Skocz do zawartości

z terminem na styczeń:) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

a propos porodu i przygotowań - ja własnie piorę swoje koszule i staniki do karmienia w proszku dla dziecka bo tak radziła połozna - żeby wszystkie rzeczy z którymi na kontakt byly w tym wyprane. Jeszcze muszę szlafrok w takim razie tak uprać 🙂

staniki kupiłam na allegro za jakąś smieszna cenę - chyba 20 zł za dwa. I są idealne; zostaje nawet trochę miejsca na wkładki laktacyjne. kolejna pozycja z głowy 🙂

w następnym tygodniu na 100% pakuję walizkę - poczuję się pewniej jak już będzie spakowana - bo teraz to panikuję, że nie jestem gotowa 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Kruszyna123

    753

czesc Dziewczyny 🙂

chciałam Was zapytać czy macie takie bóle jak przed okresem a tu czytam że nie jestem sama i że wy też nie wiecie co znaczą. od wczoraj zwłaszcza pod wieczór mam te bóle 🤢
wizyte mam we wtorek to zapytam lekarza i zaraz dam wam znać 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ewelinamit86 napisał(a):
czesc Dziewczyny 🙂

chciałam Was zapytać czy macie takie bóle jak przed okresem a tu czytam że nie jestem sama i że wy też nie wiecie co znaczą. od wczoraj zwłaszcza pod wieczór mam te bóle 🤢
wizyte mam we wtorek to zapytam lekarza i zaraz dam wam znać 😉


Ja się dziś dowiedziałam od lekarza, że organizm przygotowuje się do porodu i aby sobie ulżyć należy odpoczywać i zakupić leki rozkurczowe... 🙂

Vespera czekam z niecierpliwością 😁 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kacha czyli jednak ten wózek co planowaliście 🙂 ja na razie wizualnie ze swojego jestem zadowolona, a reszta wyjdzie potem. 😜
Skoreczka spokojniej nocy 🙂
Vespera dlatego ja swoją spakowałam, bo poczułam się spokojniejsza.
Ewelinamit86 też mamy takie bóle, dobrze, że jest forum bo wtedy wiadomo, że nie jesteśmy osamotnione z problemami. I jest się kogo poradzić 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kacha, a to dotyczy też twardnienia brzucha? bo od tygodnia to mam taki twardy czasami ze hej!

na fb już napisałam - komentarz jest pod jednym ze zdjęć. To chyba musi być ciążowa demencja 🙃

p.s. sportowy ten Twój wózek 😁 Ja już chcę swój odebrać też!! jeszcze kilka dni i jedziemy po niego 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kacha_84 napisał(a):
Nikusia dokładnie ten 🙂 Mamy podobne wózki, więc skoro Ty jesteś zadowolona, to ja również będę 🙂 🙂 🙂 zwłaszcza, że Ty już doświadczona w wożeniu się 😁

Moje doświadczenie ma 8 lat to wiesz, dawno zapomniałam 😁 😁 😁
a duże rzeczy wyjdzie w praktyce, ja się trochę kg obawiam a jako plus uważam, że ma dużo udogodnień. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedzi trochę się uspokoiłam 🙂

Nikusia wiem że fajne jest to forum ale nie zawsze mogę z niego korzystać ( brak internetu 🥴 )
ale zawsze jak czegoś nie wiem to was pytam i mi odpowiadacie za co bardzo wam dziękuję 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Vespera mi brzuszek twardniał szczególnie wieczorami, strasznie to było męczące. No spę spokojnie możesz sobie brać, jest dozwolona no i mam nadzieję, że Ci ulży dzięki niej 🙂

Nikusia faktycznie nasze wózki do leciutkich nie należą, ale za to są dość funkcjonalne... mam nadzieję, że się nie mylę 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ewelinamit86 napisał(a):
Dziękuje za odpowiedzi trochę się uspokoiłam 🙂

Nikusia wiem że fajne jest to forum ale nie zawsze mogę z niego korzystać ( brak internetu 🥴 )
ale zawsze jak czegoś nie wiem to was pytam i mi odpowiadacie za co bardzo wam dziękuję 🙂



