Skocz do zawartości

Mamusie na luty 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Tak jak pisze Tynka można zrobić to ze zwykłą solą albo kupić w aptece sól emską i pomaga...
Ja też leczyłam się tym sposobem 🙂
Konefka super ten bujaczek z FP.Ja miałam mieć od koleżanki identyczny tylko inne kolory ale niestety już go komuś oddała bo zapomniała,że jestem w ciąży...
Za to mam bujaczek inny taki zwykły chociaż i tak nie zamierzam małego bujać....
Dzisiaj noc nawet przespałam ok,trochę latałam siusiu ale ostatnio tzn od jakiś 3 dni ciągle piję wodę bo bardzo chcę mi się pić...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Napisałam wczoraj Oli,że wszystkie trzymamy za nią i małego Szymka kciuki i żeby spokojnie leżała i odpoczywała tak jak powiedzieli jej lekarze.
A ona dziś odpisała mi tak :
"Leżę bo muszę i wiem,że to dla dobra Szymka z szyjką tak jak było i cieszę się,że nie jest gorzej,skurcze się uspokoiły a mały waży 2250 więc waga też fajna no ale do 6 mam leżeć czyli jeszcze tydzień jak będzie wszystko ok to wyjdę wtedy"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie 😉
Właśnie wróciłam z zakupów i jestem niepocieszona bo nie było beżowych przewijaków i muszę teraz poczekać ze 2 tygodnie bo remanenty w sklepach. Tak to już bym miała wszystko dla córci poza meblami które spędzają mi sen z powiek. Bo pokój jest tak mały a człowiek chce żeby było estetycznie wygodnie i pakownie 🙂
Mam nadzieję, że Ola się dziś odezwie bo też się o nią martwię.
Jeśli chodzi o czytanie prasy Dziecko itp. to ja mam tak, że patrze na te gazetki i się przybrać nie mogę ale już jak zasiądę to też najczęściej noc zarwę 😉 Wczoraj przytargałam od siostry książkę pt " Dziecko zdrowie i rozwój od poczęcia do 5 roku życia " to może też troszkę poczytam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O super, że Olka się odezwała.
Wiecie co ja też próbowałam na samym początku ciąży płukać gardło solą i niestety połknęłam troszkę 🥴 myślałam wtedy, że ducha wyzionę tak mi było niedobrze ale pomogło 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien Dobry Grubaski 🙂
ja dzisiaj lewa noga wstalam, tyle frzeczy sobie zaplanowalam a nie chce mi sie nic. Wypompowana sie czuje, mam nadzieje ze uda mi sie ogarnac i zaebrac min do ogarniecia chalupki i prasowania. Biale pranie Malego wstawie juz po Sylwestrze bo nie bede sie orac na sile, chyba ze cos mi sie zmieni. Jade zaraz z N po kocyk dla Babelka, i wracam do domu. Spac nie moge po nocach i moj organizm juz chyba reaguje na ta bezsennosc. Nie chce mi sie Sylwestra nie chce mi sie NIC.
a i jeszcze zeby bylo smieszniej ZNOWU snil mi sie porod. Drugi dzien z rzedu. Brrrrrrrrr juz chyba schizuje 🤪
Spadam bo nie nadaje sie dzisiaj do publicznych wystapien 😮 😮 😮 milego dnia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wkurzam sie tez na naszych znajomych, bo jak na Wigilie tak i NA Sylwestra kazdy cos do jedzenia ma robic. Tak bylo uzgodnione. Wyslalam smsa 3 dni temu do tej krowy co ja robie i z zapytaniem co ona bedzie robic. Cisza do tej pory. Wiec postanowilismy z N ze zrobimy tylko jedno danie, salatke ktora tylko on je 🤪 i ciasto, gdzie wyloze tylko po kawalku dla naszej czworki i nic wiecej. Na pewno nie zapytam sie raz jeszcze. Nawet nie wiadomo czy przyjda. Normalnie gorzej jak z gowniarzam 😮 czekac jak na pare prezydencka. N widzial sie z nim we wtorek po swietach to narzekal ze mala do 4 nad ranem nie mogla spac, co chwila sie budzila. Wyczul aluzje ze chyba powinnismy im sypialnie odstapic razem z lozeczkiem. Po moim trupie, dobrze ze wszystko poprane, pochowane nawet maskotki bede prac jutro. Wrrrrrrrrrr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monika musicie albo szybko zmienić zasady wspólnego goszczenia się,albo zmienić znajomych !
Jak można wymagać od Was,że udostępnicie im sypialnię? Nie mogą spać u siebie? Jeśli są tak wymagający to niech spędzą sami sylwestra. Ja bym teraz już się na nich wypięła i napisała smsa, że wy zostajecie sami w domu bo źle się czujesz.
My też idziemy do znajomych na sylwestra i wiadome było,że kazdy coś przygotowuje. Konkretnie umówiłysmy sie z kolezanka,co która robi.
Z tego co napisałaś, po ich zachowaniu widać,że mają was głęboko w poważaniu. Dałabym sobie spokój z taką znajomością. 🙂

