Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2011... | Forum o ciąży


guga

Rekomendowane odpowiedzi

Gosia mam coś dla Ciebie:

Gdy z pracownicą zawarto umowę o pracę na czas określony lub na czas wykonania określonej pracy albo na okres próbny przekraczający jeden miesiąc, która uległaby rozwiązaniu po upływie trzeciego miesiąca ciąży, pracodawca ma obowiązek umowę tę przedłużyć do dnia porodu. Od dnia porodu pracownica ma prawo do zasiłku macierzyńskiego. Z uwagi, że ostatnim dniem trwania stosunku pracy jest dzień porodu, za który pracownicy przysługuje zasiłek macierzyński, wypłaty zasiłku za ten jeden dzień powinien dokonać pracodawca. Natomiast za pozostały okres przypadający po ustaniu ubezpieczenia chorobowego zasiłek wypłaca oddział ZUS. Możliwe jest jednak, by wpłaty zasiłku macierzyńskiego za cały okres, także za dzień porodu, w którym pracownica pozostaje jeszcze zatrudniona na podstawie stosunku pracy, dokonał oddział ZUS.

Czyli podsumowując : macierzyńskie się należy 🙂


A co do obiadków to wiem o czym mówisz 🙂
Ja korzystam z obiadków ze szkoły...mniam, mniam 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaagaaa

    2257

  • pammat

    2228

  • novaM

    2360

  • coquelicot

    1836

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Marzenakamil no my na looziku 😁 ja mam jeszcze taką kartę do umowy że jak ta mi się skończy następną mi przedłużą na 5 lat
Czy bedziesz miała zapłacone za macierzyński Myślę że tak ale nie jestem do końca pewna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pammat napisał(a):
Marzenakamil no my na looziku 😁


Hihi no baaa 🙂
Jeszcze z wychowawczego skorzystamy 🙂
A co do przedłużenia mojej umowy to mi nie zależy bo bym po przeprowadzce miała 700km do pracy 😜 Więc raczej odpuszczę 😜


A pamiętajcie jeszcze dziewczyny, że w 2012 roku mamy prawo do dodatkowych 4 tygodni wyrównawczego urlopu macierzyńskiego 🤪
Załapiemy się 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gosia20101 napisał(a):
Wszystkiego się dowiem u źródła jutro. Dziękuję za wyszukanie dowodów na to, że mam szansę. Warto pytać Was, bo każda z innego podwórka i mamy różne doświadczenia, które się przydają.


Trochę stresu ale będziesz wiedzieć wszystko 🙂

A jeśli o mnie chodzi to w niektórych sprawach pracowniczych służę radą 🙂
Miałam styczność z prawem pracy i zespół pracowników jeszcze do niedawna pod opieką więc co nieco wiem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gosia20101 napisał(a):
Dziewczyny używacie jakiś kosmetyków specjalnych do buzi, bo nie wiem na co się zdecydować. Mam taką gębusię beznadzieją cała w syfach.

Witam w klubie 😮
Ale ja nie tylko na twarzy ale na dekolcie i na plecach...fujjj...
Na twarzy mi zeszło na szczęście po kilku dniachpo zakupie kosmetyków clean&clear...na dekolcie w sumie też...najgorsze są plecy niestety i ramiona...mama mi czasem pomaga peeling zrobić ale to trzeba by było codziennie , a tak na co dzień to sama nie daję rady...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pracowałam w drogerii z kosmetykami. Więc większość specjalnych można używać po 3,4 miesiącu , chyba że próbować serii aptecznych, ale one są w większości drogie . Moje kosmetyki sprzed ciąży w większości się nie nadają ze względu na zapach buuu ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Rita napisał(a):
..no dokładnie. musze szybko znaleźć sobie lekarza na miejscu bo prócz tej karty nie mam żadnych badań jeszcze a do PL: pojedziemy dopiero za miesiąć.
dodatkowo musze zrobić USG prawej piersi bo gin wyczuła tam guzek-miała może któraś z Was dziewczyny coś takiego??? lekarz powiedział że to pewnie nic poważnego ale troche sie martwie!