dobrze, że w razie problemu masz gdzie skorzystać z netu. 🙂
i pisz jak najczęściej 😉
Kacha ja chciałam taki z dużymi, skrętnym kołami z przodu i już wiem, że nasz lekko się prowadzi. Czego nie mam w opisie, to że można "sprasować" gondolę i mniej miejsca w szafie zajmie (składa się prawie na płasko). Dodatkowo podnoszone oparcie w gondoli i rozkładane na płasko w spacerówce. I jest ich jeszcze sporo.
Minusy to waga, torba, której pasek jest w środku i trzeba wypiąć torbę z wózka i zapiąć pasek (jak dla mnie za dużo zamieszania) i koleżanka powiedziała, że w gondoli pokrowiec się trochę zapada, ale jak szła to było jeszcze dość ciepło i miała córcię w kombinezonie, ale bez śpiworka więc może to być powodem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczynki. Nie dam rady dziś wszystkiego nadrobić, bo mam tylko chwilkę. Wpadłam się tylko pochwalić, że my wreszcie po usg. Maluszek ma się dobrze, ułożył się już główkowo. Waży 1690g i lekarz stwierdził, że raczej drobny będzie. Poza tym ma już włoski, i widziałam jak otwiera i zamyka oczka. Cudny widok 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kahira napisał(a):
Cześć dziewczynki. Nie dam rady dziś wszystkiego nadrobić, bo mam tylko chwilkę. Wpadłam się tylko pochwalić, że my wreszcie po usg. Maluszek ma się dobrze, ułożył się już główkowo. Waży 1690g i lekarz stwierdził, że raczej drobny będzie. Poza tym ma już włoski, i widziałam jak otwiera i zamyka oczka. Cudny widok 🙂


moja w 31 tyg miała 1530g to jeszcze drobniejsza 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry brzuszki 🙂
Dziękuje wszystkim za życzenia

Wczoraj wszyscy życzyli mi łatwego porodu i wiecie co tak było w moim śnie 🙂 🙂 poszłam na targ chwyciły mnie bóle i za 10 min.urodziłam koło apteki 🙃 🙃 🙃Wszystko tak szybko się działo,że zaraz mogłam wyjść ze szpitala 🙂ubrałam małą w śliczną dzinsową sukieneczkę i jak mnie widziała to z daleka już się do mnie uśmiechała 🙂 🙂
Bochito super wieści dobrze,że tak ugadałaś się z szefem 🙂
Kacha ładny ten twój zestaw 🙂 🙂 A wagą dziecka się nie martw ja jestem przykładem,że lekarz nie potrafi zawsze całego dziecka dokładnie zmierzyć 🙂
Skoreczka bardzo fajne masz suwaczki 🙂
Vespera spakuj tą torbę i na pewno ulży ci już 🙂 🙂 W czasie godziny zero będziesz już przyszykowana i nic cię nie zaskoczy 🙂
Kahira super wieści i świetne przeżycia podczas usg 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
widzę ze jestem chyba pierwsza dzisiaj tutaj nie miałam czasu nawet usis i poczytać cały czas gdzieś byłam
czwartek pojechalm do Kielc z naszym mal;uszkiem co się okazało ze 3 migdlay ma przerośnięte i do tego polipy prze sto ma problemy z mówieniem dostal leki i za miesiac kolejna wizyta a przy okazji wskoczyłam do siebie do szpitala i wiem wszystko muszę kupić lewatywę w aptece odwiedziny są od 12-18 z czego sie bardzo ciesze
wczoraj byłam u mojej mamy od 8 rano nawet u niej nie chciało mi sie siadac na kąpa najpierw poszlismy na miasto kupiłam pizamei kapcie oczywiscie usnelam u neij i sobie galancie pospalam potem naszybkiego robilam torta dla babci z moja mama i M pojechaliśmy do babci zaplilismy swieczki na klace i weszlismy jejku jaki byl szok a jak radosc babcia myslała ze zapomnielismy nawet do niej nie dzwoniliśmy zyczeniami po 20 bylam w domu noc miałam ciezka nie mogłam sie ułozyc nie wiem jak moj jeszcze zemna wytrzyma do stycznia bo spalam z nogami na nim czyli w poprzek standrdowo wstałam o 6 wypiłam juz kawke teraz sie biore za sprztanie bo nie bylo mnie dwa dni a tu sogora i gomora
Skoreczka i kruszyna nie przejmujcie się nie jesteście same co do wagi ja też już sporo przytyłam i mam wrażenie ze za dużo

Nikusia też słyszałam ze drugi poród jest łatwiejszy nawet od mojej mamy mnie rodziła 48 godzin a moja siostrę cała akcja 3 godz.

Obraczka ja nosze do tej pory jak na razie wchodzi i schodzi bez problemu

kacha moj maluszek 32 tc wazył 1420 g wiec sie nei przejmuj jeszcze nalutka nadrobi wage

co do boli brzucha wieczorami mam tak samo jak bym @ miała dostac do tego dochodzi ból nóg ze nei wiem gdzie je mam sobie wsadzic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry 🙂

Zjadam śniadanko i czytam troszke postów 🙂 Dziś pierwszy raz od dawna zobaczyłam ze na balkonie jest mokro, chyba padał deszcz. Na reszczie, może jak powietrze się oczysci będą lepsze nastroje.

