Skocz do zawartości

Mamusie na luty 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

witajcie.
Monia ten laktator nie jest wcale taki zły jak ci się wydaje. Moja siostra miała elektryczny i drugi właśnie taki ale strzykawka i powiem Ci szczerze, że na początku ten drugi spisywał się o niebo lepiej bo łatwiej i szybciej się nim ściągało pokarm. Przydatny był także jak trzeba było ściągnąć pokarm do końca. Co do nakładek na sutki to powiem szczerze, że zamówiłam na allegro a teraz ty napisałaś, że są różne rozmiary to ja w szoku jestem bo ja o tym nie wiedziałam.
Dziewczyny ja dziś ruszam w miasto kupić sobie kreację na sylwestra 😉 znając życie to wrócę mega wkur....., że nic na siebie nie znalazłam 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Konefka, sylwester? Podziwiam. Ja postanowiłam zabarykadować się z książką,pod kocem. Pierdzielę. Nie nadaję się już na wyjścia.
Przed chwilą byłam w laboratorium. Zrobiłam chyba wszystkie możliwe badania (bez HIV bo miałam robione) zapłaciłam grubo ponad 80 zł,ale cóż... boje sie o te moje opuchlizny,jesli wyniki beda niepokojące to ide dzisiaj do lekarza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tynka wybieram się na domówkę tylko 😉 Choć nie wiem jak ja dm radę bo chyba moja córcia dopiero wczoraj się obróciła. Od wczoraj bolą mnie żebra i mam dużo mnie powietrza w płucach i cały czas czuję kopniaki w jednym miejscu i powiem szczerze, że nie jest to wygodne 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witajcie,
co do opuchlizny to również na nią cierpię a do tego bóle stawów w dłoniach i stopach 😞 biorę magnez z wit b6, zero soli, sączenie wody przez cały dzień zero gazowanego (sądzę że tak mi sie stało po coli na którą mam niesamowitą chcicę - a którą swego czasu popijałam 😞) dziewczyny zabrałam się właśnie za pakowanie torby do szpitala - kosmetyki kosmetykami ale mam dylemat z ciuszkami dla maluszka... podpowiedzcie ile czego spakowałyście tzn ile kaftaników, pajacyków, koszulek, sweterków, spodenek itp. zupełnie sie w tym pogubiłam 😞 pozdrawiam gorąco buziaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ubranek- napewno nie biorę żadnych sweterków do szpitala. Tam jest strasznie gorąco ! Cieniutkie kaftaniki,skarpetki,niedrapki ,body i oczywiście pampersy 😉 Ilość hmmm sama nie wiem 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie...
Ja dzisiaj po nieprzespanej nocy....Strasznie bolały mnie plecy ale jakby nerki ciągnęło mnie ku brzuchowi i do jajników....Mały całą noc się wypychał no i dupna noc była...Dzisiaj może w końcu wybierzemy się po rzeczy dla synka...Rodzice kupili nam kołderkę i poduszkę do łóżeczka,a dzisiaj dzwonili że kupili nam materacyk do łóżeczka 🙂Jutro mamy mieć już łóżeczko 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie brzuchatki. 🙂 🙂
Ja wstalam o 11, zjadlam sniadanie. Ubralam sie a tu juz prawie 12. Wiec szybko obiad dla mezusia podgrzalam. Ale mnie dzis wkurzyl w nocy. Spie sobie spokojnie, ulozylam sie tak wygodnie dla siebie na lewym boku, a moj m mnie budzi i przekreca i mowi, ze synka uciskam. A ja zla mu na to, ja juz patrze na siebie by mnie kregoslup nie bolal, i wcale na brzuchu nie spalam. Moj m juz tak delikatnie spi, ze jak sie przekrece, to on pyta jak sie czuje, albo czy chce pic. Szok. Chyba mu sie instynkt ojcowski wlaczyl. 🙃 🙃
Ja dostalam liste ze szpitala to tam napisali, ze mam wziac ciuszki na 4 dni, 4 kaftaniki, 4 spioszki lub 4 pajacyki i 4 pary skarpetek, 4 czapeczki. wszystko biore bawelniane. Ale nie wiem czy nie wezme po 4 sztuki rozmiar 50 i po 4 sztuki rozmiar 56. Pieluszek nie kazali brac.
