Skocz do zawartości

z terminem na styczeń:) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 11,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Kruszyna123

    753

Kruszyna to miich chłopaków tak naszło na te galaretki 😁 😁 😁 Ja wole kisiel i wiem ze po porodzie będę piła go kubkami 🙃 🙃 🙃 Planuję wrzucic nawet kilka saszetek kisielku do torby zeby pic, bo wiem ze zdrowo i smacznie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Skoreczka, czesc dziewczyny!

Wszystko dobrze 🙂 zadnego bialka, dzidzia rosnie i cisnienie w normie 🤪
Nastepna wizyta u tej akuszerki za 2 tygodnie... normalnie az sie wyrywam 🙂
A! i od poczatku ciazy przytylam 13kg - chyba tez w normie co? Moze jednak troche za duzo, bo w sumie mam jeszcze 3 tyg do konca...

Sciskam Was

skoreczka napisał(a):
MartaMay fakt mają inne podejście w UK i to nie najlepsze ale ważne zeby było wszystko dobrze. Już niedługo tych ich praktyk na Tobie bo niedługo termin porodu 🙂
Dziękuje za oklask 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za oklaski.
Zgubiłam gdzieś obrączkę i pierścionek. Zdjęłam w szpitalu jak mi ręce po kroplówce spuchły i nie mam. Była w szpitalu pytać, posprawdzałam torbę i torebkę. Kurcze, obrączka była po mojej babci. Ona i dziadek ją mieli i nosili przez całe życie a potem nam dali. I nie mam 😞
Ewelina jak teraz byłam w szpitalu to położna powiedziała, że skurcze do porodu są tak intensywne że nie pozwolą spać. I, że potrafią obudzić w nocy. Nie mam opcji przespania porodu, a szkoda. 🙂
Skoreczka ja nie liczyłam nigdy, bo Emilka bardzo dużo kopie. Dziś rano spała jak robiłam śniadanie ale jak zjadłam to nawet nie 10min i już było 10 kopnaiaczków.
Ja też muszę palić w piecu, tyle że wcześniej mi wiecznie ciepło było więc mąż rozpalał jak z pracy wracał. No, ale teraz już muszę sama.
A z tym paciorkowce to przecież raz się ten wymaz robi, chyba że chodziło jej o to, że jest np źle pobrany-jeśli coś takiego może być, bo nie wiem po co powtarzać.
Monika synuś już mam fajną wagę. Zawsze to człowiek spokojniejszy, to trzymamy kciuki za styczeń. 😘
Marta bo mocz pobrany w dzień jest mętny. Ten poranny ma trochę ciemniejszy kolor i jest bardziej przejrzysty. Nie denerwuj się na zapas.
Gosik ja zjadłam lazanie a na deser zrobiłam ciasto francuskie z brzoskwiniami. Tylko jakieś takie mało słodkie mi wyszło. 🙃
WielkaB co do ubrań to lepiej nosić niż marznąć. Masz jakieś przepisy z ciastem francuskim?? Bo mnie teściowa uszczęśliwiła i mam go sporo teraz tylko muszę wymyślić co chcę z niego zrobić.
31072010 jak przeszły to znaczy, że to skurcze przepowiadajce. Spokojnie te porodowe nie przejdą, będą coraz częściej i coraz bardziej bolesne. Lub zacznie się odpływem wód płodowych.,
Skoreczka pomysł z kisielem super, ja lubię a to zawsze coś dobrego. Może sobie też kupię do szpitala.
Anabel nawet jeśli by wyszła cholestaza to ciąża już jest na tym etapie, że można ją rozwiązać. Więc przypuszczam, że wywołali by poród i tyle, gorzej jakby to była wcześniejsza ciąża. Nie martw się tym i napisz co powiedział lekarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MartaMay to super ze wszystko dobrze 🙂 I uwierz mi na słowo te 13kg to nie za dużo. Ja dużo wiecej przytyłam albo spuchłam- juz ciężko to określić 🙃
Nikusia przykro mi, szkoda takiej starej bizuterii 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wielkaB napisał(a):
wiecie co ja to nie wiem wogóle co wolno jesc i pic po porodzie jestem poprostu zielona ☺️ ☺️ ☺️ ☺️
teraz ide smazyc karpia chlopaka


