Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2011... | Forum o ciąży


guga

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Ulka, nigdy nie wiadomo, gdzie się będzie rodzić 🙂 gdyby u każdej kobiety poród odbywał się w jasno określonym dniu, to można byłoby sobie miejsce zaklepać, owszem. Ale można rodzić w 37 tygodniu. Albo w 41 🙂 przez tych kilka tygodni łóżko na nikogo czekać nie będzie. Kto pierwszy, ten lepszy - na tej zasadzie to działa. Jak się dogadasz z lekarzem, to może Cię położyć w szpitalu powiedzmy tydzień przed terminem. Ale nie jest to standardowe postępowanie 🙂
Dużo słyszałam o tym, co się dzieje w Lublinie - raz, że na Jaczewskiego "komplet", innym razem na Staszica. Ale ani ja ani żadna z moich znajomych rodzących w przeciągu ostatnich 2 lat nie miała problemu z dostaniem się do szpitala, w którym chciała rodzić 🙂 więc się nie stresuj 🙂 będzie dobrze 🙂

PS. Ja np. miałam termin na 11 czerwca. Lekarka chciała mnie tydzień przed terminem wziąć na cc. A zaczęłam rodzić niespodziewanie 23 maja. I miejsc wolnych było od cholery. Kilka dni później dziewczyny leżały na korytarzu. Więc nigdy nic nie wiadomo...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaagaaa

    2257

  • pammat

    2228

  • novaM

    2360

  • coquelicot

    1836

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
CANDYNS słuchaj mi się śniło 2 razy że urodziłam chłopca 😁 więc ja mam na odwrót jak będziemy wiedziały co mamy to trzeba się zgadać czy sny się spełniają czy śni się na odwrót bo jestem ciekawa 😁
Dzisiaj przytulałam kibelek chwilkę nie było źle 😁
a dzień na działeczce nad jeziorkiem spędziłam normalnie bajka 😁 teraz o 20 film na tvn bo jest majowa sobota i później pewnie spać 😁
ALE będę jeszcze tutaj kukać dzisiaj 😜 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczynki 🙂 ja dzisiaj spędziłam dzień na studiach podyplomowych, w sali było straaaasznie zimno ;/ i w ogóle to od rana strasznie chciało mi się naleśników, po zajęciach miałam jechać do przyjaciółki na ploty i jej zasugerowałam naleśniki i mi zrobiła 🙂 pyszne były 🙂 posiedziałyśmy a potem jak przyjechałam do mieszkania, to poszłam wziąć prysznic, i teraz już w piżamce zamówiłam sobie pizzę, bo mnie straszna ochota naszła 😁;D 😁 no i czekam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aaagaaa napisał(a):
hej dziewczynki 🙂 ja dzisiaj spędziłam dzień na studiach podyplomowych, w sali było straaaasznie zimno ;/ i w ogóle to od rana strasznie chciało mi się naleśników, po zajęciach miałam jechać do przyjaciółki na ploty i jej zasugerowałam naleśniki i mi zrobiła 🙂 pyszne były 🙂 posiedziałyśmy a potem jak przyjechałam do mieszkania, to poszłam wziąć prysznic, i teraz już w piżamce zamówiłam sobie pizzę, bo mnie straszna ochota naszła 😁;D 😁 no i czekam 🙂


MNIAAAAMU-NALEŚNICZKI!!!ALE MI SMAKA ZROBIŁAŚ 🙂
MUSZE SOBIE JUTRO ZROBIC Z DŻEMIKIEM 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co za dzień 😠 😠 😠 !!!!!!!!!
Kiecki nie znalazłam, zmarnowałam full czasu i na dodatek dopiero do domu dotarłam bo mi sprzęgło w samym centrum Szczecina jebłoooooooooo 😠 😠 😠 😠 😠
Sorki za wyrażenia ale padam na cycki 😠 A do tego mieszkam 30km od Szczecina i bez samochodu w krótkim rękawku musiałam się dostać do chaty, a żeby tego było mało to dzisiaj autobusy kursują świątecznie z zaj****stymi przerwami czasowymi 😠 😠 😠
Echhh...i jeszcze laweta...myślałam, że czekam na nią latami świetlnymi na dodatek...
No i taki właśnie miałam dzisiaj dzień...szczerze mówiąc brzuszek przez to wszystko boli bardzo...
Zaraz zaliczę placka przed tv, włączę czasówkę i chyba tak sobie odpłynę... 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
CANDYNS napisał(a):
aaagaaa napisał(a):
hej dziewczynki 🙂 ja dzisiaj spędziłam dzień na studiach podyplomowych, w sali było straaaasznie zimno ;/ i w ogóle to od rana strasznie chciało mi się naleśników, po zajęciach miałam jechać do przyjaciółki na ploty i jej zasugerowałam naleśniki i mi zrobiła 🙂 pyszne były 🙂 posiedziałyśmy a potem jak przyjechałam do mieszkania, to poszłam wziąć prysznic, i teraz już w piżamce zamówiłam sobie pizzę, bo mnie straszna ochota naszła 😁;D 😁 no i czekam 🙂


