Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2011... | Forum o ciąży


guga

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 26,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaagaaa

    2257

  • pammat

    2228

  • novaM

    2360

  • coquelicot

    1836

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Czesc dziewczyny, dzis bylam u lekarza..domowego. Niby wszystko dobrze i jutro ide zapisac sie do poloznej na pierwsze usg. Podobno wykonuja je okolo 12 tygodnia. z wyliczen lekarki wyszlo 29 grudnia ale zobaczymy jak wyliczy polozna. Smiesznie tu troche. Znajoma mi opowiadala ze jak byla w ciazy 10lat temu to usg wykonywali tylko 3 razy w ciagu calej ciazy!! Juz nie moge sie doczekac pierwszej wizyty. a propo te bole jak na okres to podobno normalka jesli nie trwaja bardzo dlugo, nie sa ostrymi bolami i nie towarzyszy im krwawienie. buziaki dla wszystkich grudniuweczek i do jutra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewczyny,
wlasnie zalogowalam sie na moim ulubionym portalu ciazowym. Jestem w drugiej ciazy, moja pierwsza coreczka ma 1roczek i 10mcy i niedawno okazalo sie, ze bedzie miala rodzenstwo.
Chetnie podziele sie z Wami odczuciami i z checia poczytam co u Was. Tak na prawde 1 raz zalogowalam sie na forum dot ciazy.... 1sza ciaze mialam zagrozona, nie chcialam sie z niczym nakrecac itd... teraz juz wiem, jak to jest i jak wygladca ciaza, porod i reszta.
Jestem bardzo zdziwiona, bo juz mam pileczke przed soba. Jutro ide sprawdzic, czy aby na pewno jedno serduszko tam bije 🙂 rozmawialam z gin i powiedziala, ze to normalne w drugiej ciazy, ze szybciej rosniej brzuszek, bo macica jeszcze nie doszla do siebie po 1szym porodzie, powloki brzuszne sa rozciagniete, etc... juz nosze spodnie ciazowe!!
a jak u was? macie juz brzuszek?? 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
chloe napisał(a):
Oto nasza lista obecnosci - Grudniowki 2011 🙂)

famfatal 6.12
guga 6.12
nadia85 9.12
pammat 12.12
marzenakamil 15.12
julia76 17.12
ulka 18.12
dorianna 18.12
candyns 18.12
aaagaaa 20.12
atus 20.12
suanach 22.12
rubi 31.12
chloe 31.12
beata26 31.12
sloneczko123 2.01
pola 76 ?

Prosze o zglaszanie uwag w razie bledow.


🙂 MI PO WCZORAJSZEJ WIZYCIE I USG TERMIN PRZESKOCZYŁ Z 18 NA 23 GRUDNIA-TUŻ PRZED GWIAZDKĄ.TYLKO ŻEBY WSZYSTKO BYŁO OK....EHHH BO JAK CZYTAM TE WASZE POSTY ZE CIĄŻA PRZESTAŁA SIĘ ROZWIJAĆ ...TO BARDZO SIE BOJĘ O MOJĄ KROPUNIĘ.JAK NARAZIE TO WSZYSTKO OK.TYLKO DZIS CZUJE TAK CAŁY DZIEŃ JAKBYM MIAŁA"MOKRO"W MAJTKACH,I NON STOP CHODDZE DO KIBELKA I SPRAWDZAM CZY COS ZŁEGO SIE NIE DZIEJE.I TAK JABY MI SIE JAKIES MAŁE UPŁAWIKI ROBIŁY-BO NA WKŁADE ZAUWAŻYŁAM MALUTKO ŚLUZU TAKIEGO BIAŁO POMARAŃCZOWY JAKBY .
JAK MYŚLICIE [POWINNAM COŚ Z TYM ZROBIC JUZ TERAZ?CO ZAAPLIKOWAC?
A TAK WOGULE TO STRAASZNIE MI BRZUSZEK "WYWALIŁO" .PISZCIE CZY U WAS TEZ?
ALE NAS JUŻ DUUUUUŻO JEST "GRUDNIOWYCH CIĘŻARÓWEK" :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
emilcialu napisał(a):
czesc dziewczyny,
wlasnie zalogowalam sie na moim ulubionym portalu ciazowym. Jestem w drugiej ciazy, moja pierwsza coreczka ma 1roczek i 10mcy i niedawno okazalo sie, ze bedzie miala rodzenstwo.
Chetnie podziele sie z Wami odczuciami i z checia poczytam co u Was. Tak na prawde 1 raz zalogowalam sie na forum dot ciazy.... 1sza ciaze mialam zagrozona, nie chcialam sie z niczym nakrecac itd... teraz juz wiem, jak to jest i jak wygladca ciaza, porod i reszta.
Jestem bardzo zdziwiona, bo juz mam pileczke przed soba. Jutro ide sprawdzic, czy aby na pewno jedno serduszko tam bije 🙂 rozmawialam z gin i powiedziala, ze to normalne w drugiej ciazy, ze szybciej rosniej brzuszek, bo macica jeszcze nie doszla do siebie po 1szym porodzie, powloki brzuszne sa rozciagniete, etc... juz nosze spodnie ciazowe!!
a jak u was? macie juz brzuszek?? 🤨


