Skocz do zawartości

Mamusie na luty 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Oj widze ze stekajae jestesmy wszystkie 🙂 ja wzielam rano 3xrutinoscorbin i poszlam dalej spac, wstalam juz bez bolu glowy i jak nowo narodzona, wiec nie jesyt zle. Jeszcze dzisiaj zakupy spozywcze na swieta a jutro dupska nie ruszam i lepie pierogi cly dzien 😉
Wizyty Dziewczyn udane, ciesze sie bardzo 🙂 Aga dzieki za podpowiedz.
Ola ja pranie i prasowanie zostawiam tak jak Snakerka na styczen. Dzisiaj moze mi sie uda dokupic pare drobnych rzeczy dla malucha. Jutro bede zamawiac na allegro staniki (tutaj kosztuja 20 Euro za 2 szt 🤢), koszule i posciel. Snakerka ty kupywalas ta posciel w promocji, moglabys mi linka podrzucic jak gdzies go jeszcze masz? to samo z koszulami do karmienia ☺️ jak nie to bede weszyc 😉 a co mysicie jeszcze o podusi do karmienia?
Uciekam na sniadanie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
monika czyli u was takie same ceny co i u nas ja kupilam w h&m 2 staniki bezowy i granatowy za 20 e 🥴
moj maz jak mu powiedzialam o browarku to skomentowal : tylko mi nie wychlaj!!! 😁 😁
paczuszki dostalam od mojego lekarza gin oni dostaja je w ramach promocji od servisu rodzinnego czy jakos tak ,tak jak wam pisalam w austrii socjalny jest superowski 😁
a co do makowca ,jak ci wyjdzie to dasz przepis ,bo ja poszlam na latwizne i zamowilam i makowiec i sernik w polskim sklepie 😉 😜
olaja ubranka juz z miesiac temu popralam i poukladalam do komody ,tylko dlatego ze potem mi sie zapewne nie bedzie chcialo 😁
monisiaja dostalam od kolezanki ,nowa ale z doswiadczenia wiem ze jest przydatna,nawet teraz do spania,znajde link i ci pokaze jak ja w ciazy uzywac mi pomaga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie kobietki.
Szczególnie serdecznie witam nowa mamę 😆
Ja dziś spałam całkiem znośnie. Teraz siedzę i odliczam czas do wizyty.
Co do staników to moim zdaniem zawsze warto przymierzyć zanim się go kupi. Tym bardziej podczas karmienia, źle dobrany stanik może powodować zaleganie pokarmu i mega bóle piersi. Stanik do karmienia powinno kupować się chwilę przed porodem bo nasze ciałko ciągle się zmienia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej
ja dziś wstałam jakaś poddenerwowana, byłam na badaniach, popołudniu odbiorę wyniki bo jutro mam wizytę, ale najgorszy numer wycięła nam Nina, bo się nie ruszała 😞 powiedziałam mężowi, że się martwię, zaczęliśmy klepać po brzuchu, trząść nim, siedziałam, leżałam, chodziłam i nic, ciśnienie dostałam tak wysokie, że aż mi było duszno, łzy jak grochy (panikuję po poprzedniej straconej ciąży) zjadłam trochę chipsów i delicje, położyłam się na lewym boku i panienka raczyła się po jakimś czasie odezwać!!! tak się zestresowałam, że prawie zemdlałam, dobrze że mąż ma wolne, teraz mała grasuje na szczęście

codziennie czuję jej ruchy bardzo wyraźnie, bo co chwilę dostaję w żebro i taka cisza i spokój to mnie wystraszyły nie na żarty, ehhhhh ile to się człowiek nadenerwuje 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aaa no to u nas z tymi paczuszkami nie ma tak dobrze przynajmniej u mnie bo jeszcze ani raz od mojej gin nic kompletnie nie dostałam oprócz recept i skierowań na badania za które trzeba płacić:/:/:/ no ale tak to jest na pewno też dostają tylko wiedzą co z tym zrobić 🙂 🙂 🙂 ja wypełniałam kiedyś na stronach chyba hipp i bobovity i niby coś maja przysłać jakieś próbki aa i na stronie NAN też dają jakieś próbki czapeczkę i rękawiczki "niedrapki" możecie zaglądnąć i wypełnić nie mam pojęcia kiedy to przyjdzie i czy w ogóle ale może akurat 🙂 🙂 🙂
A co do poduszki do karmienia to ja kupiłam taki duży rogal do karmienia i niby teraz do spania ale powiem wam szczerze że kupiłam chyba w 5albo 6 miesiącu i jeszcze jest zapakowana w worku 🙂 ale może do karmienia sie przyda albo może jeszcze teraz ale póki co do spania jej nie potrzebuję.
kurcze dziewczyny wy o pieczeniu, pierogach itp. a ja nic w tym roku nie robię idę na łatwiznę i każdy dzień w gości 🙂 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tusiek biedactwo...