MNIAAAAMU-NALEŚNICZKI!!!ALE MI SMAKA ZROBIŁAŚ 🙂
MUSZE SOBIE JUTRO ZROBIC Z DŻEMIKIEM 🙂


ja jadłam z miodem 🙂 pyyyyychaaaaa 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej kobietki !!!!!
ale postów napisałyście dzisaj ciężko was dogonić 🙂 Ja cały dzień miałam w pędzie także tylko kilka słów i rzucam sie na wyrko. Najważniejsze że jedyneczkę moja pani dentystka mi naprawiła kosztowało 100kę ale jakoś wyglądać trzeba 😁 Posłuchałam waszych rad i połowę badań będę mieć na skierowaniu od lekarza rodzinnego także troszkę złotówek w kieszeni bedzie. A co do szpitali jeden drugiemu nie równy. 1 poród szpital super opieka jeszcze lepsza jak u mamy. 2 poród inny szpital po porodzie zostałam odtransportowana na korytarz brak miejsc opieka mogłoby jej nie być. pozdrawiam was serdecznie spokojnej nocki.
p.s mi tez się śniło dziecko kilka razy ale za cholerę nie wiem jaka płeć 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aaagaaa napisał(a):
CANDYNS napisał(a):
aaagaaa napisał(a):
hej dziewczynki 🙂 ja dzisiaj spędziłam dzień na studiach podyplomowych, w sali było straaaasznie zimno ;/ i w ogóle to od rana strasznie chciało mi się naleśników, po zajęciach miałam jechać do przyjaciółki na ploty i jej zasugerowałam naleśniki i mi zrobiła 🙂 pyszne były 🙂 posiedziałyśmy a potem jak przyjechałam do mieszkania, to poszłam wziąć prysznic, i teraz już w piżamce zamówiłam sobie pizzę, bo mnie straszna ochota naszła 😁;D 😁 no i czekam 🙂


MNIAAAAMU-NALEŚNICZKI!!!ALE MI SMAKA ZROBIŁAŚ 🙂
MUSZE SOBIE JUTRO ZROBIC Z DŻEMIKIEM 🙂


ja jadłam z miodem 🙂 pyyyyychaaaaa 😁



zdecydowana jestem na niedzielne nalesniki !!! super pomysl mniam mniam 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marzenakamil napisał(a):
No co za dzień 😠 😠 😠 !!!!!!!!!
Kiecki nie znalazłam, zmarnowałam full czasu i na dodatek dopiero do domu dotarłam bo mi sprzęgło w samym centrum Szczecina jebłoooooooooo 😠 😠 😠 😠 😠
Sorki za wyrażenia ale padam na cycki 😠 A do tego mieszkam 30km od Szczecina i bez samochodu w krótkim rękawku musiałam się dostać do chaty, a żeby tego było mało to dzisiaj autobusy kursują świątecznie z zaj****stymi przerwami czasowymi 😠 😠 😠
Echhh...i jeszcze laweta...myślałam, że czekam na nią latami świetlnymi na dodatek...
No i taki właśnie miałam dzisiaj dzień...szczerze mówiąc brzuszek przez to wszystko boli bardzo...
Zaraz zaliczę placka przed tv, włączę czasówkę i chyba tak sobie odpłynę... 😉


MARZENKA
TYLKO NIE"PADAJ NA CYCKI" BO PADNIESZ Z BÓLU 🙂 HIHIHIH
ŻARCIK TAKI NA DOBRANOC 🙂
A U MNIE TERAZ TAKAAAA BURZA SIE ROZPETAŁA A JA PANICZNIE BOJE SIE BURZY....I W DODATKU JESTEM SAMA W DOMU A TU FLASHEE,GRZMOTY-CHYBA PADNE TU ZARAZ!!!!!
DO JUTRA DZIEWCZYNKI. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry 😉
Jak tam Wasza niedziela się zaczyna 🙃???
Mnie z samego rana słoneczko obudziło 😎
Ale nadal leniuchuję przed TV 😜