CZESC EMILCIALU.
MIŁO ŻE KOLEJNA OSOBA NA NASZYM GRUDNIOWYM FORUM 🙂
A KTÓRY TO TYDZIEŃ CIĄŻY U CIEBIE?
JA JESTEM DOPIERO W 7 TYG.A JUŻ MNIE ZAOKRĄGLIŁO 🙂
NAWEY MÓJ MĄŻ DZIŚ SIĘ ZE MNIE ŚMIAŁ 🙂
JAK PRZEBIEGAŁA TWOJA 1SZA CIĄŻA?NIE MIAŁAŚ ŻADNYCH PROBLEMÓW?
MOJA CIĄŻA JEST WYSOKIEGO RYZYKA BO CHORUJĘ NA ASTME I NIEDOCZYNNOŚĆ TARCZYCY ,I OGÓLNIE TO BARDZO SIĘ MARTWIĘ,BO PRAGNĘ TEJ DZIDZI.
TAK CZY INACZEJ JESTEŚ DOŚWIADCZONĄ MAMUSIA I NAPEWNO TWOJA 2GA CIĄŻA TO JUŻ BĘDZIE PRZEŻYWANA INACZEJ BO WIESZ JUŻ JAK TO JEST 🙂
POZDRAWIAM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
rubi napisał(a):
ja mam podobnie brzuch tez mi czasami wywala u pławy raz są duże raz malutkie myśle że wszystko w normie

HEJ RUBI.
CZYLI MYŚLISZ ŻE TO NORMALNE?WIESZ NIE SWĘDZI MNIE "TAM W ŚRODKU" W KAŻDYM BĄDZ RAZIE NA RAZIE NIE.ALE WOLE DMUCHAĆ NA ZIMNE.
🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja uważam że tak mnie też nic nie łaskocze 🙂 to moja 3 ciąża także u mnie zero stresu luzik zero paniki ale przy pierwszej tez miałam stracha tylko że wtedy była masakra ale wszystko dobrze się skończyło mam Grzesia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
rubi napisał(a):
ja uważam że tak mnie też nic nie łaskocze 🙂 to moja 3 ciąża także u mnie zero stresu luzik zero paniki ale przy pierwszej tez miałam stracha tylko że wtedy była masakra ale wszystko dobrze się skończyło mam Grzesia 🙂


JEJU RUBI ALE CI ZAZDROSZCZĘ....EHHHH JA TAK SIE MARTWIE.....WSZYSTKO NOWE DLA MNIE,I WIELKA CHĘĆ ABY"DOTRWAĆ"DO KOŃCA....A TYLE SIĘ CZŁOWIEK NASŁUCHA,NACZYTA....SAME GŁUPIE MYŚLI POTEM SIE MA W GŁOWIE.
A JAK TWOJA 1SZA CIĄŻA PRZEBIEGAŁA?PROSZĘ O RADY 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ulka napisał(a):
ja od wczoraj leżę wiekszosc dnia bo tak mnie brzuch boli tzn skurcze mam i nawet nospe brałam, bo ak mi dr powiedziala z w raze koniecznosci brac. obliczyłam ze teraz mi przypada czas kiedy powinnam dostac okres i podobno w tym czasie jest najwiecej poronien w okresie kiedy powinna wystapic miesiaczka, takze wtedy nalezy sie nie przemeczac, uczyli mnie nawet tego na ginekologi na studiach wiec cos w tym musi byc, i tak leze bez zycia i mi niedobrze i brzuch boli matko jaki dyskomfort nie moge sobie miejsca znalezc, normalnie dziecko mi zabiera całe siły , moze rączki i nóżki produkuje
pozatym jak leze na boku to jak przesune reka po brzuchu to wyczuwam twardsze cos zaokrąglone z tej uniesionej strony pozatym czasem mi przeszkadza brzuch takze cos napewno sie powiekszyło
mi z kalkulatora wyszło 15 grudzien porod, ale ginekolog na kółku jakims wyliczyła 18 grudz, pewnie na usg wyjdzie inny termin 🙂


