Skocz do zawartości

z terminem na styczeń:) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 11,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Kruszyna123

    753

Tak dziewczynki niech sny pozostaną snami, wystarczy nam rzeczywistość 🙂

Mój brzusio rusza się, mały rozpycha się jak może, pewnie nie może doczekać się wizyty 😉 😉 😉

Cicho tu dzis jak makiem zasiał hmmm taki dzień? a moze wszystkie siedzicie na fb? 🥴
Wracajcie !!!!!!!!!!! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja własnie wrociłam od rana do domu byłam u mamy kuoiłam bluzeczke i dwie pary spodenek jutro bede miała juz swoje ubranka to porobie fotki i wam sie w koncu pochwale moj maz wzioł sie wrescie za mantowanie komody 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 jutro bede sobie wszystko powolili układac 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hajo 😆
Witam nie tak całkiem z rana 😁 W ramach codziennego marudzenia dodam, że ból pod piersią nie minął i jeśli faktycznie utrzyma się do porodu to chyba zwariuję 😮 Od wczoraj głodzilla mnie nie opuszcza i ciągle coś podjadam 🙃 Przeraziłam się tylko gdy usłyszałam od mojej przyjaciółki która rodziła w sierpniu, że w 7, 8 i 9 miesiącu ciąży pomimo braku obżarstwa tyła po ok. 1kg tygodniowo 🤔 Poszperałam po necie i to info w wielu wątkach się przewijało... Mam jednak nadzieję, że nie dotyczy to wszystkich przyszłych mam 😮
Oczywiście po obejrzeniu PORODÓWKI cóż mogło mi się przyśnić w nocy jak nie mój poród 😁 Dobrze jednak, że słabo sen pamiętam 😉
Bywajcie z zdrowiu drogie BRZUSZKOWE AKTYWISTKI 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć dziewczyny,

co słychać u Was? Ja dziś calutki dzień spędziłam w day spa i mam nowe włoski - kolorek, cięcie, maska 🤪 Od razu człowiekowi się robi lepiej 🙂

super, że już przekroczyłśmy 1000 stronę 🤪

w sobotę zaczynam w końcu szkołę rodzenia 🤪

Kupiłam sobie dziś nową książkę o dziecku - mamy z dziećmi ktore spotkałam w księgarni bardzo sobie zachwalały http://www.ceneo.pl/341452 - tylko dziwne ceny na tym ceneo bo ksiązka kosztowała 65 zł (zgodnie z cena na ksiażce) a tutaj są podane o wiele niższe.. No ale trudno. Mam nadzieję, że dowiem się wielu nowych rzeczy 🙂

miłego wieczoru!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Vespera nowa fryzurka to na pewno samopoczucie lepsze 🙂 No i miłej lektury Ci życzę!!!
Ja obecnie czytam książkę pt.''Pierwszy rok z życia dziecka'' tam opisany jest miesiąc po miesiącu wszystko a informacji jest za dużo i na pewno będe do niej wracać jak urodze bo teraz to i tak wszystkiego nie ogarniam 😮 A pózniej to co będzie mi potrzebne to przeanalizuję 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Dziewczyny!

Jak sie macie? Gratuluje 1000nej strony!
Z fajnych wiesci - w pracy zostalo mi juz tylko 19 dni roboczych 😁 oraz dostarczono lozeczko i komode wiec wczoraj mielismy szalenstwo rozpakowywania i montowania mebelkow 🙂

Z mniej fajnych wiesci - czy moge prosic Was o pocieszenie? Jak to z Wami jest - jak ruchy waszych dzidzi? U mnie bylo fajnie, dzidzia kopala az mnie w boku bolalo (wygladalo na to, ze glowke miala juz skierowana w dol, ale ostatnio chyba sie odwrocila i ma glowe na gorze a nozki i raczki w kierunku kregoslupa, bo ja slabo czuje 😞 Tzn licze te ruchy i liczba sie zgadza, ale sa slabsze niz poprzednio, czasem tylko zdarzy sie jakis mocniejszy kuksaniec 🙂
Myslalam, ze w 30tygodniu dzidzia powinna szalec w najlepsze - a tu szok. CO do obracania sie w macicy, to wiem ze dzidzia ma jeszcze czas - chodzi mi o sile ruchow - jak to u Was jest?

