Skocz do zawartości

Mamusie na luty 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Dzien Dobry 🤪
dzisiaj mialam przerwe na ... sniadanie o 3.30 rano, jak dopadlam sie do lodowki to opitolilam reszte salatki i 2 mega kanapki do tego, na koniec zagryzajac pomarancza i czekolada, nie poznaje siebie dziewczyny 🤪 🤪 🤪 masakra.
3 Brzuszki sie juz zameldowaly po swiatecznym poligonie, mam nadzieje ze reszta tez cala i zdrowa 😉
Aga, ja od jakiegos czasu przerazona tez coraz bardziej i nie ma dnia ani godziny kiedy by mi sie czzerwona lampka nie zapalala ZE TO JUZ NIEDLUGO !!! boje sie jak cholera, dzisiaj ide kupic jakis proszek dla dzidzi bo plyn juz mam i zaczynam wielkie prAnie WSZYSTKIEGO co sie da dlA Babla. Nosidelko i wozek tez. Mialam to robic jak N wyjedzie ale to bedzie chyba za pozno. a CO dopiero bedzie panika jak juz bedzie po Sylwestrze??? Szok.
Dziewczyny a wy ubranka nowe ze sklepu tez pierzecie prawda? bo ja ost uslyszalam od znajomej ze ona nie prala zupelnie nowych. A mi sie wydaje ze tam tez kupa bakterii i chemi czycha na Malca. Po nowym roku dokupie przybornik (obcinacz itp itd) i to wsio. Jesli ktoras z Was znajdzie czas i chwile cierpliwosci to niech napisze mi prosze co jest NIEZBEDNE dla malca z kosmetykow. Bo w moim laicznym mniemaniu to: oliwka (do kapieli), sudocrem na wszelki wielki i to na tyle z mojej wiedzy. Mam jakies probki ALE...
W ogole wkurza mnie juz ten slub, bo daty jeszcze nie wzieli, czekaja na jakies papiery i wychodzi na to ze slub bedzie ok 20 stycznia. 😠 😠 😠 albo i pare dni pozniej. A ja nie chce juz o tej porze siedziec sama, wkurwie sie niemilosiernie (przepraszam ale inne przeklenstwo nie byloby proporcjonalne do mojego nerwa) jak ja bede rodzic a N bedzie we Francji w tym czasie na imprezie slubnej 😮 N tez wsciekly, mowi ze jak to bedzie pod koniec stycznia, to on tylko tam pojedzie dzien przed na wieczor, i od razu nast dnia po slubie z ranca sie bedzie zwijal i tyle. O ile w ogole sie zdecyduje. Ale dziewczyny widzialam jej kiecke, pierscionek i obraczke i normalnie poplynelam... piekne. Szkoda ze ten slub w styczniu, bo chyba bym jednak pojechala na ta ceremonie, mimo tego, ze ma durnego brata 🤪 no ale nic.
Wczoraj tak jak juz pisalam mielismy dzien dziadkow, i lezac tak od rana do nocy w bezruchu dopiero sie zdziwilam ile razy w ciagu dnia moj synek byl aktywny 🤪 na dodatek czytajac ksiazke to oczywiscie opieralam ja na brzuchu, i z tego powodu non stop mi podskakiwala. 🤪 radocha niesamowita 😉
dobra, ja jak zwykle wypracowanie, spadam MILEGO DNIA 🙂
Malwina powodzenia u lekarza, na pewno bedzie dobrze 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Witam 🙂
Jak to mówią święta, święta i po świętach 🙂 🙂 z jednej strony szkoda ale z drugiej juz chciałam normalny zwykły szary dzień bo mam dość jedzenia siedzenia przy stole i tak w koło normalnie cały tyłek mnie już bolał od tego a kość ogonowa to masakra wczoraj jak się położyłam ledwo żyłam. Ale dziś już normalny zień no u mnie nie do końca normalny bo siostra pojechała do męża wczoraj na tydzień do Holandii a ja zostałam z jej córeczką więc troche jest urozmaicenie it akie małe przygotowanie 🙂 chociaż nie do końca bo Jagoda ma 6 lat to nie to co maluszek ale zawsze coś 🙂 A poza tym mój Kuba ma urlop do końca roku więc jakoś tak inaczej nie sama.