ULKA!!!
NO TO JA WCZORAJ MIAŁAM TAKIE CIULASTE SAMOPOCZUCIE JAK TY DZIŚ-EHHH RAZ LEPIEJ RAZ GORZEJ....ALE NIE MA CO TRZEBA LEŻEĆ JAK COŚ NIE TAK.
ŻYCZĘ CI ABY JUTRO CI SIĘ POLEPSZYŁO,MI DZIŚ BYŁO NA TYLE DOBRZE ŻE POGNAŁAM NA ZAKUPY,NAKUPIŁAM MAJTEK O 3 ROZMIARY WIĘKSZE NIŻ DOTYCHCZAS :p PARĘ SUKIENEK,I LUŹNYCH BLUZECZEK>NO I POTEM TROCHE PRZESADZIŁAM BO POŚCIĄGAŁAM I WYPRAŁAM FIRANKI POWIESIŁAM I POTEM MUSIAŁAM ODPOCZĄĆ 🙂
KOCHANA JUTRO NAPEWNO POCZUJESZ SIĘ LEPIEJ!!! 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kochana moja pierwsza ciąża zaczeła się od diagnozy że mam cystę i muszę to usunąć to był 8 tydzień gdy zapytałam lekarkę co z dzieckiem powiedziała że moge stracić dziecko, wpadłam w panikę zadzwoniłam z płaczem do mamy a ona do znajomej położnej którs powiedziała mi że cysta w ciąży mogą zniknąć a jak nie to wiele kobiet donosiło bez problemów. Zmieniłam lekarza wszystko było dobrze, moja nowa lekarka załatwiła mi miejscce w szpitalu w którym pracuje i powiedziała że zrobi mi cesarkę tydzień przed porodem o odrazu usuna cystę. W dniu cesarki wyciągli dzidziusia i co się okazało że to nie była cysta tylko guz kątnicy na jelicie bardzo duzy. Obudziłam się z dwoma rurkami w brzuchu pocięta a szczęsliwa miałm przy sobie Grzesia. Bolało jak diabli ciężko mi było ale dałam radę. Najgorsze było czekanie na wyniki histopatologi 2 tygodnie , w końcu przyszły dobre żafdnych zmian nowotworowych. Mimo tego 2 lata późxniej zdecydowałam się na kolejne dziecko druga ciąża przebiegła super bezproblemów Mariuszka urodziłam naturalnie 9 dni po terminie w ciągu 2 godzin . to tak a krótka historia . Ja nie chcę zabardzo komu kolwiek doradzać bo każda z nas przechodzi ciąże inaczej ale za każdą trzymam mocno kciuki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
NO JA TEZ MAM CYSTĘ....WOGULE TO MIAŁAM CYKLE BEZOWULACYJNE,POTEM CIĄGLE TE CYSTY KTÓRE ROSŁY POTEM PO LEKACH ZNIKAŁY I ZNOWU.I TERAZ MAM CYSTE KTÓRA MA 4 CM I TEŻ JESTEM PEŁNA OBAW ALE MOJA P.DOKTOR MNIE USPOKAJA ŻE ALBO ZANIKNIE PODCZAS CIĄŻY ALBO SOBIE BĘDZIE -ALE MAM SIE NIE MARTWIĆ BO NIE ZAGRAŻA CIĄŻY.SAMA NIEWIEM CO O TYM SĄDZIĆ.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
masz rację to fajna sprawa zmykam odpoczywać jutro wraca synek później lekcje niemieckiego i wizyta u lekarza i ploteczki na brzuszku z grudnióweczkami 2011 życze spokojnej nocki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
emilcialu napisał(a):
czesc dziewczyny,
wlasnie zalogowalam sie na moim ulubionym portalu ciazowym. Jestem w drugiej ciazy, moja pierwsza coreczka ma 1roczek i 10mcy i niedawno okazalo sie, ze bedzie miala rodzenstwo.
Chetnie podziele sie z Wami odczuciami i z checia poczytam co u Was. Tak na prawde 1 raz zalogowalam sie na forum dot ciazy.... 1sza ciaze mialam zagrozona, nie chcialam sie z niczym nakrecac itd... teraz juz wiem, jak to jest i jak wygladca ciaza, porod i reszta.
Jestem bardzo zdziwiona, bo juz mam pileczke przed soba. Jutro ide sprawdzic, czy aby na pewno jedno serduszko tam bije 🙂 rozmawialam z gin i powiedziala, ze to normalne w drugiej ciazy, ze szybciej rosniej brzuszek, bo macica jeszcze nie doszla do siebie po 1szym porodzie, powloki brzuszne sa rozciagniete, etc... juz nosze spodnie ciazowe!!
a jak u was? macie juz brzuszek?? 🤨


