Skocz do zawartości

z terminem na styczeń:) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 11,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Kruszyna123

    753

Cześć Brzuszki 🙂
U mnie cały dzień szybko zleciał. Przyjechała siostra z siostrzeńcem więc cały dzień plotkowałyśmy i objadałam się różnymi smakołykami a teraz tego żałuję bo boli mnie brzuszek. 🥴
Kruszyna dziękuję za oklaska 🙃
Nikusia faktycznie coś masz ostatnio pecha ale już niedługo także trzymaj się. W ogóle to od początku ciąży jesteś dzielna i trzymaj tak dalej 😉
Magditta nie znam tej firmy niestety 🤨
Kobziorku wszystko będzie dobrze musi być innej opcji nie ma
Już nie długo zostaniemy mamusiami tak się cieszę i jednocześnie boję 🤪

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ewelina ja też się cieszę z racji tego,że będziemy mamusiami,ale strach chyba jest większy niestety 🤢 czytałam dzisiaj o tym,jak wykryć,że to już CZAS 😲 wczoraj się wystraszyłam wieczorem,bo jak się kładłam do łóżka to miałam uczucie,jakby mi coś pękło i wystraszyłam się,że wody mi odeszły 🤪 ale na szczęście to tylko kość mi strzeliła 🙂 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiulka wierzę Ci że się wystraszyłaś na szczęscie to był fałszywy alarm i Twoja dzidzia jeszcze posiedzi w brzuszku 🙂
Może to głupie ale ostatnio jak kłade się spać to myśle o tym czy czasami może dzisiaj akurat nie zaczne rodzić chociaż wiem że najwczśniej może się to zdarzyć na święta ale i tak o tym myśle 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ewelinamit86 napisał(a):

Może to głupie ale ostatnio jak kłade się spać to myśle o tym czy czasami może dzisiaj akurat nie zaczne rodzić chociaż wiem że najwczśniej może się to zdarzyć na święta ale i tak o tym myśle 🤢


Ja mam podobnie, też codziennie boję się,czy przypadkiem to nie czas 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kruszynka dzięki za oklaski, a już się zastanawiałam od kogo dostałam 🙂
Kasiulka to faktycznie dobre wieści z autem. A daleko macie do Łodzi?
Ewelina tak właśnie wcześniej rozmawiałam z mężem czego się boję w związku z porodem. Podobno jak się oswoi strach to już się człowiek mniej boi. 😜
Dziewczyny ja też myślę, kiedy się zacznie. Na jedno teraz jeszcze się tak nie boję, bo jeszcze na jutro i pojutrze mam tabletki. A potem to chyba na każdy skurcz będę miała wielkie oczy 🙃
Uświadamiałam sobie, że boję się: że jak się zacznie to będę musiała tzn mąż będzie musiał przywieść teściową do opieki nad synem i że teściowa nam powie, że z jakiegoś powodu nie może(wiem, że to irracjonalne, ale jakoś mnie ta myśl prześladuje). Mąż stwierdził, że to w takiej sytuacji na pewno siostra lub szwagier zostaną.
Potem się boję, że będę sama w domu i będę musiała do męża dzwonić a on będzie w trasie i zanim przyjedzie. A zanim zadzwonię to pewnie już będę miała częste skurcze bo będę myślała, że znowu fałszywy alarm.
A najbardziej się boję bólu i tego, że będę miała problem z urodzeniem. Dodatkowo, że mi się jakaś wredna położna trafi.
A nie boję się:
Opieki nad dzieckiem, wiem że na początku będzie ciężko, ale dam radę.
Myślę, że rozpoznam poród, bo albo odejdą mi wody albo skurcze będą regularne.
Nie wiem dlaczego, ale nie boję się, że mi wody w publicznym miejscu odejdą.

a Wy czego się najbardziej boicie a czego zupełnie nie??

ps. Co do Kachy to kilka dni temu pisałam z Nią. Napiszę jutro do Niej czy wszystko ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikusia ja boję się tylko tego że coś może stać się dzidziusiowi podczas porodu niczego innego 🤨
Ból wiem że wytrzymym nawet jeśli będzie silny to w końcu się skończy .
A jeśli chodzi o opiekę to mieszkam z mamą także w każdej chwili mi pomoże :lol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Boję się
-Bólu bo nie wiem czego się spodziewać 🥴
-chamstwa ze strony lekarzy bądź położnych 🤢
-całej atmosfery w szpitalu(nigdy nie leżałam w szpitalu i nie lubię tam przebywać: 🙂
- nie wiem czy w danych sytuacjach będę wiedział jak się zachować 🤔
-czy na pewno wszystko podczas porodu będzie dobrze i czy dziecko zdrowe się urodzi
Nie boję się
-opieki nad dzieckiem(instynkt mi podpowie) 🙂
Więcej jest czynników których się boję a myślałam,że jet inaczej 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

zajrzałam, żeby zobaczyć czy Nikusia rodzi a tu wieści od Kobziora. Wysyłam uściski i poztywne fluidy Tobie Kobzior, trzymam kciuki do następnej wizyty usg!!!