Poza tym, pewnie z tego zmartwienia, humor mi sie popsul i dzisiaj jakos nie lubie ludzi ode mnie z pracy - mam wszystkich dosc, bo wydaja mi sie falszywi 😞 Ehh te hormony - wiem przeciez ze ludzie tacy sa, ale przez ostatnie kilka miesiecy sie tym nie przejmowalam, a dzisiaj mnie dopadlo... Na szczescie nikogo nie 'wyzwalam' 😉

to tyle gwoli marudzenia...

trzymajcie sie laski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MartaMay - ja tez tam mam, że dzidzia jest jakaś spokojniejsza; słabiej i rzadziej kopie. Nawet o tym myślałam ale postanowiłam, że nie będę się tym martwić. Skoro go czuję to oznacza, że jest ok. Nie liczę liczby ruchów - myslisz ze trzeba?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mi się wydaje że z tymi ruchami to różnie każdego dnia 🙂
i w moim przypadku łapię się na tym że takie łagodne to ignoruję a jak mocno kopie to od razu aż mnie zgina. a tak w ogóle im więcej chodzisz to on się kołysze i więcej śpi 🙂
i ciągle możesz mieć łożysko z przodu jak ja które amortyzuje bardzo dużo ruchów więc na tą chwilę mamy podobnie 🙂

a odnośnie ludzików w pacy to normalne przy zmianie nastrojów, bo ja na przykład bardzo lubię odwiedzać moich kolegów tylko dlatego że już kolejny miesiąc jestem na w domu 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej. A ja dziś byłam na pierwszych zajęciach w szkole rodzenia 🙂 Jestem już nieco spokojniejsza jeśli chodzi o poród 🙂 Położna opowiedziała jak wyglądają etapy ciąży i najbardziej podobało mi się to, że unikają nacięć, w pewnym momencie każą przestać przeć i tylko oddychać- jak to ona ujęła jakbyśmy dmuchali świeczki, ale każdą osobno. I wtedy dzidzia naciska główką i mięśnie się rozciągają i nie ma potrzeby nacięcia- brzmi idealnie, zobaczymy jak będzie w praktyce 😉 Mówiła też, że większość kobiet chodzących do szkoły w ten sposób rodzi. Wiem już co zabrać do szpitala, mam listę 🙂 Możemy mieć własne koszule do rodzenia 🙂 Uczyła nas oddychania i pokazała ćwiczenia na ból pleców i kilka pozycji do rodzenia, które też można ćwiczyć w domu 🙂 Dostałam ulotki, książeczki, płytę DVD z instrukcją karmienia, kartę rabatową do apteki, próbkę Sudocremu i płynu Lovela. Ogólnie jestem zadowolona 🙂 Za tydzień kolejne spotkanie 🙂
A Nikusia się dziś odzywała? Macie jakieś wieści od niej?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka
pisałam rano, ale komp mi się zawiesił i cały post się nie zapisał.
Pamiętamy tylko:
Beata używam biustonoszy na fiszbinach, usztywnionych ale bez gąbek.
Skoreczka ja sobie nie wyobrażam chodzenia bez stanika, tylko śpię bez niego. Za to jak kupię do karmienia to liczę się z tym, że będą w nim spała, bo tak miałam z synem.
WielkaB moja córcia też jest o tydzień mniejsza, kolejne USG w szpitalu to potwierdziło. Nie jest to dla mnie jakieś szczególny powód do obaw.
Pamii18 jak się objawia u Ciebie astma oskrzelowa, bo pediatra mi coś takiego wspominała.
Kruszyna wózek super, szkoda że bardziej dziewczęcej kolorystyki nie ma, bo mi się jakiś fiolet marzy.
Mra wstyd się przyznać, ale nigdy nie jadałam chińszczyzny, 🤪 ale jestem zacofana
Nie wiem co jeszcze pisałam, ale wiem, że miała zaległości z wczoraj od 989 strony, sorki jeśli o kimś zapomniałam ale już mi się nie chce drugi raz czytać. Szczególnie, że teraz jeszcze od 1000 muszę przeczytać.
Mam coś z komputerem i teraz tylko mąż mi na trybie awaryjnym włączył.



