Skocz do zawartości

CzerWCowe wieDZmy 2009-----CIaGLe RAzEm MAmuSKI:): | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Czesc Dziewczynki.
Dzieki za odpowiedzi na temat kupki i czkawki. Jestescie niezastapione!!!!

Musze Wam powiedziec, ze moj maz jest ostatnio strasznie na mnie nagrzany...a ja wciaz nie i nie... I wcale nie ze nie chce tylko wole zeby najpierw ginekolog zobaczyl czy wszystko tam na dole ok... Niby minelo 40 dni, no ale wole sie upeenic. Problem tylko taki,ze ginekolog na urlopie i ma wizyty juz do wrzesnia zaplanowane. Chyba zadzwonei i powiem,ze to pilne....hahahahha...bo mi sie tu maz na mnie rzuca!!!

A tak w ogole to mielismy fatalna noc z Sofia. Boje sie,ze sie przyzwyczaja do noszenia. Nie chce sama zasnac w lozeczku i strasznie plaze.A ja tego nie moge zniesc, bo serce mi sie kraja. I tak kolo zamkniete. bierzesz na rece i sie usadawia i uspokaja... walczylismy do 1rano i nie chciala spac. Ufff....
A teraz juz spi 4 godziny!!!! Nadrabia te nocke. Jak sie obudzi to mi z glodu chyba cyca odgryzie!

no i jeszcze pytanko do Was..(jak zwykle) =)
Mala czasem jak je to po 5 minutach ssania zaczyna nagle strasznie sie denerwowac. Fika nogami, wyciaga mi sutka, znowu bierze, znowu wyciaga i placze. I to jest taki wyjacy placz, jakby mleko bylo nie dobre, albo jakby cos bolalo.... Zdarzylo sie to ktorejs z Was. Musze przyznac,ze troche mnie to frustruje. Nie zawsze tak robi, ale ostatnie pare dni dosc czesto... Co to moze byc????????????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • zefer

    1295

  • MAMULA

    1889

  • zoltri

    1139

  • lucky

    990

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
hello kobitki!!!

my po spacerku 🙂

Anula co do podnoszenia głowki to sie nie stresuj, tylko tak jak pisze niebo trenuj i trenuj 🙂 ja Jaśka staram sie kłaść na brzuszek miedzy każdym karmieniem i spaniem. Dziennie wychodzi tak ok 4-5 razy. ale widać efekty 🙂)

NIebo super ten pałąk 🙂 My mamy odkupiony uzywany ale Jasiowi bardzo sie podoba 🙂

Anetko dlaczego tak szybko wracasz do pracy?

kurcze, musze mykać na cyca 😞
może jeszcze wpadne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć laseczki

A u nas dzisiaj przepiekna noc!

Bichito jak jeszcze karmiłam to mój mały tak mi robił jak mleko traciło swoja jakosć. Niemógł się najeść i sie złoscił. Dosłownie walił buzinką w cyca.

Sposób na sprawdzenie jakości mleka (zaczerpnięty od babci), odciągnąć mleka do kieliszka i jeżeli osiądzie się na nim warstwa śmietanki to znaczy ze jest dobre pełnowartociowe i sycące. A jak skiśnie to coś nie tak, zaczyna być słabe.

A moze poprostu ma nerwowy dzionek.

Mój Kubuś Anulka też miał okres ze wogole sie nie ruszał, wogóle myślałam że przykurcz łapie bo stale patrzał w jedna stronę, ale już jest ok. Kwestia czasu, każde dziecko rozwija się w indywidualnym tempie.

A my jutro znów ruszamy w góry! Hurrra 🙂 bedzie grilowanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Janek nakarmiony i lezy w kołysce 🙂

Bichito- trudno mi powiedzieć dlaczego Sofia tak sie zachowuje 😞 Jaś tylko bawi sie sutkiem tzn wyciąga i wkłada jak jest najedzony albo opróżnił cycusia, wtedy przykładam go do drugiego i jak jest głodny to ssie dalej a jak nie to ponownie sie bawi wiec wiem że pora kończyc karmienie. Dlatego trudno mi powiedzieć dlaczego Twoja mała nie jest zadowolona i płacze, w tym przypadku poleciłabym sie spytać jakiegoś pediatry.

