Skocz do zawartości

Rodze w marcu 2010 - czy ktos sie do mnie dolaczy? | Forum o ciąży


AngelFire

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Dziewczynki cały dzień zaglądałam do Was i w końcu zebrałam się żeby napisać:P Jakoś tak cały dzień myślę o tym że Nikoś już niedługo będzie z nami i to szybciej niż myśleliśmy:P Co do lewatywy to początkowo byłam pewna że nie skorzystam z tej opcji ale po dłuższym zastanowieniu zmieniłam zdanie. Po prostu NIE WYOBRAŻAM SOBIE POROBIĆ SIĘ PRZY MĘŻU!!! Z resztą On jest taki wrażliwy że pewnie zwymiotowałby tam i dopiero bym się zestresowała 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • anulab84

    2024

  • kasenn88

    1920

  • ola73

    3058

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Martwilam sie ze nie jestem ubezpieczona i ze moge miec przez to jakies problemy w szpitalu. Ale wlasnie znalazlam artykul ktory mnie uspokoil.

"NFZ pokryje koszty świadczeń udzielonych kobietom w ciąży oraz dzieciom, nawet jeśli nie mają żadnego tytułu do ubezpieczenia ze środków pochodzących z budżetu.

Dzisiaj wchodzi w życie rozporządzenie Rady Ministrów z 18 lipca 2008 r. w sprawie sposobu i trybu finansowania z budżetu państwa świadczeń opieki zdrowotnej (Dz.U. nr 137, poz. 858). Zgodnie z rozporządzeniem prawo do bezpłatnych świadczeń zdrowotnych przysługuje, oprócz kobiet w ciąży i w okresie połogu oraz dzieci do 18 roku życia, także osobom przebywającym w zakładach karnych i cudzoziemcom osadzonym w polskich aresztach lub ośrodkach strzeżonych.

Świadczenia udzielone tym osobom są finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia ze środków przekazanych przez budżet państwa. Z pieniędzy, jakimi dysponuje resort zdrowia, pokrywane są wydatki związane z leczeniem kobiet w ciąży oraz dzieci do 18 roku życia. Z budżetu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji finansowane są świadczenia medyczne udzielone aresztowanym cudzoziemcom, a resort sprawiedliwości opłaca koszty świadczeń udzielonych polskim więźniom.

Centrala NFZ na podstawie danych uzyskiwanych ze swoich regionalnych oddziałów sporządza miesięczne sprawozdania z wykonanych przez placówki medyczne i rozliczonych przez Fundusz świadczeń udzielonym osobom uprawnionym do bezpłatnego leczenia mimo braku tytułu ubezpieczenia.

Do końca każdego roku NFZ musi przekazać odpowiednie sprawozdanie do ministra zdrowia dotyczące łącznego wykorzystania pieniędzy budżetowych. Odrębne zestawienia są przesyłane również do ministra sprawiedliwości i szefa MSWiA.

Zgodnie z ustawą z 24 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (Dz.U. nr 210, poz. 2135 z późn. zm.), osoby, które mają prawo do bezpłatnego leczenia, mimo że nie posiadają żadnego tytułu ubezpieczenia, nie mają obowiązku legitymować się w placówkach ochrony zdrowia dokumentem, który to potwierdza.

Kobieta jest uprawniona do bezpłatnego leczenia na podstawie faktu, że jest w ciąży. Rzecznicy praw pacjenta działający przy oddziałach NFZ podkreślają, że pracownicy placówek medycznych nie mają żadnego prawa żądania od niej dokumentów potwierdzających prawo do bezpłatnego leczenia. W przypadku odmowy udzielenia pomocy medycznej należy np. telefoniczne skontaktować się z Funduszem."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej hej 🙂 witam wieczorową porą 🙂
no pranie zrobione, ciuszki poprasowane , jeszcze mi trochę zostało, ale już powoli jestem na dobrej drodze 🙂 jeszcze chciałam jakieś porządki zrobić a tu się już ciemno zrobiło i mi się też już odechciało 😞
June - dobrze wiedzieć,że u Ciebie ok i że nie rodzisz 🙂
Miłego wieczorku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kinia ty to masz dobrze. Moj mazjest maniakiem gier komputerowych. I w weekendy przewaznie siedzi prawie 24/h przed kompem. Takze juz sie przyzwyczailam ze siedze sobie sama. 😞

No niestety juz tak ma.

Spimy tez osobno bo z nim mi niewygodnie bo sie wierci i rozwala na calym lozku.

wiec nie ma kiedy sie poprzytulac. 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aśka88 , biedny samotniku, ja juz zmykam do wanny i lozeczka a Tobie sle wirtualne usciski co by Ci tak zupelnie samotnie nie bylo, a poza tym juz niedlugo bedziesz miala najcudowniejsze towarzystwo- swojego malego Szkrabka 🙂 i pewnie zazdrosny maz wreszcie odpusci tym grom 🙂

buziaki i do jutra
😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzieki June 🙂 masz racje jeszcze tyle wytrzymam 🙂 a potem bede najszczesliwsza mama na swiecie bo bede miala swoje malenstwo. A maz pewnie bedzie tak zazdrosny ze przestanie siedziec na kompie i zajmie sie mna i naszym malym bąblem.

Dobranoc June
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejj laskii..

Ola ma depresje przynajmniej tak sobie wkreca bo ma słaby pokarm i to z jednej piersi ,.. napisałam jej że ma sie trzymać i ,że wszystkim nam tu jej Brakuje..


ja osobiście czuje sie kiepsko boli mnie brzuch jest mi nie dobrze i pozatym mam totalny dyskomfort 😞 teraz ide się wykąpać i położyć 😞 buziaki laski

a moj nr 603353271 jak coś by sie działo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasenn bidulko nie martw się, ja mimo że czuję się dobrze oprócz paru skurczy dzisiaj to i tak muszę leżeć bo jak tylko wstaję to ochrzan dostaję:P Wszyscy tacy przewrażliwieni. Ucałuj mocno Olę od Nas 😘

Asia ja też nie mogę doczekać się uzupełniania albumu:P:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...