Przyszły mi własnie paczki z allegro.
Kupiłam taką poduszkę- rogal do spania,karmienia ; Fridę do nosa, sudocrem, pieluszki tetrowe, podkłady ginekologiczne,majtki poporodowe specjalne waciki do pępuszka i kubek do mycia głowy.
Jestem przeszczęśliwa 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

konefka napisał(a):
Podrzucam Wam link do artykułu 😉 http://dzieci.pl/cid,1024121,paid,14123392,title,Gaz-rozweselajacy-na-porodowce,wciazy_artykul.html?smgputicaid=6da67


U mnie niestety nie podają :/ a szkoda 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tynka u mnie też niestety nie ma ale może kiedyś 😆 Słońce Ty kiedyś podołałaś stronkę z przepisami z której korzystasz podeślij ją proszę jeszcze raz.
Dziewczyny potrzebuję przepisu na smaczną sałatkę z makaronem, oliwkami i innymi dodatkami macie jakiś pomysł?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tynka dobrze,ze mi napisalas bo myslalam,ze trzeba troche tego polykac, a przeciez to jest ochydnie slone;(((( i fajnie,ze dostalas pake z allegro, ja zamawiam hurtem wszystko po nowym roku-lista juz zrobiona 😉)i juz nie moge sie doczekac paczki w domu 😉gardlo na szczescie przestaje mnie bolec, ale bol poszedlo troche nizej i troche odrywa mi sie z kaszlem od czasu do czasu, kataru i temperatury narazie brak, takze chyba sie wybierzemy na tego sylwestra do znajomych 😉
U mnie tez nie podaja gazu;((( ciekawe czy rzeczywiscie tak uśmierza ból 🙂
Dziwni ci znajomi monisia, nie dosc,ze przychodza do was to jeszcze bez odzewu, ja bym tak nie mogla. a na salatke taką nie znam przepisu, tzrba poszperac w internecie 😉)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Konefka ja robie salatke ale taka lekka bez makaronu. 🙂 🙂 🙂
Salata podarta rozne rodzaje, pokrojone pomidory koktajlowe na polowki, ogorek swiezy w slupki, kukurydza, oliwki, potarta marchewka na zapalke to wszystko polewam oliwa z oliwek, kilka kropel cytryny. Nie raz dorzucam tunczyka z puszki. /moj m nie lubi tunczyka/
A salatka makaronowa to taki polski przepis, makaron, upieczone ziarenka slonecznika na patelni, piers z kurczaka, pokrojona w kostke i upieczona, kukurydza.
Ja oliwki podaje osobno jako przystawka. Ta typowa wloska salatka, to pomidory pokrojone z serem mozzarela, bazylia troche oregano i polane oliwa z oliwek.
A najczesciej robie polska salatke warzywna, maz uwielbia ja. Najlepiej bo wlosi nazywaja ja ruska salatka. 😉 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konefka nie wiem czy o tą stronę Ci chodziło
http://www.kwestiasmaku.com/
jeszcze jedna fajna
http://ugotuj.to/przepisy_kulinarne/0,0.html

Jeśli nie znajdziesz fajnego przepisu sałatki z olwikami to proponuję albo zrobić grecką ( troche drogo teraz wychodzi przez te warzywa :/) albo tak jak radzi agnese zrobić oliwki z serem feta i polać oliwą. Często tak robię.

