Skocz do zawartości

z terminem na styczeń:) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Hello Dziewczęta, przesłodkich Mikołajek 🙂

Byłam grzeczna, dostałam słodycze 🤪 ale chętnie sięgnę do kuferka Moniki 🙂
WielkaB czadowe te renifery z Mikołajem, chciałabym takie mieć w domu 🙃 🙃 🙃

Skoreczka wszystkiego najlepszego dla małego Mikołaja 🙂 oklask oddany - na pomyślne połowy cukierków 😉

Pierwsza wizyta u gina... hmmm... to było jakieś 7 lat temu 🙃 stresu nie miałam, bo wiedziałam czego się spodziewać, ale gina zmieniłam po 3 wizycie, bo mi nie odpowiadała :P potem trafiłam do tzw. cioci (koleżanki taty z grupy studenckiej), z którą jeździliśmy swojego czasu na wakacje i nurki, no i u niej zostałam. Chociaż ginów mam dwóch, bo tata wszystkie wyniki sprawdza, podobnie jak leki, jeśli jakieś zostaną mi przepisane 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Kruszyna123

    753

  • Mamusia
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/151/santaclausbaby.jpg/][IMG]http://img151.imageshack.us/img151/6584/santaclausbaby.jpg[/IMG][/URL]

a to mały prezencik od Mikołaja dla Styczniowych Brzuszków 🙂 Dobrej zabawy przy czytaniu 🙂
http://kwejk.pl/obrazek/304175
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc

Kasiulka to czeka cie jeszcze intensywny tydzien ale póznej odpoczniesz 😉

Nikusia z tego co wiem to jak sie jest w ciązy i karmi sie to mozna brac czopki posterisam na hemoroidy ja po porodzie miałam i teeraz sie strasznie boje nawrotu na razie jest ok mam zaparacia przez leki ale jakoś sobie radze no zobaczymy po porodzie Trzymaj sie i naprawde nie czekaj z leczeniem jak coś to lec do rodzinnego



Moi rodzice wrocili wczoraj z angli od mojego kuzyna przywiezli dal Jakuba i małej maskotki dwa kociaki lamparta i tygryska dla małej w pieknym białtym koloze nie moge sie napatrzec na niego 😉

Moja maleńka tez wczoraj tak wariowała ze szok a dzis rano musiałam ja czekolada poczestowac bo była spokojna 😉

Bochito super wiesci ciesze sie bardzo ze u was wszystko ok 😉
Mam do ciebie pytanie o pielęgnacje małej księzniczkiu bo chyba jako jedyna masz ju zcórcie w domu 😉 Słyszałam ze jak urodzi cie dziewczynka to jak sie ją myje podciera to nie nalezy dokładnie wymywac warg sromowych bo tam jest śluz który zapobiega iinfekcja ? Jak to jest naprawde co mówią połozne???

Kobzior i ja przesyłam dla was same pozytywne fluidy i trzymam kciuki za nastepne usg...

Nikusia ja sie boje:
Powikłan po porodzie
Tego ze w trakcie porodu moze sie coś stac z maleństwem
Bólu jesli bedzie to znowu trwało 20 godzin
Boje sie ze znów trafi na tą samą lekarke co ostatnio...
Boje sie ze Synek zostanie sam z tesciowa i nie bedzie chciał u niej jesc bo ona gotuje inaczej niz ja...
A nie boje sie":
Opieki nad małą
pobytu w szpitalu
Pewnie jeszcze duzo rzeczy by sie znalazło ale teraz nie mam nic w głowie 😉

wiecie co tak mi sie wczoraj napinał brzuch ze naprawde chyba po raz drógi w tej ciązy na powaznie sie zastanawiałam czy dotrzymam rana...

Monika Kruszynka dajcie znac jak ppo wizycie 😉
Ja mam jutro juz sie nie moge doczekac ale saie boje mam nadzije ze w nocy na porodówce nie wyląduje z tego stresu 😉
Dziekuje mikołajkowi za prezent 😉

Skoreczka ucałuj synka z okazjn imieninek 😉

Magditta super zdjecie 😉

Moja pierwsza wizyta hmmm nie pamietam za to pamietam pierwsze wizyty w ciązy z Jakubem szczescie pomieszane ze strachem a teraz asama radosc no ale w obydwuuch ciązach byłam juz pwena ze jestem w ciązy wiec to było tylko takie potwierdzenie ;
)









Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anabel napisał(a):

Mam do ciebie pytanie o pielęgnacje małej księzniczkiu bo chyba jako jedyna masz ju zcórcie w domu 😉 Słyszałam ze jak urodzi cie dziewczynka to jak sie ją myje podciera to nie nalezy dokładnie wymywac warg sromowych bo tam jest śluz który zapobiega iinfekcja ? Jak to jest naprawde co mówią połozne???