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vespera - zgodnie z tym, co wyczytalam, powinno sie liczyc ruchy dzidzi codziennie tak od 29-30tego tygodnia - nalezy wybrac pore, w ktorej dzidzia jest najbardziej aktywna. Ja licze do 10ciu ruchow (w ciagu godziny powinno byc 10 ruchow) - ogolnie licze 2x dziennie - rano i wieczorkiem.
Urszulka - dzieki za pocieszenie 🙂 czyli wszystko w normie - musze tylko pamietac ze kazda dzidzia jest inna a najwazniejsze, ze sa ruchy 🙂 U mnie z tym moim ruszaniem sie w ciagu dnia nie jest zbyt dobrze, mam prace biurowa... Ale mysle, ze to lozysko mam, tak jak mowisz, z przodu... i to moze wiele tlumaczyc. Tydzien temu mialam podobnie jak Ty - jak dzidzia kopala to az podskakiwalam (kopala mnie w bok 🙂) dlatego taka duza zmiana w intensywnosci ruchow mnie zmartwila...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MartaMay nie martw się, i u mnie ruchy jakby słabsze - mniej kuksańców, więcej rozpychania się 🙂 nawet na brzuszku w opisie na 31 tc napisali, że w tych okolicach ciąży ruchy są inne. I tak jak piszesz, żeby mierzyć 2 razy dziennie i sprawdzać, czy jest min. 10. Nie trzymam się dokładnie czasu, ale jak jem śniadanie to liczę do 10 i potem wieczorem 🙂 mój tato mówi, że "dziecko ma swoją aktywność" 😉 a ludzie z pracy to wiesz... zawsze fajnie, dopóki jest się w teamie i jest się od siebie do pewnego stopnia zależnym. Trochę relaksu i pewnie wstaniesz jutro w lepszym humorze!

Nikusia a tam od razu zacofana 🙃 u mnie tak wyszło akurat, że taty najlepszy kumpel z okresu studiów to Laotańczyk - do dzisiaj wujek Peth raz na parę miesięcy przyjeżdża do rodziców na kolację, którą sam gotuje 😁 gdyby nie wujek Peth, to nie wiem jak odkrywalibyśmy kuchnię azjatycką 🙂 no i mieszkanie ze współlokatorami z Azji zrobiło swoje 😉

