Skocz do zawartości

z terminem na styczeń:) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
witam

ale naprodukowałyście stron 🤪

ja boję się że będę sama i nikt mi nie pomoże i bólu 🥴
nie boję się opieki nad dzieckiem 🙃

Monika mi też strasznie zależy aby urodzić w styczniu 🙃 ale chyba nie mam na co liczyć 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Kruszyna123

    753

Monika1985 napisał(a):
Nikusia, nie wiem dlaczego ale strasznie mi zależało żeby urodzić w styczniu- chyba przez to, że teraz już sześciolatki do szkoły muszą iść, a mój synuś miałby zaledwie 5. Wiem, że to głupie bo przecież najważniejsze żeby maluszek był zdrowy.


Monika
to ja też ten powód uważam za ważny bo to zawsze grudniowe maluszki muszą ciężej pracowac na swoje małe sukcesy. A obawy o zdrowie maluszka zawsze są czy bedzie ono miało urodzić się w styczniu czy w grudniu. Bo to tkwi już w naszych maminych serduchach 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monika1985 napisał(a):
Nikusia, nie wiem dlaczego ale strasznie mi zależało żeby urodzić w styczniu- chyba przez to, że teraz już sześciolatki do szkoły muszą iść, a mój synuś miałby zaledwie 5. Wiem, że to głupie bo przecież najważniejsze żeby maluszek był zdrowy.


Mój mąż ostatnio to samo powiedział. Na jedno chciałby już, bo widzi że się męczę i chciałby żeby Emilka już z nami była a na drugie to różnica kilku dni a byłaby rok starsza. Mamy te same myśli 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie o lewatywę 🙃 🙃 🙃 Czytałam kiedyś ze kupowałyście lewatywy w aptekach, a ja myślałam ze robia w szpitalu z własnych środków. I teraz myslę zeby zakupic, tylko nie wiem jak to sie fachowo nazywa zeby w aptece gafy nie strzelic i żeby w kolejce nie było smiechu 🙃 🙃 🙃

[URL=http://smajliki.ru/smilie-543183495.html][IMG]http://s6.rimg.info/257cff5f9bec24c132bbd2d90bc7709c.gif[/IMG][/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny przekazuję wieści od Kachy
Dopadło ją przeziębienie i się kuruje domowymi sposobami. N razie nawet na brzuszek siły nie ma, ale jak wydobrzeje to do nas wróci. Napisała, że jej miło, że o Niej pamiętamy. (nie wiem jakby mogło być inaczej 🙂 )
Dodatkowo miała usg w piątek i maleństwo ma 1850g 🙂
Macie pozdrowienia 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urszulka musisz częściej zaglądać, będzie mniej do czytania 😘
ciekawe jak to będzie z tym urodzeniem. 😉
Skoreczka ja to bym w aptece o lewatywę zapytała, 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nikusia, Skoreczka, mój kolega z podstawówki urodził się 31 grudnia, dostał na imię Sylwester- oczywiści 😉 Ja byłam z 3 stycznia, czyli 3 dni starsza, ale liczyło się, że cały rok. Chodził ze mną do klasy bo mama puściła go rok później do szkoły- to było dobre rozwiązanie dla niego bo i tak miał problemy z nauką.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No 2łasnie ja nie mam za dobrego dosciadczenia jesli chodzi o informacje połoznych w szpitalu bo jak urodziłam synka to nikt sie nie zainteresował czy wiem jak przewinac a ja nie miałam pojeca,..

Monika ja chodze juz 3 i pół tygodnia z rozwarciem na 1 cm i skrucna szyjka wiec moze ci sie uda dotrzymac do stycznie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anabel nie wiem czy ja dobrze rozrózniam ale dla mnie są dwa rodzaje kobbietek w szpitalu: położne - te od porodu i pielęgniarki - te od pielegnacji maluszkami. I u nas te pierwsze to były jak dla mnie okropne a jeśli chodzi o te drugie to 1 klasa 🙂 🙂 🙂 W pelni zadowolona byłam z ich rad. może teraz bedzie u ciebie lepiej 🙂
Kacha wracaj szybko do zdrówka 🙂 🙂 🙂
Monika wydaje mi sie ze mama twojego kolegi dobrze zrobiła. Czasami trzeba podjąć takie decyzje dla dobra dziecka 🙂