Hej
to tez jest moja druga ciaza, a synek ma 18 miesiecy.
No i tez zauwazylam ze brzuszek mi rosnie, tez tak slyszalam ze przy drugiej ciazy szybciej widac
pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny...Guga ma dzisiaj dzien TOTALNEJ paniki... moj sluz jest nadal bezowy - a przeciez biore Luteine i niby poziom PRG jest ok- a wizyta dopiero jutro wieczorem...Niby nic nie plamie ale sluz kolor inny niz powinien ma...Odchodze od zmysłów....
Ulcia ...leż i odpoczywaj...ja też próbuje...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Guga nic się nie martw... będzie dobrze...zobaczysz... ja wczoraj miałam taki dzień, że wieczór przepłakałam...
musimy być dobrej myśli... ile kobiet nie dba o siebie i ciążę i rodzą zdrowe dzieci... głowa do góry i pozytywnie myślimy....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja jestem ponad 8tc. 1sza ciaze mialam na podtrzymaniu, cala ciaze luteina, duphaston, w 30tc sterydy, perssarium itd.. bylo ciezko, stresujaco, ale urodzilam w 38tc zdrowa piekna coreczke 🙂
Nie martw sie, na pewno wszytsko bedzie dobrze. odpoczywac trzeba duzo, nie stresowac sie i nie rozmyslac o chorobach i innych patologiach!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
sloneczko123 napisał(a):
chloe napisał(a):
Oto nasza lista obecnosci - Grudniowki 2011 🙂)

famfatal 6.12
guga 6.12
nadia85 9.12
pammat 12.12
marzenakamil 15.12
julia76 17.12
ulka 18.12
dorianna 18.12
candyns 18.12
aaagaaa 20.12
atus 20.12
suanach 22.12
rubi 31.12
chloe 31.12
beata26 31.12
sloneczko123 2.01
pola 76 ?

Prosze o zglaszanie uwag w razie bledow.


dziewczyny,które maja termin na 31.12. Czy wyliczalyscie je same z kalkulatora czy lekarz wam powiedzial?bo jak wyliczylam z kalkulatora to tez mialam 31.12, a jak lliczylam ta metoda samal to wyszlo 2.01. Ostatnia miesiaczke mialam 26 marzec 2011,cykle 28dniowe, jajeczkowanie 8kwiecien:P


Mnie wyszedl termin 31.12 z programu fertility friend, ktory oblicza ten termin na podstawie dnia owulacji. Pani doktor jeszcze nic nie mowila. Ost @ 27.03, cykle 26 dni, owulacja w 14-tym dniu (9.03).

Ale mnie dzisiaj piersi bola!! Maz sie cieszy, mowi ze dobrze, bo rosna 🙂 Ja sie ciesze, bo to dobry objaw 🙂 Oprocz tego dzisiaj drobne skurcze, nudnosci i czeste siusiu, czyli norma 🙂 Sluz piekny bielutki juz!! 🙂)))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
guga napisał(a):
Dziewczyny...Guga ma dzisiaj dzien TOTALNEJ paniki... moj sluz jest nadal bezowy - a przeciez biore Luteine i niby poziom PRG jest ok- a wizyta dopiero jutro wieczorem...Niby nic nie plamie ale sluz kolor inny niz powinien ma...Odchodze od zmysłów....
Ulcia ...leż i odpoczywaj...ja też próbuje...


Spokojnie, u mnie sluz tez stopniowo jasnial, dopiero dzisiaj jest klarowny bialy, wczoraj jeszcze byly w nim takie brazowe strzepki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...