Skocz do zawartości

z terminem na styczeń:) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

buhahhaah Kruszyna tak kapcie, w róznych rejonach inaczej sie mówi a ja użyłam takiego sloganu 🙃 Tak i podobnie jak Monika kupiłam je do szpitala, stoja teraz na strychu i wietrzą się 😮
Miło mi Monika ze cię zainspirowałam 🙂 😘
Anabel to bedzie cię teraz wiecej skoro konczysz pracę 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Kruszyna123

    753

Hejka
wróciłam od pediatry syn ma zapalenie oskrzeli. Rozmawiałam z jego lekarką, że to jest jego 6 - 7 w tym roku, że uważam, że trzeba poszukać przyczyny, bo tylko leczymy skutki. I zapytałam czy nie myśli, że to może być na tle alergicznym. A ona do mnie, że myśli że na 100% to jest na tle alergicznym. Dała mi skierowanie na badania i powiedziała że jak się umówię na wizytę to mam zrobić badania, przyjść z nimi do niej i ona wtedy da skierowanie-bo oczywiście na wizytę poczekamy.
Jeszcze dziś do kolejnego specjalisty jedziemy, trzymajcie kciuki, żeby dużej kolejki na korytarzu nie było bo to jest tam największy problem. Sama wizyta jest ok, szczególnie, że już tam długo jeździmy. 😉
co do atrakcji w życiu, to u nas tak zawsze. Kiedyś za nastolatki poszłam do wróżki i mi powiedziała, że w życiu będę miała raz dobrze a raz źle. Uznałam, że to można każdemu powiedzieć, ale po latach stwierdzam że czasem do nas bardziej pasuje niż do innych. Chociaż bym swojego życia na inne nie zamieniła 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć styczniowe DWUPAKI 😆
Moja noc znowu kiepska, ten ból pod piersią to dosłownie masakra. Czuję się jakbym miała stłuczone żebro 🥴 I do tego moja Mała dostała jakiegoś POWERA i jak zaczyna kopać to robi to serią szybkich kopniaczków - coś w stylu jakby biegła 😮 No ale takie już ponoć uroki ciąży...
skoreczka też proponuję pomoczyć kapcie w płynie do płukania i do wysuszenia - istnieje jednak ryzyko, że skoro to "chińszczyzna" to możesz po wysuszeniu mieć kapcie o 3 numery mniejsze lub coś, co kiedyś kapcie przypominało 😁
Kacha przykro mi z powodu Twojego dziadka - trzymaj się ciepło 😘
Nikusia podziwiam Twoje opanowanie, ja to bym chyba w panikę wpadła i od razu z dzieckiem na pogotowie jechała 🤔 mam nadzieję, że Kuba ma się już lepiej...
pamii spoko loko - tak myślałam, że Cię jakaś sprawa zawodowa pochłonęła 😉
Anabel fanie, że masz już święty spokój 🙂
beata wspominała (chyba wczoraj) że dziś o godz. 20:30 na kanale TLC rozpoczyna się cykl programów o nazwie PORODÓWKA i ja też chętnie to zobaczę 😆 Wczorajszy program na TVN Style o ciężarnych mamach i ich porodach rozłożył mnie na części pierwsze... 🤔 Pewnie dlatego śniło mi się w nocy, że urodziłam i po 2 dniach wpakowałam Kaję do wózka - posadziłam, zapięłam jej szelki i poszłam z nią do marketu. I jak tak pchałam wózek i na nią patrzyłam to sobie w tym śnie myślałam "czy ona nie za mała na to aby siedzieć... jakoś jej tak dziwnie główka lata... o - i chyba zezuje... i w sumie nie była szczepiona, więc chyba nie powinnam jej brać do sklepu..." Gdy się obudziłam byłam spocona i przerażona 😮 ! Dobrze, że był to tylko sen...
MIŁEGO DNIA MAMUŚKI! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beata ten krem Cię chyba uczula -tak mi się wydaję. Poszukaj o nim informacji w necie.
Skoreczka pogoda piękna, a ja w cienkim płaszczyku i w adidasach. Tak się złożyło, że dalej zimowych butów nie mam 😁 😁 😁
Mra ja też się udzielam na kilku forach, ale na spotkania nie jeżdżę. Kiedyś bardzo chciałam pojechać, ale koszty były za duże. To co piszemy tu mi wystarczy
Magditta super avatarek 🙂, ja czytałam tylko, że ta dziewczyna z grudniówek była w szpitalu i nie mi nie podpadło. No, ale czytałam tylko kilka razy a potem sama była w szpitalu i reszta mnie ominęła.
Monika jaka artystyczna fotografia 😉
Anabel szefowej by się podobało jakbyś wcale w ciąży nie była i przez cały czas pracowała. Nie patrz na nią, tylko na siebie. Pamiętaj że Ty się poświęcisz a w razie jakiejś redukcji etatów czy coś ona nie będzie miała skrupułów.
Mąż też powiedział rano, że ma nie iść do pediatry to on jutro pojedzie ale jak mały mówi, że go dusi to wolę sprawdzić niż ma się coś potem dziać.
Skoreczka ja mam klapki, które już chyba z 5 lat mają i je biorę do szpitala. Nie wyglądają super, ale są ze skóry i profilowane. Dostałam je kiedyś od siostry i to był bardzo trafiony prezent
Kobzior ale masz sny... 😮
Kruszyna mój syn nigdy nie było chorowitym. I nagle od jakiegoś czasu nawracające zapalenie oskrzeli, ale takie dziwne, bez gorączki, tylko kaszel i dało się leczyć bez antybiotyku, tylko samymi inhalacjami. Dlatego pediatrę wypytałam czy to nie może być na tle alergicznym, bo tak dziwnie mi się wydawało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kobzior uśmiałam się z tego snu, co to za głupoty potrafią się kobiecie śnić 😁

