Skocz do zawartości

Rodze w marcu 2010 - czy ktos sie do mnie dolaczy? | Forum o ciąży


AngelFire

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 20,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • anulab84

    2024

  • kasenn88

    1920

  • ola73

    3058

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
witam 🙂
wpadlam na chwile zobaczyc co u Was i widze sie troche znowu stron sie zapisalo 🙂 u mnie ok, chociaz w poludnie ciagle mam zaslabniecia, poza tym czesto zagladam na allegro i regularnie uszczuplam konto wydajac kase oczywiscie na Synusia 🙂

Doti, glowa do gory , jesli reakcja rodzicow bedzie taka jakiej niestety sie spodziewasz, to udowodnia tylko ze kolejny raz sami nie dojrzali do tego zeby byc rodzicami bo rodzice sa po to zeby pomagac dzieciom a nie podejmowac za nie decyzje, ktore sa dla nich (rodzicow) najkorzystniejsze... ale mam nadzieje ze milo Cie zaskocza i ich reakcja bedzie pozytywna 🙂 moze warto pokazac im na poczatku zdjecia z USG? 🙂 Trzymam kciuki i daj znac jak poszlo 🙂

Sopran gratuluje synka- super fotka. A jak bedzie mial na imie ten przystojniak? 🙂

kamis21 tez polecam serie NIVEA- uzywali tych kosmetykow na polozniczym w szpitalu w ktorym rodzilam i maja rekomendacje instytutu matki i dziecka.

a Paulinka nadal sie nie odzywa.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Doti nie zazdroszczę ci , ale trzymam kciuki i podpisuję sie pod tym co napisala june.
paulinka faktycznie sie nie odzywa -nie dobrze 😞 , ja też mam jakies schizy bo mala sie rasz rusza raz nie , a dzisja mialam jakieś dziwne odczucie nie wiem czy to bylo pożadne kopniecie czy cos innego , ale poczulam jakby mnie prąd kopnął z jednej strony brzucha . zaraz sie klade bo jakaś znuzona jestem , do jutra brzuchatki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć dziewczyny ja tylko na chwilkę. dzisiaj wyszłam ze szpitala czuję się jeszcze osłabiona wiec pewnie zraz pójdę spać. Dzidzia narobiła dużo zamieszania i strachu. już raczej wszystko wporządku ale przeżyłam horror. we wtorek mam jeszcze na usg 4d się zgłosić zeby dokładnie jeszcze raz sprawdzić serduszko i pępowinę bo na zwykłym usg wykazuje że wszystko jest prawidłowo ale lekarz zlecił zeby dla swiętego spokoju jeszcze sprawdzić na dokładniejszym.tętno dziecka miałam mierzoe 6 razy dziennie i wykazywało że w normie wiec narazie staram się nie martwić za 2 tygodnie mam na kontrolę się zgłosić. ale jestem już szczęsliwa bo jak wrociłam do dm dzisia i się położyłam dzidzia znowu kopała wiec myśle że wszystko dobrze i lekarz tez tak mówią że nie ma powodów do martwienia się
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
do tego wszystkiego boli mnie z lewej strony w podbrzuszu lekarze mowli że to mogą się rozciagac wiezdła lub jakieś skurcze dostawałam w szpitalu bardzo bolesne zasrzyki teraz ledw siedze tak mnie tyłek boli. dostałam do domu tabletki rozkurczowe. mam pozatym niedokrwistośc ile rzeczy człowiek się dowie w szpital ale juz zaradzili temu poprzez lek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
na mni lekarz nakrzyczał czemu w poniedziłek odazu nie przyszłam a skad ja mogłam wiedzieć myślałam ze ak może być a jak we wtorek nie oczułam to się zgłosiłąm. w poradni narobiły chałasu ze nie moga znaleść tętna dziecka że mam szybko biec na oddział ja zapłakana zaszłam na oddział tam tez nie dali rady poźniej usg i na usg wyszło wszystko dobrze że sie rusza ż serduszko a 2 komory i 2 przedsionki i że bije szybciutko a póżniej mierzyli mi takim sprzetem do słuchania erduszka dzecka i wychwytywało ale kopać nie chciało teraz juz zaczyna a czemu ie chciało nie wiadomo tak się zbuntowało chyba zobaczymy jeszcze we wtorek usg 4d jak zrobią ale jestem dobrej myśli bo ten tydzień był straszny na tabletkach uspokajających byłam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To dobrze Paulinka że jest wszystko ok i że już w domku bo martwiliśmy się troszkę że się nie odzywasz 🙂 Ja jestem dziś ciągle zmęczona odkąd wróciłam ze spacerów wyczerpujących i chyba zaraz pójdę spać. Do jutra mamuśki! 🙂
Ola zauważyłam że te dni chyba tak jak na nas wpływają tak też na nasze dzieci bo moja karolcia jak całymi dniami mocno kopie tak od wczoraj dużo bardziej leniwej sie wierci i lekko kopie także nie jesteś sama i nie schizuj się 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Paulinka, super ze juz jestes i ze wszystko dobrze z dzidzia 🙂 teraz odpoczywaj duzo ale nie zapominaj codziennie sie zameldowac 😉 bo my tu sie zamartwiamy

