Skocz do zawartości

z terminem na styczeń:) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

salty napisał(a):
Vespera u mnie zawsze przed wizytą u ginekologa wchodzi się do położnej - ona waży, mierzy ciśnienie, słucha tętna płodu i pyta o samopoczucie. wpisuje też wyniki badań do karty ciąży.

SW to nie ja 😉


😮 u mnie to robi mój lekarz. 😮 zwłaszcza tętno płodu - chyba nie czułabym się bezpiecznie gdyby to tylko połozna sprawdzała...

salty to się zapisz do nas 🙂

SW nadal cię szukamy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Kruszyna123

    753

Vespera a mnie sie śniło ze do naszej grupy na fb dostały sie jakieś obce osoby 🙃 Więc moze po prostu to jest ktoś z zewnątrz 🙃 Czekaj aż sie ujawni 😉

Nikusia może ma taki system i juz nie da sie nic zrobic, tylko żeby nie robił tak że znajomym daje skierowania a innym nie 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Skoreczka śmiem twierdzić, że pewnie tak jest z tymi skierowaniami...
ciekawe czy mój ma limit na wypisywanie l4, bo tak mi się wydaje po ostatniej rozmowie z nim na ten temat, tak się spiął, że myślałam że wybuchnie ;/... szok a mój mąż już go nienawidzi :P

ahh dziś w pracy dłużej posiedzę :/... no ale jutro wolne a w piątek za to pójdę sobie godzinkę szybciej do domciu 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamii18 napisał(a):
Skoreczka śmiem twierdzić, że pewnie tak jest z tymi skierowaniami...
ciekawe czy mój ma limit na wypisywanie l4, bo tak mi się wydaje po ostatniej rozmowie z nim na ten temat, tak się spiął, że myślałam że wybuchnie ;/... szok a mój mąż już go nienawidzi :P

ahh dziś w pracy dłużej posiedzę :/... no ale jutro wolne a w piątek za to pójdę sobie godzinkę szybciej do domciu 😁


limitu to nie mają ale jak wypisuja za dużo to mogą się spodziewać inspekcji i nieprzyjemności. więc są oszczędni 🤨 więc lepiej iść do innego lekarza po l4 jeśli ten odmówił.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamii18 napisał(a):
hmm myślicie że to tak można iść do innego lekarza tylko po l4?? czy muszę już chodzić do niego na wizyty??


wydaje mi się, że można. Przecież można iść pierwszy raz do jakiegoś lekarza i od razu potrzebować zwonienia...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamii18 może już miał kontrolę z ZUS-u za L4 i woli nie mieć problemów. Co do wizyty tylko po L4 to powiedzmy że da Ci na 2tyg czy miesiąc i potem znowu będziesz musiała iść po kolejne. Więc może zmień lekarza jak masz jakiegoś w miarę ok w pobliżu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No i jestem pojechałam na działke wyskoczyłam do lasu i jeszcze do miasta zeby prezety pokupowac bo tata ma jutro imieniny a w sobote rocznica dziadków wiec jestem juz wymeczona a tak sobie obiecalam ze odpoczne w wolny dzien ;/ no ale to przez to ze grzybów nie było znalazłam 5 podgrzybków i i to na polanie bo w lesie sucho i pusto... widocznie jeszcze trzeba poczekac na grzybki pewnie w tym roku nie bedzie tak duuuuzo jak w zeszłym...Ja zbieram tylko prawdziwki i podgrzybki jesli trafi sie jakis kozak lub maslak to ide go pokazac tacie albo babci bo wole ie ryzykowac chociaz jeszcze sie nie zdazyło zeby kozak okazał sie nie kozakiem 😉

salty ja juz dostalam dwie poczuszki z gazetkami i dwie paczuszki z butelkami to jest ta akcja promoocyjna "Dziewczynka czy czhłopiec " 😉 bardzo miłe to jest 😉 a i jeszcze w paczce byl płyn do prania dla niemowląt 😉 mam juz dwie saszetki 😉



