Skocz do zawartości

z terminem na styczeń:) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
kasiulka55544 napisał(a):
Ja na razie zmykam 🙂 jeszcze raz bardzo dziękuję za ciepłe powitanie 🙂 życzę wszystkim udanego wieczorku:*

witam kasiulka wsród styczniówek
umnie była kuzynka pogadłyśmy pośmiałyśmy sie 🤪 🤪 🤪
zaraz się kładę spać bo już czuje ze senność mnie dopada
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Kruszyna123

    753

kasiulka myślę, że ta bransoletka to kit. Jeszcze z tydzień-dwa i wymioty zaczną przechodzić, a skoro powodują je zmiany hormonalne w organizmie to jak może bransoletka pomóc-ale to moja własna opinia. A ze studiami dasz radę, jak masz mamę do pomocy i chłopaka to Ci się na pewno uda. Tylko nie rezygnuj. 🙂
co do mojej wagi to byłam w szoku, bo wydawało mi się, że tylko się uczyłam i jadłam. Praktycznie 0 ruchu, a tu taka niespodzianką. Chociaż przyznam, że staram się zastępować słodycze owocami i jak mam chęć na podwieczorek to sięgam po brzoskwinie, nektaryny, wcześniej truskawki, wiśnie (kupiłam tylko raz, bo miały robaki) itd. 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam wszystkie przyszłe mamy 🙂 szukałam i szukałam, aż wreszcie znalazłam przyjemne forum by pogadać sobie o ciąży 🙂)))))))))))))))))mam nadzieję, że szybko się tutaj odnajdę 🙂 pozdrawiam wszystkie mamusie 😉)))wczoraj miałam pierwsze usg. nasz dzidziuś ma 6,5 cm 🙂)))))))))))))))))))))))))))))))niesamowite przeżycie 😉 z niecierpliwością czekam na kolejne usg. szkoda tylko że trzeba czekać aż do 20 tygodnia. ale zaczynamy powoli rosnąć 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pieguska witamy na forum 😉 super, że nas znalazłaś. 😉
Już nas sporo jest, super, bo zawsze ktoś coś interesującego napisze. Jest jeszcze równoległy temat "Fotki naszych kruszynek" na fotki z USG, brzuszków, ubranek i czego jeszcze będziemy chciały-zapraszam do oglądania i wstawianie (tylko żeby coś dodać trzeba mieć 20postów)

napisz kiedy masz termin i jak się czujesz? I co jeszcze chcesz o sobie napisać 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też długo szukałam jakiegoś "innego" forum 🙂 gdzie można podzielić się swoimi spostrzeżeniami a nie tylko przeczytać,co wolno,a czego nie w ciąży.Jak przeczytałam artykuł,czego nam kategorycznie nie wolno to się za głowę złapałam!!! 🤪 😮 ale jem,co chcę,choć i tak nie jest tego dużo,bo od bardzo wielu rzeczy mnie odrzuca 😲 np.od kapusty i o dziwo od wody smakowej i wielu innych 🙂 bardzo chciałabym mieć ochotę na to,co uwielbiałam jeśc do tej pory,ale niestety,trzeba się poświęcić 🙂 bo jest dla kogo;*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
I ja serdecznie witam nowe mamusie na forum.
Nikusia102 świetnie, że wszystko w porządku, a zdjęcie maleństwa przesłodkie.
kasiulka55544 i ja mam podobny termin porodu 🙂 A studiami się nie martw w poprzedniej ciąży byłam na ostatnim roku studiów. Świetnie dałam sobie radę i obroniłam się jako jedna z pierwszych na roku mając już wtedy 4 miesięcznego malucha w domu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć wiatam noiwe mamuśki 😉
Fajnie ze malenstwa rosna nikusia i ze u was wszystko ok hmm m ale jeszcze ktoś chyba miał jechac wczoraj do lekarza????

Co do porodu ja sie tez strasznie go boje bo przy pierwszym który trwał 20 godzin na koniec musielu zastosowac vacum ale nie bede tego opisywac

zmykam bede pózniej teraz jade do miasta mam pare spraw do załatwienia 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien Dobry...
Jest nas sporo i jakos mi sie jeszcze te nasze nicki nie trzymaja... potrzeba czasu....
Jesli chodzi o porod, to wspominam go bardzo dobrze... moze dlatego,ze odbyl sie bez komplikacji i sam proces parcia trwal bardzo krotko... oczywiscie najpierw nie chcialam zniecuzleniamalep otem myslalam ze zejde wiec juz tylko krzyczalam "dajcie zniecuzlenie" i to naprawde ulatwia koncentracje i sam porod.

Lozeczka to tez dla mnei zagrycha.sofia skonczyla juz 2 lata,wiec prawie na pewno kupim jej nowe normalne lozeczki z barierka, zeby nie spadala. Ale mam bardziej problem z miejsce, bo mimo ze mamy 3 sypialnie, to w jednej jestesmy my, w drugiej Sofia z calym kramem,a trzeci jestp okojem do pracy 8moj maz duzo pracuje w domu).Pokoju do pracy zlikwidowac nie moge... a dwoja dzieci z calym kramem mi sie niem iesci... i tak sobie mysle,ze moze sypialnie i przewijak zrobic w obecnym pokoju Sofii,a w pokoju do pracy wydzielic kacik do zabawy...

