Skocz do zawartości

Rodze w marcu 2010 - czy ktos sie do mnie dolaczy? | Forum o ciąży


AngelFire

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Cześc 🙂

Kasenn doskonale Cię rozumiem 🙂 Moja mała czasami jak zacznie płakac to nie może się uspokoic. Wczoraj np. spała od 12-16.00 i jak się obudziła to ją przewinęłam nakarmiłam i sie zaczęło. Była marudna, niechciała leżec w łózeczku. Jak trzymałam ją na rękach to była spokojna i usypiała jak tylko odkładałam ja do łóżeczka to był płacz! Ręce mi opadają. Sama nie wiem co mam robic w takich chwilach 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • anulab84

    2024

  • kasenn88

    1920

  • ola73

    3058

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Post zawierał cytat z wypowiedzi lub wypowiedź zawierającą treść dotyczącą spamowania. Post został usunięty. Jeśli to tylko cytat, to z góry przepraszam - Admin.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja wiem że o ile dziecko tak robi jak piszesz Olamat to mu może byc zimno, ja niby mam ciepło w domu ale jak mocno przewietrze a jest zimno na dworzu to tez mam krzyki ale lepsze to niz ten zaduch do okoła

a co robicie dziś na obiad??
ja robie schab ze sliwka bez śliwki 🙂 z kg miecha bede jesc samo miesoo 🙂

a ja mam w bloku 2 dzidzie pisałam wam o tym i czasem mam zmyłki że moj płacze o to tamten nizej 🙂
o jak fajnie zjadłam bułeczke z serkiem i szyneczka i kawałek papryki zjadłam zobaczymy co tam bedzie dziś ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej gratulacje anel,DUZA DZIEWCZYNKA 😉 u nas tez nie przespana nocka ,spalam moze 3 godz i jestem padnieta.dzwonila do mnie lekarz ze szpitala bo przyszly wyniki posiewu moczu malej i wynik dodatni czyli bakterie sa i musze powtorzyc to badanie i juz mam ten pojemnik i bede polowac na mocz malej,a dosyc trudno to zrobic i wszystko musi byc sterylne zeby wynik byl wiarygodny.i jak znowu wyjdzie dotatni to do szpitala na jak to powiedzial lekarz na "male leczenie"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koki zwykle nasilają się popołudniu, jak sobie radziłam, hmm próbowałam wszystkiego. W stanach mocnych kolek na pewno niezawodne okazały się krople Sab Simplex. Natomiast teraz odstawiliśmy wszystko i regularnie podaję jej espumisan, natomiast Wy jesteście jeszcze za mali, musi skończyć przynajmniej 3 tygodnie choć piszą że miesiąc. Kładź jak najwięcej na brzuszku, masaż i ogrzewanie pomaga, czasem zwykłą suszarka tylko uważaj aby nie oparzyć. Dla nas najlepszym sposobem jest kąpiel w troszkę cieplejszej wodzi na brzuszku, chwyć maluch pod brodę i utrzymuj tak aby nie zamoczyła buzi a ona sobie z resztą poradzi, zaraz wkleję zdjęcie zobaczysz jak ja trzymam Amelię. To jest najlepsze lekarstwo 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wielkie dzięki cruella. Będziemy walczyc. Masz rację nasila jej się to po południu i na karmieniu o 6 rano (podobno wtedy jest najtłustszy pokarm). Ciepła kąpiel ją rozluźnia, musze spróbowac z suszarkę. Jak ją kładę na brzuszku to ona płacze w niebogłosy 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wklejam listę diety matki karmiącej, znalazłam na innym forum:

A to lista ze szkoly rodzenia :

1. NIE – ogolnie (dieta ma być „watrobowa”)
- produkty mleczne – uważać na skazę, potem można powoli wprowadzać !!
- potrawy smażone i wędzone
- potrawy pikantne (generalnie uważać na przyprawy)
- potrawy bardzo kwaśne i w occie
- potrawy mocno solone
- soki kartonowe (można pić sobie rozcieńczone Bobofruty)
- owoce – na początku uważać (w 1 tygodniu zero owoców, potem można takie z kompotu, i później można już powoli testować pól jabłka bez skóry, pól banana). Obserwować stolce i skore dziecka, jeśli stolce są zielone, gazujące, odstawić dany produkt (wprowadzać nowe produkty pojedynczo żeby w razie czego można było dojść co nie pasuje w diecie)

2. ZUPY

NIE
- fasolowa
- grochowa
- grzybowa
- flaki
- kapuśniak
TAK
- rosół lekki
- jarzynowa
- pomidorowa delikatna
- ogórkowa niezbyt kwaśna
- krupnik lekki
- barszcz biały/żurek – nie na kiełbasie i nie z torebki
- pieczarkowa (może być, nie ma takiego działania jak grzybowa) zupy mogą być odrobinkę zabielone mlekiem słodkim – nie kwaśną śmietaną !!

