Skocz do zawartości

z terminem na styczeń:) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Marta Maj 19 dni to jeszcze prawie 4 tygodnie oj juz widze jak odliczasz a co do ruchów moja mała jakis czas temu tez sie obrociła lezała sobie w poprzek brzucha skierowana w strone kregosłupa i rzeczywiscie ruchy były słabsze ale teraz jest obrocona juz spowirotem główka w dół i na nowo daje mi popalic wiec mysle ze u ciebie jest podobnie 😉

Vespera mi lekarz kazał obserwowac ruchy małej no ale jak nie obserwowac chyba kazda z nas to robi ale jak bedziesz spokojniejsza to mozesz liczyc 2 razy dziennie przez godzine musi byc około10 ruchów no u mnie to o to nie tródno bo w chwile te 10 ruchów jest 😉

Nikusia co do wstydu to ja we wszystkich swietych taz przez szfagra najdałam sie wstydu bo szfagier uwielbia sie wygłupiac i podpuszczac Jakuba no i idziemy przez cmetarz a on do jakuba ale tu " Bydła" no myslałam ze go zastrzele no a Jakub jak Jakub odrazu podłapał i powtarzał ale tu bydła musiałam szybko odwracac jego uwage bo ludzie sie ogladali ehhhh ale mysle ze szfagrowi szybko sie to zmieni bo siostra tez jest w ciązy wiec go przykruci bo za swoje dziecko sie wstydzic beda musieli 😉

Skoreczko trzymam kciuki za ta zeby to były geny u Twojego maluszka .No i tak jak piszesz łatwiej jest mówiuc o czyis problemach niz swoich trzyamm kciuki za maleństwo i Ciebie

A u mnie nareszcie lepsza nocka jak zasnełam to jak kamien obudziłam sie dopiero o 12 30 bo mały zaczoł popłakiwac przez sen wiec poszłam go przykryc i dałam mu czopek na zbicie temperatury i do rana spał co prawda zagladałam do niego jeszcze 2 razy w nocy zeby go przykryc ale juz byłam spokojniejsza bo do rana temperatura nie wzrosła jak dotkne mu kolo uszka to sie krzywi ale nie boli go mocno bo nie płacze i nie marudzi
Gorsze było wczoraj dawanie mu antybiotyku bo cały zwymiotował dzis rano poszło nam lepiej ehhhh to moje biedne dziecko bierze juz 3 antybiotyk z kolei ;( a najgorsze jest to ze nie wiadomio czy on mu pomoze ...

AAA poprałam juz prawie wsztystkie ubranka od poniedziałku bede prasowac i robic zdjecia bo w koncu mó aparat zaczoł działac 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Kruszyna123

