Skocz do zawartości

z terminem na styczeń:) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie, płatki mydlane zawsze mnie zastanawiały 🙂 brzmią nieco retro, jak sposób na pranie naszych prababć, ale może być - jak przypuszczam - równie dobry jak proszek, jak nie lepszy, jeśli chodzi o ekologię 🙃

*wow, to była 4 000 odpowiedź 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Kruszyna123

    753

Hej Dziewczyny
Skoreczka to czekamy na wieści co tam po wizycie. Ja teraz dzwoniłam do ginekologa, bo wizytę mam dopiero na 27 a kazali mi się 2 tyg po szpitalu na kontrolę zgłosić. I idę dodatkowo 10-tego. Myślałam, że będzie problem, bo u mojego gina zawsze nie ma terminu, ale mi wyznaczył przed godzinami przyjęć.
Anabel to super wykorzystaliście resztę niedzieli. Mój syn jak dostanie frytki to też jest w siódmym niebie 😁 😁 😁
Kruszynka ja kupowałam ostatnio synowi buty i tak patrzyłam za czymś dla siebie na zimę. Wprawdzie mam z zeszłego roku, ale na 6cm obcasie 😁 😁 😁. Teraz bym coś płaskiego musiała kupić. Mi na razie nogi nie puchną. Jeśli by za bardzo puchły to do gina bo tak się objawia zatrucie ciążowe. 😉 a ja sobie chyba płaskie kupię, bo na razie mam welurowe adidasy i to też nie jest dobre rozwiązanie.
Urszulka nie martw się, najważniejszy bobas a potem wszystko zrzucisz. A zauważyłam, że każda z nas w swoich oczach wygląda grubo. Więc postaraj się poprawić sobie nastrój a waga jest zdradliwa, tak jak ja się ważyłam u lekarki i wyszło, że przez m-c przy było mi 4kg a jak potem na tej co zawsze u gina to że 2kg. 😉
Mra nie biegnij za szybko do lekarza, bo ja się dobrze nie wyleczysz to jeszcze problemy mogą być. Już teraz chcesz buty na zimę kupować? Bo ja chcę się jeszcze trochę wstrzymać, jakby mi miały nogi spuchnąć, chociaż w poprzedniej ciąży chodziłam latem i nie miałam takich problemów. No i przyznam, że nie lubię kupować butów, bo wszystkie mnie obcierają, nawet klapki. 🥴

Jak piszemy o dolegliwościach to ja chyba menopauzę przechodzę, bo mi się mometami tak ciepło robi, całą twarz mam czerwoną. Zaczęło się w szpitalu i się zastanawiam czy czasem nie od leków, ale na szczęście gin przed chwilą mi powiedział, że te jedne tabletki jeszcze przez 2-3dni. Może to po nich tak mam, tylko one obniżają ciśnienie i większość czasu bym przespała, nawet kawa nie pomaga.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poprawę nastroju napiszę Wam jak mnie wczoraj mąż zaskoczył.
Leżę sobie na łóżku a on szuka starej piosenki Piaska w necie. I jak ją znalazł to zapytał czy z nim zatańczę. 🤪 Ja trochę w szoku, bo środek dnia, syn robi lekcje a tu taka propozycją 😁 😁, no ale jak mogłabym odmówić 😁 😁 I pomyśleć, że po 14latach jeszcze potrafi mnie zaskoczyć 🙃 😁 😁
Tak zauważyłam, że mój maż bardzo przeżył mój pobyt w szpitalu. Chyba zatęsknił 😜 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz Nikusia że monopauza ? 😁 😁 😁 To ja tez ją mam, już dziś pisałam o falach goraca, choć nie przypuszczałam że to przekwitanie nadeszło tak szybko 😁

To jest bardzo przyjemne jak mąż zaskakuje. Oby jak najczęściej i oby pozytywnie 😉

A jeszcze co do puchnięcia nóg, ja zatrucie organizmu miałam w pierwszej ciązy, której nie donosiłam. Nie puchłam, a wrecz przeciwnie wszystko ze mnie leciało, a waga była co raz niższa i nizsza.