Dziewczyny nie zapomnijcie dla siebie skarpetek. Ponoc w czasie porodu strasznie w nogi zimno. 🙂 🙂
I jeszcze rozek zabieram do szpitala. 🙂 🙂
Monisia ty w H &M i C & A tak nie szalej, w lutym w zeszlym roku sprzedawali wszystko po 2 e. W styczniu przecenili o polowe, pod koniec stycznia o 70 %, a na poczatku lutego byly kurtki po 1 i 2 e. Staniki w H & M w lutym beda po 5 e. 🙂 🙂 🙃 🙃 Nie ma co sie spieszyc. 🙃 🙃 Wiem, ze bys juz chcial wszystko ale warto poczekac. A nawet jak kupisz teraz te male rozmiary, to w lutym mozna kupic juz na nastepny rok za grosze ciuszki. 🙃 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witajcie dziewczynki 🙂dziekuje za tyle miłych słów 🙂)moja mama tez twierdzi,ze to cud, przede mną miała 2 poronienia;((( jak mnie urodzila to pojechala na Jasną Górę w Czestochowie modlic sie za mnie -moze niektóre z was sie orientują i jest przekonana,ze to Matka Boża Częstochowska mnie ocaliła i ja tez w to wierzę 😉)) Ale ty agnes tez wczesnie sie urodzilas 31 tydz. 🙂)) a monisia czemu mialas tylko 3 pkt appgar?
ja dzis czuje sie strasznie, chyba niskie cisnienie ciagle leze i posypiam, w nocy tez sie budze nie moge spac, jeszcze chodze jak paralityk, bo chyba źle lezalam i boli mnie w biodrze 😞(( wczoraj bylam pelna energii, a dzis zupelna odwrotnosc;(((-masakran awet na zakupy nie poszlam, bo nie mam sily 😉pozdrawiam was cieplutko buziaki, milego dnia 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Faktycznie ciepłe skarpetki w szpitalu to podstawa....Ja jak leżałam w szpitalu to ciągle miałam założone skarpetki bo strasznie nogi marzną...
A ja czekam na Bartka,zjemy obiadek i na zakupy jedziemy...
Nie pisałam Wam chyba,że ostatnio kupiłam body z napisem "Mały pomocnik tatusia"Bartek oszalał jak je zobaczył a drugie body kupiłam z napisem"Mały artysta"...
A dzisiaj poszaleje w PEPCO 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karina ja tez wierze w cuda.
Z mezem pojechalismy do Betlejem w sumie nie bylo to planowane, po prostu decyzja padla w jeden dzien i w jeden dzien tam sie znlezlismy. Maz strasznie sie bal tam jechac, a ja powiedzilam to jade sama, taka okazja zycia nigdy mi sie juz nie trafi. I rzeczywiscie pojechal ze mna. Pojechalismy na swoja odpowiedzialnosc bo firmy ubezpieczeniowe nie biora na tym terenie odpowiedzialnosci za turystow. Poszlismy do groty Matki Boskiej gdzie Wniebowstapila, mi sie caly czas ryczec chcialo. Tam przyjezdza pelno kobiet, ktore nie moga miec dzieci. A za rok przyjezdzaja i wieszaja zdjecia swoich pociech z podziekowaniami. Wiec jak sa swieta przenosze sie myslami do Betlejem. Nigdy w zyciu bym tam drugi raz nie pojechala. Naprawde jest tam bardzo niebezpicznie. Same Betlejem jest ogrodzone jak getto, pelno mlodych chlopcow 15 letnich z karabinami. Male dzieci biegaja na boso i zebrza, dolsownie szok. Po drodze widzialam w jakiej nedzy zyja Palestynczycy. Jak czlowiek widzi taka nedze, dopiero docenia co ma. DOM, jedzenie, schludne i czyste rzeczy i buty. Znow sie wzruszylam i nie na temat pisze. Ale w zyciu gonimy za lepszym zyciem a nie doceniamy tego co mamy. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karina chyba faktycznie coś z ciśnieniem dziś jest bo ja niby wyspana byłam (spałam do 10) a już mnie od 2 godzin znowu ziewanie ogarnia i ledwo na oczy widzę. Zrobiłam sobie rozpuszcz.kawkę z duuuużą ilością mleka i popycham biszkoptami 🙂
Malwina udanych zakupów życzę i pochwal się potem co upolowałaś 😉
Co do skarpet teraz będąc w szpit. przez 1dzień miałam ogólnie było tam baaardzo ciepło, nawet w szlafroku za bardzo nie chodziłam. A po porodzie na pewno ciężko się będzie zginać, wstać z łóżka więc na razie sobie nie wyobrażam jeszcze zabawy ze skarpetami 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agnese dałam Ci oklaska za to co napisałaś 🙂
Tynka trzymam kciuki najbardziej jak tylko mogę za udaną wizytę 🙂
Nie mogę się doczekać aż jutro będę miała w pokoju łóżeczko,Bartka pewnie zagonię od razu do skręcania...Szkoda,że materacyk i kołderka z poduszką u moich rodziców...Bo już bym ubrała łóżeczko 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tynka trzymamy kciuki. 🙂 🙂 🙂
Malwina wiem jak nie mozesz sie doczekac. Jeszcze poczekaj z ubieraniem lozeczka, jedynie sprawdz czy wszystko dobrze lezy. U mnie w ochraniaczach byly zle przyszyte sznureczki, bo szczebelki mam szersze i musialam dwa doszyc. Ja posciel ubiore 2 tygodnie przed i przykryje kocykiem by sie nie kurzylo. Jeszcze 2 dni i 2012.