    753

  • Mamusia
Cześć dziewczynki! U mnie też pogoda piękna 🙂 W końcu nie ma mgły 🙂
Skoreczka, będzie dobrze 🙂 Trzymam za Was kciuki 🙂
Anabel, ja też czekam na fotki 🙂
MartaMay, co do ruchów to mój mały też się obrócił. Teraz widzę jak się przeciąga i prostuje bo mam dupcie na górze 😉 A kopniaczki to tylko czuję i to bardzo boleśnie. Rozciąganie jest najlepsze i najbardziej bolesne, bo widzę dupcię po prawej stronie a nóżki czuję na dole po lewej, aż brzuch się płaski robi 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam w sloneczny piątkowy dzinoenk 🙂
skoreczka nie martw się zbytnio bo twoje stresy i nerwy niestety dzidzi nie pomogą, bądź dobrej myśli. Co do częstszych wizyt to pod koniec ciąży chyba wszystkie będziemy je miały częściej niż dotychczas właśnie po to żeby lekarze obserwowali czy maleństwa prawidłowo przybierają. Zdarza się też tak że łożysko nie wydala i maleństwa są "niedokarmione" wtedy wcześniej się rozwiązuje ciążę ale to jeszcze nie oznacza, że Maleństwa nie rodzą się zdrowe 🙂 Głowa do góry, będzie dobrze, na pewno :*
MaryaMay moj szkrab też teraz jakoś częściej mnie bije piąstki tak od środka 🙂 np. po pęcherzu 🙂 inaczej to odczuwam . A co do liczenia to ja nie liczę bo widzę, że jak młody się uaktywnia to tak jak anabel pisała wystarczy sekunda żeby 10 kopniaków było. Natomiast jak jest zbytnia cisza to moja uwaga jest trochę bardziej wyczulona i wyczekuję bądź zjem coś słodkiego to wtedy Młodego glukoza pobudza 🙂
Anabel strasznie mi szkoda tego Twojego uroczego szkraba 🙂
Monika szkoła rodzenia to fajna sprawa 🙂 My też dostaliśmy dużo ulotek i giftów. /zresztą tych paczek "chłopiec czy dziewczynka " to już ze 4 mam więc w butelkiAVENT125ml i kremy SUDOCREM jestem na razie zaopatrzona 🙂 Strasznie dużo tematów poruszyliście na tych pierwszych zajęciach /o ile dobrze zrozumiałam? Ja z mężem chodzę 2x w tygoniu tak po 2h i juz przerobiliśmy tematy położnicze + ćwiczenia a teraz to na co czekam czy pielęgnacja noworodka będzie. Wrzucę listę rzeczy jakie można szamać przy karmieniu piersią bo wczoraj nam o tym położna klepała 🙂 wczoraj też rodziliśmy z mężorkami w roli położnych 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Spokojnie spokojnie musze najpier poprasowac narazie mam dwie suszarki zawalone tak ze naszego prania nie mam gdzie powiesiic 😉

Ja chodziłam na szkołe rodzenia w pierwszej ciązy i teraz juz bym nie poszła z tego wzgledu ze i tak połozna mówiła to co ja juz wiedziałam z gazet i internetu jedyna rzecz jakiej sie dwiedzialam to lista rzeczy które trzeba zabrac do naszego szpitala no i pozwolili nam obejrzec sale tortur 😉 Ale pamietam ze mimo wszytsko cieszyłam sie ze chodze bo miło był spotkac sie z innymi dziewczynaki w tej samej sytuacji 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam kochane byłam u mamy i jestem jeszcze lepszym humorku niż byłam rano bo wreszcie przyszła mi kaska z zusu przed 20 muszę jechać na pocztę 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 miałam układać ubranka ale nei wiem czy to zrobie bo troche brzuch mnie ciagnie u dołu wole sie nie wyrezac i sie poloze teraz robie obiad mojemu M sos pieczrkowy do makaronu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka
Dopiero teraz mąż komputer zrobił, a jeszcze i tak wszystko nie działa jak trzeba. Na razie zrobiłam oliczanie, ale z grafiką z wczoraj. 😉
Dziś cały dzień w domu odpoczywałam 😉
Wczoraj byłam w sklepie i kupiłam kilka rzeczy dla siebie do szpitala i Emilki. Już mi nie dużo zostało. Mam problem z pampersami, bo brak u mnie jedynek.
Muszę poczytać co pisałyście, pozdrawiam 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Mamuśki 😆
Melduję się wieczorową porą 😉 bo dzień miałam zabiegany i pełen pozytywnych wrażeń... Generalnie mam zajebisty nastrój i przez to jakoś nawet nie myślę o dolegliwościach fizycznych 🙃 Otóż dostałam dziś o takiej jednej znajomej dunki o której kiedyś pisałam "małą wyprawkę" dla Młodej po jej córce 🙂 Najbardziej rozbroiły mnie cudne, żółte gumowce i wszelakie odmiany spodni jeansowych 🤪 😁 Gdy wracaliśmy z zakupów spożywczych wypatrzyłam sklep w stylu polskiego CIUCHOLAND'A i z ciekawości tam wstąpiliśmy. Okazało się, że mają za grosze ciuszki i obuwie dziecięce - część używanych, część nowych. Wpadłam oczywiście w obłęd i szał zakupów 😁 Po powrocie do domu zamówiłam jeszcze brakujące rzeczy na allegro i w sumie do kupienia mamy już coraz mniej 😉
skoreczka wierzę, że to geny - Błażej pewnie po drobnej i szczupłej mamusi ma wagę, więc staraj się myśleć pozytywnie 😘
mra_ Twój poranny post to HIT! 😁
Kruszyna majster pewnie z Ciebie pierwsza klasa 😜 😁
wielkaB powinni Twoją energię przepisywać ludziom na receptę 🤪 😁 😉
i na tym kończy się moja pamięć w odczytywaniu zaległych postów... 🙃