Kochana to jest tzn. MASTKA i rzeczywiście nie wolno tego wymywać tak w zupełności!!! jest to najogólniej rzecz ujmując, naturalna flora bakteryjna zabezpieczająca narządy rodne dziewczynki. Trzeba to wymywać w momencie, gdy dzidzia ufafluni się kupką, ale jak wszystko jest ok to należy ten biały serek zostawiać w spokoju 🙂 taką wiedzę ja posiadam na temat mastki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka
Ja też już się zwlekłam z łóżka, dziś miałam prawdziwy problem bo w nocy spać nie mogłam. Jak się rano położyłam to co chwilę sms a potem jak miałam wstać to się tak super drzemało. 😁 😁
I jak to mówią, że po nocy przyjdzie nowy dzień więc ja też trochę więcej pozytywnej energii mam niż wczoraj.
Mra jeszcze nie rodzę, ale widzisz weszłaś żeby poczytać o mnie a dowiedziałaś się co u Kobziorka słychać. Mam nadzieję, że szybko będzie miała net i sama napisze co i jak 🙂
To chyba dobrze mieć rodzica który się zna i posprawdza leki, doradzi itd.
Anabel jeśli chodzi o pielęgnacje dziewczynek to ja słyszałam to samo co napisała Magditta.
WielkaB fajna grafika. A z mężami tak czasem jest, dopóki pewny żony to spoko a jak tylko inny mężczyzna na horyzoncie to 😮 😁 😁
Monika dzięki za słodycze, takimi mogę się objadać do woli 😁 😁 😁
Co do porodu i braku sił, to powiem Ci, że dostajesz taki zastrzyk energii i masz tyle siły, że chyba nie ma opcji że nie dasz rady, bo zabraknie siły. Natura już nas mądrze skonstruowała, 😉
Napisz co i jak po wizycie. Będziemy trzymały kciuki. 😘
Gosik pierwszy poród trwa zazwyczaj długo, ja przy swoim bym dosłownie pieszo do szpitala zaszła tyle czasu trwało. 🙂
Kasiulka mi dokucza bezsenność, ale myślę, że skoro dziś pospałam dłużej to w nocy znowu sie będę męczyć.
Kruszynka pamiętam swoją pierwszą wizytę u ginekologa. Poszłam prywatnie i do kobiety, w sumie to poszłyśmy obie z moją najlepszą koleżanką. Razem było raźniej. Oczywiście wstydziłam się bardzo, ale jakoś dałam radę 😜
A pierwsza jak byłam w ciąży z Kubą to poszłam do ginekologa i mu oznajmiałam z uśmiechem że myślę, że jestem w ciąży. Tak się cieszyłam, że uśmiech mi z ust nie schodził. A mój mi nie wierzył (bo ja stwierdziłam, że wiem że jestem i żadnego testu robić nie będę) i czekał aż z kartą ciąży przyjdę. 😁
A teraz z Emilką poszłam do ginekologa i powiedziałam, że jestem w ciąży i wreszcie się udało. To mi gratulował. I jeszcze zanim do papierów spojrzał to się pytał ile się w sumie staraliśmy. 😉
Skoreczka wszystkiego najlepszego dla najmłodszego Mikołaja. 😉
Dziewczyny śliczne obrazki, 😉a ja szukałam jakiegoś ładnego do odliczania i nie umiałam znaleźć. Chyba jeszcze zaspana byłam. Kasiulce gratuluję przejścia do "na ostatnich nogach" 😁 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nikusia dziękuję 🙂 mam nadzieję,że to przejście nie przyspieszy porodu 🥴 oby do 16 grudnia!!! i wtedy niech się dzieje,co chce 😁 ale nie wcześniej 😉 lekarz mówił,że jak mały wytrzyma w brzuszku do końca grudnia to może ważyć nawet 3700 lub więcej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny, nie wiem kurczę jak to jest z tą higieną i mastką u dziewczynek 😮 co szperam po necie, to inne info znajduję i 2 szkoły, pierwsza - że nie wymywać, chyba, że kupa (jak pisała Magditta), a druga, że myć delikatnie, żeby mastka nie przyczyniła się do zapalenia pieluszkowego 😮 podpytam tatę jak wyjdzie z gabinetu.