Nikusia
skoro lewatywa to lewatywa 😁 😁 😁 Będę prostolinijna 😉

A tu my póki co 😉
[URL=http://smajliki.ru/smilie-747217479.html][IMG]http://s10.rimg.info/9b2b2946dba1203d67dcd67e86dd9ed1.gif[/IMG][/URL]

A to my później 😉
[URL=http://smajliki.ru/smilie-738169671.html][IMG]http://s10.rimg.info/3365f086a5a3ee9434f4fbabb486af90.gif[/IMG][/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam dziewczyny W Mikołajkowy dzieN!!

pRzede wszystkim najlepszego dla MIKOŁAJA od Skoreczki !! 🙂

trochę nadrobię:

gosik ja mam sudocrem, mydełko z nivea, krem do buźki i oliwkę z bambino

magditta faktycznie dzięki za przypomnienie będę musiała sobie wydrukować i wsadzić do torby... w razie,,w" mąż się na tym oprze :P... co do sprzętu to super wygląda mam nadzieję ze będzie się dobrze sprawował :P

skoreczka- sen męża genialny, uśmiałam się nieziemsko xD

Mra to ja widze że z tymi obiadami to śmiechu kupa jest, ja ostatnio wszystko przesalam 😮 a prezentu nie mam jeszcze dla brata i dziadka, reszta już zaopatrzona xD

Nikusia mężowie potrafią zaskakiwać ... nawet pozytywnie im się zdarza :P...
hemoroidy- współczuję 😞... oby coś ci na nie przepisali bo napewno przeszkadzają 😞

nightmare1980 tak jak dziewczyny pisały dzidzia jest na tyle mała że pewnie nie czujesz wszystkich ruchów 😉... jeszcze trochę i będziesz czuła każde 😜...

bichito cieszę się że mały zdrowo rośnie i że ty będziesz miała już niedługo trochę luzu 🙂

Kobziorku 3mam kciuki za małą!! mam nadzieję że wszystko się dobrze skończy!!

Monika dzięki za koszyczek 🙂... mniam xD... aaa co do wagi twojego syncia to waży dokładnie tyle samo co ja kiedy się urodziłam 🙂

Czego się boję:
-tego że będę rodzić sama
-personelu
- bólu
- komplikacji
- czy astma nie da się wtedy we znaki 😞

Czego się nie boję:
- opieki 🙂


ale żeście naprodukowały postów 🙂... tyle do nadrobienia miałam jakby mnie tydzień nie było :P hehe

U mnie dziś rano babcia była... przyniosła mi płatki kukurydziane i musli xD... no i powiedziała że nabrałam na buzi xD... cóż

No i o 16 jadę z rodzicami i mężem na pizzę:P mikołajkową 🙂...

a od męża dostałam na Mikołajki KApciochy- pieski 😁... cudne XD...
Pozdrawiam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej kochane 🙂
ja za 2 tyg mam wizyte..... na bankj mi odlozy te tabletki i wtedy juz tylko czekac;/
u mnie tez byl mikolaj 🙂
noi u naszego synka tez juz byl 🙂 hehe
a tu moje zdjecie z wczoraj 😁
http://www.garnek.pl/elka14/18660507
jak sobie pomysle ze to juz nie dlugo to hoho 🤔 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamelko dziękuję w imieniu Mikołaja 😘
Fakt sen mnie tez rozśmieszył 😉
Ja chyba byłam niegrzeczna bo mikołaj do mnie nie przyszedł, do synka przyszedł, do meża a do mnie dzis nie 😉 Choc jak sobie przypomne to jakis czas temu dostałam garnek na mleko, fajne kapcie - baleriny i figurke aniołka i to podobno miało byc na ten dzień tylko z wyprzedzeniem 🙃