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anabel napisał(a):
Kurcze piszecie o tym ze juz pierzacie ciuszki itp a ja mam zamiar sie za to zabrac dopiero w listopadzie i sie tera zastanawiam czy dam rade bo teraz jak pracuje to strasznie ciezko mi sie zabrac z nadprogramowe zajecia ;/\



ja chcę prać w grudniu bo inaczej to się zakurzą do stycznia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamii ja też nie cierpię twojego gina razem z Twoim mężem!!! Co do innego lekarza, to już lepiej zmień na stałe, lekarze nie lubia tak prowadzić ciąży po innnym lekarzu a jak będziesz tak raz do tego a raz do innego to jakoś tak dziwnie...przynajmniej ja tak bym nie chciała. Zmień lekarza i bedziesz mieć spokój 🙂

Ja nie piorę wszystkich ciuszków, ale jak mi coś w ręce wpadnie to wypiorę i pochowam 🙂 Zawsze to lepiej mieć coś zrobione niz nic 🙂

U Was też jest tyle muszek owocówek (octówek)???? To jest zmora jakaś. Jak tylko cieplej to one od razu są. I nawet nie szukaja jedzenia tylko lataja nad meblami. Ja dostane szału.

Na dodatek mam znów hormona i musiałam sobie poryczeć i posmarkać w papier toaletowy 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoreczka! 🙂 - Dzieki za pocieszenie - tak to juz jest z ta emigracja i dotyczacymi jej wyborami - najtrudniej jest nam chlodno i obiektywnie spojrzec na nasza sytuacje.
Do tej pory mialam wysmienity humor, nie plakalam nie marudzilam... do wczoraj 😞 Zatem lacze sie z Toba w hormonalno-papierowotoaletowym bolu 😆
Fajnie, ze tu jestescie laski! Mam nadzieje ze i w styczniu czasem znajdziemy czas na internetowe pogaduchy 🙂
mra_ - pamietam, kiedys napisalas, ze Twoja Rita nie miala humoru na odpukiwanie. Teraz z pewnoscia daje o sobie znac jeszcze radosniej - szczegolnie po tym jak dostala tyyyyyyle fajnych prezentow! Cudenka to byly! Tak mi sie przypomnialo, bo moja dzidzia wlasnie sobie popukuje raz z jednej strony brzuszka raz z drugiej 😆
Nikusia - fajnie, ze juz po badaniach, mam nadzieje, ze zrekompensowalas je sobie potem czyms smacznym 🙂... wlasnie doczytalam o rozy - super niespodzianka musiala byc! ale fajnie 🙂
magditta - trzymam kciuki i przesylam pozytywne mysli! Bedzie dobrze, buziaki 😘

SKORECZKA NAPISALA:
Na dodatek mam znów hormona i musiałam sobie poryczeć i posmarkać w papier toaletowy 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anabel a ja poprałam część ubranek, mam je w szufladzie i raczej się nie zakurzą. Gorzej, że co chwilę je komuś pokazuje, ale już chyba teraz nie będę bo wszyscy widzieli. Cześć mam jeszcze do prasowania, ale nie zabrałam się.
Skoreczka a ja myślałam, że to u mnie plaga z tymi owocówkami. Już wszytskie owoce do lodówki schowałam a one nadal są, wczoraj pytałam o to siostry i mówi, że ona też ma. Pocieszam się, że jak zrobi się chłodniej to znikną.
Skoreczka głowa do góry jesteś śliczna i do tego fajna więc nie daj się hormonom ani niczyjej głupiej gadce!!!!!!
Vespera wanienkę kupię zwykła, bez bajerów, bez stelaża. Całkiem prostą. Nawet nie wiem gdzie mam dać wanienkę a cóż dopiero stelaż. Wcześniej jak kąpałam syna to ustawialiśmy ją w pokoju na stole i było ok, tam miałam blisko do łóżeczka, ubranek itd.
Marta róża to faktycznie poprawiła humor, chociaż przyznam, że dziwnie się czułam jak dostałam od innego mężczyzny niż mój maż, ale skoro siostra przy tym była to spoko. 😉

a ja byłam po wyniki i jak ktoś z Was się zna to je zinterpretujcie bo ja zgłupiałam.
Ostatnio jak miałam robione wyniki to miałam niską hemoglobinę czyli 10.9 i dostałam żelazo. Lekarz mi od razu zlecił na teraz morfologię i poziom żelaza. I brałam to żelazo a z dzisiejszych wyników mam hemoglobinę 11,1 czyli ledwo co drgnęła i anemie mam dalej, ale poziom żelaza mam w normie. I jak już sama nie wiem, bo na jedno żelazo pomogło, bo jego poziom jest ok a na drugie dalej mam anemię?? Zna się ktoś na tym??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikusia i MartaMay dziękuję za miłe słowa, a ten papier toaletowy to kumpel że hoho 😁