Nie wiem czy czytałyście artykuł na Brzuszku o przodującym łożysku??? Przeczytałam bo w tej ciaży miałam taki problem. I między innnymi wyczytałam ze takie łożysko moze się pojawić gdy wczesniej kobieta była łyżeczkowana. A ja byłam po porodzie, zaczynają mnie te wszystkie zabiegi zastanawiać...jak one wpływaja na nasze poźniejsze zycie i zdrowie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikusia tak jak generalnie nie lubię zakupów robić i jeśli już, to kupować w 1-2 dni wszystko co potrzebne, to buty lubię kupować 😉 to moja słabość. Ale też nie wszystkie buty dla mnie są dobre, też mnie wiele butów obciera, w tym raz po raz te przeze mnie sprawdzone i rozchodzone 🙃 buty chcę teraz kupić, bo przez znajomą mamy w jej hurtowni 🙂 sprzedaje sprzęt i ubrania sportowe, dostajemy je po hurtowej cenie, choć i tak tanio to nie wychodzi 🥴 niemniej jednak buty od niej są zawsze wygodne i nadają się na każde zimowe warunki + dają radę przeżyć 2-3 sezony, jak nie więcej. Ostatniej pary nie oszczędzałam, dlatego muszę ją wymienić...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoreczka pomyśl sama, okresu brak i jeszcze uderzenia gorąca jak nic menopauza 😁 😁 😁
Mra mnie też obcierają te, w których chodziłam np w poprzednim sezonie. Ja sobie chyba pod koniec m-ca kupię buty zimowe. Nie liczę na ciepłą zimę, więc coś muszę mieć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikusia to dobrze że w tych ciężkich chwilach nie jestem sama, dobrze że jesteś i tez to przezywasz 😉
Idę przebrać ciuszki i wstawię w końcu to pranie, bo jak będe tak się zbierać to do stycznia nie zdażę heh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, fajnie, jak mąż zaskakuje, zwłaszcza tak 🙂

Nie wiem, na ile to grypa, ale też mam fale gorąca i zimna 🙃 jedyne, co dobre, to to, że mam normalną ciążową temperaturę, ale nie dogorywam z gorączką 🙂 także na przemian ściągam sweter lub go zakładam 😉 i widzę poprawę, bo w weekend strasznie bolało mnie gardło a dzisiaj jeszcze ani razu mnie nie bolało. Tylko nadal mam nos zapchany i czuję zatoki. 😁 ale jest dobrz.

Skoreczka no tak już jest, że wiele zabiegów czy zaniedbań może mieć wpływ na zdrowie nawet po wielu latach, ale nie ma co się schizować 😉 głowa do góry, najważniejsze, że lekarz czuwa nad Twoją ciążą i że jest w miarę ok 🙂 też mam za sobą łyżeczkowanie, ale chyba poszczęściło mi się - do tej pory tylo we wczesnej ciąży usłyszałam, że było ryzyko przodującego łożyska. Teraz najważniejsze donosić jak najdłużej ciążę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikusia102 napisał(a):
Skoreczka pomyśl sama, okresu brak i jeszcze uderzenia gorąca jak nic menopauza 😁 😁 😁


I jeszcze do tego wybuchowość, płaczliwość, drażliwość i rumieńce na twarzy 😉 i jeszcze łatwiej się spocić 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoreczka ja też raz piszę i odpoczywam a potem coś w domu robię i znowu leżę. 😉
Dziewczyny pomyślcie jaka będzie nagroda za te wszystkie dolegliwości ciążowe 🤪

Co do porodu to mój mąż już przeżywa, on się bardzo boi a ja na zasadzie strusia chowam głowę w piasek i uważam, że jeszcze mam czas i staram się o tym nie myśleć. 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej dziewczyny 🙂

