Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2011... | Forum o ciąży


guga

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 26,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaagaaa

    2257

  • pammat

    2228

  • novaM

    2360

  • coquelicot

    1836

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Ulka napisał(a):
ja sobie czytam to i uspokajam, ze to naturalne, nie wiem czy nasze mamy brały jakies rozkurczowe czy to weszło teraz taka moda na te leki?

Skurcze Braxtona-Hicksa to pojawiające się po 20. tygodniu ciąży przepowiadające kurcze macicy. Nie pojawiają się regularnie, różne jest też ich nasilenie, ale zwykle szybko łagodnieją i całkowicie ustępują. Choć wiele kobiet w ogóle ich nie czuje, są naturalną oznaką zmian zachodzących w układzie rozrodczym – macica powoli przygotowuje się do wypuszczenia dziecka na świat. Chociaż skurcze przepowiadające nie są na tyle skuteczne, by wypchnąć płód, w dziewiątym miesiącu ciąży mogą zapoczątkować proces skracania i rozwierania się szyjki macicy.
Jak sobie radzić?
Skurcze nie uprzykrzają kobietom życia, bo wpisują się w katalog dolegliwości związanych z ciążą, jednak śmiało można podjąć działania, które sprawią, że nie będą zbyt dokuczliwe i bolesne, np.:
poprosić partnera lub inną chętną do pomocy osobę o masaż części lędźwiowej kręgosłupa,
zmienić pozycję ciała (np. usiądź, gdy skurcz złapał podczas chodu lub stania i odwrotnie),
wziąć ciepłą kąpiel, która rozluźnia mięśnie i łagodzi tym samym ból,
ćwiczyć oddychanie (przyda się również podczas porodu),
w wypadku wyjątkowego bólu, nie ustępującego w trakcie ćwiczeń, porozmawiać z lekarzem i po konsultacji z nim zażyć środek rozkurczający (np. no-spa).


Każdy skurcz czy nawet lekkie twardnienie brzucha powodują, że zaczynasz się niepokoić. Szczególnie wtedy, gdy coś takiego dzieje się na długo przed planowanym terminem rozwiązania. Czy to aby nie za wcześnie? Spokojnie! Zazwyczaj takie objawy są całkiem naturalne i nie stanowią zagrożenia dla ciebie i maleństwa. To tylko trening macicy przed zadaniem, jakie będzie musiała wykonać, gdy nadejdzie godzina zero.


no wlasnie spokojnie, nie bede treningu macicy hamowac na siłe bo potem jak urodze jak mi sie nie bedzie chciała kurczyc!


ja tez tak myslalam az do wczoraj 🤢 trudno, poslucham mojego lekarza, inaczej zwariuje jak nie bede miec przewodnika duchowego 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzień dobry.tak w ogóle.jak sobie tak nadrobiłam zaległości to aż mi się mózg zlasował. strasznie Wam dziewczynki współczuje tych dolegliwości i pobytów w szpitalu i nerwów okropnych. jesteśmy z Wami i wspieramy Was i wasze Kruszynki z całych serduszek naszych 🙂
Rubi po prostu rewelacja 🤪 oby tak zostało 😆 u mojej sąsiadki też było dwóch chłopców i trzecia upragniona dziewuszka się urodziła 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mnie strasznie brzuch boli jak dlugo siedze ale jak wstane i pochodze przestaje powiedzialm ginowi powiedzial ze dzieko moje nisko siedzi i uciska wiec mam robic duzo przerw jak siedze ..ostatnio jak poszlismy do restauracji niestety co jakis czas musialam chodzic troche glupio mi bylo ale poprostu nieusiedze ,, w nocy tez juz pozycji niemoge znalesc , pozatym gin powiedzial ze mam troche uwazac bo przez miesiac przytylam 2 kg 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ania- napisał(a):
mnie strasznie brzuch boli jak dlugo siedze ale jak wstane i pochodze przestaje powiedzialm ginowi powiedzial ze dzieko moje nisko siedzi i uciska wiec mam robic duzo przerw jak siedze ..ostatnio jak poszlismy do restauracji niestety co jakis czas musialam chodzic troche glupio mi bylo ale poprostu nieusiedze ,, w nocy tez juz pozycji niemoge znalesc , pozatym gin powiedzial ze mam troche uwazac bo przez miesiac przytylam 2 kg 🥴


zwariował?
do 0.5 kg tygodniowo na plusie w 2 trymestrze to norma...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej kobietki! Byłam dzisiaj na krzywej cukrowej,... nie taka zła ta glukoza, pół cytrynki dodali mi do niej i łyknęłam bez problemu 🙂 myślałam, że to jest glutowate, a to normalny płyn...
najgorzej, że tyle razy mi krew pobierali... i to z dłoni... masakra... bo oczywiście żyły mi zanikły i jedna pusta... dzisiaj dźwignęłam półkę do góry i od tej pory brzuch mnie boli 😞
mam nadzieję, że nie narozrabiałam...
czy Wy też macie cały czas twarde brzuchy? każdy kto mnie maca mówi, ale twardy brzuch!! może coś nie tak mam?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agami napisał(a):
kołysanka dla okryszka
nie wiem czy znacie... bardzo stara piosenka krajewskiego 😉)) ale tekst ładny....
Królu mój, ty śpij, ty śpij, a ja
Królu mój, nie będę dzisiaj spał
Kiedyś tam będziesz miał dorosłą duszę,
Kiedyś tam, kiedyś tam...
Ale dziś jesteś mały jak okruszek,
Który los rzucił nam
Skarbie mój, ty śpij, ty śpij, a ja,
Skarbie mój, do snu ci będę grał
Kiedyś tam będziesz spodnie miał na szelkach,
Kiedyś tam, kiedyś tam...
Ale dziś jesteś mały jak muszelka,
Którą los rzucił nam
Kiedyś tam będziesz miał dorosłą duszę,
Kiedyś tam, kiedyś tam...
Ale dziś jesteś mały jak okruszek,
Który los rzucił nam