Ola, moze faktycznie Majeczka ma juz mniej miejsca a ten solidny kopniak moze zwiastowal zmane ulozenia na pozycje startowa 😉 slyszalam ze dzieciaczki od 26 tyg juz sie obracaja... ale jesli czestotliwosc kopniakow zmalala znaczaco to chyba warto to skonsultowac z lekarzem.

pozdrawiam i smigam do lodowki 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry Dziewczynki 🙂
Mamy dziś kolejny piękny dzień, a mnie rozpiera energia 🙂 Wczoraj posprzątałam, dziś może umyję okno... Dużo roboty nie mam, bo mieszkamy z narzeczonym u jego rodziców, więc to tylko jeden pokój.

Dziękuję Wam za wsparcie. To dla mnie bardzo ważne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam po nieprzespanej nocce 😞

od 3 nie spalam chyba do 5,30 , malutka w nocy jest bardzo aktywna a w dzien sie martwię ze malo sie rusza , ale pewno panikuję niepotrzebnie .W nocy prze jakies 2 godzinki co chwile sie krecila i kopała a nawet wlasnie ma wrażenie że ona tam fikołki robi:laugh: W czwartek mam wizytę zapytam ile razy dziennie powinnam odczuwac ruchy -czy w ogóle jest jakaś optymalna ilość i kiedy powinnam sie martwić ?
paulinka w ogole nie czula ruchow wiec miala podstawy sie bardziej martwić na szczęście wszystko dobrze ,ale nie zazdroszcze jej tych wrażeń .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
coś znalazłam o ruchach -okolo 27 tyg. ciąży

Licz ruchy płodu - od tej chwili powinno Ci to wejść w krew. Osłabienie aktywności dziecka może (ale nie musi !) być pierwszym sygnałem ewentualnych problemów. W okresie aktywności powinnaś czuć co najmniej 10 ruchów na godzinę. Wybierz czas i zapisuj ruchy na kartce. Jeśli w ciągu godziny będzie ich mniej niż dziesięć, wypij szklankę mleka lub soku i obserwuj zachowanie płodu przez kolejną godzinę. Jeśli i teraz ruchów będzie mniej, zawiadom lekarza.

jeszcze jakies 2 tyg i zaczynam liczyć , będe pewno zestresowana bardziej niż zwykle 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć dziewczyny 🙂
Kraków na poprawe humoru tez jest słoneczny.
Olu podobno ruchy liczy się po 27 tc, natomiast słyszałam kiedyś że jeśli dziecko rusza się w nocy bardziej to po urodzeniu też tak będzie, czyli Twoja Majeczka będzie raczej żywiołowa w nocy 🙂
Amelia u mnie tez porusza się albo nad ranem albo poznym wieczorem, najczęściej jak się położę.
Ja od przyszłego tygodnia mam zacząć liczyć ruchy.
Moja koleżanka mi mówiła że jej córka prawie w ogóle się nie ruszała a urodziła bardzo zdrowe dziecko, natomiast jej z kolei wszyscy mówili że skoro ma takie mało ruchliwe dziecko to że po urodzeniu też będzie spokojna, a ma takiego urwisa strasznego ze aż trudno uwierzyć że to dziewczynka hihihi.
Tak że nie martwcie się na zapas, bo dzieciaki to wyczuwają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzien dobry Mamuski 🙂
myslalam ze bede dzis pierwsza na forum a tu juz sporo mam od rana urzeduje 🙂

