Skocz do zawartości

z terminem na styczeń:) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 11,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Kruszyna123

    753

Nie uwierzycie co mi się przed chwilą przydarzyło. Dzwoni Teściowa i mówi, że mi podejdzie do szpitala po wypis i zapyta jeszcze raz o obrączkę i pierścionek. I ja jej mówię, że ja już sama nie wiem gdzie je dałam. Bo przeszukałam wszystkie torby, nawet mężowi kazałam wszystko wyjąć i sprawdzić. I nie ma, ale dzwoniłam do siostry i jak mnie zabierała ze szpitala to mówi, że na pewno zabierałam bo miałam w rękach i mówiłam, że nie założę bo spuchłam.
A Teściowa do mnie a sprawdzałaś w kosmetyczce? I ja lecę, patrzę a tam jest 🤪 🤪 🤪
Kosmetyczkę wyjęłam z torby zaraz jak przyjechałam bo się malowałam a wiedziałam że luzem do torby bym nie wrzuciła. Normalnie wiszę Teściowej dobrą kawę 😁 🤪 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Dwupaczki 😆
Ból głowy to mi przeszedł dopiero nad ranem 🤢 🤢 tak się męczyłam, myślałam że zwariuję 😠
Wstajęęęęę... a u mnie też śnieg sypie 🤪 🤪
Jeśli chodzi o badania jakie mi lekarz zlecił to robił to w systemie i mruczał coś pod nosem... m.in. glukozę na czczo... (po cholerkę? 😮 ) echhh no nie pójdę już do niego i już 😠
Dziś mam zamiar zabrać się za pierogi, żeby już na święta były. Buraczki porobione 🙂 resztą zajmie się moja mama 😞 ja tylko będę asystować.
Dziewczyny też jesteście takie spuchnięte? Ręce mam jak banie, twarz jakby nie moja!!! Nie mogę na siebie patrzeć 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Dziewczyny 🙂
Melduję się w dwupaczku 🙂 Byłam dziś na pobraniu krwi i ostatni raz był najlepszy, wszystko za pierwszym razem i nawet sporo krwi poleciało 🙂
Kacha, no to niezły ten Twój ginekolog, że też tacy ludzie mają kontakt z pacjentami, i to jeszcze z kobietami w ciąży.
Nikusia, to super, że znalazłaś obrączkę, musiałam poprawiać wiadomość bo już Ci napisałam żebyś może w między drobnymi w portfelu popatrzyła- ja tak zawsze chowam.
Kahira, sukienka, świetny prezent 🙂
U mnie też śnieg pada, już rano jak jechaliśmy na badania to się cieszyłam, że pewnie babcie i dziadkowie odpuszczą sobie dziś badanie krwi 😉 i miałam rację, byłam pierwsza 🙂
Zrobiłam fotki pokoiku małego i za chwilkę wrzucę 🙂
Kacha, ja czasami rano zauważam jak oczami mrugam, że rzęsy dotykają mi do twarzy, więc puchnę, ale nie zawsze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczynki wrzuciłam przepis na tatra śledziowego

kacha ja tez spuchłam taki to juz chyba urok konca ciazy

nikusia super ze obraczki sie znalazły

ide sparztać pogadałam z mama na skype odechciałao mi sie spac umnie nei ma sniegu ale jest -10 mało tego pieknie świeci słonce
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kacha tak ja tez jestem spuchnięta 🤨 Ręce ,twarz i nogi. Wczoraj spotkaliśmy znajomego i w trakcie rozmowy on wyskoczył,ale jesteś spuchnięta na twarzy tak bardzo zmieniła ci się twarz 😁 😁 😁 Pytałam się mojego,ale on różnicy nie widzi,ale ja później przyglądałam się w lustrze i faktycznie wyglądam inaczej 🙂
Nikusia dobrze,że obrączka została znaleziona 🙂 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oj ja to bym się zapłakała, gdybym obrączkę zgubiła 😞 Chociaż długo jej nie mam 😁 a i teraz w ogóle nie noszę bo przecież mogłabym ją założyć tylko na małego malucha a i to nie wiem czy dałabym radę 😮 Dobrze Nikusia, że się odnalazła 🙂
Kahira zazdroszczę Ci tej sukienki 🙂 Wierzę, ile radości może sprawić taki prezent. Zwłaszcza teraz, gdy czujemy się jak wieloryby... słonie... No super 🙂
A mamy jakieś wieści od Anetkamm?? Może da znać, gdy już się wypakuje? Nikusia masz z nią kontakt?
Ja chyba powoli łapię doła giganta... Taka ociężała jestem, spuchnięta i nie mogę na siebie patrzeć, ruszam się jak mucha w smole 🤢 święta mnie nie cieszą 😞 😞 Nie mówię nikomu z mojej rodziny o tym bo nie chcę sprawiać im przykrości. Ale aż wyć mi się chce 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hehehe widze ze nie tylko u mnie pada śnieg 😉 a raczej pruszy 😉