Vespera widzę, że sięgnęłaś po Spocka - to klasyka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mra rozumiem Twojego tatę jako lekarza, ale zdarza się też w drugą stronę. Szczególnie jak zaczynam rozmowę z lekarzem innej specjalności o mojej cukrzycy to wychodzą luki w wykształceniu. Jak jeszcze powie, że musi doczytać to spoko gorzej jak tak jak mój gin wie wszystko najlepiej a głupoty gada.
Skoreczka i Anabel ja też nie oglądam porodów, wiem co było i to mi na razie wystarczy. A poród każdej z nas i tak będzie inny. Nie chcę się jeszcze bardziej nakręcać i tak już się boję.
WielkaB to chyba wszyscy z Twojej rodzinie rodzą się mniejsi, może warto się cieszyć bo poród będzie łatwiejszy. Bo skoro dziecko się dobrze rozwija to raczej nie ma powodu do obaw.
Kruszynka jestem i nadrabiam 😉
Dobrze mieć jakąś książkę, a potem będziesz już czytała tak jak dziecko będzie rosło. Czyli co wprowadzać do jedzenie itd.
Marta może dzidzia niekoniecznie się obróciła co urosła i dlatego ruchy są słabiej wyczuwalne. U siebie też to zauważyłam.
Monika to szkoła rodzenia się przydaję, widzę, że dużo pożytecznej wiedzy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj byłam z synem u specjalisty, najadłam się wstydy na maksa. Jak byłam w szpitalu to Kuba był rano przed szkołą pod opieką szwagra, potem z mężem, jak miał dzień wolny to z teściową. I jak lekarka zaczęła jego wyniki oglądać to oczy zrobiła. I zaczęła mnie przepytywać, a ja mówię, że nie wiem bo w te dni mnie nie było bo byłam w szpitalu i że syn z mężem rządzili. Głupio mi było, bo ewidentnie było widać zaniedbania.
Dziś była z koleżanką załatwić obiegówkę na studiach. Ona jechała samochodem i potem wszędzie nas podwoziła, żebym tylko nie chodziła. Na koniec poszłyśmy na kawkę i ploteczki. Jestem szczęśliwa, że się umówiłyśmy. Chociaż dyplomy i tak nie mam bo jeszcze nie był gotowy. 😉
Nie wiem jak będzie z moim kompem jutro, bo nie wiem czy sama dam radę go włączyć w trybie awaryjnym. Jak nie to będę popołudniu, ale mam nadzieję, że mąż coś poradzi.
Więc się nie martwcie, bo jakby coś się u mnie działa to napiszę na gg to dziewczyn od których mam gadulca. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry Brzuszki 🙂
My wczoraj ku zaskoczeniu mieliśmy gości,ale fajnie było więc i czas troche zleciał 🙂
Dziś też wybieram się na herbatkę i plotki do przyjaciółki 😉
Martamay ostanio na wizycie pytałam się lekarki czy mam już zacząć liczyć ruchy a ona odpowiedziała,że tak ,ale to tak tylko dla siebie bo ona każe póżniej liczyć jak dziecko jest większe bo połowy ruchów i tak jeszcze nie wyczuję i mam się nie stresować 🙂 Ciekawa jestem co inne dziewczyny napisza Ci na ten temat!!! Moja też ma tak,że kopie na okragło a nieraz jest aktywna tylko po jedzonku bądż w totalnym moim bezruchu 🙃 Super jeszcze trochę i ty wkońcu odpoczniesz od pracy 🙂
Monika wiadomości zdobyte na szkole rodzenia na pewno przydadzą ci się i cieszę się,że jesteś zadowolona 🙂
Nikusia no to i wczoraj miałaś urozmaicenia w codziennej szarej rzeczywistości 🙂 Fajnie,że wypada z koleżankami był udany 🙂 A na wizycie wierzę,że było Ci pewnie wstyd,ale potwierdza się teza co faceci zrobiliby na dłuższą metę bez nas 🙃 Teraz dopilnujesz małego i wyniki na pewno się poprawią 🙂
Skoreczka zdaj relacjie z wizyty czekamy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam was kochane w piękny słoneczny dzień wiem miałam lezec ale musze wytrzeć chociaz kurze bo mnie nosi zaraz jade do mamy nie wiem czy wam pisałam ale znów zakupiłam wczoraj dwie pary spodenek i bluzeczkę 🤪 🤪 🤪 🤪 komode mam złożona ustawioną chociaz jeszcze nie tak jak bedzie stać łózeczka jeszcze nie rozkładaliśmy bo zawczesnie stoi w pace rozłoze na świeta na wszelki wypadek 🤪 🤪 🤪 późniejk jak wróce i bede układać w szufladach ubranka dla malucha to porobie fotki narazie ubranak sa poskladane po prasowane i po prane w dwuch pudłach zrobie wam teraz fotkę pudeł potem jej zawartoesc 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 jeszcze przywioze od mamy wszystkie kołderki, kocyki, rożki ,

TERAZ IDE COŚ ZJEŚĆ BO UMRĘ Z GŁODU
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Jesteśmy po wizycie. I mamy podobny problem co WielkaB. Jednak mnie wysłano na badania prenatalne i jeśli okaze sie ze dziecko jest małe bo ma takie geny ( po mnie) to wszystko będzie dobrze a jeśli coś zobaczą ze nie jest dpobrze to pójdę leżeć do szpitala i bedę brać jakieś leki na wzrost wagi. Sama nie śpie juz od kilku godzin, chodzę i myslę. Modlę sie zeby to były geny!!!!!!!!!!!!!!
Teraz rozumiem WielkąB. Łatwo pocieszać ale jak człowiek zobaczy mine lekarza zmartwionego to sam się boi 😞
Za tydzień dopiero mam badania. Tak mi smutno od wczoraj.
Postaram sie jednak znaleźć pozytywne myślenie dla dzidziusia aby był silny!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
skoreczka nie podawaj sie jak ja bądzi dobrej myśli ja dwa dni płakałam mój M załamany ale spieramy się dobrze wczoraj pisałam z koleżanką na gg i ona mi mówiła ze na forum 40tygodni dziewczyny miały ten sam problem co my i dzieciaczki rodziły sie mniejsze ale zdrowe a zdrówko jest najważniejsze a ile twoj mały jest opóźniony
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...