Ja też już czuję się coraz gorzej wszystko mnie boli plecy, krzyże, zgaga, spuchnięte nogi itp no ale kto powiedział że będzie lekko jedno ejst pewnie że na pewno warto 🙂 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie dziewczynki! 🙂 moje swieta takie sobie. troche za duzo sie objadlam i dostalam duzego brzucha 🙂 czuje ze maly ulozyl sie inaczej bo dostaje mocne kopniaki po prawej stornie tuz przy zebrach boli jak nie wiem.ogolnie to stalam sie strasznei ociazala. 😮 ja za pranie ciuszkow biore sie po nowym roku. ogolnie to swiadomosc tego ze dokladnie za 2 miesiace czyli 27 lutego mam termin porodu przeraza mnie coraz bardziej... 🥴milego dzionka dziewczynki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Melduje się po wizycie 🙂Lekarz powiedział,że jeszcze długo nie urodzę bo szyjka się nie skraca....Przytyłam przez 2 tygodnie tylko 1 kg....
Wynikami mam się nie przejmować bo to jakieś bzdury były...
Widziałam się po 3 latach z koleżanką-byłyśmy na zakupach...Później może wstawię zdjęcia ubranek i wózka....
Mam dla was też złą wiadomość....Nie zameldują się wszystkie brzuchatki bo nasza Ola jest w szpitalu od 25 grudnia bo dostała skurczy porodowych i dostaje coś na powstrzymanie skurczy,miała wyjść dzisiaj ale skurcze nadal są mocne i będzie leżała do piątku podobno...Macie od niej pozdrowienia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ale ta nasza Ola biedna, non stop jakies przeboje. No ale juz blizej niz dalej oby dociagnela do 37 tyg!!!!!
Trzymam kciuki za powrot przed Nowym Rokiem do domku.
A u Ciebie Malwina dobrze ze wszystko ok.
W czwartek ja ide z ta znajoma do poloznej i bede sie skarzyc ze mam uplawy, bo cos sie dzieje. Poza tym od paru dni mam juz te slynne klucia u wejscia, wiec chyba maly juz napiera glowa w odpowiednim miejscu 🤪 oby tylko nie za bardzo 😉 mam nadzieje ze dostane skierowanie do ginekologa, jak nie to afere im skrece 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monisia miałam pochwalić twoje zdjęcia na FB super 🙂No i miałam Ci napisać,że masz śliczny uśmiech:*

Mnie bolą żebra,plecy albo nerki sama nie wiem i też mam takie kłucia w dole ale lekarz mówi,że to normalne więc się nie przejmuję...
Idę polulać a później może wybierzemy się na zakupy z Bartkiem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja bylam rano w szpitalu odnowic karty lekarskie, a babeczka do mnie, ze one juz sie same odnawiaja, jedynie dala mi ich ksero, bo te plastikowe ponoc juz wyslali ale jeszcze nie dotarly. Wyrabiaja e w Rzymie, moze na dniach dojda. I jak przyszlam polozylam sie by troche polezec. Przebudzilam sie patrze a tu 12.20 szybko wrzucilam pierogi i kotlety bo maz zawsze przyjezdza 12.30, patrze przez okno a on juz jest. Szok zaspac z obiadem. Moj synek uderza mnie, nie wiem chyba kolanem przejezdza po prawej stronie, ale maly ma taka sile ze te wybrzuszenie ma dobre 3 cm. Az mnie skora boli.
Biedna ta nasza Ola, oby wyszla na sylwestra.
Mojego meza chrzesna /siostra tesciowej/ wczoraj dzwonila do nas z zyczeniami. Powiedziala, ze ona jak byla w ciazy, 5 miesiecy lezala w szpitalu na podtrzymaniu, jej syn tez z lutego. Wiec jak dowiedziala sie o dacie narodzin naszego synka to az sie ucieszyla.