Co wy dziewczynki robicie że dzieci Wam tak długo spią?? U nas ostatnio katastrofa, a dzisiajsza noc należała do lepszych tj pobudka na karmienie o 23-ciej, o 2-giej, o 4-tej a o 6 tej już po spaniu...już raz dalam 120 sztucznego na noc i myślałam że pośpi dłużej a tu dwie godziny snu i mój żarłok opróżnił dwie piersi 😠 mam małego mlecznego potwora 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bichito czesto jest to objaw zbizajacej sie kolki u dziecka, wlasnie gdy sie odsuwa i placze, czasem moj tez tak ma ale zmieniam pozycje karmienia i jest lepiej. nie zawsze jest to objaw zlego pokarmu,bo ja tak mam a karmie i maly je. i na poczatku leci bezbarwny plyn a pozniej mleko wiec tez sie nie stresuj takim sprawdzaniem, wlasciwe mleko leci po ok.5min intensywnego ssania dziecka.

nie tylko Ty nie masz ochoty na kakao...

poza tym sa dni tzw. skokow rozwojowych , wtedy jest dziecko marudne baaaardzo! juz wklejam kiedy, jedna z dziewczyn brzuszkowych mi pomogla zrozumiec zachowanie Tymka:


7 skoków rozwojowych, jakie występują w ciągu pierwszego roku życia dziecka


Czarne tygodnie oznaczają okresy marudzenia i czasem dziwnych i niezrozumiałych zachowań maluchów (hmmm.... trochę duzo tego czarnego na wykresie )
Tygodnie z piorunem to "punkty kulminacyjne" czyli już wiemy kiedy z domu uciekać i nie wracać.
a podczas tygodni ze słoneczkiem mamy małego aniołka, kochanego cukiereczka zadowolonego z życia.

Nie są to okresy związane z rozwojem fizycznym, ale rozwojem układu nerwowego czyli psychicznym. Rozwoj mózgu i systemu nerwowego sprawia, że dzieci poddawane są jeszcze wiekszym bodzcom, doznaniowym niz dotychczas. Stad stres, trudnosci w zasypianiu i ogolny niepokoj. Nie martw sie, to potrwa ok tygodnia. Kazdy skok poprzedzony jest bezposrednio okresem, kiedy dziecko jest marudne, ma problemy ze spaniem i wymaga wiecej uwagi od rodziców. Moze niekiedy sie wydawac, ze dzieci nawet cofnely sie w swoim rozwoju, natomiast, gdy nastepuje sam skok czesto ma sie wrazenie, ze dziecko nauczylo sie wielu nowych rzeczy doslownie przez jedna noc. Na poczatku okresy sa krótkie, moga trwac pare dni a im dziecko jest starsze, tym okresy te sa dluzsze.
(Uwaga: dzieci urodzone np. 2 tyg pozniej przechodza swoj skok 2 tyg wczesniej i odpowiednio dzieci urodzone wczesniej przechodza to pozniej. Wszystko zwiazane jest z rozwojem mozgu dziecka).

Okresy skokow:

5 tygodni (wrazenia),
7-9 tygodni (wzory),
11-12 tygodni (niuanse),
14-19 tygodni (wydarzenia),
22-26 tygodni (relacje- lek separacyjny),
33-37 tygodni (kategorie),
41-46 tygodni (sekwencje)

Jakie sa symptomy kolejnego skoku?

Przewaznie dziecko "chce z powrotem do mamy", zaczyna byc marudne, wymaga ciaglej uwagi, gorzej je, gorzej spi lub nagle przestaje robic to czego sie juz nauczylo tak jakby cofalo sie w swoim rozwoju. Taki kryzys jest dla mamy i dziecka bardzo stresujący bo z punktu widzenia dzidzi nagle wszystko się w jego światku zmienia i jest przestraszone, stąd to wiszenie na mamie i cycku- bo tam czuje się najbezpieczniej. Mamy czują się sfrustrowane ciągle płaczącym dzieckiem, i nie rozumieją co się z nim dzieje.

