Skocz do zawartości

Mamusie na luty 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
dzięki, ja nie mam wanny -tylko kabinę -i ostatnio usiadłam sobie w niej ,żeby też ogolić nogi. Jak chciałam wstać to okazało się ,że to nie jest takie proste...czułam się jak ociężały słoń 🙂 w końcu z tej niemocy zaczęłam się śmiać... no bo cóż innego nam pozostaje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dokładnie tez się śmiałam...bo nie byłam nigdy w takiej sytuacji 🙂Chyba skorzystam z ciągłych propozycji męża i pozwolę mu pomóc mu w mojej kąpieli,bo jeszcze trochęi z wanny nie wylazę hehe
A jak tam u Was z cerą??Bo ja zauważyłam że tak od 2 tygodnie znacznie się wygładziła i polepszył się jej wygląd..
Na brzuchu i nogach nie widzę jakiś nowych rozstępów(tylko pozostałości po starych po uporaniu się z nadwagą)ale za to na piersiach zaczynają mi powoli się robić..Bo biust to urósł mi już 2 rozmiary i już czuję że na następnym bazarku będę musiała zaopatrzyć się w większy rozmiar...




Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
co do bóli takich menstruacyjnych już raczej nie mam, ale coraz częściej bóle krzyża, no i kolka w trakcie spacerku też się zdarza, a cera.. na początku tak w 2,3 miesiącu bardzo mi się cera pogorszyła 😞 tyle pryszczy chyba nigdy wcześniej nie miałam teraz nie wyskakuje nic nowego. Rozstępy przy nadwadze też mam ale teraz w ciąży również zauważam nowe w innych miejscach...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc brzuchczki. ja na szczescie nie mam roztepow, ale to u mnie dziedziczne. Moja mama jest gruba i w ciazy byla bardzo gruba ale roztepow zero, w tamtych czasach nawet nie bylo kremow by sie smarowc. Mowila mi tylko, ze caly czas masowala sobie piersi i brzuch. Ponoc takie masaze lepsze sa od kremow. Podbrzusze nigdy w zyciu mnie nie bolalo, nawet w trakcie miesiaczki wiec nie znam tego. Ale pamietam kolezanki z podstawowki jak sie zwijaly z bolu w trakcie miesiaczki. Wiec widac wszystko zalezy od organizmu. 🙂
Jedynie u mnie zaczely sie zaparcia. 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewczynki, ja w nocy to mam wrazenie wstaje co godzine siusiu-makabra;(((dzis b.kiepsko spalam, chyba bede musiala w dzien nadrobic zaleglosi 😉 mnie tez czasami bardzo zaboli w boku brzucha takie spiecie niesamowite,ze az mnie zegnie, wlasnie czsem chyba przy kichnieciu lub jak przekrecam sie z boku na bok, ale tak juz mialam nawet nie bedąc w ciaży 🙂jednak nic sie pozatym nie dzieje. rozstepy niestety mam ale to pozostalosci po tamtej ciazy 😉))trudno co zrobic juz tego nie cofne 🙂)ale nie przeszkadza mi to az tak bardzo 😉pozdrawiam was cieplo 😉 A dzisiaj robie moje ulubione danie na obiad śledzie w wodzie z octem, cukrem,cebulką zielem i listkiem juz wczoraj zamarnowalam, a dzis dodaje tylko smietany, swiezej cebulki posolonej, i ziemniaczki do tego-pycha -uwielbiam to 😉)milego dnia 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
karina1978 ja tez uwielbiam takie śledziki z ziemniaczkami 🙂 pychotka
Ja tez się mecze jakby miała przyjemniej 30 kg nadwagi :/
Mam do Was pytanko czy zauważyliście na swoich piersiach a raczej sutkach kropeli? Ja miałam je od 14 tyg ciązy przeźroczyste a wczoraj zauważyłam że już nie zupełnie sa takie przeźroczyste. Czy to normalne?



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wpadam na chwilkę 🙂 Kropelki, raczej nie zauważyłam niczego takiego u siebie. Jeśli chodzi o dolegliwości to cały czas mam spuchnięte nogi i ręce, kilka razy dziennie mam napinanie brzucha, 4.10 mam wizytę, więc zapytam gin. co o tym sądzi, choć wyczytałam że to niby normalne. Dzis po pracy kurier dostarczy nam wózek który kupiliśmy na allegro, wiem że to wcześnie ale była promocja więc stąd ten pośpiech 😉 Pozdrawiam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ale ci zazroszcze bedziesz miec wozek w domu. Ale slodko. Karina nie rob mi ochoty na twoj obiad bo sie wprosze. Uwielbiam sledzie, a nie mam jak ich kupic w it. Wiec z utesknieniem czekam na urlop meza. Aleksandra ja mam na sutkach taki zaschle cos zotle zawsze rano tak malutko, ale myslalam ze to krem, ktorym sie smaruje. Cos slyszalam ze jakas siarka leci, ale nie wiem kiedy czy to przed porodem czy po. Zaraz cos poczytam na ten temat w internecie.
Z zaparciami teraz mam problem, /normalnie dzis myslalam ze mi d...e rozerwie/ 😞dzis pierwszy raz wypilam kawe moze mi pomoze, potem zjem sliwki. 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zobacz co znalazlam ponoc to jest siara i ma kolor bialy lub zolty.
Na skutek działania hormonów ciążowych w piersiach kobiet ciężarnych zachodzą zmiany powodujące nieraz przykre dolegliwości. Najbardziej zauważalne i dokuczliwe są one szczególnie w pierwszych tygodniach ciąży. Już od pierwszych dni po zatrzymaniu miesiączki piersi stają się bardziej napięte, twardsze, obrzmiałe a często nawet bolesne. Brodawki stają się bardzo tkliwe.