Olcia157 i tak cie podziwiam siedziec przy stole. Ja mam taki brzuch, ze praktycznie jak siedze przy stole to w takiej pozycji pollezacej. Juz mi jest ciezko. Brzuch mam wielki. Dzis sie wazylam 2o kg na plusie. Teraz waga 73 kg, przy wzroscie 162. 😞 😞 😞 Ciekawe ile zajmie mi zrzucanie tego balastru. A ja na lato mam same ciuchy rozmiar 36 i 38. 🤔 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc Brzuchatki ja tez melduje sie po swetach przejedzona a dzisiaj to wogole padnieta cisnienie spada i prawie caly czas leze na lozku zaraz tylko do apteki bo folik mi sie skonczyl....u nas swieta minely szybko wzoraj byli znajomi wiec fajnie zlecialo biore antybiotyk i pewnie po nim tez jestem oslabiona ale na szczescie przeziebienie powoli mija ja tez mialam przedwczoraj skurcze ale pewnie z kaszlu wzielam nospe i magnez i puscilo olcia trzymaj sie powodzenia brzuchatki juz bilzej jak dalej 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No wlasnie tez bede prac bo mimo wszystko ze kupa brudu na tyh ubrankach, jakby nie bylo 😉
Dziekuje za komplementy 🙂 i tak czuje sie juz jak krowa 🤪
mam mega lenia, mialam isc do sklepu po zakupy ale sobie chyba daruje i pojde w kimonko. Spac mi sie chce nieziemsko, potrzebuje konkretnego kopa w moje wielkie dupsko na rozruszanie 😉
Wczoraj maz mnie zaskoczyl bo wspomnialam mu o praniu rzeczy dla malego (zawsze sie smial jak mowilam ze bede w polowie stycznia to robic ze to niby chyba za szybko) a tu nagle przytakiwanie, ze moge wlasnie zaczac juz teraz powoli i po trochu bo na raz bedzie za ciezko 😮 normalnie wczuwa sie na maxa. Co mnie oczywiscie bardzo cieszy. Faceci to sa typowi wzrokowcy, im wiekszy brzuch tym wiecej do nich dociera.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam dziewczynki po siwetach-jakos szybko mi zlecialy 🙂)) ja tez objedzona 😉))wigilia i 2 dzien swiat u moich rodziców a 1 dzien u tesciow, takze rodzinnie no i oczywiscie przy stole hahah 😉)) ja tez juz powoli zaczynam myslec o przyjsciu maluszka na swiat, juz coraz blizej 😉)) czekam do nowego roku, później moze sie juz rodzic, byle nie w 2011, bo caly rok do tylu 😉) Ola trzymaj sie mam nadz, ze wytrzymasz do 2012 roku 😉)monissja fajnie leniwie speziliscie swieta z mezem, bo szczerze, tez troche brakowalo mi takiego lenistwa we dwoje 😉)buziaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej 🙂
Ja dalej męczę się z tą nieszczęsną ręką :/
Dzwoniłam do ginekologa i sam nie wiedział co mi powiedzieć. Jeśli miałoby to być zatrudcie ciążowe to bym spuchła cała a nie tylko jedna dłoń a raczej trzy palce. mam wrazenie jakby miały wybuchnąć 🤢 Znalazłam coś takiego http://www.forumginekologiczne.pl/specjalista/ep,423,dretwienie-rak-w-ciazy,box-spec#.TvnfwjVOiAg i trochę mnie to uspokoiło. Piję dużo płynów,biorę podwojny magnez + swoje witaminki i nic. Staram sie nie spać na prawej stronie w nocy zeby nie ugniatac tej ręki... ehhh może w czwartek pojde do lekarza i spytam co z tym robić.
Przed chwilą zrobiłam zakupy u naszego ulubionego sprzedawcy na allegro. Jaki termometr kupujecie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wlasnie ja mam narazie elektroniczny i bede go stosowac do pupci, ni wiem. Po porodzie jak bede miala ta opieke poloznicza to wszystkiego sie dowiem, lacznie z tym czy ten materacyk co mamy tez sie nadaje do uzycia. Takze o tyle dobrze, ze mi chate sprawdza i powiedza co jest nie tak z rzeczami dla Malego. Ale slyszalam ze bardzo duzo osob wybiera termometry do uszka i czola. Ja narazie inwestowac w to nie bede bo moze ten co mam wystarczy w zupelnosci 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Biedna ta nasz Ola 😞 Trzymamy kciuki za nią!!!!
agnese no jakoś dałam rady bo wiesz ciotki, wujki itp ale jeszcze jednego dnia świąt bym nie przeżyła 😉 🙂 🙂 No ja am na razie na plusie 12kg ale i tak już się martwię czy wejdę w lecie w te wszystkie swoje ciuszki.