Smacznej pizzy mikołajkowej 🙂 A na buzi może nabrałas a może spuchłas tak jak ja 😉 Okaże sie po porodzie 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monika mama Twojego kolegi dobrze pomyślała, że go o rok później do szkoły wysłała. 😉
Anabel ja też nie mam dobrych wspomnień jeśli chodzi o pomoc i informację u położnych co do karmienia i pielęgnacji noworodka. Za to myślę, że przez ten czas coś się zmieniło 😉
Skoreczka świetne obrazki 😁 😁
Pamii18 właśnie mnie mąż pozytywnie dziś zaskoczył, bo przywiózł prezent od Mikołaja. Ja się urodziłam z wagą 2400g i takie minimum bym chciała dla córeczki.
Elka144 a ja jutro ostatni dzień biorę tabletki a potem przy każdym skurczu będę \\\\\\\\\"schizować\\\\\\\\\" 😁 😁 😁 Ładną fotka i brzuszek taki zgrabny 🙂
Kruszynka jak tam po wizycie, czekamy na wieści.

A mojej pościeli z allegro ani widu ani słychu. Jak mi zadzwoni, że nie mają to go zjem przez telefon. Dziś minęły równo 2 tyg odkąd kupiłam. Kasę miał na koncie następnego dnia, więc bez przesady. 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Mamuśki
Witam po długiej nieobecności... Dziś w końcu podłączyli nam internet!!!! Napiszę w wielkim skrócie co u nas bo ogólnie słabo się czuję, a poza tym mam na 18:30 prywatną wizytę u mojego polskiego ginekologa. Sam powrót do Polski przebiegł pomyślnie - pomimo, iż leciałam sama i musiałam się dostać pociągiem z Krakowa na śląsk nie było najgorzej 😉 Jedyne co mnie irytowało to to, że nie widać mi brzucha ciążowego i nikt nie proponował mi pomocy przy targaniu walizki 🙃 W weekend "doszliśmy do siebie" i próbowaliśmy się rozpakować 🤔 A wczoraj jak wspomniała Nikusia miałam usg w szpitalu w którym będę rodziła. Jechałam z uśmiechem na twarzy, pozytywnie nastawiona bo nie mogłam się doczekać widoku małej a tu takie wieści... 😞 Z usg wyszło, że waży 2000gram (32tydzień) sama nie wiem czy dużo czy mało. Lekarz który przeprowadzał usg stwierdził widocznie powiększone jelito cienkie (nie wie skąd się to mogło wziąć i co może być przyczyną) i asymetrię głowy oraz brzuszka. Co do asymetrii powiedziano mi, że może to tak tylko wyglądać gdyż mała jest ułożona miednicowo i nie dało się jej dokładnie zobaczyć. Za tydzień mam kontrolne usg w szpitalu - a dziś wizytę na którym dostanę L4 bo przerywam od jutra urlop bezpłatny i pewnie ustalimy z lekarzem termin cesarki. Z usg termin porodu naturalnego zmienił się już na 18 stycznia - ale lekarz powiedział, że cesarkę robią z reguły 2 tyg. przed planowanym terminem więc może być to nawet ok. 4 stycznia 😮 Tego się szczerze mówiąc nie spodziewałam 🤢 Zatem wszystkie przygotowania ruszyły u nas w domu ze zdwojoną siłą... Pewnie dziś wieczorem zanim wrócimy do domu od lekarza będę padnięta - ale obiecuję jutro do Was zajrzeć i zdać relację. Wybaczcie, że nie odczytam zaległości na forum ale nie jestem w stanie...
ŚCISKAM WAS MOCNO I DZIĘKUJĘ ZA WSZELKIE SŁOWA WSPARCIA!!!!!!!!

Trzymajcie się zdrowo i póki co w DWUPAKU 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kobzior super, że już masz net 🤪
To trzymam kciuki za wizytę i czekam na jutrzejszą relację 😘

