Skocz do zawartości

**wrzesień 2009 :-)** | Forum o ciąży


Moni

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Jeszcze mam to:
Teraz powinnaś się wyciszyć wewnętrznie. Możesz już popytać znajome, które rodziły, jakie mają wrażenia z pobytu w danym szpitalu, czy może mają jakieś wskazówki dla Ciebie? Myśląc o porodzie nie wyobrażaj sobie potęgowanych scen filmowych, lepiej sięgnij po dobra lekturę lub zapisz się do szkoły rodzenia. Ta pozwoli Ci oprócz nawiązania nowych znajomości i relaksu na zdobycie wiedzy przydatnej podczas porodu, połogu i w pierwszych miesiącach życia dziecka. Przez wytwarzanie dużych ilości estrogenu i progesteronu możesz mieć nabrzmiałą śluzówkę nosa, co prowadzi do ciągłego uczucia jego zatkania lub nawet krwawienia. Nie stosuj jednak zbyt pochopnie kropli do nosa. Zdrowiej dla Twojego maluszka będzie, jeśli postarasz się nawilżyć powietrze w mieszkaniu, wtedy poczujesz ulgę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • ata38

    5633

  • Kar_ola

    6268

  • Mimi83

    2040

  • Karola83

    2094

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Właśnie tu pojawia sie problem 😞
Jedni i drudzy nas zapraszają na każde świeta i tak chodzimy po domach... Po świetach zawsze potem nigdzie nie chodzimy, bo pasuje odpocząć i pomieszkać...
W tym roku chciałabym spędzić świeta w domu, ale zobaczymy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziękuje 🙂 ☺️ ale moje nie umywaja sie do Twoich 🙂 super są 🙂

Ja na wigilie nie "zostawiam domu samego" mama mnie tego nauczyła,ale oczywiście pierwsze wigilie były u moich rodziców w domu a teraz ewentualnie po pasterce pokdziemy do nich opłatkiem sie podzielimy albo oni do nas ale pózniej w swięta to juz kwestia dogadania się kto do kogo ma przyjśc 🙂





Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monia27 napisał:
Dziękuje 🙂 ☺️ ale moje nie umywaja sie do Twoich 🙂 super są 🙂

Ja na wigilie nie "zostawiam domu samego" mama mnie tego nauczyła,ale oczywiście pierwsze wigilie były u moich rodziców w domu a teraz ewentualnie po pasterce pokdziemy do nich opłatkiem sie podzielimy albo oni do nas ale pózniej w swięta to juz kwestia dogadania się kto do kogo ma przyjśc 🙂







A to nie wolno zostawiać domu samego na Wigilie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monia27 napisał:
Ale mam dobry humor 🙂 po utworkach Grechuty zawsze jestem nastrojona pozytywnie 🙂Grechuta plus kawa 🙂 super połączenie 🙂



Just i co kupilas ciekawego? 😉


Jak byłam w ciąży z Gabrysią to sluchałam Grechuty, teraz moja córa jest strasznie wrażliwa i często w złości krzyczy : bo mnie nikt nie kocha!
Mi tak zbrzydła jego muzyka, że nie moge go teraz słuchać 😞


Dziękuje za oklaska, niewiem jeszcze komu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Poczytajcie czego nam nie wolno:
-Nie wolno nic smażyć w ciąży bo tam, gdzie tłuszcz kapnie, to dziecko bedzie miało znamię.
-Nie wolno nosić korali, ani przechodzić pod kablami, bo się pępowina owinie.
-Nie wolno obcinać włosów, bo dziecko będzie glupie.
-Nie wolno patrzeć na krwawe rzeczy lub jakies kalectwo bo się mozna zapatrzeć.
-Nie jeść kiszonych ogórkow bo mleko (to z piersi) skwaśnieje.
-Nie chodzić po słońcu, bo się zsiądzie.
-Nie wolno współżyć 2 miesiące przed rozwiązaniem, bo dziecku będą ropiały oczka.
-Nie wolno podnosić rąk do góry, bo się pępowina owinie dookoła szyi.
-Nie można siedzieć z założoną nogą na nogę, bo zmiażdżysz dziecku główkę.
-Nie patrz na księżyc, bo dziecko będzie łyse.
-Nie patrz na słońce, bo dziecko będzie się zanosiło płaczem.
-Nie patrz przez wizjer w drzwiach lub przez inną dziurkę, bo dziecko będzie zezowate.
-Nie patrz na nikogo brzydkiego, bo dziecko bedzie podobne.
-Nie noś nic na szyji, bo dziecko okręci się pępowiną.
-Nie depiluj się, bo dziecko urodzi się łyse.
-Podczas zmywania naczyń lub prania przyszła matka nie może sobie zachlapać brzucha, bo dziecko będzie pijakiem.
-Jeżeli kobieta w ciąży się czegoś przestraszy i dotknie w tym momencie swojego brzucha, to dziecko będzie miało myszkę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...