Skocz do zawartości

Mamusie na luty 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Witam 🙂
Kurcze coraz goręcej się robi na tym naszym forum 🙂 Też się zastanawiam która pierwsza się "rozpakuje" 🙂
Ja dzisiaj wreszcie zwykły dzień pospałam do 10.30 i teraz się bycze i wypatruję listonosza bo czekam na pościel którą zamówiłam. biustonosze do karmienia i elektroniczną nianie ale jeszce go nie widać 😞
Dziewczyny a wy nową pościel też prałyście????
Aha i mam pytanko jaki kocyk kupowałyście bo jeszcze mit ego tylko brakuje i nie mam pojęcia jaki kupić????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Olcia ja kupiłam akrylowy kocyk dla małego....On jest ciepły bardzo.Moja siostra mi go poleciła bo kupiła 8 lat temu dla córki a do teraz jest nie zniszczony mimo,że 3 lata temu jej syn tez pod nim spał....
Na allegro są fajne wzory i z przesyłką wyjdzie około 60 zł...
http://allegro.pl/dzieciecy-kocyk-akrylowy-100x140-koce-koc-narzuta-i1969359792.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o kocyki mój mąż wybrał taki http://allegro.pl/belpla-110x140cm-kocyk-kocyki-5-kolorow-536-i2025651148.html mam nadzieję, że posłuży bo cena jak dla mnie kosmiczna 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ola jeśli masz dostęp do JYSK to polecam te kocyki -> http://www.jysk.pl/210/452/4508236/a/catalog Sa to duże koce,ale opłaca się nawet przeciąć na pół i mieć dwie sztuki. ja dostałam takie od znajomych do mieszkania. W kolorze niebieskim i czerwonym. Ten niebieski zamierzam \"rozciachać\" i obszyć dla synka. 🙂 Jest bardzo cieplutki, pod czerwonym zawsze siedzę przed tv 😉

konefkaTe kocyki są genialne. Mój brat miał taki (teraz ma 6lat) a kocyk niewiele sie zużył. Tylko,że jego nie jest w takie mdłe kolory.Oczywiście nie chce mi go oddać, bo go uwielbia do tej pory.

