Skocz do zawartości

Mamusie na luty 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Ale zła jestem 😞
Mój brat przywiózł ubranka po moim chrześniaku,dosyć,że nie przywiózł małego kombinezonu i fajnych bluz i spodenek to jeszcze praktycznie wszystkie body są poplamione i nawet po praniu mają plamy 🤢 🤢 Całe szczęście,że takie mało poplamione ubranka będzie mógł mały mieć w domku,ale dopiero teraz zaczyna się myślenie co z tym wszystkim zrobić i czy dokupywać 🤨 🤨
Jeszcze musze poczekać na rzeczy od koleżanki i dopiero wtedy zobaczę....Co za kur*a ludzie...Brać od kogoś i przywieźć w takim stanie 😠 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malwina tak to jest mi też wiele osób proponowało ubranka po swoich dzieciach ale ja zdecydowałam się przyjąć ciuszki i gadżety od jednej osoby. Miałam pewność, że będą to zadbane rzeczy. Moja siostra gdy była w ciąży to tak nabrałyśmy od znajomych kilku i się okazało, że część nie nadaje się do założenia albo się jej po prostu nie podobają a ludziom odwdzięczyć się trzeba.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tyle,że to były ciuszki po moim bratanku i chrześniaku...
Moja siostra dała te ubranka mojemu bratu w idealnym stanie a jak teraz je zobaczyła to się biedna popłakała....O tyle dobrze,że te plamki są np na bodach tam gdzie nie widać...
A ostatnio byłam u sąsiadki i mi powiedziała,że swojemu synkowi kupuje już ubranka 65 a urodził się 5 listopada....I bardziej jestem pewna tych ubranek od niej niż od mojego brata....
Najwyżej coś jeszcze dokupię żebym miała w co małego przebierać....
A tak się cieszyłam z tych ubranek od mojego brata,bo wiedziałam jakie moja siostra im dawała...A teraz płakać mi sie chcę normalnie....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam 🙂
No ja też dzisiaj pospałam trochę wstałam przed 11 i musiałam się spieszyć bo Jagoda o 11.35 szkołę kończyła i trzeba było po nią jechać ale dałam radę 🙂 A pospałam tak dlatego że z Kubą wczoraj oglądaliśmy filmy do po 2 w nocy ale fajnie było tak poleżeć nic nie robić tylko leniuchować i oglądać 4 filmy obejrzeliśmy 😉
No dziewczyny naprawdę już niedługo nam zostało i będziemy ściskać swoje maluszki 🙂
Ja jeszcze muszę badania zrobić ale na 17 mam wizytę więc poczekam trochę może w następnym tygodniu pójdę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmuj się Malwina. To trudne,bo nastawiłaś się bardzo optymistycznie a tu taki klops, ale nie martw się takimi pierdołami. Są różni ludzie. Jedni szanują ubranka, drudzy nie.
Z drugiej strony ubranka "po domu" tez są potrzebne. Nawet te z drobnymi plamkami. Dokupisz kilka sztuk ładnych,nowych albo z ciuchlandu i voila ! 🙂 Do lekarza dziecko wystroisz i ew. na odwiedziny. Reszta może być taka sobie.
Ja z kolei zobaczyłam,że mam niewiele tych ubranek dla noworodka. Jednakże koleżanka (ta która teraz urodziła) zapowiedziała,że te malutkie do szpitala i na pierwsze dni to mi pożyczy.

Patrząc obiektywnie to ja nic po nikim nie dostałam do tej pory i się nie nastawiam żeby nie przeżyć rozczarowania. Mam materacyk po swoim 6letnim bracie,wanienki po nim też i przewijak. Tyle z darowizn. Na reszte sie nie nastawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiem Tynka,że nie ma czym się przejmować ale cholera jasna od koleżanki mojej siostry dostałam ubranka w lepszym stanie niż od własnego brata....
A właśnie chyba wam nie pisałam jak odbyła sie Wigilia u mnie...
A więc było 15 osób,był Mikołaj i było fajnie...
Mój brat podszedł do mnie na samym końcu do składania życzeń i powiedział mi tak:"ŻYCZĘ CI ŻEBY W KOŃCU W ŻYCIU COŚ CI SIĘ UDAŁO BO JAK NA RAZIE TO NIC CI SIĘ NIE UDAŁO"...
Moja mamuśka jak to usłyszała to myślałam,że wyjdzie z siebie...A ja olałam jego życzenia i powiedziałam mu,że mój syn nie potrzebuje takiego wujka,który moją ciążę traktuje jak chorobę i wielki grzech....Powiedziałam mu to po świętach i lżej mi z tym...A on może mnie pocałować w tyłek razem z moimi teściami i Bartka siostrą... 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja powiem szczerze że w pożyczanie ciuszków od kogoś bym się nie bawiła.
(co innego jak ktoś DAJE i możesz sobie spokojnie przesortować co się nadaje a co nie)
Wolałam sama kupić co mi się podoba, nowe i używane i nie będę się jakoś zbytnio przejmować jak podczas używania okaże się że jakiejś plamy się nie da sprać.
A jeśli ciuszki po synku będę chciała dalej przekazać to zaproszę zainteresowaną osobę do siebie żeby sobie wybrała co chce, albo sprzedam na allegro.
Nie wyobrażam sobie też pożyczenia ciuszków komuś na kilka miesięcy z nadzieją że wrócą do mnie w takim samym stanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