Dzięki dziewczyny - dzisiaj idę do apteki po inny krem! 😎

Mam pytanie: jakie biustonosze teraz nosicie? Wiadomo, że rozmiar jest większy niż przed ciążą i ja kupiłam sobie takie jakby sportowe - są wygodne bardzo, ale przez bluzkę sutki widać... 🤨 I dziwnie się z tym czuję...
A takie staniki, żeby nie było ich widać, to są chyba tylko z drutem, który mnie uwiera (nawet jak zalożyłam duzy rozmiar) 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, zajrzałam do Was 🙂

Skoreczka niektóre forumowe kontakty były bardzo fajne 😁 były też przedziwne "akcje", których nie chciałabym, żeby moja córka robiła... jak np. rzucono kiedyś hasło, że impreza pod takim a takim adresem. Może to była pierwsza domówka w gronie forumowym (po 2-miesięcznej imprezowej znajomości....), ale nawet nie zawahałam się tam pojechać. Totalne zaufanie do ludzi 😉 oczywiście nic się nie stało, koleś, który robił imprezę jest jednym z moich naj-kumpli, ale. Innym razem dorobiłam się chłopaka, który po zerwaniu przerodził się w stalkera 🙃 a że rozeszliśmy się, bo podejrzewałam, że jest niezrównoważony psychicznie, to gdy zerwałam z nim przestałam przez kilka miesiąc wychodzić do moich ulubionych pubów i miejsc, bo koleś robił chore sceny gdziekolwiek się nie spotkliśmy 😮

Nikusia z takim życiem nigdy się nie znudzisz 😉 nie za przyjemnie budzić się czy widzieć właśne dziecko we krwi. Szczerze - też bym od razu zabrała dziecko do lekarza, także nie dziwię się, że nie czekałaś 1 dnia dłużej.

Kacha wyrazy współczucia i uściski 😘

Kobzior za dużo ostatnio myślałam o karmieniu piersią 😮 i śniło mi się, że już teraz zaczęłam odciągać mleko i je mrozić, i denerwowałam się, że mleko ma konsystencję kefiru 🙃 z tym kopaniem to też się dziwię swojej Małej ostatnio - kopie tak, jakby chciała przebiec kilka metrów lub zadeptywała coś 😉 a ostatnio chyba była w ułożeniu główkowym, bo wyraźnie czułam stopy pod żebrami i... szturchańce z pięści po obu bokach 🥴

Beata mam tylko 2 ciążowe staniki - jeden sztywniejszy, więc i grubszy. Mam też taki cieńszy, bez żadnych usztywnień etc. no i też raz po raz widać mi sutki 🥴 pal 6 jak mam na sobie 2-3 warstwy; ale ostatnio miałam głupią sytuację - witałam się z zaprzyjaźnionym księdzem (na misiaka) a potem kątem oka w lustrze zauważyłam, że mi widać było sutki 🥴 trudno, zwalam to na urok ciąży 😉