WielkaB taki jadłospis z menu dla mamy karmiącej dają w szpitalu po porodzie - przynajmniej u mnie. I będą Ci mówić co możesz bezpośrednio zjeść i wypić po porodzie 🙂
A jakby coś, to magditta wrzuciła takie menu do wątku o szkole rodzenia 🙂

Nikusia mam nadzieję, że biżuteria się jednak znajdzie! 🤨

Ja też więcej przytyłam niż 13 kg 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WielkaB na forum mamy jadłospis dla mamy karmiącej. Magditta dodała. Wydrukuj sobie albo skopiuj.
Jestem przybita przez tą obrączkę, kurcze pierścionek to jeszcze, bo mąż go kupił na 9 rocznice ślubu. Ale obrączka, miała ją babcia na ślubie i miałam ja 11 lat temu na moim ślubie 🥴

chodzę i śpię. Nie wiem czy to taka pogoda czy co.

A ja sama nie wiem ile przytyłam, najpierw do 8 miesiąca było 6kg a potem jak poszłam do nowego gina to wyszło ze na ich wadze w miesiąc mi 4kg przybyło i to raczej niemożliwe jest. Muszę przeanalizować na swojej wadze, bo omijam ją ostatnio 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Brzuszki 🙂
Ja jeszcze w dwupaczku 😉 jutro będę dzwonić do gina umawiać się na wizytę na czwartek lub piątek. Mam słabiutkiego neta w domku,więc nie mogę za bardzo pisać. Fabianek coraz mocniej daje nam o sobie znać. Wszystkich kopie jak ktoś dotyka brzuszka 😉 Trzymajcie się kochane:*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Melduję się po wizycie... zła... 😠 wściekła... 😠 Przepraszam nie czytałam co pisałyście ale po prostu nie mam do tego głowy bo mnie ta głowa właśnie boli 🤢
Niech tego lekarza gęś kopnie 😠 nie dość, że był niedelikatny 😠 i mi powiedział, że jak ja taka jestem czuła to lepiej żebym sobie już znieczulenie na poród załatwiała 😠 Miałam mu ochotę powiedzieć, żebyśmy się miejscami zamienili... ciekawe czy byłby szczęśliwy gdyby mu ktoś koło piór robił 😎
USG mi nie zrobił bo mówi, że to późno, że już się nie robi USG w 36 tygodniu. I że zrobią mi przy porodzie 😠 😠
i zlecił mi mase badań (bezsensownych do kwadratu!!!!) i mówi, że jeszcze w tym tygodniu mam je zrobić i jeszcze w tym tygodniu do niego przyjść 😠 (on chyba ma płacone od każdej wizyty i każdego zleconego badania... a poza tym to mu się nudzi... )
A jeśli chodzi o szyjkę skróconą, którą mnie straszy od połowy ciąży... to tym razem stwierdził, że ona jednak nie jest skrócona... tylko jest jej taka uroda od początku 😠 😠 😠
Wykończona jestem i wściekła i właśnie, że na te badania w tym tygodniu nie pójdę i już 😠 i do niego też już nie pójdę 😠

Aha i na dodatek powiedział, że wszystko mam pozamykane ale za 10 dni to mogę urodzić 😠 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kacha to widzę, że nie tylko ja miałam takiego ginekologa. Skoro Ci nie zrobi USG to po co masz do niego przyjść? Bo poród jak się będzie miał zacząć to i tak się zacznie. Wyniki na poród będziesz też miała. W głowie się nie mieści. 😠
Jeszcze trochę i połowa nas będzie się sama leczyła, okropne to jest.

Dobrej Nocy Dziewczyny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam brzucholki
Ja się wystraszyłam tak miedzy 4 a 5 bo miałam trzy takie mocne skorcze bałam się ze się zaczęło ale cisza dzieki bogu już liczyłam dni na palcach czy wypuszcza mnie do domu jak bym urodziła dzisiaj ja nie spie już długo raz przez te skorcze a dwa M szykował się na targ i sam się ciepło ubrał chyba dało mu moje gawędzenie ja dziaj siedze w domku wiec będę czesciej zaglądać na brzuszek chyba ze mi cos walnie w glowe i pojade do mamy ale raczej nie bo jutro mam jechac rano mamy szykowac pierogi i uszka na wigilie noi ciasta inne smakołyki szykować a dzisiaj ogarne sobie siebie w koncu przyniose choinke ze strychu ale fotke jak cos to zrobie wieczorem bo M mi zabrał telefon dokladnie mam dac teściowej żeby mu zabrała na targ