Byłam przed chwilą w Carrefour. Jeśli macie w swojej okolicy to idźcie. Wyprzedają teraz ubranka dziecięce i naprawdę fajne rzeczy można kupić po ciuchlandowych cenach tj. 5-10 zł.
Ogólnie jakieś duże wyprzedaże na całym sklepie i kilka rzeczy kupiłam dużo taniej niż zawsze to wychodzi. Kupiłam wkładki laktacyjne (jeśli któraś nie ma) Helen Harper,cena 5,99 gdy z innych firm jest to przynajmniej 11-12 zł. Jakość nie powala na kolana,ale na sam poczatek, na szpital mysle że bedzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
timecontrol15 dziękuję ślicznie za linka wiesz też patrzyłam na niego jak szukałam na allegro może też się skusze jeszcze poczekam na Kubę jak wróci z pracy i zobaczę co on powie 😉 ale w sumie cena jeszcze w miarę a jak mówisz że jeszcze jest w dobrym stanie to pewnie warto 🙂 a ten rozmiar 100x140 to taki dość duży bo nie umiem sobie wyobrazić muszę coś zmierzyć 🙂
konefka ten Twój kocyk jest śliczny ale kurcze trochę drogi 😞 a masz go już w domu? Fajny jest w dotyku???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tynka90 a jaki masz ten Carrefour koło siebie taki duży bo ja mam Express i nie wiem czy w tym będzie 😞 A Jysk mam jak nie skusze się na ten z allegro to pojadę tam pooglądać ten co ty polecasz 🙂
a nawet wiecie byłam tam w zeszłym tygodniu chyba w piątek i kupiłam śliczne pudełko na zabawki
http://www.jysk.pl/210/232/3978402/a/catalog różowy fioletowy bo na takie kolory mam pomalowany pokoik dla Amelki 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam dziewczynki 😉)rzeczywiscie coraz goręcej sie na forum robi i coraz czesciej zastanawiamy sie kiedy sie rozpakujemy 😉) wlasnie wrocilam od lekrza na cale szczescie osluchowo w oskrzelach nic nie ma-uffffff nadal kazala domowymi sposobami sie kurowac i do tego syrop prawoslazowy, rutinoscorbin i syrop prenalen. zabralam ze soba tez Oliwie na osluchanie , bo tez kaszle, choc jej podaje leki wiec z nia troche lepiej i tez jes osluchowo dobrze-cale szczescie, bo sie martwilam 🙂daje jej groprinosin i syrop pecto dril-powinno pomóc. trzymajcie kciuki bym sie wykurowala, bo jak mi nie przejdzie, albo sie nasili do czwartku to włączy mi dopiero wtedy antybiotyk.
A ja wczoraj tez mialam takie bóle krzyzowe-pierwszy raz w zyciu, łapało mnie i puszczalo co jakis czas tak prze pół godziny i tez myslalam, oby nie zaczelo sie, ale jakos przeszlo, widocznie jakis ucisk moze malucha i dlatego tak mamy 😉ale tez sie balam, ze cos sie moze zaczyna 😉)Wczoraj zamowilismy calą pakę z allegro wyprawki i kilka ubranek nowych-juz nie moge sie doczekac paczki 😉 jutro weme sie za pranie rzeczy maluszka 😉 a dzis mąz chyba przywiezie wkoncu łóżeczko, materac musimy tez odswiezyc 😉)ciesze sie z tego czasu szykowania sie na powitanie malenstwa nisamowicie 😉) A i tez mialam sen o malenstwie, tylko zamiast dziecka milam lalkę i pielegnowalam ją i czule do niej mówiłam tak jakbym mowila do Bartusia i kazalm tak samo robic mezowi-a on sie smial,ze mowie do lalki 😉))-ale b, mily byl ten sen 😉)trzymajcie sie cieplo i przede wszystkim zdrowo 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olcia pierz wszystko co kupujesz ! Skąd wiesz,że w hurtowni pościel nie walała się po podłodze i tylko ją wytrzepali z brudu?

Mam zwykły,duży Carrefour. Musisz sprawdzić 🙂 A kocyk polecam,tylko kup sobie w praktycznym kolorze. Ten mój czerwony jest ok,bardziej w kolorze wina ale niebieściutki to chyba często będzie prany... 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ola kocyk mam w domku i naprawdę jest rewelacyjny bardzo milutki powiem szczerze, że reszta kocyków które mam się chowa 🙂
Prać należy wszystko a zwłaszcza nowe ciuszki, które mają na sobie ogrom chemii i brudków od powstania tkaniny przez produkcję i aż po zakup nikt tego nie pierze.
Karina to dobrze, że nie dopadło cię zapalenie oskrzeli.
Ja się właśnie dowiedziałam, że znajoma dziś rano urodziła i miała mega niespodziankę bo zamiast dziewczynki wyszedł chłopczyk 😁