No i pozdrawiam was wszystkie dzis z rana...
a kolezanka (nie pamietam nicka) ktora pracuje po 12 godzin podziwiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też swój poród pamiętam i to w tym negatywnym znaczeniu. Jeszcze jest czas, ale ja już mam przebłyski strachu. Mąż ostatnio wszedł na stronę internetową szpitala i przeczytał tam, że znieczulenie mają za darmo. Tylko się obawiam, że potem powiedzą, że to jeszcze za wcześnie, za późno, przeciwwskazania są itd. Będziemy mieli poród rodzinny, pierwszy też taki był 😉

bichito a nie myślałaś o ustawienie łóżeczka z dzieckiem w Waszej sypialni na razie i tak trzeba będzie wstawać do niego w nocy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja miałam cesarkę, którą wspominam dobrze, no może poza komplikacjami po, ale w sumie o tym się już nie pamięta. Tym razem też najprawdopodobniej czeka mnie cięcie, a jedyne co mnie martwi to to, że ktoś może podważyć opinię mojego gina i każą mi rodzić sn.
bichito ja zrobię tak jak Nikusia radzi. Maluszka na początku ulokuje z nami w sypialni, bo nie widzi mi się bieganie między pokojami w środku nocy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas w szpitalu znieczuleń dla takich ludzików jak ja nie dają 😠 Wyboru mięczy naturalnym porodem a cesarką nie ma, mimo ze w tv tyle się mówi o wyborze kobiet 🤨

A ciekawe czy jest wśród nas kobietka która nie chce znać płci dziecka aż do porodu???? 🤪 🤪 🤪
Ja to jestem ciekawska i chciałabym wiedzieć 😜

Kahira zauważyłam, że ty całkiem niedawno miałaś poród 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
bichito napisał(a):
Dzien Dobry...
a kolezanka (nie pamietam nicka) ktora pracuje po 12 godzin podziwiam!
,
Zaczne od tego bo chyba nie zostalam zrozmiana 🙂 Ja normalnie dyzuruję więc jeden dyzur to 12h, nastepnego dnia 12h w nocy, ale potem mam 3,4 dni wolnego. Dlatego mi to odpowiada bo nie musze codziennie rano wstawać i do pracy chodzę ze 3 razy w tygodniu więc mam sporo zasu na wypoczynek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a teraz relacja z wczorajszego USG 🙂 Na szczęście wszystko w porządku: nosek prawidłowy, kegosłup calutki ,szczelina karkowa malutka więc wyglada na to, że dzidzia zdrowiutka. Serducho tez w porzadku- żadnych wad nie widać 🙂
Maleństwo przesłodko fikało i wyginalo się, ssalo kciuka i rapalo sie za głowę 🙂
Uśmialiśmy sie we trójkę 🙂 Ja, tatuś i pan doktorek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Acha termin mamy caly czas na 5 stycznia choc moze praesunąc sie na 3.01 🙂
Wzrostu mamy 70,5 mm 😁
U nas WICIA pan doktorek też coś zauważył ale powiedział, że na razie to terzeba cieszyć się, że zdrowy Bryś a czy chlopczyk to ok.20 tygodnia zobaczymy. Na połówkowym USG też mamy twarzyzkę poogladać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

magditta najważniejsze, że wszystko z dzidzią ok. 😉
Jeśli chodzi o system pracy to tak już jest, że dla jednych coś jest normalne a dla innych dziwne. Tak jak są pracę, których byśmy nie chcieli wykonywać a ktoś inny będzie tym bardzo zdziwiony.
Ja jestem w stanie zrozumieć, że Ci odpowiada praca 12 h a potem wolne, jakby to było 8g+nadgodziny i to codziennie to raczej ciężko by mi było to pojąc i nie wiem czy koleżanka tak właśnie nie zrozumiała. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoreczka napisał(a):
U nas w szpitalu znieczuleń dla takich ludzików jak ja nie dają 😠 Wyboru mięczy naturalnym porodem a cesarką nie ma, mimo ze w tv tyle się mówi o wyborze kobiet 🤨

A ciekawe czy jest wśród nas kobietka która nie chce znać płci dziecka aż do porodu???? 🤪 🤪 🤪
Ja to jestem ciekawska i chciałabym wiedzieć 😜


wiesz jedna sprawa to reklama jaką robi sobie szpital a druga to rzeczywistość. I np statystyka ile kobiet faktycznie takie znieczulenie dostaje. 😞
jeśli chodzi o płeć to ja też jestem bardzo ciekawa 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magditta to dużo radosnych chwil za wami 🙂
Jeśli chodzi o 12h pracy dzień w dzień to tak niestety i bywa, bo ja tak kiedyś pracowałam. A taki system jak ma Magditta pasowałby i mi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
magditta świetnie, że u was wszystko w porządku.
skoreczka faktycznie nie tak dawno rodziłam bo w 2010 w lutym. W pierwszej ciąży miałam termin na 28 stycznia (urodziłam 6 lutego) teraz na 21 stycznia. Czyli dzieciaczki będą mieć równiutko 2 lata różnicy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoreczka napisał(a):
Nikusia kto dostaje to dostaje znieczulenie, i my wszystkie wiemy na czym to polega. Smutne.

no z tym się zgadzam, ja wiem, że nie dostanę. Mój mąż wierzy, że skoro piszą, że jest za darmo to na pewno dostanę. Co do jednego jesteśmy zgodni mam zamiar zapytać o to ginekologa, ale w cuda nie wierzę 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...