Moj mąz to przesypia moje wstawanie w nocy 😉 a jak raz nie móg spac to stwierdził rano ze myslal ze mi przywali ze sie tak wierciłam a ja sie zaczełam snmiac ze zamiast zapytac kochanie wszystko ok lub coś podobnego to on mnie bic chciał 😉A tak naprawde to jak dostałam skurcze z Jakubem to sie przebudził ja mu mówie ze chyba sie zaczeło a on zasnoł spowrotem to ja wstałam i dopiero po 2 godzinach przyszedł zdziwiony do drógiego pokoju z pytaniem zasnołem? ...

Nikusia ja tez zazyczyłam sobie sweterek na swieta taki zeby sie pózniej do karmienia nadawał 😉
Hehehee zguba sie znalazła super 😉

Kacha u mnie najgorzej z nogami no i dłonie czuje obraczki juz nawet nie wkładam...

Ja tez licze dni kiedy bym wyszła ze szpitala jak bym teraz urodzila 😉 kolezanka iurodziła 21 i wyszla w wigilie 😉 przy pierwszej ciązy heh jestem ciekawa czy jak bym jutro urodzila czy by tez wypuscili no bo póznej to juz nie... ciekawe czy któras z nas spedzi swieta w szpitqalu...

Juz bym chciała jechac do tego lekarza i wiedziec na czym stoje z tymi wynikami niestety moja cierpliwosc jest postawiona na próbę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kacha jak masz ochotę, to sobie popłacz - ja płaczę i mi później robi się o wiele lepiej. Też jestem spuchnięta, szczególnie dłonie 🤢 A co do ginekologa, to faktycznie jakiś dziwny jest 😮 Glukozę na czczo robi się w połowie ciąży... I ten jego tekst o porodzie 🤢

Nikusia trzymałam kciuki za znalezienie obrączki 🙂 Ach ta teściowa! 🤪

Kahira męża masz wspaniałego 🙂 🙂 🙂

wielkaB myślę, że mąż faktycznie miał dość Twojego gadania i dlatego sam się ciepło ubrał, a poza tym pewnie kapnął się, że faktycznie mu cieplej, ale jak to facet pewnie będzie się upierał, że nie ubrał się, bo ciepło mu tak, tylko, że Ty mu kazałaś 😉

Anetkamm i godzina zero 🤪 nieźle! Poza tym, Wy też już tuż-tuż 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kacha mi już opuchlizna zeszła, tylko brzuch mam sporo większy bo tych kroplówkach. Wczoraj zrobiłam farsz do pierogów a mój się zadeklarował, że zrobi resztę i na deklaracjach się skończyło. Dziś jedziemy do lekarza z synem (pisałam kiedyś, że ponad 100km w jedną stronę), wiec zaraz jak wrócą z pracy i ze szkoły to wyjeżdżamy. Jutro syn ma wigilię w szkole i muszę iść a potem mam lekarza i nie wiem kiedy my to wszystko zrobimy.
Mam wrażenie, że mój mąż w innym świecie żyje, jakby go to nie dotyczyło. 🥴
Monika w portfelu to kilka razy sprawdzałam bo też tam wrzucam. Najwspanialsza wiadomość dziś to to, że się znalazły. 😁
Kruszyna Twój nie widzi że spuchłaś bo widuję Cię codziennie to raczej ktoś kto Cię widuje rzadziej zauważy. Tak jak mnie siostra ze szwagrem przez kilka dni co byłam w szpitalu nie widzieli i zaraz powiedzieli, że brzuch wygląda jakby go ktoś pompką napompował ale też że jest niżej.
Kacha ja też mam huśtawkę nastrojów od euforii po rozpacz. Sama siebie mam dość 🙂 , tak się pocieszam że jeszcze troszeczkę. Damy radę 😉
a co do Anetkamm to ja jej ostatnio przez brzuszek wiadomość napisałam a Ona potem posta, tyle, że jak jest w szpitalu to może nie odpisać. Innego kontaktu nie mam, ale zaraz napiszę do Niej wiadomość 🙂
Anabel mój też przesypia moje wstawanie w nocy. A te wyniki nie weźmiesz dziś do położnej? Bo mówiłaś że jedziesz? Może ona coś podpowie?
Beata a nie robi się glukozy na czczo na początku ciąży a w połowie ciąży obciążenia? Nie wiem po co teraz na czczo skoro zaraz poród 😮
A Twoje kciuki pomogły 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