Uciekam dziewczyny szykować się do lekarza. Trzymajcie kciuki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Konefka słodkie kocyki, ten zielonkawy mi się podoba 🙂 Oby służył maluszkowi. Trzymamy kciuki za udaną wizytę!! Ale jaja z tą znajomą 🙂 Ciekawa czy co wizytę jej potwierdzali tą błędną płeć dziecka...
Olcia a jakie biustonosze kupiłaś? Wklej linka plisss.
Karina dobrze, że puki co bez antybiotyku, trzymamy kciuki żeby choróbsko przeszło!
A ja zawiozłam m. do pracy i po drodze wstąpiłam do Tesco po jakieś małe zakupy i tak chciałam coś dla Antosia kupić, a że przypływ kasy dopiero za tydzień to szału nie ma, ale kupiłam za "całe" 5,99 smoczek Canpol http://canpolbabies.com/pl/thumb.php?src=ZmlsZXMvcHJvZHVjdC9uYXR1cmVfamFibGtvLmpwZw&w=800&h=600&f=resize
strasznie mi się podoba, mam nadzieję, że synkowi też spasuje w awaryjnych sytuacjach 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też do noska mam fride, ale wiecie Kuby bratowa kupiła jakiś taki aspirator co się podłącza do odkurzacza podobno rewelacja babka w aptece jej poleciła, ale mnie jakoś przeraża ta siła ssania w odkurzaczu.Chociaż ta babka w aptece powiedziała że to jest taka malutka rureczka że nie ma wielkiej siły no ale nie wiem na razie zostanę przy fridzie 🙂
Oki czyli jak przyjdą pościelki to będę miała jeszcze jedno pranko 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mam kocyk z linka http://allegro.pl/dzieciecy-kocyk-akrylowy-100x140-koce-koc-narzuta-i1969359792.html dokładnie wzór 10 - kocyk jest milutki, cieplutki i naprawde słodki - kupiłam go za 35 zł akurat na wakacjach w krynicy ale widziałam w kazdej hurtowni gdzie sa dzieciece rzeczy za ta sama cene
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kurcze a z tą dzidzią to rzeczywiście numer 🙂 Mi doktorka bardzo szybko powiedziała że to będzie dziewczynka bo już w 16 tygodniu i byłam w szoku ale co wizytę to mówi dalej to samo więc myślę że nie będzie zaskoczenia 🙂Ale by była niespodzianka wszystko na różowy a tu proszę 🙂 🙂 🙂 🙂 Ja smoczek kupiłam z Tommee Tippee i butelki, nożyczki do paznokietków i szczoteczkę do włosów też z tej firmy bo trochę poczytałam i wszyscy ja teraz chwalą ale oby smoczek i butelki się nie przydały 🙂
a biustonosze kupiłam takie:
http://allegro.pl/rozowy-biustonosz-do-karmienia-85d-promocja-i1992142349.html
http://allegro.pl/bawelna-czarny-biustonosz-do-karmienia-85c-i1974189810.html
mam nadzieję że będą dobre moja koleżanka je kupowała i jak za taką cenę to chwaliła niby mówiła ze trochę się jej rozchylają tutaj gdzie się rozpina ale ogólnie oki więc też zaryzykowałam 🙂
I jeszcze taka piżamkę kupiłam
http://allegro.pl/s-m-koszule-do-karmienia-porodu-duzy-wybor-i2010443166.html
i taka licytuje na innej aukcji bo tej nie wygrałam bo przegapiłam 😞
http://allegro.pl/ar170-b-p-c-urocza-ciazowa-koszula-nocna-90-c-i2021516593.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ola zmobilizowałaś mnie i wyprałam reszte rzeczy,których nie mogłam wczoraj wrzucić w pralkę. Właśnie się \"moczą\" bo odkupiłam trochę poplamiony wózek i trzeba to wyczyścić.
Snakerka też mam taki smoczek. To mój ->

😁 😁 Jak go zobaczyłyśmy z moją Mamą to śmiałyśmy się w sklepie do rozpuku 😁
Karina wstrzymaj się z literkami, później cięzko z BARTUSIA zrobić HANIĘ 😁 Moja koleżanka ze studiów całą ciążę miała mówione,że chłopak. Nawet na usg 3d tak powiedzieli. W dzień porodu usg- też chłopak. Wyszła.. dziewczynka.
Ja wszystko kupiłam unisex. Wiadomo kilka rzeczy jest typowo męskich,ale raczej na ciuchu za grosze upolowałam 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cena biustonoszy faktycznie kosmiczna 😮 😁
A ta 2 koszulka super sexi 😉
Co do kocyków ja mam na razie 2 jeden taki http://allegro.pl/kocyk-lovi-matex-dwustronny-paski-5-kolorow-i2025465383.html w kolorze turkus, one są dwustronne i nie tak grube jak akrylowe, ale przyjemne w dotyku i myślę, że praktyczne, a drugi kocyk to materiał polarowy grubszy kupiony w hurtowni tkanin błękitny w misie i obszyty przez moją Babcię wielkość ok.100x150cm.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hahahaha Tynka Twój smok wymiata 🤪 🤪 🤪
Też jestem z siebie dumna dzisiaj, bo zrobiłam coś co odkładałam ponad 3lata - wybrałam się do oddziału NFZ zmienić dane na kartę magnetyczną 🙂 I ku mojemu wielkiemu zaskoczeniu zmieniły się procedury, wcześniej trzeba było złożyć wypełniony wniosek wielkości A4 + potwierdzenie ubezpieczenia, a teraz wystarczy kobitce pokazać dowód osob.+potw. ubezp. i nic nie trzeba wypełniać jedynie się podpisać 🙂 I za 2 tyg do odbioru 🙂 Czasem lenistwo popłaca 🙃 🙃 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agnese napisał(a):