Jak po weekendzie? Ja spędziłam swój w szpitalu z mamą ale wszystko z mamą okazało się być okay. Tylko masa jeżdzenia, chodzenia po wszystkich piętrach szpitala i czekania w kolejkach. Najbardziej zdenerwowało mnie, że najwięcej "pacjentów" na ostrym dyzurze stanowily osoby zupełnie pijane. I do tego albo agresywne albo uciekające jak tylko lekarz się odwrocił. A "normalni" pacjenci muszą czekać w długiej kolejce bo pijani robią sztuczny tłum. Nie to, że odmawiam komuś leczenia ale jesli ktos się upił w trupa a potem rozbił głowę o krawężnik to jego ryzyko i nie powinien być w kolejce do tomografu PRZED dzieckiem które spadło z fotelika 😠

Nikusia witaj 🙂 Jak się czujesz?

od dziś 25 tydzień. Czy to oznacza, że mam 25 tygodni skonczone i jestem w trakcie 26go czy też jestem w trakcie 25go? Jeszcze tylko 15 tygodni do daty zero 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny! Miałam dziś okropne przedpołudnie 😠 Byłam na badaniach, pobranie krwi, mocz i glukoza. Sama glukoza jakoś mi przeszła przez gardło, ale ta cała otoczka była straszna. Najpierw stażystka nie mogła znaleźć mi żyły, pielęgniarka już zła pyta ją:" no jak nie widzisz!" Kazała jej zdjąć rękawicę i spróbować bez. No i nie znalazła. To pielęgniarka zrobiła ukłucie na lewej ręce, no i nie trafiła, a tak się wymądrzała przed młodą. No i szuka igłą żyły i nic. No to drugą rękę. Wkuła się, trochę poleciało i nic. A po chwili krzyczy do mnie:" o Boże, niech Pani nie patrzy!" No ale ja spojrzałam, a tam: cała ręka we krwi, krew kapie mi na nogi, całe leginsy zaplamione! Przeprosiła no i w końcu pobrała krew. A po dwóch godzinach-przyszła stażysta no i ona wzięła się za moją rękę, i też nieskutecznie:"oj przepraszam nie trafiłam, pójdę po pielęgniarkę" No jakaś masakra! Pielęgniarce na szczęście się udało za pierwszym razem, ale jestem strasznie obolała 😠
Skoreczka to trzymam kciuki za wizytę i mam nadzieję, że ta rwa Ci przejdzie 😞
Nikusia, a ja czytałam odnośnie tego uczucia gorąca, że to dlatego, bo przemiana materii zwiększa się w ciąży o 20%.
A ja zaczęłam się przejmować moją wagą, bo gin stwierdziła, że za mało przytyłam. Przez dwa tygodnie 0,4 kg. Nie wiem dlaczego bo jem sporo, myślę, że to ten stres co miałam czekając na wizytę, bałam się co będzie z moim rozwarciem. A teraz to jem jeszcze więcej- dziś 3 bułki na śniadanie, no w końcu mam przyzwolenie od gina 🙂
Nikusia, to Twój mąż to taki romantyk jest...
Butki zimowe mam z zeszłego roku, są płaskie więc nie będę kupować. A wczoraj kupiłam płaskie botki, na zameczek bo zawiązać już nie dałabym rady, już teraz wspomagam się łychą 🥴 A brzuch jeszcze rośnie...
Jutro też biorę się za pranie małych ciuszków, już trochę nagromadziłam więc czas coś z nimi zrobić 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monika scena jak z hororu!!! Wyobrażam sobie jak tam siedziałaś i z ręki tak polecial krew!!!
Ja juz dzisiaj mam zaliczony spacer z męzem bo tak ciepluto i slonko świeciło!!!
Dziewczyny dzisiaj ide na basen zobacze jak będe się czuła po nim!! Ciekawe czy w strój sie jeszcze zmieszcze 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monika to ile przytyłaś w ciągu całej ciąży? Jeśli oczywiście mogę zapytać 😉
Z tym pobieraniem krwi to jakaś masakra, to ja bym po pierwszej próbie uciekła. Strasznie się tego boję. Raz widziałam jak wredna pielęgniarka chciała na szybko mojemu synowi pobrać. Wbiła i nie trafiła w żyłę i z wbitą igłą zaczęła żyły szukać, mój syn płakał z bólu a ja myślałam, że france zatłukę. Jak następnym razem byliśmy pobierać krew to syn się zaparł nogami i nie chciał wejść do tego pomieszczenia.
Mój mąż to raczej romantykiem nie jest, on ma takie "odchyły od normy"- w pozytywnym znaczeniu. I chyba bardzo się stęsknił jak mnie nie było 😉
Kruszynka ja w mój strój to na 100% nie wejdę ale na basen też nie mogę iść, więc nic nie szkodzi. Napisz jak po basenie. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nikusia, przytyłam 8,1kg. Więc całkiem sporo, jej głównie chodziło o ostatnia wizytę. A moje pomiary wyglądają tak: 16.06- 62,3kg, 15.07- 63kg, 16.08-65,5kg, 15.09-67,7kg, 29.09-68,1kg. Początek dobry, ale teraz to trochę za mało 😞
Dodam, że przed ciążą miałam równo 60 kg.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monika to Twoja lekarka by mnie za wagę zastrzeliła 😁. Bo ja przytyłam 3,9kg od początku ciąży. A najwięcej przez ostatni m-c bo 2 kg. Była wizyta, że mi 100g przybyło, ale gin nigdy nic nie powiedział. Jak sprawdzam kartę ciąży z Kubą to tyje prawie identycznie. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monika wagą się nie przejmuj, co z tego, że książkowo ciężarna przybiera na masie 12 kg, jak to tylko średnia statystyczna 😉 są babki, które przytyły 18 kg i więcej, i po urodzeniu powolutku chudnęły. Są takie, jak Nikusia, które przytyją 10 kg i to wsjo 😉 także głowa do góry, jedz przede wszystkim dla 2 - jak najbardziej zdrowo, świeżo, póki mamy jeszcze warzywa i owoce 🙂

