Skocz do zawartości

Mamusie na luty 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

http://allegro.pl/mothercare-kombinezon-i-kurteczka-r-62-i1988311192.html
szału nie ma, ale że tak na serio zimy to córa dużo nie doświadczy to trochę szkoda mi było kasiorki na nówki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Mnie nic nie boli. Ale synek kopie strasznie, rozpycha sie. Tylko nie wiem czym on lazy jak w hamaku, a dzis mi przejezdza po prawym boku, a tydzien temu mial tam glowke, wiec nie wiem czym on mnie tam smyra.
Karina ja tez sie boje czy dam rade. Ale u Ciebie lepiej to twoja druga dzidzia. A co my laiki mamy powiedziec jak to nasze pierwsze dziecko. Ty nas nie strasz.
Ja juz paczke lindorkow pochlonelam. 😉 😉
Kombinezon fajny a cena jeszcze lepsza 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tusiek ale słodkie te rzeczy dla małej 🙂
Dziewczyny właśnie rozmawiałam z moją sąsiadką ona urodziła w listopadzie syna i powiedziała mi,że dziecko do 3 razy w tygodniu powinno się kąpać w wanience a pozostałe 4 razy "na sucho"tzn kłaść na przewijak lub pieluszkę i myć dziecko wodą i od razu wycierać...Nie wiem jak wygląda to w praktyce...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Malwino mi tez tak mówili na szkole rodzenia.
Kiedyś trzeba było byc codziennie a teraz jest to szkodliwe bo skjóra dziecka jest delikatna i codzienna kapiel zmywa z dziecka jego naturalna flore bakteryjną.
A codzienna kąpiel wysusza również skóre i potem potrzebne sa oliwki itp. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Dziewczynki,

U nas wszystko ok. Czytam Was na bieżąco.
U mnie jak zwykle humor na bakier, więc nie psuję Waszego. Poza tym od piątku pobolewa mnie głowa, więc kontroluje ciśnienie, co by nie wyszło zatrucie.
A poza tym to nic więcej. Z mężem znowu się ścięłam, więc od wczoraj nie rozmawiamy. I szczerze powiem wisi mi to i powiewa. Powiedziałam znowu parę słow prawdy o tym jak jego siostra jest tępa i się obruszył 😁 I nie zamierzam się gryźć w język, może kiedyś głupek przejrzy na oczy.