Niestety ja Ci mogę ksiazki na pamiec podyktowac jezeli chodzi o guzki piersi bo sama jestem juz po opercji... . Moze to byc całkiem niegrozna torbiel, zmiana mastopatyczna tzw zwapnienie, włókniak az do nowotworu złosliwego lub nie... co wcale w naszym wieku nie jest rzadkoscia 😞 Czesto w ciązy pojawiaja sie zmiany ze wzgledu na zmiany hormonalne.... moze to byc to...
Nie ma co panikowac (jeszcze) ale isc (tu uzylabym słowa niecenzuralnego-na Z..... ) jaknajperdzej do DOBREGO onkologa na usg i jeszcze jedna ''macankę'' piersi...jezeli bedzie wskazana biopsja to rob...
Guzki w ciąży rozwijaja sie 10 krotnie szybciej niz u kobiety ktora w ciazy nie jest...
Nie strasze Cie ale mam stycznosc z nowotworem piersi w mojej najblizszej rodzinie i wiem ze temet zbagatelizowany moze skonczyc sie...no wieadomo... 😞
Szybka reakcja zapewnia wyleczenie cokolwiek by to nie było 🙂
Daj znac po wizycie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jak robiłam peeling na buzię to jeszcze gorzej zareagowałam , bo rozsiałam to cholerstwo po całej twarzy. Więc coś na wysuszenie potrzebuję, sama nie wiem co chyba się przerzucę na dzidziusiowe rzeczy: oliwka, mydełko hypoalericzne, krem dla bobaska do buzi i już 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gosia20101 napisał(a):
Pracowałam w drogerii z kosmetykami. Więc większość specjalnych można używać po 3,4 miesiącu


Ja już byłam baaardzo zdesperowana i nie patrzyłam na nic 😜
Teraz jak już zeszło to stosuję tylko punktowo 🙂
...w końcu musiałam się przed ślubem "wyleczyć' 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marzenakamil napisał(a):
Hehehe no czasami ciężko jest nadążyć za tematami i postami 😉
Dziś jakiś leniwy dzień...słoneczko zaszło za chmurki ale mam nadzieję, że nie na długo 😉


Dziewuszki napiszcie proszę jak u Was wygląda sprawa z książeczkami ciążowymi...
link:


ja dostane ksiazke po USG, a mam je 30 maja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dorianna napisał(a):
Marzenakamil napisał(a):
Hehehe no czasami ciężko jest nadążyć za tematami i postami 😉
Dziś jakiś leniwy dzień...słoneczko zaszło za chmurki ale mam nadzieję, że nie na długo 😉


Dziewuszki napiszcie proszę jak u Was wygląda sprawa z książeczkami ciążowymi...
link:


ja dostane ksiazke po USG, a mam je 30 maja



Ooo fajnie następna foteczka bąbelka będzie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marzenakamil napisał(a):
dorianna napisał(a):
Marzenakamil napisał(a):
Hehehe no czasami ciężko jest nadążyć za tematami i postami 😉
Dziś jakiś leniwy dzień...słoneczko zaszło za chmurki ale mam nadzieję, że nie na długo 😉


Dziewuszki napiszcie proszę jak u Was wygląda sprawa z książeczkami ciążowymi...
link:


ja dostane ksiazke po USG, a mam je 30 maja



Ooo fajnie następna foteczka bąbelka będzie 🙂

no pewnie i mam nadzieje ze ladnie wyjdzie i ze dzidzia sie usmiechnie do zdjecia 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gosia20101 napisał(a):
Widać Wam już brzuszki ??? Piszcie idę do sklepu a jak przyjdę to poczytam, czy zauważacie zaokrąglanie 😆


Zdecydowanie tak 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jejjj ależ mam ochotę na zupkę chińską 🥴 !!!!!
I choćbym miała później się porzygać to idę ją sobie teraz zakupić 🤪 🤪 🤪
Aż mi śliny przybyło w ustach hehe 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marzenakamil napisał(a):
gosia20101 napisał(a):
Widać Wam już brzuszki ??? Piszcie idę do sklepu a jak przyjdę to poczytam, czy zauważacie zaokrąglanie 😆


Zdecydowanie tak 😉



Na poczatku myslalam ze to tluszczyk 😉 ale raczej juz zaokraglony brzuszek 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pochłonęłam zupkę chińską 🙂
Mordkę mi trochę wykrzywiło ale była pycha 🤪 !!!!!!!!!!

A co do zaokrągleń to ja widzę, że pomimo braku przypływu kilogramów to nie tylko brzuszek mi "puchnie" 😜 ...tzw. "boczki" również hihi 🙂

Pamiętam jak z moją Olką miałam "kwadratowe" boczki hehe i coś czuję, że znowu mnie to czeka 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dobre, dobre z tymi zupkami, bo ja też zjadłam juz z 3 w tej ciąży. A co do brzusia, to ewidentnie go widać. Oczywiście ciut większy, jak pojem. A niestety apetyt mam jak w III trymestrze. Ale wiecie w pierwszej ciąży przytyłam coś ok 15 kg, więc sporawo,a już miesiąc po porodzie miałam niedowagę. dziecko wysysa zbędny tłuszczyk 🙂)))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...