Życzę Wam udanego weekendu! Byle do stycznia... 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka
doczytałam zaległe posty.
Skoreczka ile Twoje maleństow jest mniejsze, bo moja teraz o tydzień. Na pierwszym USG była o dzień większa a potem już o tydzień mniejsza i teraz USG w szpitalu to potwierdziło. Tyle, że jak jestem drobna a z tego co kojarzę to Ty też. Dodam jeszcze, że super jak dziecko ma te 3-3,5 kg ale jak moje się urodzi np 2400g to też tragedii nie będzie. Z taką wagą zapowiadali mi syna a miał 3300g. Najważniejsze, żeby wykluczyli jakieś inne przyczyny, że jest mały.
WielkaB to teraz masz okazję się przekonać jak ciężko się odpoczywa 😉. Ja wiem jak mnie nosi i ciężko mi leżąc wytrzmać w łożku.
Kobzior czekamy na fotki 😉
Kruszynka muszę poszukać tego postu z Twoim wózkiem i pokazać mężowi.
Więcej postów nie pamiętam.
Ostatnio rozglądałam się za pampersami. I u nas nie mam jedynek. Wczoraj byłam w sąsiedniej miejscowości i tam do wyboru tylko pampersy (z Pampers) albo chyba 78szt za 49,99 albo 42 za 29,99. Chciałam te z wycieńciem na pępek, ale nie było. I dziś byliśmy jeszcze w Tescko i też te same pampersy, więc wzięliśmy. Większych jest dużo, ale z małych nie ma wyboru.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wielka B super ze mozesz zrobic zakupy 😉

Nikusia ja kupiłam hugisy w tesko jak otwarli u nas w galeri 27 sztuk tych z wycęciem na pepek poza tym mam juz 2 paczki pampersów 2 jedną kupiłam a dróga dostałam z tej strony co kiedyś pisałam stretckom no i zakupiłam w biedrobce husteczki hugis te co były w promocji i 4 paczki pampersowych które tez były kiedys w promocji tylko rosmanie mysle ze teraz jak cos bede kupoeac to pampersy juz 3 bo zawsze lepiej dokupic mniejszych niz zostac z całą paczka zamałych chpoc u mnie w sumie nie było by problemu bo jak co to siorce mogłabym sprezentowac 😉



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WielkaB to poszalejesz 😉
Anabel to moje pierwsze pampersy. Mam nadzieję, że jednak potem już wejdzie w dwójki. U mnie z "hadisów" są tylko 2. A z wycięciem na pępek nie ma wcale. No cóż chciałam kupic jakby się miała wcześniej urodzić.
teraz musze kupić spirytys na pępek i lewatywę a w przyszłym miesięcu pościel (nie spieszy mi się, bo mam jeszcze po Kubie) i na końcu wózek, ale to już raczej po urodzeniu się Emilki. 😉
Czyli już mi dużo nie zostało 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę, a jak kupowałam pampersy do szpitala (paczkę całą) to nie mieli takich w wycięciem na pępol i nawet nie wiedziałam, że takie robią. A potem okazało się, że szpital gwarantuje pieluchy dla noworodków 🙃 no nic, będzie paka na okazje typu lekarz i wycieczka do prababć 😉 42 szt. to raczej szybko pójdą. No i dostałam pierwsze 10 wielorazowych pieluch - kupiłam od polskiego producenta Małe Me, wyglądają porządnie i mam nadzieję, że się sprawdzą 🙂 Dostałam nawet nieobiecanego gratica w postaci małej myjki do pupy lub buźki i 1 śliniak. Miło!