konefka napisał(a):
Malwina to masz zajebistego brata co za cham 😠 tak traktować swoją najbliższą rodzinę. Przepraszam, że tak napisałam ale nie mogłam się powstrzymać.


Dokładnie myślę to samo. Chamstwo i brak jakiegokolwiek poziomu.Nawet zerowego ! 🤢
Ciekawe czy jemu w życiu sie tak wszystko udało. Nie przejmuj się nim. Najlepiej totalnie olać kretyna i zapomnieć,że to twój brat. On chyba zapomniał,że jesteś jego siostrą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Malwina ale burak 😮 😮 😮 😮 😮 😮 😮 😮 😮 😮 😮 😮 😮 😮 😮
oj kobieto, pecha masz do ludzi ze swojego otoczenia. Olej to. Nie wart jest nawet twoich nerwow.
A ja znowu glupi sen 😮 N mowi ze mu sie snilo ze zaczelam rodzic i sie smial ze przez to ze go obudzilam to nie zobaczyl Azizka, a tak chcial do konca poczekac 🤪 Tak w ogole to dzien dobry bo wstalam po 13 🤢 i az sie boje myslec jak my dzisiaj zasniemy i o ktorej 🤢 🤢 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Malwina moja mama kupila w ciuchlandzie sliczne spioszki po 1 zl, byly tak sliczne i w idealnym stanie, ze musiala je kupic tak mi powiedzila. A ja juz jej zabronilam kupowania ciuszkow. Przejedz sie do wiekszego miasta pobiegaj po ciuchlandach i znajdziesz lepsze ciuchy za grosze. Moja bratowa tez jest niszczyciel co do ciuchow, kobieta dosyc, ze nie umie prac, wrzuca kolorowe z bialymi, po miesiacu jej rzeczy wygladaja jak szmaty. Wiec tu wina jego zony. Ale to tak jest moja mama po mnie i sisostrze jak oddawala ciuszki dla kuzynostwa to byly jak nowe. Ale nie wszyscy umieja szanowac.
Co do brata to wielllllkiii. cham. A jak on taki zaradny i wszystko mu sie udaja to co sie wpiernicza do twego zycia. Co go wogole obchodzi twoje zycie. Brak slow. Rece cycki opadaja. Malwina miej nerwy stalowe, bo tymi kretynami /niby najblizsza rodzina, tesc, brat/ to sie wykonczysz. Musisz byc silna i dla maluszka i Bartka. Bede za WAS trzymac kciuki BY WAM SIE UDALO. A brat tych slow zalowal.
Konefka mialam ci pisac ty pomylilas forum. Powinnas zapisac sie na forum seksi Mama, naprawde super wygladasz az nie chce sie wierzyc, ze to kobieta w 8 miesiacu ciazy. 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Właśnie koleżanka mi przesłała ze strony szpitala co potrzebne u nas jest:
1. Jakie rzeczy zabrać do porodu?
NIEZBĘDNE DOKUMENTY:
- dowód osobisty, karta czipowa
- karta ciąży, aktualne badania
- legitymacja ubezpieczeniowa, druk RMUA lub ostatni odcinek wpłaty na składkę ubezpieczenia zdrowotnego

ZALECANE RZECZY OSOBISTE:
Do porodu:
- 1 krótka koszula
- woda mineralna niegazowana (duża i mała)
- mały sok owocowy z białych winogron
- przekąski: rodzynki, chrupkie pieczywo, ciastka z otrębami
- jogurt, muesli

Na czas pobytu w szpitalu:
- przybory toaletowe, 2 ręczniki, ręczniki jednorazowe
- duże chłonne podpaski (np. BELLA)
- jednorazowe podkłady do łóżka 60x90 (5szt.)
- termometr, 3 saszetki Tantum Rosa
- szlafrok, skarpetki, klapki
- poduszka jasiek przydatny przy karmieniu
- 2 rozpinane koszule, wygodny, nie obciskający biustonosz
- kubek, długopis
- jeśli chcesz poczuć się bardziej „domowo” możesz zabrać bieliznę pościelową