Wczoraj sie troche wkurzylam bo tesciowa chce z mezem przyjechac i chyba z eunuchem. 🤢 Jedynie zapowiedziala, ze nie przyjedzie wczesniej dopoki dziecko sie nie urodzi. 😠 😠

to ja sie dowiedzialam od mamy wczoraj ze moi chrzesni razem z babcia chca do nas przyjechac na koniec lutego bo w marcu to u nich sie sezon zaczyna i nie daadza rady. Z jednej strony fajnie, bo tesknimy ale z drugiej nie wiem jak ja sie bede czula 😮 N nie ma nic przeciwko ale ja przekonana nie jestem.
Co do kocykow ja mam jeden cieniutki i jeden gruby bede kupowac w piatek (mam nadzieje ze zlapie tego goscia ze stoiskiem). I jeden i drugi sie przyda.
Ja popralam wszystkie rzeczy nowe dla Babelka Olcia i przeprasowalam z dwoch stron 🤪 to jednak chemia, nawet jak niektore rzeczy powachalam to fujjjj.
Jestesmy tez po wizycie u poloznej. Wszystko ok, mowi ze Maluch jest sporawych rozmiarow po obmacaniu mi brzucha, glowka w dol na szczescie, wiercil sie i wypinal nozki ciezko jej bylo osluchac serduszka bo sie wyginal 🤪 zawsze jest pobudzony jak jestesmy w przychodni albo w szpitalu, nie wiem czy czuje czy to zbieg okolicznosci 😉
ponarzekalam jej na bol podbrzusza, nawet juz szybciej nie moge chodzic tylko jak pingwin okrakiem, wstaje kluje, siadam boli masakra. Nawet juz przy baraszkowaniu nie jest tak super komfortowo. Mowi ze to czas na skracanie sie szyjki macicy. Kolejna wizyta za 2 tyg i powie mi wszystko. Sprawdzala czy nie jestem opuchnieta ale u mnie tylko palce troszeczke, w granicach normy. Jeszcze tydzien, dwa i pozegnamy sie na jakis czas z obraczka i pierscionkiem. Usg juz miec nie bede.
Dziewczyny mi ost porod snil sie 2 noce pod rzad, N tez sie wczoraj przysnilo i to juz tak nas bedzie chyba nachodzic 🤢 ja jak przez 7 miesiecy sie nie balam ogole tak teraz dygam jak nie wiem. Bol jak bol ale tak jak Agnese napisala- komplikacji. Oby obylo sie bez.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Snakerka a co to za karty magnetycznie 😮 nie ma mnie w Polsce rok z haczykiem a tu takie exklusive 🤪 w Holandii mamy karty z ubezpieczalni i na te karty wszystko, lekarz, leki za ktore nie placisz w wiekszosci a jesli juz to nie od razu. A w Polsce to ja nie mialam nic. Tylko jak do jakiejs nowej przychodni szlam to musialam miec odcinek Rum czy jakos tak z pracy. Co miesiac dawali nowy.
U nas pogoda okropna, wiatr bardzo mocny i gwaltowny, do tego deszcz, brrr dobrze miec domek i cieply kocyk 😁 Spac dzisiaj nie moglam i wstyd sie przyznac ale o malo nie zaspalismy na wizyte ( byla na 10.40). Wstalam rowno o 9.40. Ledwo ledwo, nawet sniadania nie zdazylismy zjesc. Budziki mialam 2 nastawione i ani jednego nie slyszalam. Szok.
Czekam az mi ubranka wyschna i wieczorem moze juz bede prasowac ostatnia partie. Teraz wszystko porobimy a potem bedziemy co chwila z nudow przekladac i ukladac na nowo w szafeczkach. Mama mowila ze jak byla ze mna w ciazy to dostala wyprawke skromna i co chwila przekladala i ukladala na nowo bo juz po praniu i prasowaniu nie miala co robic. Oszalejemy z tym czekaniem 🤪 🤪 🤪