Właśnie oglądam na TLC program o kobietach, które nie wiedziały, że są w ciąży i dowiadują się o tym dopiero jak bóli partych dostają 🤪
Masakra jakaś !!!
Nie wiem co bym zrobiła w takiej sytuacji 🤨
Ale każda stwierdza to samo...jak dziecko jest już na świecie każda myśli o tym jakie niedozwolone rzeczy robiły przez całą ciążę 🤨

Ok reklama się skończyła 🙃
Bye 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marzenka kilka razy ogladałam ten program i tez się zastanawiałam jak to mozliwe.
Mnie rano deszcz obudził 😞 Zaraz się ubieram i z z chłopcami do mamy na obiad ruszam 😁
Miłego dnia Mamusie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nadia85 napisał(a):
... Która to pisała o zmianie w babochłopa przez hemoroidy??? I wykrakała mi! Masakra. Ja myślałam, że to się po porodzie zaczyna, a tu mnie od wczoraj coś boli i chyba mi się zaczynają!! 🤨 szok!!!! to co będzie po porodzie??? czy tylko ja mam taki wstydliwy problem? 😞


Hmm...muszę się przyznać, że jeśli to na pewno hemoroidy to nie jesteś sama...
Mi się zaczęło przy porodzie...nie wiedziałam o co chodzi, a już tym bardziej wtedy myślałam, że hemoroidy to dolegliwość osób starszych 🤢
Zaraz po porodzie czułam mega dyskomfort ale myślałam, że to wszystkie szycia mnie bolą i tyle.
Najgorzej przeżyłam powrót z małą do domu 🤢
Wyobraźcie sobie, że po paru minutach siedzenia w samochodzie z bólu myślałam, że wyjdę z siebie!!! Myślałam, że szwy mi puściły !!! Jechałam na tylnym siedzeniu jak pies na czworaka bo usiąść normalnie nie dało rady 🤢 Męczyłam się tak do pierwszej wizyty położnej...dopiero jej o tym powiedziałam bo...to rzeczywiście do mało wstydliwych dolegliwości nie należy 🤢
Nikomu tego nie życzę na serio 🤢
Pamiętam, że dosyć długo się męczyłam...ból wraca czasami do tej pory...
Już teraz się boję następnego porodu i związanym z tym bólem 😠

Któraś z Was miała też może z tym do czynienia???
Może udałoby się znaleźć jakiś złoty środek 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marzenakamil napisał(a):
nadia85 napisał(a):
... Która to pisała o zmianie w babochłopa przez hemoroidy??? I wykrakała mi! Masakra. Ja myślałam, że to się po porodzie zaczyna, a tu mnie od wczoraj coś boli i chyba mi się zaczynają!! 🤨 szok!!!! to co będzie po porodzie??? czy tylko ja mam taki wstydliwy problem? 😞


Hmm...muszę się przyznać, że jeśli to na pewno hemoroidy to nie jesteś sama...
Mi się zaczęło przy porodzie...nie wiedziałam o co chodzi, a już tym bardziej wtedy myślałam, że hemoroidy to dolegliwość osób starszych 🤢
Zaraz po porodzie czułam mega dyskomfort ale myślałam, że to wszystkie szycia mnie bolą i tyle.
Najgorzej przeżyłam powrót z małą do domu 🤢
Wyobraźcie sobie, że po paru minutach siedzenia w samochodzie z bólu myślałam, że wyjdę z siebie!!! Myślałam, że szwy mi puściły !!! Jechałam na tylnym siedzeniu jak pies na czworaka bo usiąść normalnie nie dało rady 🤢 Męczyłam się tak do pierwszej wizyty położnej...dopiero jej o tym powiedziałam bo...to rzeczywiście do mało wstydliwych dolegliwości nie należy 🤢
Nikomu tego nie życzę na serio 🤢
Pamiętam, że dosyć długo się męczyłam...ból wraca czasami do tej pory...
Już teraz się boję następnego porodu i związanym z tym bólem 😠

Któraś z Was miała też może z tym do czynienia???
Może udałoby się znaleźć jakiś złoty środek 😉


Poczytałam trochę o tym. W ciąży wielu kobietom to dokucza. Ma to związek z powiększającą się macicą itp. Ja mam chyba tendencje do tego, bo mam też żylaki (które miałam usuwane 3 lata temu). Dlatego trochę martwię się porodem, przecież jeżeli już mi się zaczęły hemoroidy to przy porodzie może być tragedia, nie wspominając już o żylakach... Ciekawe, czy nie jest to wskazanie do cesarki?
Co do złagodzenia dolegliwości hemo, to dieta lekkostrawna, dużo warzyw, owoców i dużo pić...
Trochę mi pomaga..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nadia85 napisał(a):
Marzenakamil napisał(a):
nadia85 napisał(a):
... Która to pisała o zmianie w babochłopa przez hemoroidy??? I wykrakała mi! Masakra. Ja myślałam, że to się po porodzie zaczyna, a tu mnie od wczoraj coś boli i chyba mi się zaczynają!! 🤨 szok!!!! to co będzie po porodzie??? czy tylko ja mam taki wstydliwy problem? 😞


