Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2011... | Forum o ciąży


guga

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 26,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaagaaa

    2257

  • pammat

    2228

  • novaM

    2360

  • coquelicot

    1836

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
ziolka napisał(a):
Wczoraj na usg widziałam swoją fasolke hehe. Duża juz i było widac i słychac serduszko. Mierzy 1,89cm no i wg usg jest o conajmniej tydzień większa nic wg miesiączki 🙂


Ja tez juz chce zobaczyc serduszko!! A tu jeszcze caaaly tydzien....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
chloe szybko zleci 🙂
Teraz to tak będzie od wizyty do wizyty 🙂
A jeśli chodzi o badania to tez mam toxo, kiłę, mocz, morfologię, glukozę i coś tam jeszcze, grupę krwi mam zrobioną więc odpada.

Jejku nic mi nie przechodzi ta głowa a miałam iść na spacer i chyba nic z tego nie wyjdzie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
chloe ty jeszcze tydzień a ja dwa i też sie już nie mogę doczekać 🙂
Ziolka bóle głowy to masakra też je czasamu mam zrób sobie zimny okłąd powinno trochę pomóc leków niestety nie możemy , mi do tego dochodzą jeszcze bóle pleców któe moim zdaniem są gorsze ale to mi już pozostało po 2 ciąży, rano mam mdłości ale kibelka nie witam po zażyciu magnezu przeszło 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ziolka napisał(a):
Wczoraj na usg widziałam swoją fasolke hehe. Duża juz i było widac i słychac serduszko. Mierzy 1,89cm no i wg usg jest o conajmniej tydzień większa nic wg miesiączki 🙂


gratuluję 🙂 ja też bym chciała usłyszeć serduszko mojej Kruszynki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejka, na mdlosci imbir pomaga np. herbatka imbirowa. Nie jest za smaczna, ale pomaga. ja jeszcze 3 tygodnie i zobacze fasolke. Ja bede miala badania na hemoglobina, grupa krwi, antyciala, syfilis, niezgodnosc krwi, hepatis B, Hiv.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
guga napisał(a):
Co tu taka posucha forum-owa dzisiaj? 😎[/quote

Guga to ja zacznę...
Nie wiem, czy nie pytałam Was się już o to... Gdy zadzwoniłam do ginekologa po pozytywnym wyniku testu kazał mi zrobić badania krwi, moczu i kazał nie jeść pomarańczy, winogron i arbuzów... i ciągle zapominam się go zapytać, czy to tylko na początku ciąży, czy cały czas??? masakra bez pomarańczy!!!!winogrona!!!!! słyszałyście o czymś takim? też Wam lekarz zakazał???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziwne....

Ja dostałam zakaz:

Surowego i wedzonego miesa (toxo i bakterie)
Wedzonej ryby (toxo i bakterie)
Serow plesniowych (bakterie)
Watróbki (za duzo wit A)
Ograniczyc pryskane owoce...
Nie kupowac paczkowanych sosow i przypraw - glutaminian sodu
Cytrusy trzeba ograniczac bo dzidzia moze dostac alergii..
ale przeciez pomarancza maja od cholery naturalnego kwasu foliowego wiec nie kumam dlaczego odradzał?!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kurcze... też nie wiem... nie powiem żebym całkiem zrezygnowała z tych owoców... ale ostatnio zjadłam sporo winogronu i brzuch mnie bolał i miałam wzdęty.... pewnie pokarało mnie, bo nie słuchałam Pana doktora 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
guga napisał(a):
Guga sowia głowa i troche statystyk...

50% ciąż poronionych do 12 tyg - zgadza się ale 80% z tego to sa pierwsze 3 tyg, gdzie kobieta nawet nie wie ze jest w ciąży... dostaje @i tyle...
Potem - jak mowi Chloe- moment krytyczny to 6 tyg - bo serduszko....dużo ciąż zatrzymuje sie w tym czasie
Nastepnie to juz zależy od Bozi - albo szczescia -jak kto tam sobie wierzy....
Wiem, ze robimy wszystko zeby utrzymac fasolki- bo je kochamy. Naturalna selekcja brzmi ochydnie i nie chcemy o niej myslec..ALE!!!
Dam wam drastyczny przyklad mojej kuzynki...
Za wszelka chciała utrzymac swoja 3 ciążę - 10 lat temu. Miała silne plamienia, krwawienia...brala Tabletki, Bóg jeden wie jakie zastrzyki i inne cuda... Ciążę utrzymała. Szok przyszedl przy porodzie...kiedy urodziła sie córcia...bez 2 nóg... 😞 lekarz poweidział , po przeprowadzonych badaniach genetycznych w klinice , ze no niestety usilna próba podtrzymania ciązy skonczyła sie tak jak sie skonczyła....
Dziewczyna kocha swoje dziecko - a jakze- ale wyrzuty sumienia ma niesamowite...ze skaleczyła wlasna corke...ze nie pozwolila naturze zadecydowac...ech...
Musimy sie skoncentrowac na pozytywnym mysleniu...bo tak naprawde to nie mamy wplywu na to co sie stanie...
OVER



