Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2011... | Forum o ciąży


guga

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 26,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaagaaa

    2257

  • pammat

    2228

  • novaM

    2360

  • coquelicot

    1836

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

nadia85 napisał(a):
Dziewczyny czy Wy już stosujecie kremy na rozstępy?? macie jakąś dietę? ćwiczycie? kurcze ja nic nie wiem na temat ciąży...


Hmm...co do mnie to kremów nie stosuję jeszcze specjalnych ale na co dzień zazwyczaj stosowałam i stosuje teraz balsamy ujędrniające...ponieważ jeszcze trochę skórki mi zostało po poprzedniej ciąży to mam jeszcze trochę czasu na smarowanie zanim się braki uzupełnią hehe 🙃
A tak na poważnie...z tego co pamiętam to używałam kremów z firmy GERBER w poprzedniej ciąży, wg mnie świetny bo byłam na serio DUUUŻA i rozstępów na ciele nie mam...pomijając jedną pierś niestety ale to się stało jak już urodziłam i moja córcia sobie jednego upodobała i laktacja w tej piersi po prostu zrobiła z niej mleczarnię 🙃
Teraz jak się okaże,że wszystko ok po usg to myślę, że tak koło 4-tego miesiąca zacznę smarować piersi, brzuszek, boczki, bioderka i uda...bo to są partie ciała najbardziej narażone na rozstępy niestety 🤢
Co do diety to jak się dobrze czuję to jem wszystko...nie mam żadnej diety...no może ograniczyłam cukier odrobinę 😜 Ale zazwyczaj mam żołądek w gardle więc jem to na co w danej chwili mam ochotę ale w porcji dziecięcej żebym przypadkiem nie musiała później tego zwracać 😜
Co do ćwiczeń to zależy też od samopoczucia...ale o tym wszystkim na necie można się naczytać baaaardzo wiele 🙃



Jejjj u mnie jeszcze trzy godziny stresu, a później chwila prawdy 🤢
Żeby o tym nie myśleć od rana zdążyłam sobie zrobić domowe spa w łazience -> 2 godziny i pedicure na podłodze przed TV -> 1 godz.
Masakra jakaś nie mam już pomysłu na zajęcie czasu...echhhh....

Pewnie poczytam sobie co piszecie o Waszych brzuszkach i kawusie sobie zrobię...mam smaka na amaretto 😉
Wasze zdrówko 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam mamusie!!
Ulka lekarzowi popukaj sioę w głowie i zapytaj go gdzie kupił sobie prawo do wykonywania zawodu, Mareznka zazdroszcze ci ja tez bym już chciała miec usg i zobaczyć kruszyneczkę a dopiero w środę idę.
I coś na poprawę humoru wczoraj powiedziałam teściom i szwagiercę że jestem w ciąży spodziewałam się gadania a oni oni MI NIE UWIERZYLI 🙂 😁
JESTEM W SZOKU NAPRAWDĘ DUŻYM SZOKU
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rubi napisał(a):
witam mamusie!!
Ulka lekarzowi popukaj sioę w głowie i zapytaj go gdzie kupił sobie prawo do wykonywania zawodu, Mareznka zazdroszcze ci ja tez bym już chciała miec usg i zobaczyć kruszyneczkę a dopiero w środę idę.
I coś na poprawę humoru wczoraj powiedziałam teściom i szwagiercę że jestem w ciąży spodziewałam się gadania a oni oni MI NIE UWIERZYLI 🙂 😁
JESTEM W SZOKU NAPRAWDĘ DUŻYM SZOKU



Sorki, że się zapytam ale...nie boisz się, że tak wcześnie nic nie zobaczysz ???
Pytam ponieważ ja przeżyłam traumę jak poszłam po 5-tym tyg. i lekarz powiedział, że jest tylko 2mm pusty pęcherzyk 🥴
I nie ma czego zazdrościć bo ja już po ścianach z nerwów chodzę 🤢
A do 14-tej jeszcze tyyyyyyyyyyyyyyyyle czasu 😠