Uwielbiam ją w wykonaniu zespołu Raz Dwa Trzy 🙂
Dzień dobry Brzuszki. 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ania - ja przytylam 3,5 przez ostatni miesiac 🤪 ale tez mi lekarz nic nie powiedzial.

pammat - taka kulka z jednej strony to u mnie tez jest ale to wydaje mi sie ze wlasnie jak napisalas pupsko jest, albo plecki. wczoraj to juz w ogole chyba dziecko sie polozylo w poprzek calkiem bo centralnie piramidk mi sie zrobila kolo pepka 😜

nadia -wlasnie o tych twardych brzuchach mowa - goracy temat 😲
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nadia wiem o co ci chodzi.. on ogolnie jest twardszy niz przed ciaza.. a ludzie co ci tak mowia mysla ze w ciayz brzuch to to samo co sadełko z przeżarcia i nadwaga ze to bedzie miekie i rozlewajace sie .... mi tez wszyscy mowia ze twardy i nabity.... a mi sie wydaje ze tkai ma byc bo jak lekarz bada to mowi ze jest ok.... i moze ze ja go ciagle nie macam to nawet nie wiem ze twardnieje mi jak wam.... to mocno czuc jak twardnieje?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agami napisał(a):
nadia wiem o co ci chodzi.. on ogolnie jest twardszy niz przed ciaza.. a ludzie co ci tak mowia mysla ze w ciayz brzuch to to samo co sadełko z przeżarcia i nadwaga ze to bedzie miekie i rozlewajace sie .... mi tez wszyscy mowia ze twardy i nabity.... a mi sie wydaje ze tkai ma byc bo jak lekarz bada to mowi ze jest ok.... i moze ze ja go ciagle nie macam to nawet nie wiem ze twardnieje mi jak wam.... to mocno czuc jak twardnieje?


Agami ja nie mialam pojecia ze twardnieje, tez nie macalam za czesto,
a maz rzeczywiscie mowil mi ze mam twardy brzuszek. Sama nie wiem, mam wrazenie ze jest ze mna wszystko ok, normalne objawy ciazy, takie jak u was, a moj lekarz spanikowal. No ale wole dmuchac na zimne. Jak kazal lezec to bede lezec.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja tak leze teraz i mam kupe czasu na obserwacje, to przez caly dzien tylko raz mi stwardnial brzuszek, jak za szybko wstalam z lozka... rzeczywiscie wczesniej chyba miala juz takie kacje, ale bylam pewna ze to wzdecia albo ze tak ma byc 😮 ale czlowiek glupi, niby tyle czyta i gowno wie 🤢
moja gin mi tlumaczyla ze te skurcze same nie sa grozne, ale wlasnie one moga powodowac skracanie szyjki (mowila o mnie) i dlatego mam ich unikac. potem dodala ze szyjka nie jest krotka, ale ziejaca i jest tam stan zapalny. za tydzien ide do tego szpitala zeby obejrzala mnie na lepszym sprzecie, pewnie wtedy oceni tak na prawde dlugosc szyjki dokladnie i polozenie lozyska.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Chloe mi lekarz na poprzedniej wizycie powiedział że mam szyjkę krótką jak badał na fotelu ale potem zrobił usg dwocipnie i stwierdził że ta część "schowana" jest ok 😉 Ja raczej te moje skurcze odczuwam dość wyraźnie, nie muszę się specjalnie skupiać żeby je wyłapać..A może czuję tylko te najsilniejsze? W każdym razie nie są bolesne ani uciążliwe.
Ulka nie wiem jak Twoje sprawy zusowe ale ja dziś powinnam dostać wypłatę - to pierwszy miesiąc w którym przejął mnie ZUS. Sprawdziłam konto i o dziwo wypłata już jest, do tego większa niż moja podstawa bo to średnia za zeszły rok i ze wszystkimi premiami liczona. Więc się tam dzielnie dowiaduj dlaczego Tobie wypłata przyszła niepełna.
Aaaa, muszę się jeszcze pochwalić, szybki wypad do lumpka zaowocował ciążową bluzką z długim rękawem akurat na jesień i śliczną bluzeczką dla matek karmiących- razem za 30 zł 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ulka napisał(a):
u mnie z zusem juz ok, bo sama sobie dostarczam zwolnienia, jak dostaje ide tylko do pracy pokazac ze mam i mi podpisuje szef ze widział i z datą kiedy przyniosłam i zabieram i wychodze, oczywiscie słysze komentarze, ze tak nie wolno i sie na to nie zgadza, kasy mam mało bo tak mnie zgłosil, na pol etatu. naprawde na nikogo nie mozna liczyc
kurna dzis mnie tak naszło na gofry a nie mam gofrownicy wrrrr


ja dzisiaj miałam ochotę na naleśniki 🙂 i jadłam z dżemem z czarnej porzeczki i z bitą śmietaną 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dobry dziewuszki 🙂
Ja tez ma twardy brzuch, wlasnie dzis mi mezu powiedzial, ze jakis twardszy niz zwykle. Wczoraj mialam mala akcje pt. malusie plamienie, ale tak jak sie znikad pojawilo tak po chyba kilku minutach zniknelo 😮 Bylam na polowkowym usg i wszystko w najlepszym porzadku. Czytalam, ze to twardnienie to objawy skorczy i dopoki nie sa bolesne to jest ok, ale lepiej powiedziec ginowi. Szczerze mowiac gdyby nie moj maz to nie zwrocilabym na to uwagi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...