Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2011... | Forum o ciąży


guga

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 26,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaagaaa

    2257

  • pammat

    2228

  • novaM

    2360

  • coquelicot

    1836

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Tak, juz troche odetchnelam, na wg usg dzidzius juz przerosl wielkoscia poprzedniego chorego dzidziusia.
Tak guga, termin 25.12 - dopiero dzisiaj mama mi powiedziala ze te numerki to termin porodu!!!!! Nie am to jak sie orientowac 🙃 Ale ja i tak zawsze czulam sie grudniowka 😆

Postanowilam ze w przyszlym tygodniu po usg genetycznym powiem juz reszcie rodzinki, bo narazie wiedza tylko rodzice 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gosia20101 napisał(a):
Rzeczywiście opcja z wybieraniem koloru rewelacja ! 🙂 Cena nawet w miarę myślałam, że będzie gorzej, a mój maż jak widzi, że się męczę powiedział że muszę ją mieć! Więc taki mały prezent mi sprawi! 🙂


Milo 🙂
Ja tez sie juz mecze, probuje zasnac na boku, ale budze sie w nocy na brzuchu i mnie gniecie 😞 Moze sie przyzwyczaje.. jak nie to tez namowie meza na taka poduche 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Łooo matko novaM nie oszczędzasz się...Szczeniak teraz przed przeprowadzką? Bo później to chyba będziesz miała ogródek żeby psa wypuścić? Podziwiam, ja już mam psa odchowanego a i tak się trochę boję jak będzie. Już teraz widzę że mi zapał opadł do treningów a pies prawie przygotowany do PT, miałyśmy zdawać latem egzamin 🥴 W każdym razie podziwiam i cholerka nie chcę moralizować ale mam nadzieję że to przemyślana decyzja bo sama psa mam z odzysku po właścicielach co się przeliczyli....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
chloe napisał(a):
gosia20101 napisał(a):
Rzeczywiście opcja z wybieraniem koloru rewelacja ! 🙂 Cena nawet w miarę myślałam, że będzie gorzej, a mój maż jak widzi, że się męczę powiedział że muszę ją mieć! Więc taki mały prezent mi sprawi! 🙂


Milo 🙂
Ja tez sie juz mecze, probuje zasnac na boku, ale budze sie w nocy na brzuchu i mnie gniecie 😞 Moze sie przyzwyczaje.. jak nie to tez namowie meza na taka poduche 🙂



Chloe... z okazji USG niech Ci małżon kupi - bedziesz spała jak po dobrej imprezie 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mam ostatnio taki smak na piwko pewnie dlatego, że jest straszliwie gorąco ! Mamunie dobrej nocki ! Idę do kąpieli, bo jutro zaplanowałam z rana wypad po kwiatki do donicy - teraz sadzę non stop moja mama się śmieje, że kobietą w ciąży się wszystko przyjmuje, więc działam na całego !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
guga - pogadam, moze przekonam... ale teraz mamy duzo wydatkow, nie ukrywam, a pieniazki na zime trzeba odlozyc bo dzidzius bedzie, a i w przychodni zawsze jest gorzej zima.

wanilia - dzieki!! 🙂

NovaM - co do pieska, to na pewno wiesz ze labrador to zywiol, jesli tylko bedzie mial ci kto pomoc to pewnie ze tak, dzieci lepiej chowaja sie ze zwierzakami. ale musisz miec pewnosc ze ktos z nim wyjdzie, bo nie mozna dziudziusia w domu samego zostawic. ja juz nad tym myslalam. mamy 2 psy i na pewno sie ich nie pozbedziemy. ale widzialam co sie dzialo jak musialam tydzien lezec plackiem - rodzice przyjezdzali specjalnie je wyprowadzic, bo maz w przychodni po 10h siedzial!

wanilia - ja z moja suka startowalam w zeszlym roku w ciazy na zawodach posluszenstwa 😉 niestety to byly ostatnie, musialysmy zrezygnowac z kariery ze wzgledu na kontuzje kolana pieska mojego. Ale dalej jak z nia tak cwicze czasami, i widze ten blysk w jej oczach wtedy to zal mi strasznie....

gosia - ja dzisiaj z okazji usg kupilam sobie leszka bezalkoholowego 🙂 🙂 🙂 mniam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
@ Chloe & Wanilia -> moja decyzja jak najbardziej przemyślana 🙂
Nie zapominajcie, że z emerytami mieszkać będę hehehe (znaczy z rodzicami moimi kochanymi 🙂 ) więc wychodzić w razie co będzie miał kto 🙂
No i Ola już na maxa zakochana bo fotki widziała 🤪
Poza tym już mamy pieska - kundelka i wiem co to znaczy 😉

To było jedno z moich marzeń - dzieci, domek z ogrodem i duży psiak rozwalony na trawie gryzący dzieciom zabawki hihihi 🙃