A co do reakcji Twoich krewnych to zobaczyć ich minę jak im usg pokażesz będzie BEZCENNE 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
chiałam iśc później ale lekarz powiedział mi że każdy czas jest dobry na potwierzdenie ciąży, przy drugiej tez byłam bardzo wcześnie i nic wiele nie było widac ale ja jakoś nie dobieram sobie do głowy i jestem bardzo spokojna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rubi napisał(a):
chiałam iśc później ale lekarz powiedział mi że każdy czas jest dobry na potwierzdenie ciąży, przy drugiej tez byłam bardzo wcześnie i nic wiele nie było widac ale ja jakoś nie dobieram sobie do głowy i jestem bardzo spokojna



Zazdroszczę Ci tego spokoju... 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aaaga - witaj i gratuluje 🙂)

MArzenakamil - pisz szybciutko jak tylko wrocisz jakie wrazenia po wizycie, bo to ze zobaczysz serducho to nie watpie, ale jak lekarz, jakie rady, zalecenia... 🙂)

nadia85 - co do kremow na rozstepy to pisze na nich zazwyczaj ze od czwartego miesiaca stosowac. Ale wczesniej tez nie zaszkodzi na pewno, tylko one tanie nie sa (przynajmniej te dobre. choc slyszalam od mojej kuzynki ktora jest farmaceutka ze te kremy to tak nie pomoga nie zaszkodza, wszystko zalezy od tego jaka sie ma skore.
cwiczyc sie boje, poskakalam ostatni troche jakies pajacyki i skony i strasznie mnie brzuszek rozbolal 😞 raczej preferuje spokojne spacerki z psami 🙂

ja mam jeszcze 2 i pol tyg do usg.... ale to sie wlecze.
dzisiaj nie ide na wizyte, sluz znowu jest bezbarwny i brzuszek juz nie boli 🙂 mysle ze to moglo bys wlasnie po tych cwiczeniach no i po przytulanku dzien wczesniej ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak...byłam, popłakałam się i wyszłam... Już nigdy więcej nie będę chciała zaoszczędzić na lekarzu 😠 😠 😠 !!!!!!!!!!!
Serduszka nie widziałam, ba!!! nawet kształtu zarodka nie widziałam !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Bo lekarz, który mi robił usg stwierdził, że ciałko żółte jest i koło ciałka jest coś małego i "rozmazanego"...ale już w tym tygodniu powinien być widoczny idealny kontur zarodka...u mnie jest rozmazany więc nadal jestem nieświadoma tego co mam w środku 😠 😠 😠 😠
Światełko w tunelu jakieś jest bo przecież COŚ tam jest ale nie wiem czy jutro nie pojadę zapłacić w prawdzie trochę więcej ale skonsultować to co dzisiaj widziałam z innym lekarzem i na innym sprzęcie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ulka napisał(a):
aha a to rozmazane u Ciebie Marzena to napewno dziecko było. gorzej jakby nic nie było a tak masz rozmazane w pecherzyku. czyli jest. obejrz filmiki z usg na tej stornie w kalendarzu ciazy 6 tydz to tez zobaczysz rozmazane a nie dziecko. a on jakby chciał to by zobaczyl tylko nie chciało mu sie i Cie zbył tekstami ale to wystarczylo sie przyłożyć do badania i być dokładnym, niechluj jakis