Czy którąś z Was ostatnio swędzi skóra jakoś bardziej? Mnie swędzi strasznie na brzuchu, a smaruję się Fissanem 2 razy dziennie :/ no i swędzi mnie okropnie skóra po depilacji i próbowałam już kilka kremów 😮 wiem, że skóra w ciąży wrażliwsza, ale żeby aż tak?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mra na natreta nie ciezko trafić i to w realu także, więc trzeba po prostu \"mieć szczęście\" do takich ludzi. Współczuje bo kiedys sama byłam straszona, wysyłano mi okropne smsy. Bałam się wtedy wychodzić z domu, koleżanka odbierała mnie z przystanku autobusowego. Jednak nikt nie wie na kogo trafi.
Beata co do kremów to nie doradze, ale staniki z drutami to mnie męczyły od początku ciąży. Kupiłam więc stanik bez drutów i zakładam go jak wychodze z domu. A w domu nie nosze bo bardzo cierpią moje piersi. Teraz następny stanikowy zakup to staniki do karmienia- bawełniane.
Kobzior nie wiem czemu ci ten ból pod piersią nie ustępuje 🤢
Co do snu to bardzo przeżywasz i stąd takie senne wizje 😉
Nikusia to znów twój syn bedzie w domu siedział? Bedziesz miec towarzystwo. Szkoda tylko chłopca ze tak ostatnio choruje 🤢

P.S.A właśnie wiedziałam ze czegos nie napisałam. Mra swędzi mnie na brzusiu skóra co raz bardziej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Beata, co do staników to i nie pomogę-niestety. Moja piersi lewdo drgnęły, więc staników jeszcze nie zmieniałam.
Mra, skóra swędzi i to dość mocno, zwłaszcza jak założę ciążowe spodnie albo leginsy, bo wtedy one tak dość mocno przylegają do brzucha. A smaruję cały czas kremem przeciw rozstępom i czasami oliwką, trochę pomaga.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Mra 100o juz niedługo 🤪 Tez dziś to zaobserwowałam i czekam 😉

A ja miałam zrobic dziś tyle rzeczy i mało co zrobiłam bo kręgosłup mnie boli. Jednak zaraz zabieram się do tych kapci 🙃 Może coś uda sie zrobić, no albo jak pisała Kobzior nie zostanie z nich nic 😁
Mam juz odebrane wyniki na morfologie i mocz i jutro wieczorkiem do gina. A sniło mi sie ze nakrzyczała na mnie, ze nie dbam o swoje zdrowie i ze nie wie co ze mna zrobić. Myśle jednak ze taki sen to tez pod wpływem tego co czytam i piszę 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ha dziewczyny ja sie wcale nie martwie minami szefowej wiadomo nie jest to miłe ale wiem ze jak tylko by mogła to by mnie wykozystywała na maksa wiec wcale sie nie stresuje zreszta urzedzałam ja cionajmiej miesiąc wczesniej ze od listopada ide na wolne wiec mam sopkoją głowe ja zachowałam sie ok wzgledem ich chciała bym zeby oni tez tak sie zachowywali no ale kazdy dba o swoj interes a co do zwolnien jakos nigdy nie obawiałam sie tego bo ja na tym punkcie co jestem to jestem jedynom kuchakra teraz jak mnie nie bedzie beda musieli na imprezy przysyłac kogoś z innego punktu no ale to ich problem ja uwazam ze jak by zatrudnili jeszcze jedna osobe to by było ok bo imprez coraz wiecej i czesto bywało tak ze jak ktoś potrzeboewał wolnego to nie było jak wzoiąsc bo nie miał by kto przyjsc do pracy...