Dziekuje za oklaski.
Cos Marta nam sie nie odzywa.
Malwina co dzis kupilas.
Marta cos sie nie odzywa.
Monisia a dlaczego narzekasz na odciagacz pokarmu.Ja mam tez taki zwykly z apteki onoc sa najlepsze. Jeszcze bedziesz mamie dziekowac, ze wlasnie taki kupila.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam dziewczyny. Ja też dziś jakaś taka nie żywa jestem niby się wyspałam bo obudziłam się o 9 ale poleżałam z laptopem gdzieś do 11 w łóżku a później szybki obiadek zrobiłam naleśniki bo Kuba je uwielbia no i moja siostrzenica też a teraz mam ja też na utrzymaniu więc trzeba i o jej gustach myśleć 🙂 ale ciągle bolą mnie plecy jakaś też śpiąca jestem (ale nie śpię w dzień bo jakoś później jak się zdrzemnę w dzień to w nocy nie mogę spać więc wolę przemęczyć a w nocy sie wyspać) i już kolejny dzień boli mnie tak dziwnie między piersiami a brzuchem myślałam że to może od biustonosza że mam za ciasny ale dzsiaji chodzę bez cały dzień i dalej mnie boli 😞 nie wiem a może to żebro hmmm.... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
JA musze sie pochwalic (o ile tego juz nie zrobilam bo juz sie pogubilam :blink 🙂 ze wczoraj wyszorowalam wszystko, lozeczko wozeczek fotelik bujaczek wanienke, nawet baldachim zlozony uprany i czeka na wypakowanie 🙃 popakowalam wszystkie materialy uprane do tych wszystkich akcesoriow kazde do innej reklamowki zeby zapachu nie stracilo i czekalo nie kurzac sie. Na koniec stycznia wszystko powykladamy i poubieramy. Juz sie doczekac nie moge. A nie wspomne jak mnie krzyz naparzal na wieczor od tego pucowania 🤪 lozeczko juz z nami w sypialni lezy zlozone bo przeciez nie moglam z tym czekac hihi
co do laktatora to ja chcialam z apteki najtanszy na poczatek bo nie wiadomo czy w ogole bedzie az tak bardzo potrzebny tylko przerazilam sie ze gruszki nie ma. No i histeria. Ale Konefka mnie pocieszyla, czyli ze zle nie jest.
Tynka trzymam kciuki za wizyte. Malwina zycze udanych zakupow. I cos jeszcze mialam napisac.
Aha o Martaer tez sie martwie, mam nadzieje ze to tylko kiepskie dni pod wzgledem humoru a nie zdrowia...
Aga widze ze Ty niezla jestes, hihi zasypiac na 12. Dzisiaj koleazanka do mnie wpadla z wizyta a ja az wstyd bo wlasnie o 12 dopiero sie kapalam a N jeszcze spal 🤪 korzystajmy ile wlezie 😎
aha juz wiem. Wlasnie bylam z nia dzisiaj u poloznej i zapytalam sie o moja infekcje. Powiedzialam ze cos sie dzieje tam na dole. Nie zgadniecie gdzie mnie odeslala. LEKARZ RODZINNY. Jak wspomnialam jej o ginekologu to malo co nie parsknela smiechem ze z taka pierdola do gina sie nie chodzi 😮 😮 😮 😮 😮 😮 😮 😮 😮 😮 😮 😮 😮
nie wierze. Wiec jutro ide do rodzinnego zeby mi wypisal jakas masc na infekce pochwy. PARANOJA.
