszyłaś mnie tą informacją 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ulka napisał(a):
hahaha ja to juz od 5 rano siedzialam jak na szpilkach, polecialam za wczesnie bo laboratotium od 7.30 dopiero! ale zrobilam, z tego wszystkiego krew mi nie chciala leciec z reki hahah sie meczyla z ta probowką z 5 min kapało ale juz tak kiedys mialam ze ze stresu mi nie chciala leciec krew ahahaha ale to glupie wyniki po 15... a ja oczywiscie juz sprawdzilam czy są 😮
na szczescie wyniki mozna odebrac online wiec co pol godziny bede sprawdzac!
a jak mialas puste jajo plodowe to beta rosla normalnie?



Ja zaraz wychodzę po wynik 🙂
Pisz szybko jak już będziesz znała swój 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MAM, MAM, MAM 🤪
31 675,20 🤪
Wg norm ->
3 tydzień ciąży: 5.8-71.2
4 tydzień ciąży: 9.5-750
5 tydzień ciąży: 217-7138
6 tydzień ciąży: 158-31 795
7 tydzień ciąży: 3697-163 563
8 tydzień ciąży: 32 065-149 571
9 tydzień ciąży: 63 803-151 410
10 tydzień ciąży: 46 509-186 977

Ula teraz na Ciebie czekam 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...