Ja też prałam wszystkie ubranka nawet nowe tzn piorę bo jeszcze nie wszystko gotowe piorę po kolei kolorami i od razu prasuje tak żeby się zbytnio nie przemęczyć. A termometr na razie też mam tylko zwykły elektroniczny i oby jak najrzadziej był potrzebny 😉
a jaki to ulubiony sprzedawca z allegro podajcie jego nick może i ja coś znajdę u niego co mi jeszcze potrzeba 🙂
Z takich ważniejszych rzeczy to nie mam pościeli dalej do łóżeczka i kurcze nie wiem jaką wybrać 😞 😞 😞 Doradźcie coś no i czy z baldachimem kupowałyście czy bez????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wlasnie co do poscieli to ja sie tysiac razy zastanawialam. Dostane od znajomej kolderke i posciel jeden komplet druga poszewke na kolderke kupilam sobie tutaj i to wystarczy. Tak naprawde nie wiem czy w ogole kolderke bede teraz uzywac, Podejrzewam ze bede Babla zawijac w kokonik i tak bedzie najlepiej na poczatku. Ochraniacze strasznie chcialam miec, ale teraz patrze na to lozeczko i by byly za duze 😮 poza tym to zbedna rzecz (podobno) ktora zabiera Maluchom doplyw powietrza, Potem moze sie przydac jak Bable sa bardziej ruchliwe. W poduszke tez narazie nie inwestuje bo nie potrzeba. A co do baldachimu to nie mialam zamiaru kupowac, ale maz upolowal w sklepie i mamy. Taki z siateczki, na konkretny material bym sie na pewno nie polasila, bo to niby tez "zabiera" troche powietrza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no właśnie tak mówią z tym powietrzem no i że się kurz tylko zbiera i tyle i już sama nie wiem co zrobić czas ucieka podjąć by jakąś decyzje a ja oglądam na allegro setny raz strony i dalej nie wiem L( Zwłaszcza że mi są potrzebna dwa komplety bo mam łóżeczko na górze w pokoju
Amelki i na dole żeby nie biegać w dzień jak będzie spała 🙂
Podobają mi się takie:
http://allegro.pl/8el-haftowana-posciel-120x90-haft-wysylka-gratis-i1969870627.html
http://allegro.pl/kubus-disney-posciel-9-el-gratis-mega-promocja-i2010060700.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ola posciel sliczna, szczegolnie mi sie podoba ta z Kubusiem, ciekawa jestem co doswiadczone mamusie moga nam powiedziec odnosnie poduszki kolderki ( jak to jest na poczatku) baldachimu i ochraniaczy na lozeczko. Wyglada to wszystko przecudownie ale jak z praktyka to niestety nie mam doswiadczenia 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monisia ja wszystko od wozeczka wypralam w pralce, nastawilam na pranie reczne jak nie masz takiej opcji wybierz pranie delikatne. I ustawilam na najnizsze wirowanie. Nawet te czesci co mialy uchwyty metalowe czy plastikowe przewrocilam na lewa strone by w pralce nie pukalo. Do wozka mam tez takie szelki i maja uchwyty metalwe to te konowki wlozylam do plastokowych ochraniaczy, w ktorych piore staniki. 🙂 🙂
Co do ochraniaczy do lozeczka mam 2, jedno mniejsze, a drugie wieksze, gdybym nie dostala w spadku nie kupilabym, siostra mowila, ze sa zbedne. Tak samo baldachim mam ale taki jak firanka cieniutki, tez moze powiesze raz na poczatku. Pozniej zaczna sie upaly to nie bedzie przepuszczac powietrza. A w oknach i tak mam zamontowane dodatkowe drzwi przeciwko muchom i komarom. 😉 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc 🙂
jestem tak opchana tym wszystkim ze szok ;x, ale wkoncu swieta 🙂 to mozna 😜.
Ja juz mam prawie wszystko, wozek kupilam i pralam w pralce 🙂 nic sie nie stalo [ roan marita ], lozeczko jest, posciel jest, ochraniacz mam, tak na wszelki wypadek. Baldachim tylko na lato, ze muchy itd nie lazly do malej. Zostalo mi kupic pieluchy i przewijak 🙂 z kosmetykow tez juz mam wszystko.
Wszystko musialam kupic bo pani doktor powiedziala, ze do konca niedochodze i napewno w styczniu urodze, bo mala za wczesnie glowa do dolu, i juz mi sie brzuch obnizyl :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monisia ja nawet maty edukacyjne i material z lezaczka wypralam w pralce, mimo ze pokazane prac recznie. Nic sie nie stalo. Jedynie nastaw na reczne pranie lub delikatne z najmniejszymi obrotami. 🙃 🙃 🙃 Ja nawet buciki pralam w pralce. Wszytskie buciki do 3 roku zycia recznie wypralam w srodku, a potem z recznikiem by za mocno nie obijalo wrzucilam do pralki i wszystko jak nowe.
Dobrze, ze sie odezwalas inicone. 🙂 🙂 🙂 i by Ada posiedziala jeszcze w brzuszku. 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzieki za rady 🙂 Aga ja mam identyczny bujaczek z Fisher Price kolor ten sam, powiedz czy on farbowal jak go pralas? bo za to tez sie wzielam i rozebralam 😮
a jeszcze co do kosmetykow ja wiem ze ten temat byl juz poruszany tysiac razy ale powiedzcie (nie chodzi mi o firme) w co trzeba sie zaopatrzyc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...