Kruszyna i WielkaB miałyście wczoraj dzień pełen wrażeń 🙂 Torty, zyczenia 🙂 Na pewno odskocznia od codzienności! Fajnie 🙂

Kahira
to nasze dzieci będą zbliżone wagowo, bo jesteśmy w podobnym tygodniu ciązy i waga naszych maluszków różni sie o 10g 😉

miłego dnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka Mamusia 😉
Kruszyna to ja Ci życzę, żeby poród poszedł tak szybko, ale raczej w szpitalu niż obok apteki 😁 😁
WielkaB to miałaś aktywny dzień, a ja się wczoraj wynudziłam za wszystkie czasy.
Skoreczka ja na razie u mnie przez roletę widzę, że słońce świecie ale jak jest na dworze to nie wiem. 😉
Wczoraj wieczorem poszłam trochę później spać, ale wypiłam przed samym snem pół kubka mleka to mi trochę na zgagę i refluks pomogło. Oczywiście dziś już zgaga zdążyła wrócić, ale takie uroki ciąży.
Coś się wstępnie teściowa umawiała, że dziś przyjedzie, ale zobaczymy. Ostatnio już kilka razy się umawiała a potem dzwoniła, że nie.
Chyba idę sobie słabej kawki zrobić, bo zaraz zasnę 😜

dodam jeszcze, że dziś w nocy pobiłam swój własny rekord bo byłam ok 8 razy w toalecie. No, ale piłam jeszcze herbatę przed snem, potem mleko a potem biegałam. No i jak mam tylko trochę w pęcherzu to zaraz mam skurcz brzucha więc nie chcę czekać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nikusia aktywny dzien to mam dizaj latam od raan nie moge sie pozbierac z rozumem a do 12 musze sie wyrobić zanim wroca wszyscy z roboty 😮 😮 😮 😮 😮 😮 😮 😮
wszyscy sie nas pytaja co robimy dzisiaj a ja no co jedziemy na protektor na dyskotekę najpierw nie jażą a potem sie śmieja no ty napewno na protektor sie nadajesz 🙃 🙃 🙃 🙃 🙃 ale powiem wam zeby sobie wyskoczyła odragować po tym wszystkim teraz lece dalej zbierac roum bo chyba zwariuje jak nie zrobie az mam cisnieinie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam dziewczynki

niestety reżim leżenia jest mega trudny ale wszystko dla Mikołajka 🙂 mam skróconą szyjkę i już małe rozwarcie 😞
mój mąż tak się przejął że nic nie pozwala mi robić a dziś przyjeżdżają moi rodzice z wawki 🙂 czyli przywiozą całą wyprawkę 🙂

a my upraliśmy (tzn. pralka) rzeczy zgromadzone i wyszło że wszystko jest praktycznie niebieskie 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc 😉

Magditta i jak tam dzisiaj? przeszło???

Elka ja biore 6 razy po pół tabletki fenetorolu a bierzesz do tegi jeszcze staveran? bo mi gin kazał brac bo łagodzi skutki uboczne fenoterelu?

Skoreczko zeby to zawsze było tak jak powinno ale kolejka na naszej liscie to wcale nie gwarancja kolejki na porodówce 😉


Kacha super ze wózek juz wybrany 😉

Kahira super ze z małym wszystko ok 😉

Urszulka witam w klubie mamus z rozwarciem .... dobrze ze gudziej=n juz tak blisko

A ja dzis w nocy przekreciłam sie na pleci i tak sie zdzemłam matko jak sie obudziłam to tak mnie kregosłóp bolał ze szok ugh za to jak leze na boku to biodra mnie bola wiec nie wiem jak mam lezec...



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WielkaB na początku ciąży mąż się pytał mnie czy byśmy poszli gdzieś potańczyć, ale ja walczyłam z mdłościami i nie chciałam więc poszliśmy tylko na kolację. Teraz to już całkiem bym na dyskotekę nie poszła, jedno co przyznam to bym sobie potańczyła, znowu poczuła się lekka, zwinna itd 😁 😁 😁
Urszulka wiem co masz na myśli, leżenie jest okropne. Jeszcze jak ktoś przyjdzie posiedzi, porozmawia to ten czas leci, ale jak jesteś sama to bardzo się dłuży. Ja się zaczęłam potem użalać nad sobą, no a teraz się przyzwyczaiłam. Jeszcze trochę, grudzień na dniach a potem to już prawie o czasie będziemy.
Anabel wiadomo, że na porodówkę trafimy w innej kolejności niż jesteśmy na liści, tylko w jakiej 😮 Dużo bym dała, żeby wiedzieć kiedy urodzę. 😜
Ja śpię trochę na jednym boku a trochę na drugim, na wznak nie, bo nie umiem oddychać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...