Z tym pobieraniem krwi, to nie wiem, czy bym nie zasłabła. To jedyna rzecz, której się lekko boję - zazwyczaj krew mnie nie rusza, nawet kiedy sama się przetnę, ale ta, która uchodzi przy pobieraniu krwi to brrrr. Faktycznie, jak z horroru.

Jadę dzisiaj do salonu po komórkę, także już dzisiaj wieczorem lub jutro będę dostępna pod moim polskim numerem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monika jak dla mnie to Ty będziesz miała zbliżoną wagę do statystycznej-idealnej czyli 12+, ja bym się nie martwiła. A mnie ie bierzcie za przykład, bo ja jeszcze dodatkowo choruję i to też ma wpływ na wagę. 😉

No i z tych chuderlawych jestem 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja przez całe zycie z chuderlawych a w ciazy zawsze waga ciężka 😁
Monika straszne to pobranie krwi za tobą, oby następne było milsze! Mnie tez zdziwiło jak poszłam na badanie do przychodni gdy pielegniarka wbiła mi w żyłę igła a następnie kazała mi trzymac samej strzykawkę bo ona coś tam musiała poprawić. No już sam profesjonalizm! Teraz chodze prywatnie i wszystko jest idealnie!!!!!

Pierwsze pranie sie suszy a drugie pierze, tyle tego jest że nie wiem gdzie ja to poukładam 🙃 Kilka par jeansów od najmniejszych juz do większych rozmiarów...bluzy, dresy, kaftaniki, body, spioszki, rampersy i duzo sweterków, skarpet i czapeczek 🙃

Powiem Wam że zawsze cieszyłam sie na wizyte u lekarza, cieszyło mnie usg a teraz jakoś nie bardzo jestem zadowolona, to chyba właśnie przez to że tyje i znów cos powie i zrobi mi troszke przykrości 😜

A dziś jakis facet na ulicy powiedział, ze za ładnie wygladam jak na ciezarną i że na pewno urodze chłopca 🤪 Miły jest taki komplement skoro wiem ze za chwilkę bede skrytykowana 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...