Skok w wieku 5 tygodni

Dziecko zaczyna byc bardziej uwazne i ”obudzone”, wszystkie zmysly sa wrazliwsze niz wczesniej. Od tej pory dziecko slyszy, widzi czuje zapach i smak zupelnie inaczej niz dotad i to moze sie mu wydawac niezrozumiale i przerazajace. Jedynym sposobem wyrazenia tego strachu jest krzyk i placz oraz szukanie bezpieczenstwa w ramionach rodziców.

Nowe umiejetnosci:

- Patrzy slucha uwazniej i dluzej
- Jest bardziej swiadome dotyku, zapachów
- Usmiecha sie po raz pierwszy lub czesciej niz przedtem
- Uklad pokarmowy moze funkcjonowac lepiej np dzecku odbija sie rzadziej,
rzadziej wymiotuje
- Moze plakac prawdziwymi lzami po raz pierwszy


8 tydzień

Dziecko zaczyna rozróżniać wzory w dźwiękach, zapachach i smaku, zauważa, ze jego dłonie należą do niego i jakie to uczucie gdy trzyma sie rece ponad glowa czy przed sobą. Dziecko zaczyna mieć kontrolę nad swoimi ruchami ale nadal są one nieskoordynowane.

Nowe umiejetnosci:

- Podnosi glowe
- Przekreca sie ze strony na brzuch i plecy
- Kopie nózkami i macha raczkami
- Chce siedziec na Twoich kolanach
- Dotyka przedmiotów
- Próbuje złapac przedmiot
- Trzyma przedmiot
- Patrzy na ludzi wokół
- Patrzy na wyraz twarzy
- Patrzy na przedmioty, które sie świecą
- Wydaje krótkie dźwieki i słucha siebie samego
- Lubi słuchać piosenek

Nie wszystkie dzieci umieja robic to wszystko – rózne dzieci preferuja rózne czynnosci i róznie intensywnie je cwiczą.


12 tydzień

Jak wcześniej możesz zauważyc, że dziecko jest bardziej krzykliwe, marudne, spi i je gorzej lub jest cichsze niz przedtem. W wieku 12 tygodni dziecko wkracza w swiat zniuansowany: dziecko uczy sie rozumiec delikatne różnice i zachowywac sie zróżnicowanie. Może np. słyszec róznice w tonie głosu, zauważac jak zmienia sie światlo w pokoju, kiedy slonce skryje sie za chmure. Zauważysz, że ruchy dziecka są bardziej miękkie kiedy wyciaga rączki, by coś schwycić lub gdy odwraca głowe śledzac jakis ruch.


Nowe umiejętnosci:

- Potrafi skoordynowac ruchy oczu i glowy sledzac ruch
- Podnosci sie do pozycji siedzacej trzymajac sie Twoich dloni
- Odpycha sie obiema nózkami lezac w foteliku lub na kocu
- Łapie przedmioty obiema raczkami
- Wklada wszystko do buzi
- Oglada i bawi sie rączkami
- Zauważa, że może piszczeć i zmienia ton glosu
- Robi bąble ze śliny
- Wyraźnie daje do zrozumienia, że jest znudzone gdy np - zbyt dlugo patrzy na
ta sama zabawke [img size=409]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/skok_rozwojowy-31b00ac91da77f5a7ee1a83745fc476f.jpg" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pewnie ze to nie musi być objaw złego pokarmu, każde dziecko jest wyjatkową indywidualnością i na każdy bodziec reaguje inaczej 🙂

My już okapani nakarmieni i sobie śpimy, to znaczy zasypamy w łóżeczku a wyrodna matka zamiast tulić maleństwo buszuje po allegro 🙂
Mam nadzieje że mały powtórzy wczorajszą nocke. Zaliczył tylko pobudke o 4,30 i potem już o 7 rano 🙂 chyba pierwsza taka superowska noc od niepamietnych czasów. Aż budziłam się od 2 co 15 minutek i sprawdzałam czy mały oddycha, bo aż nie do uwierzenia ze tak sobie smacznie spał.