MATKO,TO STRASZNE!!!!
KAŻDA Z NAS MA MNÓSTWO OBAW-TO NORMALNE.
W MOIM OTOCZENIU TEŻ KILKA KOLEZANEK PORONIŁO,U PARU DZIECKO PRZESTAŁO SIĘ ROZWIJAĆ,DWIE W 7 MIESIĄCU RODZIŁY "MARTWE DZIECKO".ALE NIE MYŚLMY JUZ O TYM WSZYSTKIM BO ZWARJUJEMY.
A CO DO PORONIEŃ TO PODOBNO TAK JUZ JEST ŻE JEŻELI DZIDZIA MA MIEĆ JAKIES POWAŻNE WADY,LUB FASOLCIA JEST USZKODZONA DUŻO WCZEŚNIEJ TO FIZJOLOGIĄ JEST WŁAŚNIE POROIENIE....TAK TO JUZ "MATKA NATURA" ZAPLANOWAŁA.
WIELE DZIEWCZYN TAK MI WŁAŚNIE MÓWI -CO MA BYC TO BEDZIE.A MY MOŻEMY TYLKO DBAĆ O SIEBIE I DZIDZIĘ,OSZCZĘDZAĆ SIE,ŁYKAĆ LEKI,JEŚĆ ZDROWO ,KONTROLOWAĆ WSZYSTKO U LEKARZA I ...NIESTETY CZEKAC .
BŁAGAM MYŚLMY POZYTYWNIE!!!
MUSIMY SIĘ WSPIERAĆ WZAJEMNIE I MYŚLEĆ O TYM ŻE WSZYSTKO JAKOŚ SIE POTOCZY DO "PRZODU".
JA SAMA PANIKUJE GDY TYLKO COŚ MNIE ZAPIKA ,ALE TAK JUZ JEST.
TAK ŻE PISZMY TYLKO O MIŁYCH SPRAWACH A NAPEWNO U NAS WSZYSTKICH TAK BĘDZIE 🙂 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
CANDYNS napisał(a):


BŁAGAM MYŚLMY POZYTYWNIE!!!
MUSIMY SIĘ WSPIERAĆ WZAJEMNIE I MYŚLEĆ O TYM ŻE WSZYSTKO JAKOŚ SIE POTOCZY DO "PRZODU".
JA SAMA PANIKUJE GDY TYLKO COŚ MNIE ZAPIKA ,ALE TAK JUZ JEST.
TAK ŻE PISZMY TYLKO O MIŁYCH SPRAWACH A NAPEWNO U NAS WSZYSTKICH TAK BĘDZIE 🙂 🤪




Amen 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
guga napisał(a):
CANDYNS napisał(a):


BŁAGAM MYŚLMY POZYTYWNIE!!!
MUSIMY SIĘ WSPIERAĆ WZAJEMNIE I MYŚLEĆ O TYM ŻE WSZYSTKO JAKOŚ SIE POTOCZY DO "PRZODU".
JA SAMA PANIKUJE GDY TYLKO COŚ MNIE ZAPIKA ,ALE TAK JUZ JEST.
TAK ŻE PISZMY TYLKO O MIŁYCH SPRAWACH A NAPEWNO U NAS WSZYSTKICH TAK BĘDZIE 🙂 🤪




Amen 🙂


🙂

A od winogron chyba po prostu latwo przytyc...

i myjcie dokladnie owoce i warzywa i bedzie git. Ja ostatnio mam faze na Marwitki, tylko cholernie drogie sa!!!

PS Czy was tez tak bola cycki?!?!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja winogrona ''mocze'' w misce z woda 30 min przed jedzeniem...cos tam gdzies tam moja mama wyczytala ze tak nalezy robic...
Jezeli chodzo o cycki........ to sa extra wrazliwe !!!! rano mniej ale w miare jak dzien mija to robia sie bardziej jedrne i obolałe...spie w biustonoszu- to mi pomaga 😜
Mąż sie cieszy - ja niekoniecznie bo bluzki ledwo juz dopinam 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
guga napisał(a):

Jezeli chodzo o cycki........ to sa extra wrazliwe !!!! rano mniej ale w miare jak dzien mija to robia sie bardziej jedrne i obolałe...spie w biustonoszu- to mi pomaga 😜
Mąż sie cieszy - ja niekoniecznie bo bluzki ledwo juz dopinam 😮