Co do swedzenia brzuszka to mnie tez swedzi ale najwiecej własnie po getrach wiec stram sie je zakładac tylko na wyjscie a w domu dresiki

No a biustoonosze to na razie nosze takie jak z przed ciazy tylko rozmiar wiekszy bo na takie cieniutkie bym sie nie zdecydowała bo zdazy sie ze poleci mi siara i to tak głópio zaraz by było widac na koszulce lepiej dmuchac na zimne 😉

Kobzior sen niezły 😉 hehehe ja pamietam jak w pierwszej ciazy sniło mi sie ze mój tata odbiera ł poród i pózniej nbiegałam po jakimś osiedlu i szukałam mojego synka 😉
Teraz tylko mi sie sniło ze urodziłam wieksze dzieck niz poprzednio 😉 zobaczymy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny tak sobie Was czytam cały dzień ale nie mam nastroju na pisanie...
Dziękuję za wszystkie ciepłe słowa 😘

Niedługo i my się posypiemy 🙂 Chociaż nie życzę żadnej żeby zbyt wcześnie... Coraz bliżej... coraz bliżej... Jak leżałam w szpitalu i widziałam te maluszki to tak mnie w serduszku skręcało, że też już bym chciała... ale wszystko w swoim czasie. Trochę się obawiam tego co będzie po porodzie (chyba bardziej niż porodu), czy sobie poradzę i takie tam.... Też macie takie myśli? Chociaż te z Was, które mają już dzieciaczki to wiedzą o co chodzi... a my świeżaczki... Wszystko przed nami 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba na październik jedna mama jeszcze nie urodziła, chyba ze dziś, a tego to nie wiem bo dzis tylko siedzę na styczniówkach 🙂 No i listopad i pierwsza mamusia juz ma poród za soba.
Kacha ja tez tak miałam jak w pierwszej ciazy leżałam na patologii to na przeciwko były wczesniaki. I tak ciepło na sercu sie robiło jak wiozły pielegniarki takiego maluszka do mamy która na niego czekała. I te dzieci były takie malusie 🙂 A potem pamietam jak czas szybko zleciał i to ja czekałam na swojego smyka i w końcu mi przywiozły. I zobaczyłam te brązowe oczka które patrzyły sie na mnie i pytały "kim jestes?" 🙂 Piękne wspomnienie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kacha_84 napisał(a):
Monika avatarek śliczny 🙂 a tak przy okazji.... Bartłomiej czy Bartosz???? 🙂


Bartosz 🙂
No i też się boję jak to będzie po porodzie. Ale to chyba normalne. Wiem, że mogę liczyć na pomoc rodziców i siostry. Najbardziej to chyba boję się kąpania i karmienia, a karmienia dlatego, że nie raz widziałam jak dzieci mojego rodzeństwa się dławiły bo za łapczywie piły. A kąpiel pozostawię mężowi 🙂 Mnie też tata kąpał 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny wł♣asnie jestem po wizycie i co moj mały nadal jest opóźniony o 2 tygodnie
tu z miesiączki 30 tc a z usg 28 niby wszystko ok ale był moj lekarz gdzies zaniepokojony tym dzisaj bo to odczułam bo dwa razy małego mierzył powiecie mi co ja am robic kolejna wizytę mam za dwa tygodnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wielkaB napisał(a):
hej dziewczyny wł♣asnie jestem po wizycie i co moj mały nadal jest opóźniony o 2 tygodnie
tu z miesiączki 30 tc a z usg 28 niby wszystko ok ale był moj lekarz gdzies zaniepokojony tym dzisaj bo to odczułam bo dwa razy małego mierzył powiecie mi co ja am robic kolejna wizytę mam za dwa tygodnie


Ja jestem za tym, aby pójść do innego lekarza i posłuchać co mówi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny u listopadówek to już 3 dzidziuś 🙂 Dwa poprzednie dzieciątka urodziły się w październiku. Ciekawe kiedy my zaczniemy? 😉
wielkaB może dla swojego spokoju skonsultujesz się u innego ginekologa?
skoreczka jak walka z "chińszczyzną"? 🤪 są już efekty? 😜
Monika mam podobne obawy - czy sobie poradzę i czy nie zrobię dziecku krzywdy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Skoreczka prawda 1000 strona coraz bliżej ciekawe która ją przywita 🙂
Mra ja zawsze miałam problem ze skórą tzn.bardzo mnie swędzi po kąpieli i po depilacji o kremie wogóle nie ma mowy!! Poprostu smarować ,samarować i smarować balsamem albo oliwką 🙂
Kacha ja też tak mam i zastanawiam się jak to będzie i czy damy sobie radę z dzidziusiem w domku 🤨 Chyba to normalne 😉
Wielka b zgadzam sie z dziewczynami abyś skonsultowała się z innym lekarzem na pewno trochę się uspokoisz 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...