Skocz do zawartości

Rodze w marcu 2010 - czy ktos sie do mnie dolaczy? | Forum o ciąży


AngelFire

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 20,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • anulab84

    2024

  • kasenn88

    1920

  • ola73

    3058

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Czy jeśli ktoś się decyduje na dokarmianie butelką to musi obgadać z lekarzem jakie mleko podawać??
Ja dzisiaj pokąpaniu odciągnęłam z piersi i rozmroziłam z lodówki tak że miałam w butli120ml jestem bardzo ciekawa jak długo będzie spał. Jestem pewna że tyle nie jadł wcześniej z samych cycków 😞
A jakby tak ściągać swoje i mieszać z jakimś modyfikowanym??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monisiaczku lepiej dopytać lekarza, nie każdemu dziecku wszystko pasuje.
U nas zdecydowało to że bebilon jest najbardziej zbliżony do mleka mamy a i tak anm zmieniła, teraz skończymy 3 miesiące i przejdziemy na komfort bo eliminacyjna dieta jest niepotrzebna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a ja mam zwykly beblion z immunofortis i niczym nie zageszczam. Maly sie najada i po tym spi ze 2-3 godziny takze tez mam spokoj. Ale dzisiaj od rana ciagle placze i jest marudny i do wieczora tak ciagnal. Nawet na dworzu plakal jak nigdy. masakra jakas. Teraz juz chyba zasnal, ciekawe na jak dlugo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moja Mała od pon do wczoraj była tak niesamowicie marudna nic jej nie pasowało. Najedzona (karmię tylko piersią), przewinięta i płacze, myślałm, że zwariuję grrrr. Co to były za dni!!! I pomogła zwykła woda mineralna. Najzwyczajniej w świecie chciało jej sie pic. A teraz przy cieoplejszych dniach położna zaleciła, aby podawac jej dodatkowo wodę.

Trzeba sprawdzic ciemiączko. Jeśłi jest zapadnięte to znaczy, że brakuje wody w organizmie. I u nas sie sprawdziło!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam
ciąg dalszy złego samopoczucie , długi weekend się zbliża mieliśmy jechać sobie na 3 dnia ja chora 😞
widzę ze tez macie problem z ulewaniem co niektóre, mnie doktor pocieszył ze minie ok 4 mc 😲 super .najbardziej ulewa po moim pokarmie mniej po bebilonie , a po bebilonie AR ma wielką srakę 😠mleko działa na ulewania a dzieciak mi sie meczy takimi kupami że szok 😠po same pachy robi 😁 a mleko to podobnie jak nutriton zawiera mączkę chleba świętojańskiego . sama nie wiem co jest mniejszym złem .
a my po wczorajszym usg bioderek mamy zalecenie wkładać dodatkową pieluszkę przez 4-6 tyg. dużo leżeć na brzuszku ( akurat to lubi) i doktor pokazała jak najlepiej nosić małą na rekach 😉
jedno nas martwi ona ma naszym zdaniem słabe mięśnie karku i jest leniwa aby podnosić główkę 😞 podnosi ją i obraca , przenosi główkę na druga stronę ale trzyma ja króciutko w górze 😞 a trenujemy codziennie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Olu to faktycznie masz problem. I teraz co jest lepsze. Wracaj szybciutko do zdrowka.

My nocke mielismy super, po koszmarnym dniu pelnym placzu. Oluś zasnal o 21.40, potem pobudka o 1.40, 4.40 i 7.40 takze jestem super wyspana 🙂 zjadl sniadanko i teraz meczy sie na brzuszku, ale on strasznie nie lubi tej pozycji, zawsze placze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, u nas wręcz odwrotnie.
Maluch tak dźwiga głowę że masakra, jak ją kąpie ciężko mi się dostać da szyjki bo tak wysoko trzyma. Z tym że my od początku kąpiemy ją na brzuszku to sobie wyćwiczyła.
Z bioderkami tak samo, od samego początku nosiliśmy ją na tzw żabkę, lekarz mnie pochwalił powiedział że rzadko spotykane tak dojrzale bioderka w tym tygodniu ( to było 2 tygodnie temu), no i stwierdziła że właśnie przez noszenie i te kąpiele, bo Amelia nie lubi leżeć na brzuchu, tylko w kąpieli. 😆 😆 😆 😆

Olu a Ty nie wiedziałaś że trzeba dziecku szeroko nogi układać???