Hmm...muszę się przyznać, że jeśli to na pewno hemoroidy to nie jesteś sama...
Mi się zaczęło przy porodzie...nie wiedziałam o co chodzi, a już tym bardziej wtedy myślałam, że hemoroidy to dolegliwość osób starszych 🤢
Zaraz po porodzie czułam mega dyskomfort ale myślałam, że to wszystkie szycia mnie bolą i tyle.
Najgorzej przeżyłam powrót z małą do domu 🤢
Wyobraźcie sobie, że po paru minutach siedzenia w samochodzie z bólu myślałam, że wyjdę z siebie!!! Myślałam, że szwy mi puściły !!! Jechałam na tylnym siedzeniu jak pies na czworaka bo usiąść normalnie nie dało rady 🤢 Męczyłam się tak do pierwszej wizyty położnej...dopiero jej o tym powiedziałam bo...to rzeczywiście do mało wstydliwych dolegliwości nie należy 🤢
Nikomu tego nie życzę na serio 🤢
Pamiętam, że dosyć długo się męczyłam...ból wraca czasami do tej pory...
Już teraz się boję następnego porodu i związanym z tym bólem 😠

Któraś z Was miała też może z tym do czynienia???
Może udałoby się znaleźć jakiś złoty środek 😉


Poczytałam trochę o tym. W ciąży wielu kobietom to dokucza. Ma to związek z powiększającą się macicą itp. Ja mam chyba tendencje do tego, bo mam też żylaki (które miałam usuwane 3 lata temu). Dlatego trochę martwię się porodem, przecież jeżeli już mi się zaczęły hemoroidy to przy porodzie może być tragedia, nie wspominając już o żylakach... Ciekawe, czy nie jest to wskazanie do cesarki?
Co do złagodzenia dolegliwości hemo, to dieta lekkostrawna, dużo warzyw, owoców i dużo pić...
Trochę mi pomaga..


Mnie pokazal sie jeden taki mini hemoroid kiedys , i rzeczywiscie bolal, ale szybko zniknal. Zylaki odbytu pojawiaja sie najczesciej przy zaparciach, albo przy porodzie, bo mocno przemy wtedy. P prostu peka naczynku i wpulka sie w blone sluzowa prostnicy. Z tego co rozmawialam to z kolezankami z pracy to wiekszosc je ma od czasu porodu, ale tak raz na pol roku dokuczaja a potem sie chowaja. Wazne zeby duzo chodzic, i jesc duzo blonnika, wtedy nie ma zatwardzen.
Bedzie dobrze, sa na to rozne czopki itd, teraz to nie sredniowiecze, i sa rozne sposoby by to leczyc. 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór grudnióweczki 🙂
Jak tam niedziela minęła 🙂 ???
Mi baaardzo leniwie 🙂 🙂 🙂

Założyłam nowy wątek na naszym boskim forum 😉
Zapraszam do dodawania fotek 🙂
Na pewno nie jedno ciekawe się znajdzie w sam raz na nasze forum 🙂
Buziaki i przyjemnej nocki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny
mam pytanie, czy musze zgadzac sie na badanie dopochwowe przez gin. z nfz jezeli nie chce tego, bo slyszalam ze bada ona bardzo niedelikatnie i bolesnie przez co zniszczyla kilka ciaz? dodam jeszcze ze tylko ona jedna prowadzi w szpitalnej poradni ciaze i nie mam mozliwosci zmainy lekarza, a osobiscie chodze tez do prywatnego gina i tam sie u niego badam, ale do niej na kase chorych tylko z tego wzgledu aby nie placic za badania.
co o tym myslicie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dorianna napisał(a):
hej dziewczyny
mam pytanie, czy musze zgadzac sie na badanie dopochwowe przez gin. z nfz jezeli nie chce tego, bo slyszalam ze bada ona bardzo niedelikatnie i bolesnie przez co zniszczyla kilka ciaz? dodam jeszcze ze tylko ona jedna prowadzi w szpitalnej poradni ciaze i nie mam mozliwosci zmainy lekarza, a osobiscie chodze tez do prywatnego gina i tam sie u niego badam, ale do niej na kase chorych tylko z tego wzgledu aby nie placic za badania.
co o tym myslicie?