beata8811 napisał(a):
Nikusia chodziło mi o obciążenie glukozą 🙂 Że w połowie ciąży raczej się robi, bo teraz to po cholerkę, jak zaraz poród 😜


jak zwał tak zwał 😁, ale zgadzamy się do tego że po co teraz takie badanie 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Brzuszki
U mnie noc przespana a zamiast śniegu świeci słonce i jest -5
Nikusia dobrze że obrączka się znalazła i że masz taką fajną teściową
Kahira pozazdrościć takiego męża na pewno taki prezent Cię ucieszył bo ja wprawdzie sama kupiłam sobie wczoraj sukienke na święta ale też mnie to bardzo ucieszyło bo wyglądam w niej fajnie z moim wielgachnym brzuszkiem
Kacha pomyśl że już niedługo i będziesz tulić swojego skarbka w ramionach.
A ja już jestem 14 kg na plusie i chciałabym już więcej nie przytyć 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nikusia i Beataa ja właśnie też nie wiem po co to badanie mam zrobić 😮 a to zapamiętałam z jego całej paplaniny o badaniach. Miałam wrażenie, że tylko wymyślał co by tu jeszcze... Idąc do niego byłam nastawiona na to, że: zleci mi podstawowe badania... zrobi USG... sprawdzi czy wszystko na swoim miejscu i pozamykane... a tu taki ZONK 🤢
Ja mam 15 kilo do przodu... wstyd się przyznać 😎 a lekarz stwierdził, że to przez to puchnięcie... i siup, łup, dup... trzeba wykonać co 🤪 co? Badania 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam kochane 🙂 ja też nierozpakowana 😉 i dobrze... jeszcze nie chcę :P...

Anabel nie martw się na zapas, bądź dobrej myśli!! 🙂

Monika cieszę sie że wizyta ok 🙂 i że synuś już ma ponad 3 kg 😉

MartaMay 13 kg to nie dużo 🙂 to taka norma jak na ten czas 😜

Nikusia dobrze że obrączka się znalazła 🙂... Dziękuję za gratulacje 🙂... my z mężem też wczoraj choinkę ubraliśmy i się świątecznie zrobiło 🙂... A śnieg?! u nas jest bieluchno i sypie dalej 🙂 super... żeby na święta się utrzymał bo co za święta bez śniegu 🙂

Kacha ech ci lekarze ;/ żal... mi mój na opuchliznę przepisał leki i przeszło... 🙂 a co do płaczu i uczucia ciężkości to też to mam :*

Kahira super że twój mąż zrobił ci taki prezent !! super !! 🙂

Wczoraj siedzieliśmy z mężem przed telewizorem i nagle gołąb uderzył w okno ... wystraszyłam się bo ponoć jak walnie i padnie to oznacza to złą wiadomość... ale ten na szczęście odleciał 🙂... co oznacza dobrą wiadomość... no zobaczymy jaka to wiadomość 😉... Laurze powiedziałam żeby akurat ona się z wiadomościami do nas nie spieszyła i do stycznia poczekała :P.. bo mamusia musi jeszcze parę spraw pozałatwiać :P... Łazienkę wyszorowaliśmy do błysku 🙂 na dziś została nam kuchnia 😉... największy bałagan będzie heh 🙂 oby szybko poszło 🙂... no to Miłego dnia dziewczyny 😉 !!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cze mamusie 🙂
Odhaczam się z Młodym w brzucholku 😁
Zaraz poczytam o czym wczoraj tak intensywnie nie pisałyście, ale na początek powiem Wam, że wczoraj myślałam, ze rodzę 🤪 🤪 🤪 🤪 a to wszystko przez moja teściowa. Kochan powiedziała, ze nie będzie podawać nam żadnego jedzonka na wigilię ) bo sami powinniśmy /czytaj JA/sobie zorganizować wigilię!!!!tzn.coś przyrządzić albo kupić. Fakt poprosiłam o to mamę żeby nam coś podszykowała bo pomyślałam ze chciałabym takie domowe, smaczne jedzonko...no i zrobiło mi się tak strasznie przykro a zarazem głupio że cale popołudnie przerycząlam /to już chyba hormony zrobiły swoje 🙂/ a wieczorem dopadły mnie skurcze dość częste i bolesne...Tak więcKochane unioslam się honorem i wigilie przyrządzę ale meble kuchenne będą leżeć w paczkach bo nie pozwolę nic mężowi montować bo wyjdzie na to, że w wigilię będą u nas kanapki 🤪 ach tak kochana mamusia...potem dzwoniła i mnie przepraszała, że nie to miała na myśli itd. ale hormony zadziałały i byłam już tylko na płacz zaprogramowana.