Kruszynka 666 na 6 grudnia. Grubo 😉

Nikusia...i z tego wszystkiego nie zapytałam jak się czujesz ☺️ z postu wynika, że chyba lepiej? To jak się masz? 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O matko, weszłam na forum nefrologiczne szukając info o pielęgnacji dziewczynek i... ja pieprzę. Nastraszyłam się nieźle 😮 To całe sklejanie się warg sromowych to mega poważna sprawa, o której podobno niewielu lekarzy ma wiedzę 😞 oby to się nie przytrafiło u żadnej córki z naszych Brzuchatek.

Z forum wyszłam, nie mam zamiaru straszyć się na zapas 😉 jeden wniosek - trzeba obserwować, czy u dziewczynki nie występuje zaczerwienienie w okolicach pochwy i warg sromowych mniejszych; jak występuje - nie bagatelizować sprawy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mra_ napisał(a):
O matko, weszłam na forum nefrologiczne szukając info o pielęgnacji dziewczynek i... ja pieprzę. Nastraszyłam się nieźle 😮 To całe sklejanie się warg sromowych to mega poważna sprawa, o której podobno niewielu lekarzy ma wiedzę 😞 oby to się nie przytrafiło u żadnej córki z naszych Brzuchatek.

Z forum wyszłam, nie mam zamiaru straszyć się na zapas 😉 jeden wniosek - trzeba obserwować, czy u dziewczynki nie występuje zaczerwienienie w okolicach pochwy i warg sromowych mniejszych; jak występuje - nie bagatelizować sprawy.


Mra_ też o takich rzeczach słyszałam natomiast większość tych kwestii to "przechodzone" zaniedbane stany zapalne, generalnie rzecz ujmując patologia. wiem, ze wy będziecie się ślicznie cipkami opiekować i nie dopuścicie do tak poważnych stanów zapalnych więc już się nie przestraszaj Mra_ i wyłaź z tego forum 🙂 Acha, no właśnie i to jest m.in. to o czym pisałam przy sudocremie, on może "zaklejać" wargi u dziewczynki dlatego podobno odpowiedniejszy jest linomag.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no dobrze kupiłam sprzęty agd
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/214/4406d216fb0caf884d7394d.jpg/][IMG]http://img214.imageshack.us/img214/3065/4406d216fb0caf884d7394d.jpg[/IMG][/URL]

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/443/d63bd0918b20256779c614b.jpg/][IMG]http://img443.imageshack.us/img443/1605/d63bd0918b20256779c614b.jpg[/IMG][/URL]

do tego również zlewozmywak 🙂 a pogoda taka paskudna, że chyba pójdę uczynić mikołajkowa drzemkę, tym bardziej że moja psinka tak słodko chrapie i kusi,kusi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaleźliśmy Mikołaja ale był jakis wychudzony i w ogóle nie wział dziecka na ręce do zdjęcia. Zawiedzona stwierdzam ze to był jakis oszust 😉 😉 😉 Rozdawał cukierki. Za to pomocnice mikołaja były uśmiechniete i spełniały lepiej swoja role niz sam świety 😜