Podczas ciąży bardziej widoczne stają się sploty żyłek, brodawki uwypuklają się i stają się większe oraz ich zabarwienie staje się ciemniejsze. Od połowy ciąży z piersi może wyciekać niewielka ilość wydzieliny o zabarwieniu przeźroczystym bądź żółtawym.

Jest to tzw. siara, czyli pierwsze mleko. Na skutek intensywnego wzrostu gruczołów sutkowych mogą pojawić się rozstępy na skórze piersi, powstawaniu których towarzyszy czasami świąd. W obrębie brodawki sutkowej w czasie ciąży powiększają się i uwypuklają gruczoły łojowe tworząc wyraźnie różowe grudki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Na razie nie mam nic takiego ale brodawki faktycznie wydają mi się większe.
A poza tym powiem Wam, że bezczelność ludzka nie zna granic.. tzn. miałam nadzieję, że w tym tyg. będziemy mieć skończoną kuchnię, a gość sobie jaja robi i z dnia na dzień przesuwa termin.. teraz stanęło na poniedziałku. Powiedziałam mu jasno, że w takim razie za każdy dzień opóźnienia będziemy obniżać cenę o 100zł :// jestem wkurzona na maxa, do tego mężowi zmienili system pracy i wychodzi na to że w ten pt, sb, nd i pn. ma drugą zmianę 😞poweekendowane 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny..
Super że pojawił się taki temat...u mnie na brodawkach tez zauważyłam ten żółty nalot..ale są strasznie wrażliwe jakieś na dotyk i usuwanie go nie jest komfortowe..Do tego brodawki zrobiły się strasznie duże i ciemne,wprost brązowieją...Na początku ciąży to tak mnie piersi bolały że nie mogłam ich nawet dotknąć na szczęście to już przeszło..




Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej brzuchatki 🙂
Ale sobie dzisiaj pospałam 🙂
Właśnie kończę śniadanko 🙂Dzwoniła do mnie siostra,że wyprała mi leżaczek dla dzidzi i może już w poniedziałek będę miała go u siebie 🙂
Moje brodawki też są większe i ciemniejsze ale nalotu nie ma 🙂
Dzisiaj dalej walczymy z opalaniem okna bo umyśliłam sobie ,że chcę żeby okno w pokoju od wewnątrz miało kolor drewna....Więc mój ukochany wczoraj opalał je z farby....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej hej 😘
Ja już po wizycie w laboratorium , zakupach ,obiedzie i wizycie u przyjaciółki 🙂 Teraz siadłam na tyłku bo chyba mi ciśnienie spadło 😞
Co do siary na sutkach jeszcze nie mam , ale wiem ,że w trakcie ciąży jak najbardziej coś takiego może się pojawić.
Ja na takie śledzie też chętnie się wproszę 😉 ja jestem 100% śledziara 🙂
agnese , co do masowania brzucha w ciąży to lepiej uważać... ostatnio oglądałam obszerny program i czytałam artykuł ,że takowe masaże brzucha może wywołać skurcze... więc lepiej nie ryzykować-http://www.dzieciowo.pl/2011/09/kontakt-z-dzieckiem-w-ciazy.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moje brodawki tez sie powiekszyly i sciemnialy a staly sie takie jak gabka, i miedzy tymi wybrzuszeniami jest ten nalot, ze jakbym sie nie przyjrzala dokladnie to bym nie zobaczyla go. Dobra brzuszek bede tylko delikatnie glaskac. A piersi masowac wieczorem kremem. Timecontrol do niezlych prac meza zaganiasz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi lekarz również powiedział,żeby nie masować brzucha. Jedynie przy nakładaniu jakiegoś kremu,oliwki..
Tez chcę śledzie,ale bez tych ziemniaków... Wystarczy że zagryze chlebkiem 😜 😜 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agnese w końcu jest stolarzem to niech robi w domu takie prace 🙂
Ja się na tym nie znam więc on niech się wykaże 🙂
Teraz jeszcze będzie nam ze starych mebli komody robił 🙂
A wczoraj po pracy przyniósł mi takie śliczne drewniane serduszko 🙂
Oczywiście powiedział,że wpadł na fajny pomysł z literkami i sam je zrobi....A i dodał jeszcze żeby była córcia-Lenka bo jak będzie syn Eryk to R źle się robi:P
Ale mam dziś dziewuszki leniuszka 😞
Ja mam krupniczek na obiadek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...