Mysle ze zdrowie Twoje i maluszka jest najwaznijsze wiec jak wejdziesz to powiedz od razu ze przychodzisz po "porade", a nie na badanie. To polechce jej ego. Bo jak powiesz prawde, to Cie wyrzuci z gabinetu... 😮 Badz mila ale stanowcza. Lekarz nie moze Cie do niczego zmusic 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marzenakamil napisał(a):
Dobry wieczór grudnióweczki 🙂
Jak tam niedziela minęła 🙂 ???
Mi baaardzo leniwie 🙂 🙂 🙂

Założyłam nowy wątek na naszym boskim forum 😉
Zapraszam do dodawania fotek 🙂
Na pewno nie jedno ciekawe się znajdzie w sam raz na nasze forum 🙂
Buziaki i przyjemnej nocki 😘


My juz sie dopisalismy 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
chloe napisał(a):
dorianna napisał(a):
hej dziewczyny
mam pytanie, czy musze zgadzac sie na badanie dopochwowe przez gin. z nfz jezeli nie chce tego, bo slyszalam ze bada ona bardzo niedelikatnie i bolesnie przez co zniszczyla kilka ciaz? dodam jeszcze ze tylko ona jedna prowadzi w szpitalnej poradni ciaze i nie mam mozliwosci zmainy lekarza, a osobiscie chodze tez do prywatnego gina i tam sie u niego badam, ale do niej na kase chorych tylko z tego wzgledu aby nie placic za badania.
co o tym myslicie?




Mysle ze zdrowie Twoje i maluszka jest najwaznijsze wiec jak wejdziesz to powiedz od razu ze przychodzisz po "porade", a nie na badanie. To polechce jej ego. Bo jak powiesz prawde, to Cie wyrzuci z gabinetu... 😮 Badz mila ale stanowcza. Lekarz nie moze Cie do niczego zmusic 🙂


w sumie to jest normalna wizyta kontrola
zobacze i zbadam grunt jak wejde i sie zorientuje jak zagrac:-)

a inne dziewczyny co o ty mysla?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
DZIEWCZYNY-MI CHYBA TEZ HEMOROIDY SIE ZROBIŁY DZIŚ!!!! 😞
MAM ZAPARCIA (POMIMO ŻE JEJ CODZIENNIE DUUUŻO JARZYN I OWOCÓW I PIJE JAK SZALONA)
DZISIAJ PO WIZYCIE W KIBELKU TAK MNIE DUPCIA ZACZEŁA BOLEC ZE MASAKRA!!!CZUJĘ SIĘ"UPOKOŻONA NORMALNIE" 🙂
I NARAZIE NIE MAM ŻADNYCH CZOPKÓW NA ZALECZENIE WIĘC POSMAROWAŁAM SOBIE TYŁEK...I CZEKAM MOŻE CHOC TROCHE PRZESTANIE BOLEĆ 😁
TYLKO SIE NIE ŚMIAC ZE MNIE 🙂
DOBRANOC I MIŁYCH SPOKOJNYCH SNÓW 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CANDYNS napisał(a):
DZIEWCZYNY-MI CHYBA TEZ HEMOROIDY SIE ZROBIŁY DZIŚ!!!! 😞
MAM ZAPARCIA (POMIMO ŻE JEJ CODZIENNIE DUUUŻO JARZYN I OWOCÓW I PIJE JAK SZALONA).....
TYLKO SIE NIE ŚMIAC ZE MNIE 🙂
DOBRANOC I MIŁYCH SPOKOJNYCH SNÓW 🙂


Ojj Candys ja wiem, że to nic śmiesznego 🤢
Zaparcia to rzeczywiście nic przyjemnego, a w czasie ciąży to już w ogóle masakra, bo niektóre dziewczyny się boją żeby "fasolki" swojej nie wyprzeć...to jest niemożliwe ale podświadomość robi swoje niestety 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć mamusie
Ja dzisiaj o 8 pobiegłam na badania od 6 juz nie spałam więć strasznie mnie muliło a tu ani jeść ani pić, na dodatek pies mi wpadł pod samochód i kaput 😞 ulubieniec znajomych gdy wróciłam do domu wcisłam jedzenie na siłe i po 5 minutach wylądaowałam w kiblu a wszystko przez tego psa nerwy mam takie że masakra 😞 Pech to pech.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
heja laseczki...

sikanie i pecherz = to samo
w nocy 1- 2 wycieczki, w caigu dnia zalezy...raz co pol godziny a raz rzadziej....
o mdlosciach juz nie mam siły sie wypowiadac 🙂
watpie zeby lekarz krzywde zrobil... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...