Do wyjścia ze szpitala:
- ubranko dla dziecka: koszulka, kaftanik, śpioszki, czapeczka
- 2 pieluszki tetrowe lub pieluszka jednorazowa
- kocyk, fotelik samochodowy
- ubranie, bielizna dla mamy, buty

DLA OSOBY TOWARZYSZĄCEJ W CZASIE PORODU:
- obuwie zamienne
- jednorazowe ubranie ochronne (koszt 20zl) do zakupienia w szpitalu:
do godz. 14:00 opłata w kasie, pokój 325 IIIp.
po godz. 14:00 u położnej na Izbie Przyjęć
- kanapki, kawa lub herbata, cukier, kubek, łyżeczka
- ewentualnie aparat fotograficzny

ZALECANE RZECZY DLA DZIECKA
Podczas pobytu w szpitalu dziecko otrzyma bieliznę: kaftaniki, śpioszki, pieluszki, zawijaczek i niezbędne kosmetyki. Warto jednak już zaraz po urodzeniu założyć dziecku ubranka domowe, które mają korzystną dla skóry florę bakteryjną, „przyjazną” dla malucha. Ubranka i pieluszki należy wyprać, wyprasować i pozostawić na 1-2 tygodnie przed porodem przykryte (ale nie w folii), aby skolonizowały się bakteriami domowymi.

Na pierwsze dwie godziny po porodzie proponujemy:
- miękki ręcznik frotte lub pielucha flanelowa do okrycia dziecka po porodzie
- 5 pieluch tetrowych lub flanelowych
- kaftanik z długim rękawem
- śpioszki
- pielucha jednorazowa

Na czas pobytu w oddziale:
- body, kaftaniki
- śpioszki
- cienkie rękawiczki lub cienkie skarpetki
- pieluchy tetrowe lub flanelowe
- pieluchy jednorazowe
- chusteczki nawilżane
- kocyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny dziękuję za komplementy normalnie gęba mi się śmieje. Powiem Wam tak to wszystko zależy od ubioru. Jak w domu założę leginsy i bluzkę wszystko dopasowane to wyglądam jak wieloryb 😁 😁 😁
Snakerka strasznie długa ta lista ale z jednej strony miło jest wiedzieć co trzeba dokładnie zabrać a ta pościel domowa to już bomba ja nienawidzę spać w cudzej pościeli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Dziewczyny,

U mnie jak na razie jest ok, w kazdym razie jestem jeszcze w dwupaku 🙂 Nie zaglądam do Was, bo duuuuużo już leżę. Ku oczywiście niezadowoleniu mojej Natalii, ale na szczęście od dawna przygotowywałam ją do samotnych zabaw w razie czego. Skurcze mnie tak męczyły, że nawet nie zrobiłam Świąt, nic nie ugotowałam kompletnie, bo nie dałam rady stać. Już mnie tak wszystko boli, że masakra. Mąż mnie wczoraj oglądał na dole, to stwierdził, że już nie wygląda to za ciekawie i jest opuchlizna dośc duża. Zresztą nie ma żartów, jeden wczesny poród mam za sobą, więc drugi też grozi mi wczesny. W Sylwestra skurcze mnie dopadły po sniadaniu zaraz i to takie bolesne, że zaraz zaczęłam latać do toalety, a wiadomo, jak poród się zaczyna to zaraz jest machinalne wypróżnianie się, więc już mąż gotowy był jechać do szpitala, pewny że się zaczęła akcja porodowa. A Evelcia to jeszcze w dwupaku?, bo ja już w tym czasie to od 5 dni byłam matką 🙂