Moja Gwiazda właśnie się obudziła, więc idziemy się poprzytulać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martuś to nie fajnie, że taka atmosfera gęsta Ciebie. U mnie odpukać mąż chyba z niewyspania (po służbie) chłop do rany przyłóż na zakupki poszedł prezencik kupił i jeszcze obiad ugotował 😆 😆 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marta tez wspolczuje-trzymaj sie dzielnie 😉. a co do kapieli to my Oliwie mylismy -kapalismy co 2 dizen, a tak tylko dupke chusteczkami, nie bawilam sie w waciki i przemywania 😉 teraz tez tak zamierzam 🙂 i jesli dobrze kojarze, to chyba oliwke wlewalam do wody z kapielą i juz jej cialka nie nacieralam po kapieli oliwką 😉ogolnie nie miala problemow ze skorką czy odparzen dupki, moze ze 2 razy sie zaczerwieniala, takze nie mialam z nia problemow.a na dupke stosowalam krem nivea przeciw odparzeniom.Gdybysmy rodzily latem to co innego, tzrebaby bylo bardziej odswiezac cialo maluszko z przepocenia, a zimom jest to uwazam niekonieczne.pozdrawiam was cieplo. Agnes ja troche mam pewnie obawy na wyrost jak to bedzie, jak juz bede musiala wrocic do pracy 1 wrzesnia-tego sie najbardziej boje, bo bartus bedzie mial zaledwie pół roczku 😉No i troche sie boje, bo jeszcze w polu ze wszystkim, nic nie mam naszykowane, po swietach pewnie dopiero zabierzemy sie za malowanie lozeczka, pranie wozka, ubranek, zakup nowych ciuszkow i wyprawki 😉to tez pewnie mnie wlasnie martwi,ze jeszcze w polu jestem 🙂jak juz bede miala wyprawke i rzeczy dla siebie to bede pewnie spokojniejsza. ostatnio tyle wydatkow mielismy, ze te rzeczy zostawilismy na po swietach, ama tylkoi nadzieje, ze nie urodzi si wczesniej 😉buziaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tzn akurat mojej sąsiadce położna tłumaczyła,że normalnie można naszykować ciepłą wodę z oliwką,mydełko,myjkę i ręcznik...Dziecko normalnie umyć myjką z mydełkiem a później przemyć wodą...Moja siostra jak jej córci odparzał się tyłeczek to myła jej pupkę tylko ciepłą wodą i mydełkiem no i używała wacików 🙂No i nie należy smarować dziecka oliwką bo "kisi się" w nocy....Zalecane jest wlewanie kilku kropli do wody podczas kąpieli 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja wkleję Wam jak prawidłowo trzymać maluszka - może komuś się przyda 🙂
http://canpolbabies.com/pl/porady/porada/mothers/12/69-jak-prawidlowo-trzymac-maluszka
Przewijanie krok po kroku
http://canpolbabies.com/pl/porady/porada/mothers/12/60-przewijanie-krok-po-kroku
kąpiel maluszka
http://canpolbabies.com/pl/porady/porada/mothers/12/58-kapiel-niemowlaka-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karina chyba wszystkie sie boimy jak to bedzie. Myslisz, ze co inne z nas maja lepiej. Kazdej z nas skonczy sie urlop macierzynski i trzeba bedzie wrocic do pracy. Nie jestes jedyna osoba w takiej sytuacji. Tez sie martwie jak to bedzie, szczegolnie, ze my nie mamy tu nikogo bliskiego. Zero babci, cioci, siostry czy brata. Wiec ty i tak jestes w super sytuacji bo masz blisko rodzine. 🙂 🙂
Karina i wszystkie brzuchatki damy rade z naszymi maluchami. Najwazniejsze myslec pozytywnie a nie martwic sie na zapas. 🙂 🙂 🙂 🙂
Co do promocji jaka napisala snakerka to w italii od miesiaca jest promocja na chusteczki pampers 62 sztuki za 0,99 e. Czyli podobna cena jak w pl. 🙂 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien dobry mamuski, 9 a wy jeszcze spiecie?
widze ze sie martwicie o maciezyńskie,ja z natalia bylam 2,5 roku w domu i to bylo za dlugo,na szczescie zmienili systemi mam do wyboru 4 warianty maciezynskiego,tym razem zostane w domu tylko 1,5 roku nie mam zamiaru siedziec dluzej w domu,po roku oddam malego do przedszkola zeby mial czas odchorowac wszystkie wirusy i sie przyzwyczaic,poza tym my tez jestesmy sami wszystkie babcie i ciotki sa w polsce,poradzilismy sobie z pierwszym dzieckiem sami wiec z drugim nie powinno byc gorzej ,
u nas tez sa promocje na chusteczki pampersa o ile maly nie bedzie mial alergii to bede je kupowac ,wczesniej tez je uzywalam i bylo ok
milego dnia mamuski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien dobry 🙂
Ja wstalam dzisiaj o dziwo dosyc wczesnie 😮 humor kiepski, do bani, mam nerwa bo wczoraj poruszylismy temat kasy i wyglada na to ze przez ten pieprzony slub jego pierd...nej siostrzyczki (w styczniu wypada) bede musiala przelozyc zakup wyprawki na styczen. Normalnie sie poryczalam ja wiem ze to nie jego wina, no i musi jechac, nie zakaze mu tego, ale wk... sie niemilosiernie, bo akurat nie ma kasy za duzo i nie da rady zrobic zakupow w grudniu, a tak sie cieszylam ze niedlugo poszaleje z zakupami dla malego 😞 kij strzelil moj komfort psychiczny a trabilam na alarm ze ja juz w grudniu chce miec wszystko zeby sie nie denerwowac ze nie zdazymy z czyms. Nawet lozeczka i fotelika nie mamy! Wrrrrrrrrrrr, spac przez to nie moglam pol nocy. Takze Karina ja wiem co czujesz i czemu masz dziwne leki, bo ja zaczelam miec dokladnie to samo. Normalnie nienawidze jego siostry za to ze sie hajta w styczniu 🤪 glupia krowa.
Ale ale, szczesliwa jestem bo moje dziecko pierwszy raz mnie wybudzilo ze snu, dal tak czadu, jakby mi biegal po zebrach, czekalam na ten moment dluuugi czas 🙃 🙃 🙃 i w koncu sie doczekalam.
Ajjj dziewczyny jak nie urok to sraczka, wczoraj gryzlam sie w jezyk caly dzien zeby nie zachowac sie jak male dziecko i nie zrobic mu awantury, no bo za co? Takze od wczoraj tlumacze sobie i tlumaxze ze w styczniu nie bedzie tak zle i ze zdazymy. Szok.
Dobra pomarudzilam troche, wygadalam sie i ide sniadanie sobie wszamac 😎 milego dnia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. U mnie humor do du... bo i taka sama noc :/ Całą noc nie spałam,przewalałam się jak ten wieloryb z jednego końca na drugi koniec łóżka.Eh... 🥴

Dostałam w nocy smsa od koleżanki,że urodziła przez cc dziewczynkę. Dzisiaj rano dzwoniłam spytać jak żyje to klnęła na cc i mówiła żebym nie wymyślała nic tylko sn. Ona tez była bardzo za sn, ale dziecko zadecydowało inaczej i musieli pokroić.