Agnese troche wczesnie na obnizenie brzucha,mysle że to jeszcze nie objaw porodu. Obnizy sie jeszcze bardziej. Pomyslałas o tym,że Twoj Bobas może się obrócił główką w dół? 🙂 🙂 i stad zmiana "obciazenia" w brzuchu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny wklejam śmieszne czapki dziecięce znalezione dzisiaj na allegro 😉

1) biedronka http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=2024521176&ars_source=ars&ars_socket_id=7&ars_rule_id=9
2) mysia z ogonkiem http://allegro.pl/super-czapka-zimowa-futrzana-zwierzak-ekofutro-hit-i2012042551.html
3) żaby, biedronki itp. http://allegro.pl/czapeczki-sesja-foto-gratisy-32-56-i2007344588.html
4) królik http://allegro.pl/czapka-dziecieca-mlodziezowa-zwierzak-kroliczek-l-i2011706450.html
5) sowa http://allegro.pl/vn-babyboutique-szydelkowa-czapka-sowa-38-40-i2009768131.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te szydełkowe bardzo fajne,oryginalne. Nie lubię futrzanych czapek,nawet u dzieci. Przypomina mi się tylko jedna rzecz apropos takich czapek -> http://www.youtube.com/watch?v=wqQurh-SYJ0 z przymrużeniem oka 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Konefka ja znam coś z makaronem na ciepło,makaron rurki,posiekana bazylia,podsmażone piersi z kurczaka w kostkę,śmietana 36%(czy coś takiego),jeszcze ugotowany brokuł.Na wierzch startu ser...
Jak pracowałam w restauracji to to penne z kurczakiem było na pierwszym miejscu...
Robiłyście kiedyś kotleta po cygańsku??
Schabowy a na wierzchu pieczarki usmażone z cebulką,oregano,ketchup i ser...Pycha....