MartaMay ile bym dała żeby prztyk tylko tyle co ty ciesze się ze z maluszkiem wszystko ok. 🤪 🤪 🤪

Nikusia zaraz poszukam jakiegoś przepisu w mojej czarodziejskiej książce a bizuteri naprawde szkoda ale mysle ze się znajdzie 🙃 😞 🙃

Kacha teraz daj sobie już znim spokoj chodzi już do swojej lekarki :* 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mloda jak wroci ze szkoły to ja scigne zeby mi napisała przepis na tatra ze śledzi z grzybkiem marnowanym na ciescie farancuskim mloda mowiła ze bardzo dobre bo robiła w poniedziałek na konkurs w szkole noi zajeła 3 miejsce musze ja troche podłuczyć zeby na przyszły rok było pierwsze 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪
nikusia a gdzie tesciowa kupował ciasto francuskie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej Brzuszki

u mnie noc tragedia nie mogłam spac a obudziałam się przed 6 😞(((brzuszek ok malutka się rusza , ale wczoraj chyba przesadziąłm z chodzeniem jeszcze pomagałam mamie paszteciki robić ..troszkę to potem odczułam
życzę miłego dnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc Ja nadal w dwupaku 😉
Dzosiejsza noc lepsza niz poprzednia

Marta May super ze u was wszystko ok 😉

Ja dzis lece z tymi wynikami ale to około 16 pózniej do połoznej i jeszcze mam wpasc do chrzesniaka na urodzinowego torta 😉

Nikusia to duza strata z tymi obraczkami przykro mi ale chyba jak zostawiłas w szpitalu to moze byc ciezko je odzyskac ;(

Maz wczoraj zacoł ubierac choinke 😉 narobił balaganu to znaczyy igły z choibnki walaja sie po dywanie i po podłodze i nie pozamiatał hehe a jak sie szykował do pracy to musiało sie to synkowi snic bo sie przebudził i wyzywał ze" tata zrobił bałagan i co teraz " hehehe jak to dziecko przezywa takie rzeczy ;0

Kacha mam nadzieje ze juz sie uspokoiłac no tacy ca ci ;ekarze ja na szczescie trafiłam dobrze ale widac ze nie jedna dziewczyna z forum musi walczyc .A jakie te badania kazał ci zrobic???

A ja przytyłam mało az sama jestem w wielkim szoku tydzien temu miałam prawie 8 na + teraz bedzie pewnie z 8,5 kg ale jak dolicze 3 kg z przed ciązy mojego nadbagazu to w normie sie mieszcze 😉..Dziwne to mbo córeczka przeciez duza i wód podobno duzo wiec nie wiem o co chodzi...

A i mój lekarz robi usg bez zadnego pytania a przeciez wedłog niego zaczoł sie juz 39 tydzien i jakos nic nie mówi ze to juz niepotrzebne ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć!
My wciąż w dwupaku. Wczoraj mój mąż mnie zaskoczył. Miałam wigilie w pracy. Godzinkę przed wyjściem z dom przyszedł do mnie i stwierdził, że chyba już dziś powinnam dostać prezent świąteczny skoro się na wigilię wybieram. Nie zgadniecie co mi kupił? Sukienkę. No po prostu mi szczęka opadła, sukienka jest super, rozmiar pasuje, wreszcie poczułam się kobietą, bo od ponad miesiąca w ogrodniczkach i powyciąganych swetrach chodzę. A tak mi było smutno, że nie mam na święta nic ładnego do ubrania. Założyłam sukienkę i od razu jakby mi z 10 kg ubyło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kahira napisał(a):
Cześć!
My wciąż w dwupaku. Wczoraj mój mąż mnie zaskoczył. Miałam wigilie w pracy. Godzinkę przed wyjściem z dom przyszedł do mnie i stwierdził, że chyba już dziś powinnam dostać prezent świąteczny skoro się na wigilię wybieram. Nie zgadniecie co mi kupił? Sukienkę. No po prostu mi szczęka opadła, sukienka jest super, rozmiar pasuje, wreszcie poczułam się kobietą, bo od ponad miesiąca w ogrodniczkach i powyciąganych swetrach chodzę. A tak mi było smutno, że nie mam na święta nic ładnego do ubrania. Założyłam sukienkę i od razu jakby mi z 10 kg ubyło.