Jeśli chodzi o strach przed porodem etc. to:
boję się jakiegoś mega bólu albo tego, że będę rodzić 18 lub więcej godzin, tak, że na sam koniec nie będę miała w ogóle siły, żeby przeć (chociaż przepędzam taką wizję porodu i zastępuję ją wizją lżejszego, bolesnego, ale nie tak trudnego porodu); boję się też, że popękam brzydko lub też, że mąż nie zdąży przylecieć a ja już trafię na porodówkę...

nie boję się opieki nad córką (w końcu nie będę sama), przypadkowego personelu (choć wiem, że to dość losowe, kto będzie akurat dyżurował) i... nie boję się, że nie poznam, że już rodzę 😉 chociaż może przytrafić mi się fałszywy alarm 😉

No i mam nadzieję, że Rita nie będzie mega alergikiem. Mąż ma uczulenie niemal na wszystko, ja mam tylko sezonowe na pyłki drzew (upierdliwe, ale da się żyć), ale nie muszę uważać na to co jem.

Dobranoc Brzuszki, spokojnych snów.

Ps. Magditta nie mamy nic z Gorenje, także nic nie podpowiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam was brzuszki
wczoraj glowal bolała mnie do 17 myslałam ze oszaleje az M pomnie przyjechał do rodzicow bałam sie sama jechac ale dzisiaj ok mam nawet dobry chumorek moze dzisiaj pojde na zakupy po 8 jade znowu do rodzicow mama moja w domu wiec pobojcujemy
nie zdawałam sobie sprawy ze moj taki zadrosny opisze wam pozniej powiedzal zaraz wyrzuci mi kompa bo juz chrubocze klawiatura on jeszcze spi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wczoraj była taka akcja ze jakis chlopak pisal do mojej 16 letniej siostry ona nie wiedziala kto to wiec ja mowie daj numer zadzwonie ze swojego i sie dowiemy udam ze ktos dzwonił z tego numeru do mnie wiec mloda mi dala i zadzwoniłam potem dostałam dwa eski od tego chlopak tez nastolatak ze fajny mam glosik i czy sie umowimy 😁 😁 😁 😁 😁 jak sie zaczełysmy smiac z moja mama to szok a moj oburzony i mowi tylko niech mnie budiz po nocach telefon i takie tam to my jescze wiekszy smiech i poprostu poległ moj maz niby tutaj nie zazdrosny a tu gula mu lata pol wieczora myslałam ze umre ze smiechu jak na niego tylko spojrzała
ja sie boje tego co kruszyna niczego pozatym z malenstwem napewno dam sobie rade teraz uciekam sie ubierac i jade do mamy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A tak w ogóle to dzień dobry wszystkim 🙂
Jeśli chodzi o to czego się boję, to dziś najbardziej dzisiejszej wizyty, jak widać nawet spać nie mogę.
A tak w ogóle to boję się:
-że zabraknie mi sił i nie będę mogła urodzić i późniejszych konsekwencji tego czyli kleszcze itd.,
-że nie rozpoznam, że poród się zaczął,
-komplikacji w czasie porodu,
-że będzie śniegu po pachy i nie będziemy mogli dojechać na czas do szpitala.
Nie boję się:
-opieki nad Maluszkiem, bo mam rodziców blisko i oni mi w razie W podpowiedzą co i jak.
Chyba cały poród budzi we mnie strach 🥴
Kobziorku, trzymam kciuki żeby było dobrze, nie może być inaczej.
Kasiulka, gratuluję kolejnych zaliczeń. Idziesz do przodu jak burza 🙂
Magditta, nie doradzę odnośnie sprzętu. Ja wsparłam mój lokalny rynek i kupiłam kuchenkę pod zabudowę firmy Amica. Mam ją rok i jest ok.
Bichito, bardzo dobra wiadomość 🙂 Super, że Maluszek taki duży 🙂
Mra, jak masz motywację do dalszej nauki to dlaczego nie. A jak już zaczniesz to na pewno skończysz 🙂
Nikusia, no rozwolnienie potrafi umęczyć człowieka 🥴 Może faktycznie coś zaszkodziło. Albo to stresik, ja jak się zdenerwuję to tak właśnie reaguje 🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam w mikołajkowy dzień 🙂
co do obaw to boję się tak jak Wy dochodzi jeszcze obawa ze nie zdążę do szpitala 🙂
ale co do opieki nad córeczką myślę że dam radę, mam też pomoc mamy więc tym sie nie zamartwiam
Dziś mikołajki mąż przed praca poszedł po świeże pieczywo do sklepu i dostał paczuszkę ze słodyczami od Pani ekspedientki na mikołaja 🤪oczywiście przekazał ja mnie heheh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry Brzuszki
Ja też już w niedziele dostałam prezent od Mikołaja bo ponoć byłam grzeczna 😁 😁
A Brzuszki były grzeczne w tym roku???
Monika jakie słodkie przywitanie taki śliczny Mikołaj i koszyk pełen niespodzianek 🙂Dziękuję
Monika ja tez mam dzisiaj wizytę,ale jeszcze się nie stresuję 🙂 zobaczę później w poczekalni 🙂 🙂 🙂
Dziewczyny a teraz takie pytanie czy pamiętacie swoją pierwszą wizytę u ginekologa 🙂 Ja pamiętam ogarnął mnie bardzo duży strach!!! W poczekalni leciała piosenka ,,Love me tender'' i łzy ciekły mi po policzku tylko nie z wzruszenia tylko ze strachu!!! Siostra i kuzynka mnie nastraszyły,że nie wolno sikać przed samą wizytą no i z pełnym pęcherzem wlazłam na fotel i lekarz mi wtedy powiedział,że nigdy więcej mam się nie męczyć i skorzystać z WC!!! Po wizycie one pękały ze śmiechu a ja ze wstydu 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja pamiętam pierwszą 🙂 mniej więcej wiedziałam,że jestem w ciąży,ale jednak miałam nadzieję,że się mylę. To był trudny okres dla mnie. Ale Andrzej mnie wspierał i przekonałam się,że dziecko wniosło wiele dobrego w nasz związek 😉 moi rodzice nie byli zadowoleni,podobnie jak rodzice Andrzeja,ale z czasem im przeszło 🙂 teraz jak tylko jestem w domu to mama mnie głaszcze po brzuszku i mówi do wnusia 🙃 mój tata tak samo 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry 🙂