Na szczęście wszystko ok 🙂
Ja czasami się denerwuje jak mały mnie kopie jak np.siedzę na zajęciach lub np jak jestem w sklepie i dostaję kopa w pęcherz i nie wiem co mam ze sobą zrobić....Ale jak sobie leniuchuje też mam dziwne myśli...Na moje dziecko nie działają słodycze tylko np jabłko,mandarynka lub kapusta kiszona....Jakiś odmieniec ten mój syn....Ostatnio całą czekoladę wcięłam i zero kopniaków,zjadłam banana i od razu hrabia się raczył obudzić....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Znam Twoje obawy tusiek moja Amelka też niby cały czas się wierci kręci kpie itp (nawet teraz 🙂) i przynajmniej wiem że wszystko u niej oki ale w sobotę leżymy i oglądamy film a tu nic a zawsze jak sie położę to zaczyna harce film się już prawie kończy czyli jakieś 2 godziny minęły a ona nic juz pod koniec filmu nic z niego nie wiedziałam tak się zaczęłam denerwować i też tak jak ty klepie ja zaczepiam itp a tu nic aż w końcu napiłam się pepsi parę malutkich łyczków i udało się ale stracha już miałam jak nic!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moj synek tak samo jak kopie to spac nie moge. A jak cicho siedzi to nawet caly dzien. Juz nie wiem co na niego dziala.
Ktos pytal jak wstawic imie malucha. Mozesz wejsc na mojego synka imie, wpisac swoje, pojawi sie kod i wkleja sie tak samo jak suwaczek. 🙂 🙂
Olcia ja pierwszy raz bede robic uszka i piec makowiec. Wszystko reszte kupie. Nie dam rady jechac do Polski na swieta, 12 h nie wytrzymam w aucie, samolot odpada.
Tabelka nasza, kto kiedy rodzi jest w watku nizej. Musisz wejsc na pierwsza strone, tam jest tabelka.
Przepis na makowca dostalam od dziwczyny ze stycznia Wielka B. Dziewczyna ma talent kucharski i fajne przepisy. 🙂 🙂
Acha mialam zapytac. Czy wam tez podaja lekarze obwod brzuszka, glowki, dlugos kosci biodrowej malucha. 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agnese kurcze szukam na pierwszej stronie jakiejś tabelki i nic nie mogę znaleźć chyba za ciemna jestem:P:P:P to ma byc w tym wątku co piszemy teraz w "lutówkach" tak????
no masz racje tyle godzin w samochodzie też bym nie wysiedziała a samolot to chyba nawet tylko do któregoś tam miesiąca zabierają na pokład nie???? zresztą po co się męczyć i jeździć tam i z powrotem nie??? pojedziesz już z maluszkiem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monisia tu masz link do pościeli, poszukaj sobie wymiarów które Cię interesują i zestawu http://allegro.pl/listing/user.php/run?us_id=7423110&order=p&change_view=1 (nie wiem czy Tynka przypadkiem od tego sprzedawcy nie kupowała) ja w końcu jeden komplet kupiłam w sklepie z ochraniaczem za 66zł a drugi dostaniemy w prezencie pod choinkę od Cioci.
z piżamek tu są jakieś http://moda.allegro.pl/listing/user.php/run?us_id=11552259&order=p&change_view=1 ale nie wiem jak z jakością.