Wolę teraz przygarnąć małego psiaka zanim Boryska na świecie jeszcze nie ma bo później jak się po porodzie ruszyć będzie ciężko to przynajmniej mojej mamie na dywan nie nasika heh 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ulka a jeśli chodzi o badania - ja z dodatowych robiłam tylko toksoplazmozę, odpuściłam hiv i różyczkę, zresztą lekarz też stwierdził że nie ma takiej potrzeby a badania są płatne więc....Toksoplazmozę za to muszę powtórzyć bo nie mam przeciwciał więc sprawę trzeba monitorować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hmm...no powiem Wam szczerze, że będzie ciężej niż z imieniem dla dziecka hehehe 🙂
Właścicielka hodowli nadała już wszystkie imiona, moja to WIOSNA 😮 ...jak dla mnie średnio fajnie...pewnie i tak inaczej będziemy do niej mówić 😉

A może Wy macie jakieś fajne pomysły 🙂 ???

A fotkę zaraz wrzucę do naszych zdjęć 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
novaM napisał(a):
Hmm...no powiem Wam szczerze, że będzie ciężej niż z imieniem dla dziecka hehehe 🙂
Właścicielka hodowli nadała już wszystkie imiona, moja to WIOSNA 😮 ...jak dla mnie średnio fajnie...pewnie i tak inaczej będziemy do niej mówić 😉

A może Wy macie jakieś fajne pomysły 🙂 ???

A fotkę zaraz wrzucę do naszych zdjęć 🙂


Ja swojej chciałam zmienić na Korba bo taka nakręcona ale już była przyzwyczajona do poprzedniego więc nie cudowałam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
novaM napisał(a):
Hmm...no powiem Wam szczerze, że będzie ciężej niż z imieniem dla dziecka hehehe 🙂
Właścicielka hodowli nadała już wszystkie imiona, moja to WIOSNA 😮 ...jak dla mnie średnio fajnie...pewnie i tak inaczej będziemy do niej mówić 😉

A może Wy macie jakieś fajne pomysły 🙂 ???

A fotkę zaraz wrzucę do naszych zdjęć 🙂


Jak wiosna to moze cos pokrewnego: April?
Jutro przejrze kartoteke pacjentow to napisze ci fajne imiona jakies 🙂
Wiem ze teraz na topie jest Tosia 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wanilia napisał(a):
Ulka a jeśli chodzi o badania - ja z dodatowych robiłam tylko toksoplazmozę, odpuściłam hiv i różyczkę, zresztą lekarz też stwierdził że nie ma takiej potrzeby a badania są płatne więc....Toksoplazmozę za to muszę powtórzyć bo nie mam przeciwciał więc sprawę trzeba monitorować.


Ja też nie mam tych gównianych przeciwciał.... kolejna badanie na 20 tydzien ciąży,,,,
..nie grzebie w ziemi... rekawiczki w kuchni... nie panikuje ale bardzo uważam... 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
chloe napisał(a):
novaM napisał(a):
Hmm...no powiem Wam szczerze, że będzie ciężej niż z imieniem dla dziecka hehehe 🙂
Właścicielka hodowli nadała już wszystkie imiona, moja to WIOSNA 😮 ...jak dla mnie średnio fajnie...pewnie i tak inaczej będziemy do niej mówić 😉

A może Wy macie jakieś fajne pomysły 🙂 ???

A fotkę zaraz wrzucę do naszych zdjęć 🙂









Jak wiosna to moze cos pokrewnego: April?
Jutro przejrze kartoteke pacjentow to napisze ci fajne imiona jakies 🙂
Wiem ze teraz na topie jest Tosia 🙃


Ojj Tosia 😮 ???
No niekoniecznie jak dla mnie 😉

Ale będę bardzo wdzięczna za podpowiedzi 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
novaM napisał(a):
Dodałam już fotkę 😉
Kto się zna niech ocenia 😉


Fajny piesio, ale z psem jak z dzieckiem - najwazniejsze zeby bylo zdrowe 🙂
Jak przyjedziesz do hodowli to chwile go poobserwuj, czy nie jest osowialy, nie ma zaropilaych oczu, nie kicha, nie ma biegunki. Od razu dodam ze czkawka to norma 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
guga napisał(a):
wanilia napisał(a):
Ulka a jeśli chodzi o badania - ja z dodatowych robiłam tylko toksoplazmozę, odpuściłam hiv i różyczkę, zresztą lekarz też stwierdził że nie ma takiej potrzeby a badania są płatne więc....Toksoplazmozę za to muszę powtórzyć bo nie mam przeciwciał więc sprawę trzeba monitorować.


Ja też nie mam tych gównianych przeciwciał.... kolejna badanie na 20 tydzien ciąży,,,,
..nie grzebie w ziemi... rekawiczki w kuchni... nie panikuje ale bardzo uważam... 😮


Ale nie masz w ogole czy np wynik miesci sie w normie? ja mam np igG 9,85, a do 13 jest ujemny. Natomiast wiem ze jest on 10-krtonie wyzszy niz w zeszlym roku wiec cos tam jednak musialam miec kontakt...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...