Nikusia nie znam sie na badaniach, ostatnio jak sprawdzałam na necie co oznaczaja moje wyniki wyszło mi że jestem cieżko chora. A tu okazało sie ze jest wszystko w miarę w porządku 🙂

Owocówki precz!!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
I ja popoeram hasło OWOCÓWKI PRECZ !!!!OWOCÓWKI PRECZ !!!!OWOCÓWKI PRECZ !!!! moge nawet plakat zrobic i urzadzic strajk tylko czy owocówki umią czytac????

Nikusia co do Twoich wyników mysle ze na tym etapie ciązy lekarz pochwali ze homoglobina sie podniosła nawet odrobine bo przeciez przez okres ciązy ma tedencje do spadania i zazwyczaj jak juz spadnie to ciezko zeby tajk szybko sie podniosła pewnie zaleci ci branie nadal zelaza ale nie martw sie za wczasu Jej jak ja ci zazdroszcze tej wizyty w poniedziałek 😉 ja jeszcze musze czekac 2 tygodnie bo mój gin na wakacje pojechał...

ide poprasowac ciuszki małego do przedszola no i moje do pracy na jutro.. Juz mi sie odechcewa pracy ale kaska sie przyda wiec jeszcze musze troszke przewalczyc jak sobie pomysle ze chciałam pracowac do konca listopada to teraz wydaje mi sie nerealne;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anabel to ja się z Tobą zamienię na ten poniedziałek, jak pomyślę co ja znowu wysłucham od swojego lekarza to mi się tam nie chce iść. A jeśli chodzi o pochwałę za hemoglobinę to raczej bym z krzesła spadał z wrażenia jakbym usłyszała. 😁 😁 😁
Mnie dziś brzuch boli, ale nie na dole tylko tak w okolicach pępka, maluch tak napiera że aż boli. I to już od kilku godzin, zaczął też kopań jakby wewnątrz, ale też wysoko prawie po żebrach. Domyślam się, że macica się poszerzyła.
A teraz piekę babeczki, bo mi się ciasta zachciało a w sklepie nic nie było więc sobie takie szybkie z paczki kupiłam. Pierwszy raz je robię, ale pachną super 🤪

Dziewczyny mój mąż znalazł taka stronę z opiniami o wózkach http://www.bangla.pl/wozki/gleboko-spacerowe/espiro-wozek-atlantic-p1636.htm
jak któraś ma już upatrzony to możecie sobie sprawdzić co piszą inni rodzice 😉
sprawdzaliśmy tego atlantic espiro co wkleiłam fotkę. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikusia Ciebie boli a ja mam twardy jak głaz, a dziś już zjadłam magnezu, zaraz znów wezmę. Co do lekarza to może cie pozytywnie zaskoczy i powie: Ależ Pani Nikusiu, pieknie Pani wygląda, idealna waga, piękna hemoglobina 🤪 🙃 🙃 🙃 Warto wierzyć że ludzie sie zmienia na lepsze 😁

Anabel to może jakoś wytrzymasz do listopada w pracy 🙂 Czasami sami siebie zaskakujemy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasiulka dobrze ze juz jestes po i pewnie po paru dniach zapomnisz ze go masz bo sie do niego przyzwyczaisz 😉


Dziewczyny wiecie co jak mi piszecie o słodkosciach które zajadacie to mam jęzor do ziemi tak strasznie mnie ciągnie do tego ze szok a pozwalam sobie tylko przy jakiś okazjach a tak staram sie ograniczyc na tyle na ile jest to mozliwe choc przyznaje sie do małych grzeszków ... chyba w nastepnym tygodniu jak bede miała wolne to skocze sobie zrobic jeszcze raz glukoze i zobaczymy jak wyjdzie mam nadziej ze tym razem bedzie lepiej i ze te małe grzeszki nie miały wpływu na poziom cukru .
A tak naprawde to dopiero jak przyszło mi to ograniczyc to stwierdziłam ze jednak dosc czesto siegałam po coś słodkiego i chyba dlatego tak mi brakuje teraz ...

Uciekam troszke poczytac Kubusiowi bo juz stoi i czeka z ksiazką w reku 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...