Tusiek mój synek przez wcześniejsze 2tyg był tak mało ruchliwy że też się obawiałam ale od 3-4dni już regularnie szaleje i mocno kopie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja się zastanawiam nad pościela taką z Disneya z Kubusiem puchatkiem są śliczne na allegro chciałam wkleić Wam link ale jestem nowym użytkownikiem i nie mogę 😞
A powiedzcie mi czy macie już rożki bo ja sie zastanawiam jaki kupić z usztywnieniem czy bez, czytam różne opinie i dalje nie wiem na jaki sie zdecydować 😞 Myślałam o tym z usztywnieniem ale pisze ze są niewygodne że dziecko zjeżdża w nim na dół itp i nie wiem 😞 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Olcia ja kupiłam na razie jeden usztywniany z kokosem, jeśli będzie niewygodny zawsze można tą wkładkę wyjąć, ale myślę że jednak to jest wygodne bo taki maluszek to taka krucha istotka, że na początku na pewno z rożka będziemy sporo korzystać, myślę , że przy karmieniu w rożku też jest dziecko wygodniej przystawić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do rożków. Też kupiłam ten z usztywnieniem . Zawsze można wyjąć ta tekturkę. Pamiętajcie,że pierwsze dni dziecko samo "leci" z rąk i takie usztywnienie może się przydać.
Słuchajcie,to co się dzieje na drogach to istna sodoma i gomora !!
Jest tak ślisko przez ten śnieg,że juz mi się odechciało. Musiałam pojechac kupić jeszcze Teściowej prezent urodzinowy,ale upolowałam fajny niedrogi drobiazg i jestem bardzo zadowolona 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agnes moj lekarz nie podaje takich wymiarow,na 3D robia wszystkie pomiary(tzn mi wczoraj robili i przy poprzednich dwóch wizytach -combitest) moj mierzy przekatnie glowke i podaje wg niej dl i wage wg tabelki,zawsze myslalam ze to sciema z ta waga ale porownujac z wczorajszymi badaniami pomylil sie tylko o 50g wiec nie jest zle
co do rozkow,ja nigdy nie mialam usztywnianego i nie wiem jakie one sa,moim zdaniem jak malucha zawiniesz i trzymasz sztywnym przedramieniem to wystarczy,poza tym olu u nas świeta to kicha bo tylko ja corcia i maz ,musimy zostac we wiedniu bo 12godz w aucie nie ryzykuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ewelcia wy bedziecie w trojke, a ja z mezem sami. Nie widzisz sniegu w gorach? 🙂 🙂
Olcia wchodzisz w mamusie na luty, a potem wyswietlaja sie tematy,
mamusie na luty,
waga maluszkow,
na piatym miejscu jest Tabelka brzuchatek 🙂 🙂 tam wejdz na ten temat i na pierwszej stronie tego watku jest nasza tabelka. 🙂 🙂
ewelcia ja chce jechac z synkiem na swieta w kwietniu do domu. I tak sie zastanawiam ile bede czekac na paszport dla malucha. Nie wiem cxy wiesz ale dziecko jak nie ma skonczonych 5 lat musi miec paszport. 🙂 🙂
A moj gin za kazdym razem mierzy obwod glowki, przekatna glowki, objetosc brzuszka, dlugosc kosci udowej. Wszystkie pomiary podaje, ale zapisuje tylko 6 podstawowych. 🙂 🙂 🙂
Co do rozkow lepiej kupic usztywniony, sama bede sie bac trzymac moja kruszynke, nie mowiac o mezu. 🙃 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ale jestem przytempawa. Pytalam jak wyprac rozek, bo jest usztywniony. Dobrze, ze olcia wspomniala, bo zapomnialam calkowicie o nim. Teraz poszlam patrze, a z tylu tego rozka jest taka kieszen na rzep i tam sie ja otwiera i wyciaga taka wkladke kokosowa. I spokojnie pierze jak kolderke. Ja sie tak mocno nie przygladalam temu rozkowi bo tesciowa go kupila. 🙃 🙃 🙂 🙂
Wiec Olcia spokojnie mozesz kupic z usztywnieniem, a jak ci nie bedzie pasowalo to wyciagniesz. 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny wklejam Wam link do posta na blogu pewnej mamy, który mnie bardzo poruszył, taki prawdziwy, szczery polecam przeczytać http://thelifeofusualwoman.blogspot.com/2011/12/rachunek-sumienia.html
ja się bardzo wzruszyłam. Komentarze też są ciekawe - dobrze wiedzieć co kobiety po porodzie przeżywają, na pewno nie wszystkie, ale część się do tego przyznaje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...