Troszke sniegu i zaraz przyjdzie Mikołaj 😉 😉 😉 No to szalonych prezentów mamusie 🤪
My zaraz idziemy szukać św. mikołaja który gdzieś podobno chodzi i rozdaje cukiery na rynku 🙂

My dziś oprócz Mikołajek mamy jeszcze mikołajkowego solenizanta w domku 🙂 Mój synek jeszcze nie zdaje sobie sprawy z imienin tak wyjatkowych 🙂

Nie będę pisać o lękach bo mam też ich dużo i pokrywaja sie one z Waszymi obawami i lękami.

Miłego dnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry mamusie 🙂
a ja już dzisiaj widziałam Mikołaja 🙂 co prawda tego złego z papierosem w ustach, ale widziałam 🙂siedział na schodach przedszkola, które mam za oknem 😁 🤪 🤪 🤪 może do mnie tez zajrzy 🙂
czego się boję:
-tylko i wyłącznie komplikacji przy porodzie i tego czy z Malutkim jest wszystko ok 🙂
nie boję się całej reszty dotyczącej porodu tzn.
-bólu /dam radę/
- personelu /nie należę do wrażliwców których ktoś szybko wyprowadzi z równowagi, co najwyżej sobie pochlipię jaki los mnie spotkał 🙂
- opieki nad dzieckiem, może nieporadnie ale na pewno dam sobie radę -nikt nie jest idealnym rodzicem
- początku porodu. wierzę, że na chłodno spojrzę na sprawę i nie spanikuję, a jak spanikuje to pierwszą lepsza osobę poproszę o pomoc i wierze, że nie zostanę w takiej chwili sama 🙂nawet jakbym miała rodzic w domu 🙂 bądź w taksówce 😁 natomiast wierzę, że wszystko będzie zgodnie z planem 🙂

Co do pierwszej wizyty u gina to niestety ale nie pamiętam 😞 było to pewnie naście lat temu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za oklaski 😘 Rozdałam komu mogłam na Mikołajki po oklasku 🤪

Monika Tobie póki co nie mogłam dać oklaska bo dostałaś juz od innych osób, ale piekne te fotki co wstawiłaś 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...