Nikusia strasznie mi przykro że Ci ta obrączka zginęła 😞 ogromna strata 😞 Co do ciasta francuskiego to ja uwielbiam rogaliki ze szpinakiem ale z racji teraz ze święta idą to proponuje ci zrobić /zresztą sama też będę robić 🙂/ rogaliki z makiem 🙂

Wczoraj zrobiłam tonę pierniczków więc dziś będę lukrować i piec właśnie rogaliki z makiem 🙂

Yupiiii u nas dziś biało, ale ponieważ ciepło na dworku to pewnie zaraz będzie chlapa 😞 Dziewczyny u was też żywe choinki takie drogie?????? Dziś chodziłam pytać to od 150zł kosztują i to wcale nie za duże....

No dobra to teraz siadam z kawka i czytam..ponad 10stron do nadrobienia ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no to trochę poczytałam i już wiem, ze obrączka się znalazła 😁 😁 😁 😁superancko, bardzo się cieszę nikusia widzisz twoja teściowa skarbnica dobrych 😁wiadomości a moja złośliwiec 🙂 😁 😁 😁
Kahira ale masz kochanego mężorka 🙂 piękny pomysł na prezent...bajka..

Waga ja już 17kg na + 😠 ale coś ostatnio mały apetyt a waga do góry poszła więc myślę, że to ta woda cholerna bo popuchnięta jestem jak baleronik 😮 najgorzej jak gdzieś mi się prześcieradło albo koszulka podwinie podczas spania to normalnie tak się odgniotę że aż boli 🙂 Tak więc łączę się z Wami w opuchniętych bólach rąk i stóp 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nikusia pewnie ze wezne zapytam i lekarza i poloznej skoro akurat bede dzis u niej i u niego umówiłam sie tak zebym mogła prosto od lekarza isc do połoznej 😉 nie wiem po co to spotkanie pewnie jakis wywiad chce przeprowadzic czy coś zobaczymy czy potwierdzi słowa lekarza czy nie .W sumie wiztye mam dopiero w piatek ale kazał mi przyjsc pokazac te wyniki i wejde miedzy pacjetkami wiec powinno byc szybko chyba sam sie wystraszył tego swedzenia tym bardziej ze na ktg zawsze musimy sie przekrecac z pleców na bok i na odwrót bo ruchy wychodza za kazdym razem inaczelj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No i Dziękuję Ślicznie dobrym duszkom za oklaski 🙂

http://www.youtube.com/watch?v=u8tIRd_Aua8
a mi się jakoś tak skojarzyło, że jak jedna z nas zacznie rodzić to pociągnie resztę za sobą 🤪 🤪 🤪 że będzie to tak zaraźliwe jak ten śmiech 🤪 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A mnie zaczyna drażnić wymądrzanie się koleżanek, które rodziły 🤢 🤢 ... "a znieczulenie bierzesz? 😮 A boisz się? 😮 A wiesz co bo jak ja rodziłam.... 😮 a wiesz jak na drugi dzień.... 😮 bla bla... a to i tamto boli.... to bardziej boli... 😮 ... a masz już skurcze?... 😮 nie masz?... 😮 "
Boję się cholera nooo!!!! Jeszcze mam doła!!!! i się boję, zwyczajnie-niezwyczajnie 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczynki, coś dla nas 🤪 :

"Badania wydają się potwierdzać, że dzieci przychodzące na świat zimą z większym prawdopodobieństwem wyrosną na ludzi dużych, inteligentnych i odnoszących sukcesy niż dzieci urodzone latem. Amerykańscy i australijscy psychiatrzy i antropolodzy monitorowali 21 tys. dzieci na całym świecie, badając je pod kątem sprawności umysłowej i motorycznej tuż po urodzeniu, w wieku 8 miesięcy oraz 4 i 7 lat. Dzieci "zimowe" były dłuższe od "letnich", w wieku 7 lat były od nich cięższe, wyższe i miały większy obwód głowy. Lepiej też wypadały w serii testów na inteligencję. Uczeni sądzą, że cechy dziecka mogą zależeć od wpływu na przyszłą matkę i rozwijający się płód sezonowych różnic m.in. w diecie, poziomie hormonów, temperaturze czy nasłonecznieniu".

Źródło: Poradnik kobiet w ciąży "M jak mama".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...