Nikusia witaj po krótkiej przerwie 😉

Kobzior trochę słońca a jak cieszy 😉 a radością trzeba się dzielić 😁 mówisz, że masz małe gumiaki - te croppy czy jak się one nazywają? 🙃 w wersji mini muszą być super słodkie!

Moich rodziców wzięło na gotowanie 🙃 tydzień temu tata był na polowaniu i ustrzelił 9 bażantów (2 kury i 7 kogutów), czym zasłużył sobie na tytuł króla polowania 😎 no i wczoraj tata odebrał te bażanty i dzisiaj wielkie gotowanie, jak na święta normalnie. Rodzice robią razem bigos myśliwski (czego tam nie będzie!), mama jutro dogotuje rosół z bażanta z kluskami lanymi a ja robię ryż podpatrzony z Dzień Dobry TVN z kabanosem, groszkiem i rodzynkami z dodatkiem curry 😎 ale ryż to jutro. I kto to będzie wszystko jadł? 😁 Wpadajcie, jeśli lubicie mięso z lasu.

WielkaB udanych zakupów 🙂 i nie zapomnij się nimi pochwalić 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

część dziewczyny 🙂

Ile kupujecie pampersów 1? Ja kupilam na razie jedne pampersy 1 i jedne hugges 1 - myslałam, żeby sprawdzić które będą pasować. Ale może za mało?

miłego wieczoru 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mra to uczta się szykuje. Jak ktoś umie zrobić to takie mieso jest rewelacyjne. 😉
Vespera ja na razie jedną paczkę chyba 78 szt. zawsze mogę dokupić a gorzej jak będę miała za dużo o mi zostaną. 😉
Dziewczyny czy Wam też ostatnio tak brzuch wywaliło? Bo mi bardzo a do tego ciągle suchy i swędzi, tylko balsamuje i oliwkuję??? 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Vespera, myślę, że to niegłupi pomysł wypróbować różne pieluchy - żeby przekonać się, które np. dziecko i jego pupa bardziej tolerują 🙂 no i wtedy nie okaże się, że kupiłaś pakę pieluch, których nie zużyjesz 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikusia swędzi okropnie, mimo że dużo kremuję tymi specyfikami przeciw rozstępom! Czy wywaliło to nie wiem, ale teraz jak o to piszesz to mam wrażenie, że wydaje się znacznie większy 🙂 przestałam się mierzyć jakiś czas temu, więc już nie mam takiego porównania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mra ja myślę, że to tak nie do końca. Lepiej kupić jedne jak się sprawdzą to ok, jak uczylą to inne. Im mniej zmien u dziecka tym lepiej, bo jak zacznie wszystko na raz testować to po pierwsze może nie wypatrzeć co uczuliło a po drugie dziecko może wyrosnąć zanim przetestuje wszystkie.
Co do mierzenia to ja się nie mierzę, ale widzę po ubraniach i koleżanka też mi dziś powiedziała (a mi się wcześniej tak właśnie wydawało, bo płaszczyk już się nie dopina a na zimowy za ciepło 😁)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie sprawziłam swoje pieluszki - pampers 43 sztuki, a te drugie 42 sztuki. Okazało się, ze nie kupiłam huggies tylko Bella Happy - pojęcia nie mam czy są dobre? Pewnie z paczkę jeszcze dokupię w razie czego. jedynki sa chyba do 5 kg? długo się ich urzywa? ze 2 miesiące?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...