Czuję się jakbym dostała łomem po głowie,masakra jakaś 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Evelcia piękne zdjęcie. Ja też myślę o kawie bo jakiegoś muła mam. Brzuszek mi dziś jakoś wyjątkowo ciąży. W domku mam troszkę pracy bo jutro spodziewamy się gości. Dziś zaczynamy 8 miesiąc 😆 więc jest powód do radości. Do końca tygodnia jestem uwiązana w domu bo czekam na przesyłki z allegro w tym roku wszystkie prezenty kupiłam przez neta 🙂
Monika może nie będzie tak źle czasem kasa z nieba spada a to grudzień więc cuda częściej się zdarzają 😉
Karina jesteśmy i tak w super sytuacji bo łapiemy się na wakacje. Choć powiem szczerze, że obawiam się, że nie dam rady zostawić swojego bąbelka w domu. Ja do pracy codziennie dojeżdżałam pociągiem i wychodziło mi 12 godzin dziennie poza domem 🥴
Tynka ja już druga noc mam nieprzespaną. Teraz nocuję u siostry i śpię ze swoją chrześnicą która jest strasznym kręciołkiem 🙂. Jak ona zaczyna się kręcić to ja od razu oczy mam jak złotówki i chowam brzuszek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie brzuchatki. 🙂
A ja dopiero wstalam, szok 12 h spac. Ale u nas pochmurno. W miare cieplo 8 stopni.
Monisia nie przejmuj sie niech baran jedzie na slub siostry. Zdazycie wszystko kupic. Jeszcze 2 miesiace. Monisa a nie macie w grudniu 13-nastki. U nas zawsze wyplacaja przed swietami.
Evelcia to u was urlop maciezynski trwa 2,5 roku bardzo dlugo. Super. U nas jest tylko 3 miesiace. Ale ja jeszcze mam zalegly urlop. I mysle o wychowawczym, Tu wychowawczy jest pol roku platny 30%. A zlobek jest cholernie drogi 700 e. Sa tez zlobki panstwowe ale bardzo trudno tam sie dostac. 🙂 🙂
Evelcia ladny brzusio. 🙂 🙂 🙂
Ide zrobic sniadanie i sie ubrac, maz przyjedzie na przerwe na obiad za h a ja w proszku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej:*
Wstałam po 11,odebrałam wyniki i są zadziwiająco dobre 🙂Ale jestem szczęśliwa 🙂
Monisia nie przejmuj się dacie radę 🙂My też dopiero resztę kupujemy dla małego w styczniu 🙂
Evelcia cudowny masz brzucholek 🙂
Dziewczyny współczuję ciężkiej nocy....
Ja dzisiaj jak się przekręcałam w nocy z boku na bok to czułam jakby mi brzuch leciał z prędkością światła na dany bok....Oczywiście wstałam o 3 w nocy pożarłam śniadanie i poszłam spać 🙂
Dzisiaj czeka mnie nauka i to dzisiaj już na 100% 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Dziewczynki,

Widzę, że i wasze humory do bani. Mój juz od paru tygodni niezmienny, czyli mega do bani.

Monia, nic się nie przejmuj. My jeszcze nic nie kupiliśmy dla synka. Owszem wiele rzeczy mamy, ale i tak mam troche rzeczy na liście i kupno ich zostanie na styczeń.

Ja dzisiaj pół nocy nie spałam. Coś się źle czułam. Poza tym syn sąsiadów płakał co 10min. Mąż dzisiaj chrapał 😮
My właśnie wróciłysmy z placu zabaw, jak codziennie zresztą. U nas gorąco. Zgrzałam się w bluzie polarowej, nawet nie wiem ile jest stopni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc Brzuchatki....widze ze humorki nie dopisuja u mnie tez nie zabradzo jakas chandra leki sama nie wiem...w poniedzialek ma zrobis krew na tarczyce tak mi ginekolog kazala mam nadzieje ze bedzie ok pozatym czekam na paczki od tesciowej ktora jest w usa i nakupila ubranek dla kubusia chcialam zeby przyszly wczesniej bo nawet nie wiem co dokladnie w nich jest i co mam kupic wogole jakos tak dziwnie jest iby swieta tuz tuz a tu ani deko sniegu wcale nie czuje tej atmosfery brakuje mi tej krzataniny no ale dzidzius jest wazniejszy kaza lezec no to leze moze to wlasnie brak zajecia ma taki kiepski wplyw no coz tzrymajcie sie dziewczyny i glowa do gory niech ten czas szybko lecinasze malenstwa wynagrodza nam wszystkie troski 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...