3. DRUGIE DANIA
nie
- frytki, placki ziemniaczane
- wszelkie placki, naleśniki
- kotlety smażone – ani z drobiu, ani schabowe, ani mielone
- OMIJAC SMAŻENIE

tak
- ziemniaki, puree, kopytka
- pierogi delikatne np. w ruskich ziemniaki, trochę sera, ale już bez cebuli i okrasy; z farszem owocowym
- ryże, makarony, kasze – polane oliwa surowa, masłem
- sosy generalnie można, ale mięso musi być ugotowane, uduszone, a nie smażone (cebula tez gotowana) – można trochę zagęścić mąką ziemniaczna lub pszenna
- ryby duszone np. w jarzynach
- klopsiki z mięsa mielonego – różne sosy do tego
- gołąbki
- ryz z różnymi owocami
- mięsa – duszone, gotowane, raczej drób !!

4. WARZYWA i inne dodatki typu surówki

Nie
- kalafior
- brokuł
- pomidor
- sałata
- czosnek
- szczypior
- strączkowe
- rzodkiewka
- kapusta
- seler
- papryka surowa
- cebula surowa i smażona
- kapusta kiszona (ani surowa ani gotowana)
- grzyby (w żadnej postaci)
- surowe ogólnie na nie!

Tak
- ogórek kiszony
- marchewka duszona
- marchew surowa i jabłko (na zaparcia)
- buraki gotowane ( np. z jablkiem i odrobina oliwy)

5. NAPOJE
- woda mineralna i soki przecierowe
- kompociki
- alkohole –nie !!

6. SŁODYCZE
- troche rodzynek
- biszkopty
- ciastka domowe
- troche ciasta domowej roboty można, ale bez kremow, bitych smietan itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
zjadłam ogarnełam mieszkanie i wietrze teraz na maksa salon bo mała biore po południu tu bym mogła obiad gotowac i miec swojego aniołka obok..
kurcze poszła bym z nim na spacer ale nie mam kluczy moj maz dzis zabrał moje do mieszkania przez przypadek ehhh faceci
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Olamat wiekszosc z tej listy na nie moja położna mi pozwoliła tylko wprowadzać powoli i obserwowac .. pomidora dostałam w szpitalu , zupe mleczna , karkówke w sosie , smażone udko to były obiady (i surowe zielone ziemniaki bleee)

ok koniec spokoju słychaac mojego małolata 🙂 albo steka przez sen na kupke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kamis a jakie bakterie wyhodowali w moczu Nadii ? bo moja też miała i dlatego trafiłyśmy do szpitala na leczenie , a teraz jest profilaktycznie na Furaginie i też będę robić posiew moczu i łapać mocz na jałowo 😲ciekawe jak mi sie to uda i za którym razem 😁 Majka miała escherichia coli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ola -nie wiem jakie bo tylko wczoraj zadzwonil do mnie ordynator pediatri dzieciecej i powiedzial ze ma wyniki posiewu od nadi i ze wynik dodatni i ze trzeba powtorzyc dla pewnosci.to wtedy sie pewnie dowiem jakie.i twoją majke jak leczyli,co jej robili w szpitalu i ile tam bylas?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasenn oglądnij stronkę, to są zmagania orawskie off road.
Jak Tymek będzie większy to zapraszamy , tutaj nie lada wyczyn aby przejechać wyznaczone trasy 🙂
Noclegi i wyżywienie też jest na miejscu bo dla Was to kawał drogi.
Zmagania są w Lipnicy Wielkiej na Orawie

masz tu link:
http://www.orawa4x4.pl/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny ja bym nie miała problemu z siusiu małego tyle razy co mnie juz obsikał złosnik i jeszcze sie smiał zawsze po tym moja mordka 🙂


Cruella dziekuje.. tylko czy my jeszcze bedziemy jezdzić o to jest pytanie bo wczoraj ustaliliśmy że tylko mojego patrola zostawiamy a tamte 2 auta sprzedajemy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie Mamuśki 🙂

A my po pierwszej wizycie u pediatry 🙂 Nikoś tak się ładnie zaprezentował że obsiusiał wszystko 😁 😁 Ale na szczęście nie płakał. Wszystko dobrze, krwiaczek się wchłonął, Nikoś waży 4150g, ma jeszcze trochę żółtaczki.

A ja korzystam bo Mąż ma ostatni dzień wolnego i leży sobie z Synusiem więc mam chwilę dla siebie 😜

Kasenn widzę że też już myślisz o figlach z Mężem 😜 Ja to już nie wytrzymuję i nie wiem właśnie czy już można. Krocze mnie już daaawno w ogóle nie boli, lekko tylko plamię więc może.... 😜

Zmykam odpoczywać 🙂 Buziaki Kochane 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...