Skocz do zawartości

Rodze w marcu 2010 - czy ktos sie do mnie dolaczy? | Forum o ciąży


AngelFire

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 20,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • anulab84

    2024

  • kasenn88

    1920

  • ola73

    3058

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
to już sama nie wiem co robić , ale choc na trochę bez duzego forsowania sie tak dla relaksu bym poszła .Kasenn o jedzeniou nic nie mów ja juz dzisiaj tyle pochłonęłam że aż wstyd ☺️ , śniadanie buleczka i rybka w galaretce , soczek pomarańczowy a potem ciastko parzone i czekolada ☺️ , ostatnio mam takie potrzeby na mandarynki i soki z całej pomarańczy ze mogła bym jeśc i pić caly dzień
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ola73 napisał:
to już sama nie wiem co robić , ale choc na trochę bez duzego forsowania sie tak dla relaksu bym poszła .Kasenn o jedzeniou nic nie mów ja juz dzisiaj tyle pochłonęłam że aż wstyd ☺️ , śniadanie buleczka i rybka w galaretce , soczek pomarańczowy a potem ciastko parzone i czekolada ☺️ , ostatnio mam takie potrzeby na mandarynki i soki z całej pomarańczy ze mogła bym jeśc i pić caly dzień

Ja tak mialam w pierwszym trymestrze. Poprostu pochlanialam sok pomaranczowy. W miedzy czasie bylismy na Rodos na naszym tygodniu poslubnym 🙂 i tam codziennie pilam swiezy sok z pomaranczy. To najlepszy sok jaki kiedykolwiek pilam. A byl taki slodziutki... i to bez cukru (tzn poza fruktoza w pomaranczy).

Kiedy zaczal sie drugi trymestr odmienilo mi sie i pomarancze zaminilam na jablka i soczek jablkowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasenn tez napisalam ze mi akurat nie wolno!!! z racji tego ze takie rozciaganie moze doprowadzic u mnie do krwawien plamien itd.Lekarz zabronil wiec sie slucham a tu wzmianka o plywaniu 🙂
PŁYWANIE, dla wszystkich kobiet w ciąży, pod warunkiem, że nie mają dolegliwości w postaci stanu zapalnego pochwy (wywołanego np. grzybicą).

Korzyści:
- dobrze dotlenia organizm, wpływa na zwiększenie pojemności płuc;
- poprawia krążenie, wzmacnia wszystkie mięśnie, dzięki czemu zapobiega bólom kręgosłupa;
- pływanie pomaga się zrelaksować, odprężyć i uspokoić;
- polecane zwłaszcza pod koniec ciąży.

Na co zwrócić uwagę:
- najlepiej wybrać basen, gdzie woda jest ozonowana, gdyż znaczne stężenie chloru ma niekorzystny wpływ na płód.
- pamiętaj aby przed skorzystaniem z basenu i po wyjściu wziąć prysznic
;
- jeśli to możliwe nie korzystaj ze wspólnych ubikacji;
- jeżeli jesteś podatna na infekcje grzybicze lepiej zrezygnuj z korzystania z pływalni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie chodź na basen, bo możesz zarazić się infekcją pochwy.

To prawda, że na basenie można zarazić się infekcją, ale prawdą jest również, że basen w ciąży jest wskazany. Pływanie znakomicie odciąża kręgosłup, świetnie wpływa na mięśnie, pozwala też utrzymać dobrą kondycję. Przyszłym mamom polecany jest zwłaszcza aqua aerobik. Jeśli więc masz skłonności do nawracających infekcji, wybieraj basen z ozonowaną wodą.

tak wszystko to racja , kasenn a ty nie wiesz czy włąsnie w sopocie Aquapark nie ma czasem ozonowanej wody , bo na pewno nie jest chlorowana bo nie śmierdzi nic chlorem (moja eliza jest uczulona na chlor a tam nigdy jej nic nie jest)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Julka dobrze Ci 🙂 ja co prawda mam na luty ale lubie tutaj do Mamusi zagladac sobie 🙂
Zreszta wszystkie Nas laczy jedno : kochane dzieciaczki w brzusiu 🙂 🙂 🙂
Ola no wlasnie sprawdz sobie najlepiej to zadzwon i zapytaj jaka wode maja 🙂 bedziesz 100% pewna 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
chyba masz racje sparawdze najpierw , najwyzej posiedzę w kawiarni przy jakimś soczku i poczekam aż moi szaleńcy sie nabawią i już.Teraz uciekam po zakupy , rodzinka chce dzisiaj kotleciki schabowe na obiadek 🙂
Anitek nam też szybko zleci czas i bedziemy sie cieszyc niedługo malenstwami jak Julka , sliczny ten maluszek twój Julka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
u mnie dzis mały spokojny troche sie poruszał i dal na luz 🙂 takk te z allegro sa cudne jeszcze bardziej 🙂) tak fajnie było przytulic te małe kombinezonki 🙂

co tyczy sie sprzatania postanowiłam już co robić musze teraz wstac i sie ruszyc 🙂)
wiec odwiedze was za 2 godz moze szybciej bo ja jak łapie wiatr w żagle to mam niezłe tępo 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znajomi sie mnie ostatnio pytali czy moge jechac z nimi na gorace zrodla na slowacje,mialam sie spytac gin ale zapomnialam .ale cos mi sie zdaje ze niezabardzo bo tam woda ma 37 stopni,chodz sa tez baseny co maja 29 stopni i ciekawe czy to tez za ciepla woda?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Piszecie o sprzataniu i tak sobie mysle ze pod tym wzgledem maz mi sie udal 🙂 Zawsze mi pomaga ze sptrzataniem. Niedwano przeprowadzilismy sie do domku wiec teraz bedzie troszke wiecej sprzatania no i mamy u gory wykladziny - czego nie mielismy w apartamencie. Znacie jakies dobre metody czyszczenia wykladzin bez uzycia sprzetu? Jakis dobry srodek albo cus? CZas sie za to zabrac bo z wiekszym brzuchem na pewno nie bedzie mi lzej..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ostatnio na takim basenie bylam w lutym , na dworze padal śnieg był mróz a my w tej cieplej wodzie- rewelacja , raczej w ciazy to chyba nie wskazane , niektore z nich mają też silne bicze wodne wiec nie bardzo i jeszcze smierdzi siarką tzn . jajami , nie wiem czy teraz bym ten zapach tolerowala 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Piszecie o sprzataniu i tak sobie mysle ze pod tym wzgledem maz mi sie udal 🙂 Zawsze mi pomaga ze sptrzataniem. Niedwano przeprowadzilismy sie do domku wiec teraz bedzie troszke wiecej sprzatania no i mamy u gory wykladziny - czego nie mielismy w apartamencie. Znacie jakies dobre metody czyszczenia wykladzin bez uzycia sprzetu? Jakis dobry srodek albo cus? CZas sie za to zabrac bo z wiekszym brzuchem na pewno nie bedzie mi lzej..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...