Anulabku większość dzieci ma upatrzoną jedną stronę, porównywałyśmy parę dni temu na lutówkach i tam 90 % dzieci patrzy przez prawe ramię hihihi to myślę że normalne.

My co prawda już zaczynamy kręcić na wszystkie strony no ale Amelia jest starsza.

Co do jedzonka nam zagęszczacz uratował życie, a dziś moje dziecko zapomniało się obudzić w nocy. Spała od 19.30 do 5 rano, szok. Ciekawe czy przechodzimy na 5 karmień czy to przypadek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cruella wiedziałam, nosimy ją na tzw. żabkę ale pokazała mi też inną pozycję 🙂 a dodatkowa pieluszkę dopiero może zalecić lekarz po zbadaniu dziecka .Na badaniu usg. doktor powiedziała ze to sa również cechy wcześniactwa , nie wiedząc ze Majka urodziła sie wcześniej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, Amelii nie dawałam drugiej pieluszki ale Adrianowi tak, bez lekarza, od urodzenia tak miał.
Moja też jest wcześniakiem, ale na szczęście nie mamy żadnych problemów.
Anulabku kilkoro dzieciaków też patrzyło przez lewe hihhi, generalnie chodzi o to że na jedną stronę.

A mam pytanko, bo na zdjęciach widziałam że Ola strasznie grubo ubierasz Majkę, my wczoraj np w krótkim rękawku, dzisiaj też, myślicie że za bardzo ją rozbieram??
W nocy śpi przy otwartym oknie i rozebrana i pod kocykiem nie kołderką i teraz śpi. Tylko czy w drugą stronę nie przesadzam??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
u nas mimo ze było dużo słonka to niestety były wiatry i mroźne powietrze jeszcze ,więc sie nie odważyłam malej wozić lżej ubranej ,choć czasem rozbieram ją po drodze 😉,ale zawsze sprawdzam jej karczek czy nie jest przegrzana . .zazdroszczę pogody tez juz bym tak chciała 🙂 dzisiaj jest ładnie więc na pewno będzie coś lżejszego , ale o krótkim rękawku niema mowy , do nas cieplo przychodzi trochę później niż do was niestety
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego pytam, bo w tym samym dniu co wrzuciłaś zdjęcia ze spaceru w grubym kombinezonie a my ledwo w polarku wtedy. Zastanawiałam się która poszła do przesady 🙂
a co z czapkami?? moja od gorąca dostaje uczulenie, a boję się ja dawać bez, teraz chodzi w takiej po kąpieli ale i tak za gorąco.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
w tym kombinezonku byliśmy na spacerze nad morzem i tak wiało i mroźne powietrze było że mi ręce zmarzły , a ja nie należę do zmarzlaków 😁 staram się jam ubierać stosownie do pogody wiem że jak mi jest zimno jej też i tak samo z cieplem ,kurcze tak bym chciał aby juz było lato 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja mojego ubieram tak. W taka pogode ok 20stopni czy slonce jest czy nie to zakladam:
body (jesli krotki rekaw to jeszcze bluzeczke), rajstopki, skarpetki, spodenki (najczesciej dresy, bojowki) bo na jeansy za cieplo, bluza z kapturem i wiazana czapeczka z cienkiego bialego materialu. Jesli jest chlodniej to jeszcze kurteczke zakladam. trzeba pamietac ze w wozku tez jest cieplo i nie wieje tak srodku. wiec nie ma co obtulac tak bardzo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...