Skocz do zawartości

Rodze w marcu 2010 - czy ktos sie do mnie dolaczy? | Forum o ciąży


AngelFire

Rekomendowane odpowiedzi

Anulabku podstawa to dobrze od spodu przytrzymywać główkę.
Wkładasz jedną rękę na kara tak aby całą dłonią utrzymać główkę i troszkę na plecy, drugą ręką chwytasz pod pupę też szeroko aby uchwycić pupę ale i troszkę plecki, i podnosisz równomiernie 🙂
Myślę że samo Ci przyjdzie.
Na początek łóżeczko daj sobie na najwyższy poziom będzie Ci łatwiej chwycić dziecko 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • anulab84

    2024

  • kasenn88

    1920

  • ola73

    3058

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Anula to tak jak u mnie gdyby nie ta wizyta 2 tygodnie temu to też spokojnie bym czekała a tak wiem że czop odszedł i to się już powinno stać lada dzień 🙂 🤔
dobranoc 🙂
a co do metod podnoszenia układania przenoszenia maluszków to polecam książkę z płytą dvd Pawła Zawitkowskiego co nie co o rozwoju małego dziecka 🙂 mąż oglądał dvd i przewijał i podnosił misia 🙂 wszystkie chwyty ma już opanowane 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to dzis ja pierwsza..oczywiscie niewyspana choc w nocy wstawalam do kibelka tylko 4 razy:laugh: nad ranem mialam serie bezbolesnych skurczy brzucha i przeczyscilo mnie równo ale juz sie tym nie przejmuje bo znowu to pewnie nie to,a pozatym mała mi sie wierci:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien dobry brzusie i mamusie 🙂

Pan Zawitkowski jest fizjoteraopeutą i proponuje bardzo ciekawe metody stymulacji rozwojowej malych dzieci. Naprawdę gorąco Wam polecam książkę o które pisała Monisiaczek oraz film można go obejrzec na youtubie 🙂

Ja dziś tak na chwilkę zameldowac sie, bo mąż ma wolne i razem idziemy na USG, a przy okazji załatwimy tysiąc innych rzeczy, bo weekendy są za krotkie 🙂

Kamis niedługo suwaczek Ci się skonczy, a Nadii brak. Metodą mojej babci na przypieszenie porodu było mycie podłóg na kolanach (mojej mamie pomogło).

Miłego day 🙂
Wpadnę później:laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry mamusie i brzusie 🙂

Ja już po śniadanku suchareczki na mleczku dziś :P
Pogoda na razie jeszcze troszkę pochmurane niebo ale już 3stopnie i widać że słoneczko się niedługo przebije,więc super!!
Ja mam zamiar dziś też wyjść na spacerek bo muszę jeszcze do sklepu popatrzeć za pościelą dla malej i porównać z cenami na allegro
Wczoraj było zwiedzanie szpitala i nawet jestem dość zadowolona 😉 tylko znowu jak łóżko porodowe zobaczyłam to aż mnie gęsia skórka przeszła :laugh: no i wszystko oni dają dla dzieciaczka i dla mamy tylko mam mieć ciuszki na wyjście dla niej co oczywiste i koszulę do karmienia , spoko 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć moje kochane dziewczynki, my tzn ja już na nogach. Amelia jeszcze śpi 🙂
Dziewczyny muszę się Wam pochwalić, moja córeczka dziś po raz pierwszy całą noc spałą w swoim łóżeczku, obudziła się o 23.30 potem o 3 w nocy a potem już rano 🙂
Normalnie o 3 karmienie 15 minut i spanko, czy to nie wspaniałe dziecko 🙂
Wczoraj popołudnie miała dosyć marudne ale po kąpieli przeszły wszystkie bóle, choć chęć do kąpieli odziedziczyła po tatusiu, chyba uważa że kąpiel jest głupia, natomiast ubieranie się jest najwspanialsze na świecie 🙂 normalnie moje dziecko jest jakieś inne, w końcu dzieci nienawidzą ubierania się 🙂

Monisiaczku super pomysł z misiem, mój się specjalnie nie uczył bo wiedział że jak coś to wszystko mu pokażę 🙂
Anulabku trzymam kciuki aby to było dziś, widzisz niby czarownicą jestem a jednak nie powróżyłam na wczoraj 😉
Olamat powodzenia na USG, 🙂


W ogóle tak sobie myślę, jak już wszystkie urodzicie i będziemy w komplecie to będzie super, będziemy wymieniać się doświadczeniami i spostrzeżeniami 🙂
Tylko moje drogie na co będziemy narzekać?? ja uwielbiam te stękania i mękania chyba będzie mi tego brakować 🙂


Aha mogę nie mieć zaraz internetu to się nie martwcie 🙂 😆 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien dobry dziewczynki, ja ciagle w dwupaku.

Monisiaczek dziekuje za oklaska 🙂

moja nocka normalnie byla super. Polozylam sie wczoraj o 21.30, obudzilam sie dopiero o 3.24 na siusiu i mąz mnie dopiero obudzil o 5.10 jak do pracy wychodzil. Nic mnie nie bolalo, zadnych skurczy ani jakichkolwiek objawow zblizajacego sie porodu.

Anulab to moze cos znaczyc, mamy bliskie terminy i nagle sie tak wysypiamy?? Moze juz sie zbliza nasza godzina 🙂

A co do pierwszych chwil z dzidzia w domku to ja mam juz doswiadczenie bo w maju,w zeszlym roku urodzila sie moja chrzessniaczka i odwiedzalam ja juz 2 dni po narodzinach. Takze, bylam przy kapaniu, przy smarowaniu pepka, przewijalam ja, ubieralam i zajmowalam sie nia, nawet juz wyrobilam sobie nawyk usypiania takiego malenstwa. To nie jest takie trudne. Wiec tego sie wogole nie boje.