kochana ale ci zazdroszcze ja to nie pamietam kiedy miałm jak kolwiek niespodzianke od mojego M ja k bym dostał sukienke to chyba bym sie popłakała ze szczescia ☺️ ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Brzuszki
Kolejna noc przespana i już standardowo ręce nabrzmiałe 🤨 A ostatnio zauważyłam,że coś mnie kłuje w lewej stronie pod żebrami. Odczucie kłucia jest mocne ,ale jak się schylę 😮 Czy któraś też zauważyła może takie coś 🥴
Dziś stroimy choinkę 🙂 🙂 🙂 niech troszkę zacznie pachnieć świętami 🙂
Nikusia obrączka może jeszcze się znajdzie 🤨wierzę,że to jest dla ciebie wielka strata 🤨 Nikusia ja robię bułki z ciasta francuskiego z nadzieniem(pieczarki,ser i szynka),ale zdarza się,że nawrzucam nie raz tam to co mam w lodówce 🙃 🙃 🙃 Ja zaś lubię bułki francuskie z czekoladą ,albo serem białym 🙂 No to narobiłaś mi smaka 🙂
Ewelina ja też bym chętnie przespała poród pisze się na to jak na lato 🙃
Skoreczka a co mi zależy ja tez wrzucę kisiel do torby do szpitala 🙂
Torba mój chodzi już taki zestresowany,że wystarczy jak wstanę w nocy do WC to on już na równych jest nogach i pyta się czy to już 🙂 Ostatnio nie świadomie wydałam dziwny odgłos a on już myślał,że rodzę 😁 ja zaczełam się śmiać a on przerażony stwierdził,żebym go nie straszył bo torby jeszcze mam nie spakowanej 🙃 Dziś pakuję torbę niech chłopak trochę będzie spokojniejszy 🙂
Kacha tylko spokojnie nie denerwuj się 🙂
Kahiraładny prezent mąż ci zrobi 🙂 🙂 Na pewno będziesz czuła się wyjątkowo przy wigilijnym stole 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka
Gratulacje dla Skoreczki, Pamii i Gosik bo weszły do "na ostatnich nogach" a największe do Anetkamm bo dziś ma "godzinę zero" 🤪 🤪

W nocy nie umiałam zasnąć, ale to chyba za dużo myśli. Potem się tylko z 2 razy do wc budziłam, chciałam rano z moim mężem porozmawiać ale przespałam jego wyjście do pracy.
WielkaB ja też tak liczyłam czy jakbym teraz urodziła to zdążę wyjść przed wigilią do domu 😁 😁 😁 z tym, że u mnie raczej bez zmian.
A ciasto francuskie jest z Biedronki, ale w większych marketach przeważnie mają. W lodówkach tam gdzie mleko, jogurty itd. Najczęściej na początku lodówki. 🙂
Gosik to odpoczywaj, jak ja za dużo zrobię to też zaraz mnie brzuch boli.
Anabel ja już sama nie wiem co z tą obrączką zrobiłam, siostra mówi, że kojarzy jak ją zabierałam ale w domu jej nie mam. Przeszukałam wszystko. Napisz co położna na wyniki powiedziała.
Kahira jestem pod wrażeniem, ale mąż się postarał. Nie dość, że kupił to jeszcze pasuje. Zazdroszczę 😜 Ja mojemu pod choinkę zaproponowałam (żeby mi kupił) sweterek, dłuższy z paseczkiem tak żebym potem jak urodzę miała motywację. Wiem, że kupił ale jeszcze nie wiem jaki. 😉
Kruszynka napisz jak robisz to ciasto francuskie z serem i te bułki z nadzieniem. Ja moją torbę powtórnie spakowałam wczoraj, niech sobie czaka 😁

A teraz idę się ubrać i rozpalić bo syn dziś później do szkoły szedł i już nie mam czasu na drzemkę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...