Hehhe Ula Ty to masz przeboje rzeczywiście 🙃
Ja już też stwierdziłam, że jajko na twardo czy jajecznica...przecież to nadal jajko tylko zależy jak się ostrość nastawi 🤪
Ja już też mam dosyć i poczekam aż mój mnie nawiedzi to pojedziemy razem, a niech on też coś z tego ma 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witaj Candys, gratulujemy!! 🙂)
Ulka - Ty to masz przeboje 😉) Ale jesli pecherzyk jest odpowiedniej wielkosci to znaczy ze wszystko dobrze sie rozwija.
Marzenakamil - no kurde rozmazane czy nie ale jest!! 🙂 to jest najwazniejsze.
Ja za to dzisiaj wpadlam w panike, bo znow pojawil sie ten sluz, tym razem pomaranczowy. dodatkowo dopatrzylam sie niteczki swiezej krwi!!! Wiec w te pedy pobieglam do mojej lekarki. I co sie okazalo - mam zapalenie pochwy!!! i mini nadzerke na szyjce - stad ta niteczka krwi. ale na usg bylo widac juz piekny pecherzyk, odpowiedni to wieku ciazy 🙂 🙂 🙂
Kontrola za 2 tyg.
Dostalam Lactovaginal i profilagtycznie Duphaston 3 x 1.
Ufff. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ulka napisał(a):
o matko byłam na wizycie na nfz, wstyd sie przyznac ale rozpłakałam sie w gabinecie trafiłam na takiego chama... zaczeło sie mniej wiecej tak:
- Dzien dobry z jakim problemem pani do mnie przychodzi?
- Jestem w ciąży
- Co w ciąży?
- No jestem
- Jakiej ciąży? kto
tu cisza z mojej strony i nie wiem co powiedziec
Lekarz- jak pani śmie twierdzic ze jest w ciazy
ja- zrobilam test z krwi, pozatym bylam u innego lekarza 3 tyg temu i stwierdzil ze jestem, tylko ze tamtem lekarz to ginek-endokrynolog i ciąż nie prowadzi i zgłaszam sie do poradni ginekol- połozniczej własnie
lekarz- nie obchodza mnie badania krwi i zaczął swoje wywody chamskie juz nawet nie pamietam wszystkich chamskich tekstow, ze karty ciazy mi nie zalozy bo po co itd i mnie zbadał ale tak po chamsku że sie rozpłakałam i płakałam potem całą wizyte , to powiedzial ze mam nie szlochac bo pacjentki beda szeptac na korytarzu i juz nie jedna od niego z placzem wychodzila i beda gadac na niego ze nie wiadomo co tym pacjentkom robi, stwierdzil, no tak w ciazy pani jest, prosze zrobic te badania i do widzenia
przepłakałam z 3 godziny w domu i pomyslałam na ch.j wogole mam chodzic na te wizyty w ciazy jak wogole traktuja człowieka- po co przyszla, pochwalic sie . moze zglosze sie poprostu w 40 tyg do szpitala jak im przeszkadzają takie pacjentki i nikt mnie nie bedzie upokarzał
wogole nie rozumiem jak tak mozna, podobno jak sie chodzi do niego prywatnie to milutki jest.
, i teraz nie wiem kiedy mam pojsc na nastepna wizyte i wogole po co, ale napewno nie do niego
😞

ja mialam to samo w nfz tylko ze babka mnie przyjmowala i powiedziala mi ze test z krwi to nic pewnego i ze to moze jeszcze nie byc ciaza i dala mi na powtorne badanie krwi
a do tego traktowala mnie jak smarkule i jakbym sobie ciaze wymyslila, a to jest moja druga ciaza i mam juz swoj wiek wiec nie wiem czemu takie zachowanie
w dodatku pytanie: a cycki bola? - co to ma byc za lekarz, bez kultury
wiecej do niej nie ide, a w dodatku dowiedzialam sie ze przez badanie dopochwowe nie jedna ciaze zmarnowala. to jakis potwor a nie lekarz
musimy wszystkie uwarzac na takich lekarzy i zaufac sobie, bo nie ma lepszego lekarza niz nasza wlasna intuicja
sciskam i glowa do gory 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim nowym i tym co już się zdążyły otworzyć na forum swoimi postami życzę przyjemnej, spokojnej i długiej nocy ... oraz przyjemnej pobudki z uśmiechem na twarzy 😁