Ciesze sie ze te wieksze zakupy porobione, bo na serio coraz mniej sily mam na chodzenie po sklepach. Tragedia. Chodzilismy 1.5 godz po pasazu i myslalam ze padne. Szukalam wszedzie czegos zeby chociaz na chwilke usiasc. Az mi sie ryczec chcialo z tej bezsilnosci. Brrr dobrze ze to juz niedlugo 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Taki kocyk to prawda ze jest na lata. Cieplutki. U nas na tym ryneczku sprzedaje facet bardzo dobry gatunkowo za 15 Euro. Myslalam ze drogo ale patrzac na ceny co wy podajecie to wcale nie az tak tragicznie z cena. Wiecie ze cienki tez sie przyda na poczatek do spania zeby malucha w kokonik zawijac. Mam jeszcze jeden wlasnie specjalnie do tego celu kupilam, z bawelny, zeby na kokonika polozyc zeby termosik co tu jest niby obowiazkowy cieplo dawal. Bo slyszalam ze kolderka na pierwsze miesiace sie nie przydaje, bo za gruba i nie poreczna. Co myslicie doswiadczone mamusie o kolderce? to prawda?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mi dzis przyszly karty zdrowia takie jak do bankomatu z cipem. To jest karta ubezpieczenia i z nia sie chodzi do lekarza i apteki. U nas leki na recepte tez sa tansze niz w pl. Ale nie ma czegos takiego jak placenie pozniej. Fajnie macie w tej Holandii. 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monisia ja mam kolderke ciniutka jak piorko nawet nie wazy 200 g z samego puchu. Moja siostra w nia swoja corcie zawijala bo nie miala rozka. ona jest cieplutka i leciutka. 🙂 🙂
a co do kocykow w hurtowni bobas w Zielonej kocyki sa i po 180 zl, bo z Kubusiem Puchatkiem. 🥴
Co do termosikow, ja tez je tu widzialam, myslalam ze w pl takich uzywano tylko i to 100 lat temu, a tu to chyba jest na porzadku dziennym, nie slyszalam by ktos w pl, z tego termosiku korzystal. Dla nie wtajemniczonych. To jest taki gumowy worek wlewa sie do niego goraca wode i daje do lozka. 🙂 🙂 jak bylam mala, mama miala go w apteczce ale nigdy go nie uzywala. 🙂 🙂
Karina kuruj sie 🙂 🙂 Dobrze, ze nie musisz brac antybiotyku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agnese napisał(a):
Ale nie ma czegos takiego jak placenie pozniej. Fajnie macie w tej Holandii. 🙂 🙂

z tym plaeniem to idziesz do apteki i odbierasz lek naa ta karte. Bez bulenia. No ale potem wlasnie po jakims miesiacu przychodzi ci odcinek z ubezpieczalni i oni mi automatycznie pobieraja z konta.Wlasnie fajnie pod tym wzgledem, bo ja pamietam Pl jak lekarz mi przepisal leki za np 100 zl czy nawet 50 to od groma kasy. A jeszze jak przed wyplata to dramat byl. A tu o tyle dobrze ze niem usisz wybierac czy zjesc dobrze czy wyzdrowiec. Bo niestety czasami tak bylo :/
Termosik wlasnie inny. Podaje linka : http://www.babyhuiscasita.nl/voeding-en-verzorging/verzorging/kruiken-kruikenzakken/aluminium-kruik.html?utm_source=beslist&utm_medium=cpc-beslist&utm_campaign=beslist
Ja w szoku bylam jak sie dowiedzialam. Ponoc to obowiazkowe, moze dlatego ze kobiety wychodza tu po kilku godz od porodu, nie wiem mi tez sie ten pomysl wydaje sto lat za murrzynami. Do tego termosiu dokupuje sie ochraniacze z cieplego materialu i taki Babelek spi sobie z tym w lozeczku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...