Idę leżeć.
Aha, wszystkiego dobrego w Nowym Roku Mamusie i przyszłe Mamusie, dużo zdrówka, cierpliwości i wytrwałości, bo to przyda się po porodzie najbardziej, a poza tym to jak najmniej problemów i samych radości w życiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kochane ja wiem,że mój brat to cham i prostak i powiem Wam ,że się kiedyś tymi jego docinkami przejmowałam a teraz mam go gdzieś,traktuję jak obcego człowieka....
Bartek po pobycie w Niemczech beze mnie zmienił sie dużo...Jest bardziej opiekuńczy,wiecej rozmawia ze mną na różne tematy no i planujemy ślub....Bardzo się cieszę,że ten wyjazd tak dużo nam dał i tak dużo zrozumieliśmy oboje podczas tego miesiąca....Wiem,że szybko się nie poddamy i będziemy walczyć o naszą rodzinę do ostatniej kropli krwi 🙂
Chwała Ci MARTAER za to,że się odezwałaś....Evelcia chyba jeszcze w dwupaku...Odpoczywaj Marto dużo i nie przemęczaj się....
Swoją drogą to coraz częściej zastanawiam się która z nas pierwsza pojedzie się rozpakować...
Lista moim zdaniem też trochę za długa no ale sama nie wiem co zabrać....W razie jak dostanę listę z poradni to Wam napiszę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marta to jest jakaś telepatia, serio ! Weszłam tu z przeświadczeniem,że cos napisałaś. 🤪 🤪 Juz czytam co tam naskrobałaś .

Odpoczywaj dużo i sawaj co jakis czas znać,czy jestes jeszcze 2w1 🙂 Powiem Ci,że ja się narobiłam przy świętach i co mi z tego? To,że kilka dni dochodziłam do siebie 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam dziewczyny w Nowym Roku 😉))
konefka wyglądałaś swietnie w tej kiecce, gratuluje udanej zabawy 😉))monisia fajnie,ze udal się sylwester i znajomi nie zawiedli 😉 również slicznie wygladasz)) i powodzenia z grzybem zycze 😉))
Malwina a może teściu takie postanowienie noworoczne sobie złożył,ze będzie mily hahah-oby, zycze wam tego 😉 dzieki za rade, odnośnie miodu i cytryny, wlasnie tak pije 😉 jste troche lepiej, choc wiadomo od razu mi nie przejdzie skoro to domowe Metody musze być cierpliwa 😉balam się żeby ten kaszel nie wywołał mi skurczy i by Bartuś nie urodzil się w 2011, ale cale szczescie siedzi twardo 😉 Malwina wspolczuje takiego brata;((
Ania przykro mi z powodu twoich klopotów-trzymaj się kochana 😉
Olcia dobrze,ze nic poważniejszego się nie stalo z mezem 😉)
A my dzis wkoncu zamawiamy całą wyprawkę ,no i dla mnie rzeczy u naszego ulubionego sprzedawcy z allegro+ubranka dla Bartusia -tak się cieszę 😉))oczywiście większość rzeczy mam po Oliwi, ale troche nowych tez chce mieć 😉 także dokupuje np. 1 ręcznik niebieski, 1 komplet poscieli, śpiochy np.z autem ,nowe pieluszki flaneloweitp. Buziaki kochane. Jutro już chyba będę czula się znacznie lepiej, już mam kaszel mniejszy, wiec biorę sie za pranie ubranek, poscieli, kocyków itp. itd. 😉-fajnie nareszcie przyszedl ten czas gdy już powoli odliczamy dni 😉A ja tez mam ostatnio wrazenie, ze wczesniej urodze nie wiem czemu 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hihi Karinka ja tu widze ze my wszystkie z takim przeczuciem ze wczesniej urodzimy 🤪 🤪 🤪 ja u siebie stawiam na koniec stycznia 😎 a pewnie bedzie tak ze wiekszosc po terminie bedzie jeszcze chodzic i sie wsciekac 🤪 🤪 🤪
Marta kobieto, super ze dalas w koncu znaka, melduj sie prosze czasami bo sie strasznie zamartwiamy o kolezanke !!! lez, odpoczywaj i zagadaj z synkiem coby my sie tak nie spieszylo. TZrzymamy kciuki 😉
ja wlasnie rozwiesilam ost pranie mojego Klocuszka, i biore sie za prasowanie tego co wyprane 🙃 oczywiscie prasowac nienawidze ale do tego "rzutu" zabieram sie z wielka radoscia 😉
a i dziekuje za komplementy 🙃 teraz poki jeszcze w formie jestem to sobie cykam od czasu do czasu, a z mezem to dopiero 3 raz sesje domowa mielismy 😎
dziewczyny prasujecie z obydwu stron? wieie ze ci nasi znajomi to odkad tu sa (mala miala 2 miesiace jak przyjechali) to piora jej rzeczy w normalnym plynie dla doroslych i w ogole te ciuchy zelazka nie widzialy? i nic. Normalnie dziecko jak anioll, wiecznie usmiechniete, nieplaczace i zdrowiutkie 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam nadzieję,że urodzę po 22 stycznia nie wcześniej- haha zjazd na którym musze być !! 😉. A jeszcze lepiej by było gdyby udało się rozpakować w terminie czyli 10 lutego. Byłabym po wszystkich egzaminach 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...