...z nadzieją na lepsze jutro ...buziaki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ulka napisał(a):

niesamowite jak moj narzczony o mnie teraz dba , ustepuje mi, przynosi mi wszystko co chce, pilota itd ( co wczesniej mowil - masz rączki? to se weź!) przytula, w zasadzie nie gadalismy o dzieciach tak naprawde nie wiedzialam czego sie po nim spodziewac, czy ucieknie, czy sie przestraszy a on sie mna opiekuje i jak chce wyjsc z kolezanka ktora pali papierosy - to mowi nigdzie nie pojdziesz! bo zaszkodzisz dziecku! haha ale ostrzega mnie ze pieluch napewno nie bedzie zmieniał i mam sobie to wybić z głowy,


sweet 🙂))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MI DZIŚ TEŻ"LODÓWKA"OBRZYDZA WSZYSTKO,CHOĆ MDŁOŚCI JAKO TAKO NIE MAM.ALE CHOLERNIE ŹLE SIĘ CZUJE-JAKAS TAKA SŁABA,I BEZ ŻYCIA,NAWET NA ZAKUPY NIE MAM OCHOTY,A LODÓWKA TO CHYBA NIGDY TAKA PUSTA NIE BYŁA JAK OSTATNIMI DNIAMI...
TEZ DZIŚ ZAUWAŻYŁAM ŚLUZ,ALE PODOBNO TO NORMALNE...MAM TAKA NADZIEJĘ.JUZ NIEMOGE SIĘ DOCZEKAC WTORKU BO CHCE JUZ WIEDZIEĆ CO I JAK Z MOJĄ"KROPECZKĄ"-PANICZNIE SIĘ BOJĘ BO NACZYTAŁAM SIE NA FORACH O TYM "PECHOWYM 6 TYG.CIĄŻY" ŻE NAJWIĘCEJ PORONIEŃ,ŻE SERDUSZKO MOŻE NIE BIĆ...EHHHHH OBY DO WTORKU!!! 🙂
POZDRAWIAM WSZYSTKIE "PRZYSZŁE MAMUSIE "-OCZYWIŚCIE GRUDNIOWE :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja za 3 tygodnie tez mam wesele po nim za 2 tygodnie kolejne jak narazie żadnych odruchów wymiotnych nie mam i mam nadzieję że już nie będę mieć 🙂 ostatnie dwie ciąże w każdej przez 4 miesiące wymiotowałam dzień w dzień więć wystarczy 🙂 aaagaaa mnie też wczoraj brzuch bolał ale przeszło w moim przypadku chyba za dużo zjadłam na pewno ci przejdzie więć nie denerwuj się będzie ok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
CANDYNS napisał(a):
MI DZIŚ TEŻ"LODÓWKA"OBRZYDZA WSZYSTKO,CHOĆ MDŁOŚCI JAKO TAKO NIE MAM.ALE CHOLERNIE ŹLE SIĘ CZUJE-JAKAS TAKA SŁABA,I BEZ ŻYCIA,NAWET NA ZAKUPY NIE MAM OCHOTY,A LODÓWKA TO CHYBA NIGDY TAKA PUSTA NIE BYŁA JAK OSTATNIMI DNIAMI...
TEZ DZIŚ ZAUWAŻYŁAM ŚLUZ,ALE PODOBNO TO NORMALNE...MAM TAKA NADZIEJĘ.JUZ NIEMOGE SIĘ DOCZEKAC WTORKU BO CHCE JUZ WIEDZIEĆ CO I JAK Z MOJĄ"KROPECZKĄ"-PANICZNIE SIĘ BOJĘ BO NACZYTAŁAM SIE NA FORACH O TYM "PECHOWYM 6 TYG.CIĄŻY" ŻE NAJWIĘCEJ PORONIEŃ,ŻE SERDUSZKO MOŻE NIE BIĆ...EHHHHH OBY DO WTORKU!!! 🙂
POZDRAWIAM WSZYSTKIE "PRZYSZŁE MAMUSIE "-OCZYWIŚCIE GRUDNIOWE :*

Candys a jaki ten sluz Ci sie pojawil?

nie boj sie usg, na pewno sie uspokoisz po wizycie, tak jak ja wczoraj 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...