Buziaczki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moni ucałuje na pewno 🙂
Asia super że masz pierwsze doświadczenia to bardzo ważne, na pewno pomoże Ci a nie zaszkodzi.
Natomiast widzę że często jednak mamy zwłaszcza te z pierwszym dzieckiem jednak często się przeliczają.
Ostatnio czytałam na lutówkach, laski tam nie wytrzymują nerwowo i nawet krzyczą na dzieciaczki, są bardziej podatne na stres. Mam nadzieję że nam to się nie zdarzy, a gdyby która s z Was miała taki kryzys to mam nadzieję że napisze tu do nas i wspólnie zaradzimy zamiast krzyczeć na dzidzie która i tak nie zrozumie dlaczego 🙂
Po za tym pamiętajcie bardzo ważny w pierwszych dniach jest kontakt z położną, jak zgłosicie do Waszej przychodni to umówcie się z nią weźcie od niej komórkę niech będzie dla Was dostępna 24h. Ostatnio sama się przekonałam jak ważny jest taki kontakt, a moja położna sama dzwoniła do mnie kontrolnie pytać jak się czuję 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
heyy

ja własnie wstałam zjadłam pochowałam rzeczy do szaf i ide zobaczyc co tam na świecei słychać..

a ja guła wczoraj orła wyrżnełam mam kolano zdarte bo mechanizm obronny ratował małego.. moje kolezanki to w panike wpadły a ja sie z nich smiałam ,że nie pamietam kiedy miałam tak dobry refleks 😁 kupiłam 2 wielkie paczki pappersów 4 Xchusteczki jaz zapas by nie było trzeba nosić

ale mały się musiał bardzo przestraszyc bo uciekł do góry teraz to juz wcale nie wyjdzie 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oj kasenn az sie usmialam 🙂 hehe ja tez sie zawsze boje ze sie przewroce, bo moja sunia zawsze strasznie ciagnie a jak widzi innego psa to nawet kolczatka na nia nie dziala. Ale juz za rok bedzie ciagnac Oliego na sankach 🙂 Szelki mam to bedzie zabawa 🙂 juz sie nie moge doczekac.

Ide sobie buleczki zrobic bo herbatka juz sie zaparzyla 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Dziewczynki.

Zaraz się wezmę za nadrabianie zaległości w czytaniu co u Was.

Najpierw chciałam jednak poprosić o radę. Chodzi mi o wybór lekarza dla dziecka. Teraz już chyba nie obowiązuje rejonizacja prawda? I mam dylemat, bo chciałabym zapisać Małego do mojego lekarza rodzinnego, którego dobrze znam. Ale z kolei mieszkam teraz u narzeczonego i to jest jakieś 15km od mojego ośrodka. Mogłabym zapisać dziecko do przychodni tu na miejscu (3km od domu) ale zupełnie nie znam tu lekarzy.

Mama mi mówi, że lepiej jak będzie dziecko bliżej zapisane, bo jak będzie chore albo coś się stanie to będzie szybciej. Ale jak Mały będzie chory to zawsze mogę z nim podjechać na pogotowie (jest w przychodni blisko nas). A do lekarza i tak trzeba się na wizytę rejestrować...

Tak samo nie wiem co z położną. Niby mam wybraną w miejscowości gdzie jestem zameldowana u rodziców. Ale przecież ona nie przyjedzie do mnie te 15 km 🙂 Co się robi w takiej sytuacji?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
widzę ze jednak wszytki 2 w1 szkoda 😞

ja pospałam do 9 ale jestem wyspana Cruella tez sie mogę pochwalić swoja kruszynka ok 19 kąpiel , karmienie ok 20 zasnęła i dopiero 1,30 w nocy następne 🙂 od 2-4.30 znowu spanko i teraz jeszce od 6.30 spi ale juz sie trochę wierci , nich sie budzi bo mi za nią tęskno już chyb ją chciała wziąć na ręce 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doti , ja też mam przychodnie w miejscu gdzie kiedyś mieszkała, jesteśmy tam wszyscy zapisani ale z kolei jest to problem ponieważ w takiej sytuacji nie am wizyt domowych a co za tym idzie położnej też.
Masz prawo 2 razy w roku zmienić lekarza, gabinet oraz pielęgniarkę i położną.
Ja rozwiązałam swój problem tak że zostaliśmy w tamtej przychodni ale położną wzięłam sobie z przychodni tej na miejscu możesz tak zrobić, tylko ona jak przyjdzie pierwszy raz do Ciebie da Ci do wypełnienia deklarację i tyle 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Doti ja tez mam zamiar zapisac malego do swojej przychodni (ok.8 km) bo tam znam wszystkie pielegniarki i lekarzy od dziecka 🙂 bo u mnie na osiedlu tez jest przychodnia ale nie podoba mi sie. Moj maz tam chodzi i do labolatorium trzeba przyjsc juz przed otwarciem przychodni, bo otwarte jest tylko 1 godzine i zawsze pelno starszych ludzi sie schodzi a na wyniki trzeba czekac prawie 2 dni 😠 😠

A u mnie laboratorium jest czynne do 14.00 i wyniki sa juz po 2 godzinach 🙂 i wogole wszyscy sa wporzadku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...