Skocz do zawartości

Rodze w marcu 2010 - czy ktos sie do mnie dolaczy? | Forum o ciąży


AngelFire

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 20,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • anulab84

    2024

  • kasenn88

    1920

  • ola73

    3058

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
cruella napisał:
June z tego co wiem to pesteczki z malin i truskawek uczulają.
wszędzie piszą ze jabłko i banan, jabłko pierwsze jem surowe na czczo pomaga na trawienie, banany tez wszyscy każą jeść i tyle z owoców.


Cruella co do bananow to tez czytalam przez porodem ze tak ze polecana a jak jedna polozna weszla na sale i zobaczyla przy moim lozku banany to jak mnie zjebala to az mi w piety poszlo... ze niepowazna jestem zeby dziecku taka krzywde robic ze takie zaparcia i wzdecia u maluszkow powoduja i caly wyklad... wiec zwatpilam i inna polozna powiedziala to samo a trzecia ze niby mozna ale w malych ilosciach... tak wiec trzeba wszystko testowac w malych ilosciach bo kazdy maluszek i tak po swojemu bedzie reagowal i chyba w kwestii diety dla karmiacych nie ma zlotego srodka bo jest to bardzo indywidualna sprawa i trzeba obserwowac Dzieciaczki jak na co reaguja bo inaczej to zwariowac mozna albo z glodu pasc 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej hej 🙂 🙂 🙂
Melduję się 2 w 1 🙂 🙂 🙂 ale ja mam jeszcze sporo czasu 🙂

Doti - super, gratuluje 🙂
Asia - wytrzymałaś już tyle , wiec już teraz jesteś bliżej końca, trzymamy kciuki 🙂 🙂 🙂 🙂
Elwira - powodzenia jutro 🙂 🙂 🙂

Mamusie - poczytałam sobie o Waszych opiniach na temat diet i mam pytanie ,czy któreś z Waszym Maleństw miało kolki i czy jakieś kropelki macie na zapas , lepiej coś kupić teraz czy poczekać i jak coś to potem dokupić ?
A co do tych diet to dla mnie koszmar , bo lubię kawę , jem bardzo dużo nabiału , z owoców to właśnie najlepiej banany ,uff ostatnio też na szczęście jabłka , ryby nie bardzo a najlepiej wcale , kurcze co ja będę jeść 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlassnie siedze przy cycu z mala juz 4 godz pije bo mam jeszcze malo pokarmu i karmi dam na odbicie 5 min pospi i znowu a jeszcze mi zasypia przy karmieniu i dlatego choc niby ja budze,nie jest yo latwe jestem padnieta ale slodziak jest kochany.a co do porodu to nie mialam calkowicie wywolywany bo rano mi same wody odeszly a jak przyjechalam do szpitala to od razu mi zrobili ktg i oksycydyne dali i przez 8 godz chodzilam po korytarzu ,jak byly takie bole niedowytrzymania i mialam rozwarcie na3,5 palca to dali znieczuleni i po nim super ale dzialalo tylko 2,5 godz, no a po tych 8 godz stwirdzili ze ni ma zadnych postepow i ze zatrzymalo sie na 4 cm i ze od odejscia wod juz duzo uplynelo i cesarka a to dali mi znieczulenie ze nic ni czulam ale bylam swiadoma,czulam jedynie bezbolesne szarpniecia,cicie i wyjecie dziecka trwalo z 3 min tylko potem jeszcze wysysanie lozyska itp i szycie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czytam wypowiedzi Mamusiek i tak sobie myślę że może to głupie ale nie mogę się doczekać tych bolących brodawek, zastanawiania się nad dietą i takie tam:P Pewnie jak urodzę to mi się odechce ale póki co chciałabym mieć takie problemy a na razie jedyny mój problem to taki że NIKOŚ COŚ NIE CHCE WYCHODZIĆ!!:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
biedna kamis - leżałam z dwoma dziewczynami po Cc ze wskazań -ale dziwie sie ze ktoś świadomie chce CC -jeju jak one sie czuły strasznie , ból brzucha bo szwy ciągną itd. wiem po SN tez nie zawsze jest wesoło ale ja chyba bym sie nie zdecydowała na CC.z tym karmieniem po 4 godz to się umęczysz strasznie -taki żarłok mały i spi przy cycu ? 🙂 moja tez czasem zasypia ale karmie góra 30-45 min. a przeciętnie ok 15-20 .

zasnęła mi ok 19 pewno pośpi i dzisiaj dziecko bez kąpieli będzie 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olu nie oceniaj pochopnie. Gdybyś choć w połowie przeszłą to co ja po pierwszym porodzie zaznaczam po porodzie to nigdy byś się na drugie dziecko nie zdecydowała, a w porównaniu z tym ból po cesarce to czysta przyjemność.
Ja podjęłam świadomą decyzje wiele miesięcy leczenia ale warunek: Rodzę przez CC. I zgodziłam się na poród naturalny tylko dlatego że lekarka zagwarantowała mi że nie pozwoli mi cierpieć i że mnie nie będzie bolało. Słowa dotrzymała. 😆 😆 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka Mamusie 🙂
Jeszcze raz Gratuluje pierwszego Marcowego Przystojniaka 🙂

mam do pytanko do Mamusi tych ktore juz mialy dzieciaczki predzej.

