Skocz do zawartości

Mamusie na luty 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

snakerka napisał(a):
Tynka ja też normalnie nic nie piekę, ale kiedyś trzeba zacząć 🙂
A ten keks to strasznie bogaty chyba z kg bakali tam wchodzi 🙂


Coś Ty,nie dam tyle :P autorkę przepisu trochę poniosło. Z resztą przy dzisiejszych cenach to wyniósłby mnie niewiadomo ile 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny, widzę że nastroje wypiekowo świąteczne 🙂 ja też w tym roku na odmianę zamiast tradycyjnego piernika który piekłam co roku dostałam przepis na ciasto bardzo proste i szybkie z piernikami Katarzynkami i ten upiekę.Naprawdę bardzo szybki a dodatkowo ja zamiast piec biszkopt to kupię gotowy więc pozostanie mi zrobienie masy i placek gotowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hihi a ja dopiero wstalam 🙂
Spoko, z ta laska do zadnego urzedu dzisiaj nie ide, juz wczoraj jej powiedzialam ze nie ma opcji. Ukroce to wszystko, tylko chce ich wykorzystac jeszcze na ten transport lozeczka. 🤪 jak nie to dopiero im wygarne
Jezu przerazona jestem bo w niedziele sprzatalam dzisiaj sroda a syf jak sto piecdziesiat. Maz wczoraj kolacje robil... 😮 masakra. Dwa dni i swieta, az trudno uwierzyc. Konefka nie zazdroszcze tej anemii, jak sie przypaleta to czlowiek oslabiony, uwazaj lepiej na siebie bo latwo o omdlenia. A czulas sie ostatnio tak slabiej? bo ja sie zastanawiam, mialam tylkok RAZ robione badanie krwi w 9 tyg ciazy i dupa to wszystko, biore dobre witaminy, owocow jem ile wlezie i w sumie jest ok, no ALE. Pewnosci sie nie ma, chociaz anemie to sie czuje zaraz, bo zaraz czlowiek sie slania na nogach.
Ja co do ciasta to robie zwykla babke cytrynowa z torebki, a na Sylwestra kupilam W-zetke z proszku i bede dzialac. Wiec szalenstwa nie bedzie. Wlasnie co do Sylwestra 🙂
Na poczatku ciazy kupilam taka tania (5 euro :woohoo 🙂 szeroka dosyc tuniko-sukienke wlasnie z mysla ze na Sylwka sie przyda. Wczoraj dumna do meza mowie ze mam fajna kiecke, zakladam... i koniec mojej euforii. Wszystko ok ale cycki splaszczone na maxa. Wiec kreacji nie mam i nie poczuje sie elegancka kobieta w tym roku 😞
uciekam na sniadanie a potem na zakupowe szalenstwo w allegro 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej mamusie:*
A ja wstałam dzisiaj o 9 aż sama w szoku byłam...Zjadłam śniadanie,poszłam zamówić chlebek na święta żeby nam nie zbrakło no i tak oto właśnie wróciłam zmęczona do domu...U mnie w nocy zaczął padać śnieg i dalej cały czas sypie.Na drugie śniadanie jem pizze 🙂
Ogólnie humor mam do bani...
Wczoraj była u mnie koleżanka miała mnie obciąć(tzn skrócić trochę włosy) i moją mamuśkę(podciąć jej grzywkę). Pytam ile mam jej płacić a ona do mnie 30 zł za taką bzdurę dałam jej tą kasę ale od razu zapowiedziałam,że dziękuję za jej usługi po koleżeńsku i że skończyło się robienie paznokci u mnie za darmo....A co też będę świnią 🙂
Trzymam kciuki za wypieki wasze.U mnie wszystko na święta piecze siostra 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłam od fryca ale humor mi się nie poprawił bo fryzjerka to jakaś śpiąca królewna i w takim tempie strzygła, że już chciałam jej nożyczki z rąk wyrwać 😉
Monia z ta anemią to wiesz co ja się bardzo dziwie, że to mi się przytrafiło biorę femibion 2 jem owoce i warzywa może mięsa mało za to częściej rybę jadłam. Ostatnio czułam, że szybciej się męczę i senna jestem ale myślałam, że to takie uroki ciąży 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja dzis cięzką noc miałam - jakoś mnie brzuch bolał i dośc mocno jak na okres ale na szczeście sie uspokoiło...

Dzis biore sie za makowiec 😁

U mnie dzis za oknem śpieg 🙂 co prawda 0 stopni wiec zaraz sie stopi ale jednak widziałam śnieg w tym roku 🙂 a juz myslałam że dopiero od nowego roku do Zielonej Góry zawita 😁

Ps. Mnie od wczoraj dopadaja głupie sny o ciąży :/ a raczej jej końcu.... dobrze że tak późno bo któraś juz pisała że też ma takie sny ale to było jakis czas temu.....




Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Konefka to nie jest Twoja wina ze anemie masz, bron boze nie mialam tego na mysli. 😉 Mozesz jesc i 15 tys witamin owocow i warzyw a jak masz slaba krew to i tak i tak cie dopadnie 😉 dobrze ze wczesnie to zauwzyl lekarz i przynajmniej sie wzmocnisz przed samym porodem, masz na szczescie czas na to 😉 ja mialam anemie jak zaczelam miesiaczkowac. Pilam duzo soku z buraczkow i pomoglo (oprocz witamin )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monia ja pozytywnie odebrałam twoja wypowiedz 🙂 Pisałam tylko, że jestem bardzo zdziwiona, że mnie ta anemia dopadła. Lekarz to się śmiał i mówi no niestety ktoś musi cierpieć aby córcia miała dobrze 😆
Fajne jest też to, że on rozmawia z mężem i mu tłumaczy, że teraz żona może być osłabiona niech zjada to i tamto i takie bajery.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny może wy wiecie w jakiej postaci małże są do przełknięcia? One maja bardzo dużo żelaza trzy razy więcej niż jest w wątróbce której też nie znoszę 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Duzo zelaza jest w salacie, porzeczkach i buraczkach.
Ja kupuje mrozone malze juz zrobione, tylko je wrzucam na patelnie. Ja kupisz swieze to musisz je ugowowac, te co sie nie otworza musisz wywalic. Potem na maselku smazysz, z pietruszka i szklanka wina. 🙂 🙂 ja jem z makaronem czewonym / on jest z dodatkiem papryki/. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂: 🙂 🙂
normalnie rozsadza mnie szczęście dziś, byłam u lekarza i o dziwo zrobiła mi USG, Nina waży już 2200g 🙂 wyniki mam zajebiaszcze, tarczyca uregulowana ładnie, mocz w porząsiu, bo miałam z nim kłopoty wcześniej,a hemoglobina mi znowu pięknie urosła do 14,2 🙂 także jem chyba odpowiednie rzeczy 😁

konefka ja też miałam złe wyniki moczu, a posiew ok, ale od ostatniej wizyty,czyli 5 tygodni jem żurawit i teraz miałam wyniki idealne, więc jeśli mogę to ci to szczerze polecam, bo widzę po sobie że działa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tusiek gratuluję suer wyników 🙂
Ja przed chwilą wróciłam,byłam na mieście. Musiałam oddać książki do biblioteki,wypożyczyć nowe na egzaminy :/ i przywiozłam wózek 🤪 Co prawda na razie spacerówka ze stelażem, gondola ma dojechać później ale i tak jestem zadowolona 🙂 Stan jest świetny,wiadomo trochę brudna trzeba zdjąć wszystko do prania,ale za cenę 400 zł myślę,że warto 🙂

O to on : http://www.tako.net.pl/zdj_big/jumperx_firstsmile_03_01.jpg
http://www.tako.net.pl/zdj_big/jumperx_firstsmile_03_06.jpg

Według Męża jest mega babski,ale wali mnie to 🙂 Poza tym dziewczyna,która mi go sprzedawała uśmiała się co do pewności mojego Męża jeśli chodzi o płeć dziecka. Jej całą ciążę mówili,że chłopak na 100 % i jeszcze w dniu porodu był chłopak. Urodziła.... śliczną Helenkę 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tusiek świetne wiadomości 🙂 Córeczka duża już 🙂
A ja wróciłam z małych zakupów dokupiłam rzeczy do pierników i jestem w szoku 10dag orzechów włoskich ponad 6zł! to ponad 60zł za kg masakra 😮
U nas wszystko już białe bo od rana sypie śnieg 🙃
Wiecie dziś jakoś kiepsko się czuję, miałam kilka razy mroczki przed oczami jakbym miała zaraz zemdleć (a nigdy nie zemdlałam!) nie wiem czy to przez tą pogodę... jutro zrobię badania krew mocz w pt odbiorę wyniki i zobaczę czy wszystko ok...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Konefka spróbuj robić sobie na tą anemię codziennie po szklance soku z buraków,marchewki i jabłka,powinno pomóc.Podobno jak się pije taki sok codziennie szklankę dziennie to miesiąc i po anemii nie ma śladu. Wątróbka też powinna pomóc...
Tusiek super wiadomości...Niech mała zdrowo rośnie 🙂
Tynka super ten wózeczek i za 400 zł to myślę,że było warto.
Ja kupiłam wózek 3 w 1 z folią przeciwdeszczową,moskitierą i z pokrowcami do fotelika,gondoli i spacerówki do tego torba,wanienka,2 dętki do wózka i jedną oponę i zapłaciłam 530 zł...To po prostu śmieszne pieniądze...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny ale jestem szczęśliwa mąż właśnie łóżeczko dla córci składa. Przywiózł też wózek ale nie wiem czy będziemy z niego korzystać bo kolorki wypłowiałe już troszkę jak znajdę chwilę to po świętach zdjęcia zrobię na razie wstawiliśmy go piwnicy.
Snakerka świetna stronka dużo informacji w jednym miejscu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewczynki 😉)) wczoraj bylam na usg , bartus rozwija sie prawidlowo, wazy 2050g 🙂)) no i pokazał nareszcie siusiaczka, wczesniej tylko worek mosznowy 😉)) a wczoraj w calej okazalosci 🙂)) jest ulozony miednicowo, takze jest szansa poki co na cc 🙂))oby sie juz nie obrocil, bo nie chce rodzic naturalnie 😉)) moja gin-bylam u niej dzisiaj mowi,ze jest male prawdopodobienstwo, by sie obrocil, bo podobno po cc pierwszym macica jest leniwa i chyba sie nie obroci 😉 a wtedy do szpitala pojde juz 6 lutego, 7 decyzja i 8 bylaby chyba cesarka 😉takze byc moze walentynki spedzimy juz w czworeczke w domku 😉)fajnie by bylo 😉trzymajcie kciuki, by bartus sie juz nie odwrocil, bym mogla miec cesarke 😉buziaki karina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...