Dziękuje za życzenia dla mojego Mikołajka 😘

Mra wiesz ja myslę ze w szpitalu pielegniarki wiedzą co robic i na pewno pokażą Ci lepszą szkołę radzenia sobie z higieną córci. Trzeba im troszkę zaufać 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kruszynka rozkoszny bobasek 😉 akurat syn wrócił ze szkoły i zobaczył. Też mu się podoba. 😁
Mra u mnie lepiej. Tzn wiem że teraz się będę męczyła z hemoroidami, ale mam nadzieję, że w czwartek mnie na wymaz przyjmą to zagadam z ginem, żeby mi coś przepisał. A przespałam i oprócz tego teraz siostra była więc mój akumulator pozytywnej energii podładowany. 😉 I na razie na poród się nie zapowiada. Śmieszne jest to, że z synem: nie miałam skurczów przepowiadających, nie przeczyściło mnie, nie obniżył mi się brzuch, nie musiałam leżeć, miałam mnóstwo energii i jakoś tak bez większych problemów przeszłam ciążę (poza wykryciem cukrzycy) itd a teraz wszystko nadrabiam, choć brzuch jeszcze wysoko mam 😁 😁
Mra i Magditta co do pielęgnacji dziewczynek to ja miałam młodsze siostry, jak się urodziły to je przewijałam itd. I jak się dba regularnie i na zaczerwienienia reaguje to nie mam prawa być powikłań. Wiadomo, że jakieś małe zaczerwienienia czy odparzenie się pojawią, ale po to są te kosmetyki, żeby przeciwdziałać. Więc spokojnie 😉
Magditta bardzo elegancko wygląda ta kuchnia 🙂
Skoreczka mój syn wrócił ze szkoły i przyniósł dwa mikołajki z czekolady na patyku, oprócz tego gumy i 2 cukierki a teraz chodzi i się cieszy 😉. Jeszcze mąż mu coś w drodze z pracy kupi i siostra ma coś słodkiego dla niego -przyjedzie popołudniu to będzie zadowolony. A w czwartek idziemy na spotkanie z Mikołajem (takie organizowane przez gminę dla dzieci niepełnosprawnych) i wiem, że dostanie paczkę. Byliśmy w zeszłym roku i trzeba przyznać, że się postarali. 😉 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikusia Ty to sypiasz tak samo jak i ja. Po nocy jestem bardziej niewyspana niż wyspana 😮 A co to będzie jak będę miała wstawać do podania cycusia??? Nikt mi na to nie odpowie, czas pokaże 😉
Hemoroidy też są ale nie dokuczają póki co 😎

Magditta
no no fajny sprzęt 🤪
Kruszyna a to ubranko na tej dziewczynce jest niesamowite 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoreczka zgodzę się z Tobą - warto posłuchać położnych w szpitalu 🙂

Magditta bardzo ładnie prezntuje się ten sprzęt 🙂 to dopiero będziecie czarować pyszności.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No i jestem po wizycie- leżeć, leżeć i ... leżeć. Rozwarcie na 1cm 😞
Ale za to Maluszek ma się dobrze, waży 2,63kg, rośnie pięknie i to najważniejsze. Wiem też, że na pewno nie urodzę po terminie, i mam małe szanse na styczeń. No ale cóż...
Widziałam dziś Mikołaja, który wchodził przez okno na balkonie w przedszkolu- ale dzieciaczki musiały być zaskoczone 🙂
Skoreczka i ode mnie najlepsze życzonka dla synusia 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoreczka moje wyszły wczoraj, tzn wcześniej też miałam ale trochę a wczoraj wyszły już bardziej. Jak się poszłam kąpać to się okazało, że na tyłku nie usiądę. Teraz już jest lepiej. Pocieszam się, że tabletki jeszcze jutro a potem już nie mam. No, ale skutki zaparć już są. No, ale jak rodziłam Kubę to mi wyszły pod wpływem wysiłku a potem się schowały (dostałam czopki) i liczę, że teraz też tak będzie.
Co do karmienia, to jak sobie przypomnę że Kuba w nocy się budził co 1,5 godziny to już jestem przerażona 😁 😁 ja potem nie wiedziałam na jakim świecie żyję. Mam nadzieje, że teraz będę miała więcej mleka i pójdzie mi lepiej. W sumie to bardzo w to wierzę. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monika nie traktuj tego tak do końca serio. Ja w tym czasie w ciąży z Kubą też miałam rozwarcie. Lekarz powiedział, że mam się spodziewać, że urodzę lada dzień to był ok 37tyg. Mąż wziął 2 tyg urlopu i jemu urlop minął a ja dalej z moim rozwarciem chodziła. I urodziłam dzień po terminie.
No, ale leż i odpoczywaj bo do 37-38 tyg jeszcze daleko wiec nie ma co ryzykować, tylko się nie stresuj 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monika ważne ze rozwarcie zrobiło się teraz a nie wcześniej. Już bliżej niż dalej rozwiązania. Wierzę w to że odpoczynek troszkę pomoże i że dotrwasz do terminu 🙂 Oklask na Mikołajki teraz udało mi się Tobie przyznać i dziękujemy za życzenia 😘

Nikusia
po porodzie robiłam sobie nasiadówki z rumianku i hemoroidy malały i mogłam siedzieć. Wiem ze czopki tez pomagają i warto miec nawet przy sobie w szpitalu po porodzie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nikusia, nie wiem dlaczego ale strasznie mi zależało żeby urodzić w styczniu- chyba przez to, że teraz już sześciolatki do szkoły muszą iść, a mój synuś miałby zaledwie 5. Wiem, że to głupie bo przecież najważniejsze żeby maluszek był zdrowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...