ola73 , ja niestety tez mam na soba nieprzespana noc... moj Synek jest zawsze bardzo aktywny wieczorem i w nocy, ale juz wczoraj byl bardzo spokojny a w nocy prawie w ogole nie dawal znakow 😞 , kurcze co z tymi naszymi Dzieciaczkami?... teraz jestem po sniadanku i dalej spokoj a zawsze mocno reagowal... tez zaczynam sie strasznie matrwic, ale po poludniu wybieramy sie do parku na rodzinny spacerek bo w Norwegii po dlugiej przerwie pojawilo sie slonko i trzeba to wykorzystac- moze to sprawi ze Marcel wreszcie sie ruszy...

Milego dnia pelnego kopniaczkow, fikolkow i bulgotkow 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cruella nie strasz że po porodzie też sie nie wyśpię 😞 , mam nadzieję ze to tylko takie gadania , ale co ma byc to będzie dla niej przeżyję wszytko 🙂

moja malutka przed chwilą znowu szalała bo sie na chwilę polożylam :laugh: , ale pewno od 27 tyg będę na stresie .jak liczyć te ruchy każdy ruch nawet jak jest jeden po drugim? nie pamiętam aby mi w pierwszej ciazy kazali liczyć a moze po prostu nie pamiętam bo to już dawno było 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ola chyba Ci nie kazali liczyć, ja przy Adrianie też nie liczyłam żadnych ruchów. A teraz podobno liczy się jakoś tak że ma ich być nie mniej niż chyba 10 w ciągu godziny, a przerwy nie powinny być dłuższe niż 6 godzin, ale to kaurat słyszałam nie od lekarki. Ponieważ idę do niej dopiero za dwa tygodnie to chyba wtedy zacznę liczyć. Moja Amelia jest najbardziej ruchliwa właśnie wtedy jak się połóżę, więc gdybyście miały problemy to może spróbujcie właśnie tak, może akurat pomoże.
Olu ja mam rodzinę w Twoich stronach, mam wujka który mieszka w gdyni, gdańsku i koszalinie 🙂 😆 😆 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dowiem sie na wizycie w czwartek u gin . co i jak . nie mogę sie doczekać wizyty bo mamy usg znowu , moglabym chodzi na nie co tydzien aby być spokojniejszą 🙂
chyba przy Elizie faktycznie nie liczyłam ruchow .też tak przeczytałam ze 10 ruchów w ciagu godz , ale chyba nie 24/dobę bo nasze zycie wiązało by sie tylko z liczeniem od tej pory .:laugh:
Cruella to pewno odwiedzasz trójmiasto jak masz tu rodzinkę ? Gdańsk i Krakow to piękne miasta , my mamy za to rodzinkę kolo Rabki wiec do Krakowa to juz tez blisko .

wstawiam fotka z GDańska -june to dla ciebie (fotka zrobiona tydzien temu) [img size=486]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/IMG_3639.JPG" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny 🙂
Witam w ten ładny dzionek. Życzę miłego i udanego dnia.
Paulinka całe szczęście, że się odezwałaś.
Ja ostatnio na wizycie też przeżyłam mały horror, myślałam, że wykituję 🤢 więc nie zazdroszczę, ale skoro jest ok to się tylko nie stresuj, dzidziuś to wyczuwa, ja się przekonałam.
A z tymi ruchami to ja też się tak schizuję. 2 dni jakby nic, takie tam parę lekkich kopniaczków. W nocy podobnie. Dziś rano po śniadaniu prawie nic. Dopiero jak wstałam z łóżka to normalne ruszanie i kopniaczki czułam.
Nie nakręcajmy się, bo chyba więcej nam to szkodzi niż pomaga 😲
Olu ja też już widzę, co będę tworzyć przy tym liczeniu. Zaś podwójnie będę się napewno schizować 🤪 , mimo, że sobie będę tłumaczyć, że chodzę na kontrole co 2 tygodnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...