Mały non stop trzyma piastę w buzince i ślini się jakby mu już ząbki szły, rozmawiałam ze znajomą rehabilitantką patrzała mu na dziasełka i mówiła ze już są bardzo jasno różowiutkie że tworzą sie mu zalążki zebów 🙂 oj to ciekawy okres się dla nas zaczyna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej laseczki 🙂

a ja wstałam i się wzięłam za sprzątanie,bo Zoltri jak przyjedzie to się przestraszy:P :laugh: salonów w domu nie mam,ale chociaż niech będzie w miarę posprzątane:P 🙃 bo w tym moim pieprzonych ciasnym mieszkaniu to ja muszę codziennie sprzątać,żeby się o coś nie wywrócić 😠

piękna pogoda ciepełko,mała leży i słucha "dziwek" 🙂

miłego dnia,potem zdam relacje ze spotkania:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anulka nie masz jak sie ruszyc a nowe graty kupujesz:P

ja sie ogarniam i jade do mamy na cały dzien, maz bedzie pracowac wiec nie bede mu zrzedzic nad głowa. mielismy wybrac sie na jarmark dominikanski ale co roku tam jestesmy i nic nowego nie ma, poza tym dzis sobota wiec beda tłumy a ja nie lubie takich spedów bydła , w przyszlym roku pojdziemy i tymek bedzie wiekszy wiec lepiej.

moj syn to ssacz, najchetniej cały czas ciumkałby cyca 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hello!!

zazdroszcze Wam kobitki tych pieknych nocek 🙂 ech może kiedys na nas przyjdzie pora i Janek bedzie pieknie spał 🙂

moj Janek tez sie strasznie ślini, czasami to puszcze bańki ze śliny i ciągle pcha rączki do buzi- czyżbby to ząbkowanie? ja też przypisywałam to zachowanie odruchowi potrzeby ssania 🙂

Anula- mieszkanko ciasne ale własne i to sie liczy!! i czekamy na newsy ze spotkanka 🙂no i Aurelka zapraszam do Pławnej 🙂)

a tak a propo promocji to jutro jeszcze bedą tansze te chusteczki DADA w biedronce. Są po 3.39 zł za 72 sztuki.

my chyba bedziemy mieli dzien lenia, bo coś męzulkowi nic sie nie chce, a jutro jedziemy w gości prawdopodobnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
niebo wstrętna małpko 😠 ty mi zawsze musisz dowalić:laugh: ale nas jest 5 domowników na 36 metrów więc nie ma się co dziwić,mam w domu mały magazyn:P

no ja jeszcze nie wiem co z tym Szczyrkiem 😞bo Łukasz jedzie w środę pod warszawę na to szkolenie,wraca w piątek i nie wiem czy będzie chciał znowu w sobotę jechać taki kawał 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
fajnie by było 🙂 im wiecej tym lepiej... ale z drugiej strony ja również bym sie zastanawiała czy sama jechać z dzieckiem. zwłaszcza że u mnie to nie umię zamontować fotelika z przodu 😞
na szczescie w połowie wrzesnia kupujemy nowe auto to może bedzie inaczej 🙂

tak sie zastanawiam ile wogóle bedzie chłopów na tej imprezie 🤨 mam nadzieje że moj nie bedzie rodzynek 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hehe a apropo zakupów to wczoraj kupłam małej śliczny komplecik bluzę,spodnie i body:P i dwie pary body z długim rękawem cartersa,odkryłam u nas fajny sklep ale nie lumpek tylko normalny dziecięcy,mają tam same firmowe rzeczy takich firm amerykańskich ja np carters i śmieszne ceny,nie wiem skąd oni te ciuszki biorą 🥴 ale są super,za ten komplet dałam 25zł,a body po 13zł sztuka i to super gatunkowo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anulka! nawet nie marudz, Twój chłop bedzie miał jeszcze czas odpoczać. a szkoda żeby w sabat czarownic Ciebie zabrakło 🙂)

i wcale nie jest tak daleko, nie narzekaj.. Beatke to rozumiem bo cała Polska do przejechania, Zosie tez, ma spory kawałek...a Wy wcale nie macie tak daleko!!wyobraź sobie że w Szczyrku planują otwarcie super fajnego i taniego hipermarketu to może i checi bedziesz miała wiecej 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a i zapomniałam jeszcze kupiłam małej nakładkę na kibelek hehe bo były w biedrące te pachnące z disneya z kubusiem po 14,99:P więc kupiłam jej oczywiście różową a Kevinowi zieloną 🙂o takie:

http://allegro.pl/item707040097_nakladka_sedesowa_pachnaca_disney_rozowa.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...