A ja wpadłam na genialny pomysł i oto właśnie jesteśmy u moich rodziców...Ale jutro już wracamy do siebie...
Wkurzyłam sie i musiałam gdzieś odreagować...Bartek miał robić meble,wszystko już gotowe,materiał przygotowany itd. a tu Bartka ojciec mówi,że mu narzędzi nie pożyczy...No to przyjechaliśmy do moich rodziców i nie ma problemu z pożyczeniem....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam dziewczyny!
Ale się naczytałam chyba z godzinę mi zajęło ale cały dzień nie miałam czasu i dopiero teraz weszłam na nasze forum 🙂
poczytałam wszystko i teraz mogę trochę napisać ja wstałam dzisiaj dopiero po 10 tak mi się smacznie spało i w nocy tylko dwa razy się obudziłam na zmianę pozycji i tyle dopiero właśnie po 10obudziłam sie na siku 🙂 później posprzątałam w domku bo jutro nie będę miała czasu bo tez trochę pewnie pośpię a później na zakupy i coś przygotować na wieczór bo przychodzą znajomi niby mówili żebym nic nie robiła i sie nie męczyła bo oni wszystko przyniosą ale coś trzeba kupić i przygotować 🙂 Kuba założył roletę w oknie dachowym w pokoiku Amelki i stwierdził ze jego praca na tym etapie się kończy 🙂 a ja wyprałam kolejna porcję ciuszków ale to wszystko pięknie pachnie ummmm.... chodzę tylko i wącham no i co najważniejsze to kupiłam wreszcie pościel na allegro i dla siebie piżamy do karmienia. Zostały mi jeszcze dla siebie klapki pod prysznic i dla maleńkiej kocyk i mam wszystko 🙂
No a wieczorkiem bylismy u Kuby brata oni mają maleńkiego synka Simona ma niecałe 4 miesiące jejku jaki jest słodziak normalnie tylko go zjeść 🙂 Kuba ma być jego ojcem chrzestnym 🙂 🙂 🙂 no i tak mi zleciał dzień teraz idę na szybki prysznic i spać bo jutro ostatni dzień roku i początek nowego całkiem innego dla nas 🙂 🙂 🙂
Dobranoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moja mama robi salatke z makaronem z zupki chinskiej.
Makaron pokruszyc, do tego kukurydza, papryka, kawalek szynki miodowej w drobne kosteczki ogorek chyba tez o ile dobrze pamietam, w sumie co kto lubi, zasypac tymi przyprawami z zupki chinskiej i wymieszac z majonezem. Zostawic na jakies pol godz i w tym czasie makaron mieknie pecznieje i salatka miodzio!!! naprawde polecam, w sumie czemu ja o tym wczesniej nie pomyslalam 🤪
Sylwester mi sie nie widzi, nie mam nastroju szczegolnie z gowniarstwem siedziec no ale coz, ja naleze do tych ze jak bede miala dosc to po prostu pojde spac do sypialni na bezczela i tyle. Chlopak mi tak nie przeszkadza ale ta gowniara bardzo. Na sms dalej odp nie mam wiec jutro tylko kuskus i salatka 🤪 za ciasto sie nawet nie biore. Zrobie w tygodniu 😉 wiecej sie na zadna impreze nie umawiam z nimi, tak jak Tynka mowilas. Szkoda moich nerwow i mojego cennego czasu
Kupilam dzisiaj sukienke sobie. W sumie szmatka ale pasuje na brzuch. Na rynku za 4 euro 🤪 jak mi wyschnie to moze ja jutro zaloze. Ciuchy wyprane ale mamy takie wilgotne poietrze w mieszkaniu ze od wczoraj nie wyschlo nic, oprucz malenkich skarpeteczek :/
Kolejny powod do nerwow i mega wkurwa 😠 😠 😠 to to ze planowana data slubu to 25 styczen. JA PIERDOLE. Zesram sie ze strachu przez te 3 dni nieobecnosci mojego meza. Mam nadzieje ze Aziz nie zapragnie przyjsc na ten swiat w tych dniach. OBY. Jak data wypadnie w lutym to N sie nigdzie nie rusza. Ani na krok. Ja tu nikogo nie mam.
A bylo tak spokojnie i bez stresu. Mam nadzieje ze jutro dzien bedzie lepszy 😉 bo dzisiaj to ja juz wysiadam.
Wspolczuje Oli bardzo. No ale lepiej w szpitalu lezec niz w domu i dygac czy sie cos nie stanie. Wszystko dla dziecka.
Dobranoc Dzieczynki, mam nadzieje ze jutro bedzie lepiej 😉 dzisiaj nic nie zrobilam, jutro od rana bede sprzatac. Dzisiaj nawet kocyka nie dostalam dla mojego Babelka bo faceta nie bylo ze stoiskiem :/ wszystko na opak 😞


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie brzuchatki. 🙂 🙂
Ja dzis cos spac nie moge.
Monisia ale ta twoja szwagierka wybrala termin, super. Obys nie rodzila w tych dniach.
Czapeczka podoba mi sie ta pierwsza jest super.
Malwina z tego co piszesz to twoj tesc to chory facet. Nie dac synowi narzedzi. Doslownie rece opadaja. Stary facet a zachowuje sie gorzej niz przedszkolak 😠
Olcia fajnie, ze masz juz wszystko gotowe. 🙂 🙂, a co do kapci bierzesz dwie pary? kapcie normalne i pod prysznic, czy tylko jedne, takie typowe jak na basen? 🙂 🙂
Innicone tez bym chciala juz w styczniu urodzic. 🙂 🙃 mi juz ciezko z tym brzuchem sie chodzi, przekreca, nawet mam problem sobie dobrze nogi ogolic, wczoraj mi maz pomogl. 🤨 🤨 ja nie wiem co to bedzie za miesiac, chyba bede sie turlac. 🙃 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...