No identycznie, rano nawet ok, nawet budze sie czasem przerazone ze minely mi objawy ciazowe (hehe, prananoja moja). Ale w ciagu dnia coraz bardziej, a pod wieczor to juz masakra. Nie moge ramion docisnac do ciala! I zaokraglily sie tak po bokach, sa ladne pelne 🙂 🙂 Zawsze mialam nieduz biust (75B ) wiec bardzo mnie to cieszy 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nie było mnie 24h i miałam dużo do czytania 😁 Cześć dziewczyny 😎 Jak tam się dzisiaj czujecie? ja wam powiem ze dzisiaj mdlosci nawet nie miałam 😁 A cyce to takie wrażliwe ze az nie chce ich dotykać 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny ja zwariuję!! mam brązowe plamienie!!! tak jakby końcówka okresu... niektóre z Was to miały, prawda??? mam dzwonić do lekarza? czy czekać... może przejdzie? a może to normalne, powinnam w tym czasie dostać okres.. 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nadia85 napisał(a):
Dziewczyny ja zwariuję!! mam brązowe plamienie!!! tak jakby końcówka okresu... niektóre z Was to miały, prawda??? mam dzwonić do lekarza? czy czekać... może przejdzie? a może to normalne, powinnam w tym czasie dostać okres.. 😞

NADIA85
DZWOŃ DO LEKARZA.BO KAŻDE PLAMIENIE NALEŻY SKONSULTOWAĆ.
ZOBACZYSZ CO CI LEKARZ POWIE.ALE PEWNIE DA CI JAKIEŚ LEKI.
ZADZWOŃ BO WTEDY USPOKOISZ SAMĄ SIEBIE.
A CO DO "CYCKÓW" TO TAK MNIE BOLĄ-CO DZIEŃ TO BARDZIEJ!SPAĆ NIE MOGE ANI DOTKNĄĆ-MASAKRA.CHODZE TYLKO BEZ STANIKA CAŁYMI DNIAMI BO STANIK MNIE UCISKA I JEST JESZCZE GORZEJ.
A JAK WAM MIJA DZISIEJSZY DZIEŃ?
CO ROBICIE NA OBIAD-BO MUSZĘ COŚ UGOTOWAĆ MĘŻOWI A NIE MAM POMYSŁU(MDLI MNIE NA SAMĄ MYŚL O JEDZENIU)A NIE CHCĘ ŻEBY ZMIZERNIAŁ PRZY MOJAJ "CIĄŻY " 🙂
PISZCIE. 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nadia85 napisał(a):
Dziewczyny ja zwariuję!! mam brązowe plamienie!!! tak jakby końcówka okresu... niektóre z Was to miały, prawda??? mam dzwonić do lekarza? czy czekać... może przejdzie? a może to normalne, powinnam w tym czasie dostać okres.. 😞


Dzwon, a najlepiej jedz na wizyte. Dostaniesz leki, a czym wczesniej je wezmiesz tym szybciej plamienie ustanie. Widze ze to 9tc, moze to czas kiedy powinnas miec miesiaczke? Takie plamienia sa wtedy normalne. Ja poczatkowo dostalam Duhaston 3x1, ale nie dzialal i dostalam wieksza dawke i od razu plamienia zjasnialy a potem ustapily.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
CANDYNS napisał(a):
nadia85 napisał(a):
Dziewczyny ja zwariuję!! mam brązowe plamienie!!! tak jakby końcówka okresu... niektóre z Was to miały, prawda??? mam dzwonić do lekarza? czy czekać... może przejdzie? a może to normalne, powinnam w tym czasie dostać okres.. 😞

NADIA85
DZWOŃ DO LEKARZA.BO KAŻDE PLAMIENIE NALEŻY SKONSULTOWAĆ.
ZOBACZYSZ CO CI LEKARZ POWIE.ALE PEWNIE DA CI JAKIEŚ LEKI.
ZADZWOŃ BO WTEDY USPOKOISZ SAMĄ SIEBIE.
A CO DO "CYCKÓW" TO TAK MNIE BOLĄ-CO DZIEŃ TO BARDZIEJ!SPAĆ NIE MOGE ANI DOTKNĄĆ-MASAKRA.CHODZE TYLKO BEZ STANIKA CAŁYMI DNIAMI BO STANIK MNIE UCISKA I JEST JESZCZE GORZEJ.
A JAK WAM MIJA DZISIEJSZY DZIEŃ?
CO ROBICIE NA OBIAD-BO MUSZĘ COŚ UGOTOWAĆ MĘŻOWI A NIE MAM POMYSŁU(MDLI MNIE NA SAMĄ MYŚL O JEDZENIU)A NIE CHCĘ ŻEBY ZMIZERNIAŁ PRZY MOJAJ "CIĄŻY " 🙂
PISZCIE. 😁


ja siedze w pracy... dzien jak codzien, wroce po 19 i nie bede miec sily na nic... Poprzytulam troche psy, wyciage swinke a po 20 wroci maz... poogladamy razem tv pogagamy i idziemy spac. Nawet kochac sie nie mozemy, eehh!!!!
Mam nadzieje ze mama przyniesie mi cos dzisiaj na obiad, bo ja nawet nie mam kiedy ugotowac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...