a waży ładnie, bo moja w 31tyg ważyła 1531g i mówili, że jest mniejsza niż powinna 😉
tu jeszcze masz informację o położeniu miednicowym http://www.edziecko.pl/ciaza_i_porod/1,79331,1326667.html
a jeśli chodzi o cesarkę to pewnie więcej z nas ją będzie miało, ale jeszcze o tym nie wiemy. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny
nie miałąm neta cały dzien jakaś usterka techniczna..
piękne mikołajki powstawiałyście 🙂kurcze tak przeglądałam posty i zaczęłam się bac o tą higienę dziewczynek ..;/zeby córci nie zrobić przypadkowo krzywdy 🥴 jeśli chodzi o problem z hemoroidy to miałam z tym problem wcześniej i pewnie po porodzie powróci, dobra jest na to maść posterisan i nasiadówki z rumianku lub kory dębu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Kobzior, fajnie, że się odezwałaś.
Waga Maluszka chyba dobra. Odpoczywaj jak najwięcej i podziel się info po wizycie. CC w 38 tc jest ok, więc się nie martw 🙂 jedyne co, to może się okazać, że zechcą, żebyś była w szpitalu na 1-3 dni przed planowanym cięciem i po cc możesz leżeć w szpitalu nie 3, a 5 dni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikusia widziałam posta o Kasi, pisałam zeby szybko wracała do zdrówka 🙂
Co do twojej pościeli to rzeczywiście denerwujący ten sprzedający. Co ta pođciel płynie promem do Polski_ 🙃

Kobzior
Twoja corcia na pewno okaże sie zdrową dziewczynką, wiem ze asymetria do 2 tyg jest niegroźna. Co do jelitka to musisz zdana być na lekarzy skoro zobaczyli trzeba teraz im zaufać! Trzymam kciuki 😘

My wróciliśmy z pogaduch u sąsiadki 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dobrze zapiekanka w piekarniku wiec mam chwilkę żeby skrobnąć 🙂
Kasiik trzymam kciuki za pomyślny egzamin 🙂 nie stresuj się zbytnio :*
Kobziorku będzie dobrze a dzidzia na pewno będzie zdrowa 🙂 trzymajcie się cieplutko :*
Skoreczka całuski dal syncia i od cioci Magdy 🙂 poproszę przekazać 🙂
Nikusia zadzwoń do łobuza i pogon ich z tą pościelą bo tempo rzeczywiście oszałamiające 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kobzior fajnie że już jestes!! 🙂... mam nadzieję ze mala okaże się zdrowa 😉 pozytywnie myślę w tym kierunku!! musi być dobrze 🙂...i czekam na wieści

Kacha ty też wracaj do zdrówka i do nas 🙂!!...

Kasiulka... powodzenia !! 3mam kciuki za egzamin ! 🙂

No ja już po pizzy,... była mmmm pyszzna !! 😁 teraz mam zamiar czekać na KEVINA ... 2 lata nie oglądałam więc mam zamiar zrobić to w tym roku ! 🙂...

Buziaki brzuchole i miłego wieczorku 🙂...

I dziękuje za oklaski!xD bo widzę że mi przybyło 😜...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie też przyszedł Mikołaj 🤪 🤪 🤪 Dostałam stanik i rajstopki 🤪 🤪 🤪

Magditta dziękujemy 😘

Wszystkim zyczę miłego mikołajkowego wieczorku 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny i ja wreszcie doczłapałam się do domku!!! Po wizycie wszystko ok mała rośnie bo ma 2400gram jest prawidłowo odwrócona i na poród jak na razie to się nie zapowiada 🙂 czyli wszystko jeszcze szczelne 🙂 Przy okazji miałam trochę czasu więc dokupiłam brakujące kosmetyki dla małej i wszystko chyba na pierwsze chwile już mam 🙂
Skoreczka ja też się zastanawiałam jak to kupić tą lewatywę 🙃,ale teraz już wiem 🙂 Super gify wstawiłaś 🙂 Skoreczka mi tez lekarz dzisiaj powiedziął ,że na buzi trochę spuchłam 😁 A ty to taki bardzo seksowny dostałaś prezent od Mikołaja musiałaś być bardzo grzeczna 🙂
Kacha czekamy tutaj na ciebie,aż wyzdrowiejesz 🙂
Monika i tu właśnie jest problem dzieci urodzone w styczniu i w grudniu rok różnicy a w szkole wymagają to samo od dzieci 🙂 🙂
Nikusia długo faktycznie czekasz na tą pościel 2tyg. to już przesada 😮
Kobzior będzie dobrze i czekam na relacje z dzisiejszej wizyty 🙂
Kasiulka oczywiście jutro kciuki będą zaciśnięte 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...