Czy kapiel w krochmali pomoze na potowki? i czy potowki moga tez wyjsc na twarzy?
bo Olaf ma brzuszek zgiecie w lokciach plecki w krostkach i nawet na buzi ma 😞 a on spi na klacie u mnie i w nocy doslownie przykleja sie do mnie...od 2nocy klade pieluche flanelowa zeby sie stykal sie z moja skora ani z moja pizama ale martwie sie ze te potowki ciagle sa 😞
wizyte mamy dopiero 24tego i nie wiem co by tu robic 😞
to takie krostki i w nich takie jakby lekko biale cos jest...choc nie do konca biale ale cos wodniste... [img size=300]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/potowki-174dfb5e6ec48c07ea26712dece2dcd8.gif" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech jeszcze jedno bo na tym nie widac dobrze 😞 [img size=300]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/potowki_2-81809ccc888c98bd529222ec33baff40.gif" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
to ja dzisiaj pierwsza? 🙂

witam w nocy do karmienia z tego ok 2.30 nie mogłam zwlec sie z łózka taki ból pleców 😞 teraz je właśnie masuje 🙂
Majka jest kochana 😘

Cruella nie oceniam pochopnie -wiem ze każda inaczej znosi ból w czasie porodu i po. w końcu to do wielkich przyjemności nie należy 😞 ale są i takie które proszą i płaca wręcz za cc przy pierwszym porodzie i kolejnych również , bo nie chcą rodzić Sn boja sie bólu co jest naturalne -każda z nas sie boi .oczywiście jedna gorzej cierpi po SN inna po CC-ja po moich obserwacjach nie zdecydowałabym sie świadomie na Cc -no chyba ze było by to wskazaniem .co mamusia to inna opinia i tak będzie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a i wczoraj wieczorkiem dostałam sms od Doti ;

Mateuszek po karmieniu obserwuje świat , a tuż przed następnym karmieniem zasypia ,
doti szuka sposobów jak skutecznie maluszka obudzić do karmienia , bo wszystkim sie udaje a jej nie 😞 jak podnosi małego to dalej śpi 😲
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂

Ola napisz do Doti żeby spróbowała spioszki zdjąc ala przebranie pieluszki moją Nadię to zawsze budzi jak jużnic nie działa 🙂

Cruella więc dziś w nocy podałam sztuczne mleko według Twoich wskazówek 🙂 więc po kąpieli dostała na chwilkę cyc i odrazu butelke zasneła odrazu i spała do 24, pożniej przebranie pieluszki cyc na chwilke no i butelka i spała do 4,30 przebranie pieluszki i tylko cyc - no i spała do 7,30 - więc nie byłą taka zła ta nocka 🙂 masz oklaska ode mnie 🙂

Anitek moja Nadia tez ma potówki ale tylko na policzku jednym o ile to potówki ide w piatek do pediatry to sie wszystkiego dowiem - ciekawa jestem ile one sie trzymaja 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moja tez ma potówki na policzkach chyba od tego jak przy karmieniu dotyka nimi mojej piersi,można je lekko przemywać 70% spirytusem , my dzisiaj tez idziemy do pediatry to sie dowiemy co robić 🙂

napisałam doti ze ma wycisnąć na usteczka kilka kropelek mleczka na moją to działa i zaczyna ssać 🙂
ale jezeli maly śpi to znaczy ze głody nie jest sam da jej znać kiedy przyjdzie głód - w końcu karmienie piersią polega na karmieniu na zadanie .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzien dobry 🙂
dzis imieniny Marcela a solenizant oczywiscie dalej w brzuchu siedzi , oj nie spieszy mu sie do nas 😞 a ja juz z bolu miednicy po scianach chodze. To druga ciaza i myslalam ze tak jak Cruella i Ola rozpakuje sie sporo przed terminem i na poczatku marca bede juz po a tu nic sie nie zapowiada i jeszcze ta opcja cesarki 😞 dziewczyny sorry ze ostatnio tylko stekam ale naprawde bardzo sie tego boje no i jeszcze te bole...

no nic- czekam dalej 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montusia super że pomogło i dzięki za oklaska.
Doradzę Ci coś jeszcze dziś wypróbowałam, mamusie na lutym polecały.
Po jedzeniu podnieś małą i połóż na swojej piersi, klatce piersiowej pionowo tak jakby miała spać ci na brzuszku, odbij ją tak i poczekaj aż uśnie, bicie serca ją wycisza, moja po kąpieli o 19 obudziła się o 2 w nocy a potem o 7 rano. Może u Ciebie też pomoże.
Pozycja to taka jakby żabka Ci leżała pomiędzy piersiami.Jak mi się uda znaleźć to wrzucę zdjęcie 🙂

Olu
nie zawsze działa kropla mleka po za tym takie maleństwo nie karmi się na żądanie tylko trzeba budzić żeby wyrobić odruch ssania. Tak jak Montusia mówiła, trzeba rozebrać dziecko wtedy się obudzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam fotke [img size=240]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/__abka.jpg" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...