Kupilam w koncu plyn do prania bezzapachowy, neutralny, bo innego nie znalazlam specjalnie dlla niemowlat, nazwa NEUTRAL Aga moze u was tez takie macie. Zapytalam sie laski starszej mysle ze dzieciatej czy to moze byc dla niemowlat, powiedaziala ze jak najbardziej wiec co trzeba juz mam i zabieram sie zaraz za pranko rzeczy dla Synusia. No i kupilam juz (rozm 68) zadzebiste spiochy z kaftanikiem za 7 euro. Cieplutkie, mieciutkie, w C&A, nie moglam sie powstrzymac, ale tak jak mowisz Aga poczekam w takim razie na luty. I tak w sumie to brakuje mi tylko 2 pajace i 2 kaftaniki, niedrapki i czapeczke jedna. I to wsio.
dobra koncze to wypracowanie, wytrwalym gratuluje 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monika,masz dar do długich wypracowań. Mi się nigdy nie chce ;D
Mam wyniki- otóż wszystko jest ok,białka nie ma (najważniejsze) mocz i krew w porzadku. Są jakieś pojedyncze bakterie w moczu i stąd moja infekcja na dole :/ często czuję tam mocne pieczenie 🤢 Ale poczekam z wizytą tydzień.Może nic się nie stanie. Babka w laboratorium sprawdziła mi wyniki,czy sa w porzadku. Miałam iść do lekarza (80 zł wizyta...) ale jesli w badaniach nic nie wyszło to raczej opuchlizna spowodowana jest uciskiem.
Wstawiłam swoję Pączitowate foto 😁
aaa znalazłam na starym kompie mojego męża,nasze wspólne fotki sprzed 4 lat. Ja pie******** w porównaniu z tym co jest etraz to byłam mega laska. A zawsze tak anrzekałam i miałam mega kompleksy. Teraz doceniam to jak wyglądałam i modlę się w duchu,żeby wrócić do stanu sprzed ciąży 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jeszcze jedno 🙂 Karina ja mialam 3 pkt Apgar bo mama mnie rodzilam 36 godz i mnie troche przydusili tym. Ogolnie teraz jej sie pytalam dokladnie jak to bylo z tym porodem to powiedziala ze to bylo niedopatrzenie poloznych, bo zost ja na cala noc z bolami porodowymi bo przeciez PIERWORODKA to tak szybko nie urodzi. I takim oto sposobem malo co nie wykonczyla sie razem ze mna, Ponoc mialo znaczenie rowniez to ze ma tylozgiecie macicy (stad ten ciezki porod) ale do konca nie wiadomo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tynka fajoskie zdjecie. Wcale nie wygladasz na mega paczka. Dziewczyny fajosie mamy juz brzusie. Takie dorodne apartamentowce dla naszych Babelkow. Co to bedzie za 4-6 tyg 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 no i dobrze ze z wynikami dobrze 😉 szpital cie omija. Oby do samego porodu !
Ja w sobote zaczynam 34 tydz. I juz powoli robie w majty ze strachu i niecierpliwosci 😉 teraz to dopiero czas zagina!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tynka ale z ciebie ladna panterka. Jak masz mala infekcje, za kazdym razem po wyproznieniu sie, przemywaj mydlem intymnym.
Monisia to ty juz gotowa na wszystko. 🙂 🙂 🙂 Fajnie. A ten plyn jest w bialym flakonie?
Konefka podziwiam cie kupowac suknie w 8 miesiacu ciazy na sylwestra. 🤪 🤪 🤪 Jak kupisz musisz koniecznie pokazac. 🤪 🤪
Olcia podziwiam cie siedziec z dwoma maluchami. 🤪 🤪
Nalesnika tez bym zjadla. Ale nie mam bialego sera. 🥴
Monisia ja tez sie juz boje. 🤨 🤨 Mamy ten sam termin ciekawe, ktora z nas pierwsza sie rozpakuje. 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...