Skocz do zawartości

Mamusie na luty 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
No to Malwina, od groma bedziesz miala rzeczyt dla Babelkka 🙂 gratuluje 🙂
ja mam 2 koce dla Aziza ale cienkie a wlasnie mam upatrzony grubasny (akrylowy ?) koc, typowo dla Dzidzi, i szalu dostane jak go nie kupie przed Wigilia 😠 😠 😠
A co do porodu to N twardo ze on chce byc ze mna, ale jak mu powiedzialam ze pepowine bedzie przecinal, to sie blady zrobil, ale dalej twardo twierdzi ze bedzie ze mna i koniec. Szczerze mowiac to licze na to, i nie wiem co bym zrobila gdyby teraz mi powiedzial ze on jednak rezygnuje... my tu sami jestesmy, wiec nawet nie mam nikogo na zastepstwo wiec mam nadzieje ze nie wymieknie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Boze Marta ale sen 🤪 czyli Twoj Babelek bedzie mial super ekstra nos i bedzie boski, a nie okropny 😎
p.s. Malwina mialysmy dzis podobne sny 😉
Marta, zycze Wam jutro udanej imprezy obfitej w prezenty no i oczywiscie bez szalenstw typu zbytnie obskakiwanie gosci itd itp, no i oczywiscie bezstresowego spotkania z szwagierka i tesciowka 😉 😉 😉
dobranoc!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też chcę żeby Mąż był przy mnie. Nie przyjmuję do wiadomości opcji,że będzie czekać na mnie na korytarzu.O nie ! Jest współwinny tego wszystkiego to niech ze mną tam się męczy 😁 Pępowiny przecinać nie musi,wiem że to dla niektórych facetów jest już za dużo,sam jej widok. Z resztą nie rozumiem tego zwyczaju,że niby oddziela dziecko od matki? 😮 Ma stać,trzymac za rękę, dopingować ewentualnie w razie potrzeby zadziałać i pomóc biednej żonie. Tylko tego oczekuję 😉

http://www.kwestiasmaku.com/kuchnia_polska/wigilia/babeczki_piernikowe/przepis.html
To mnie chyba skusi i zrobię je 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co do obecności męża na dzień dzisiejszy wolę żeby był na korytarzu jak już będzie konkretna akcja porodowa. Myślę, że ma za słabe nerwy na takie widoki 🤢
On w każdym razie nie wyszedł z propozycją, że chce być wtedy na sali porodowej, więc nic na siłę... Pewnie, że byłoby mi raźniej gdyby był przy mnie cały czas, ale uszanuję to jeśli nie będzie w stanie 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie brzuchatki. 🙂 🙂 🙂
Malwina gratulacje zdanych egzaminow. 🙂 🙂 🙂 🙂
100 lat dla Natalki. 🙂 🙂 🙂 🙂
Ja wczoraj widzialam snieg w Alpach. Napadalo 1/3 wierzcholkow zakryta. Jak jest ladna pogoda /znaczy wietrzna/ to je slicznie widac, az nie mozna sie napatrzec. Snakerka podziwiam cie z tym rannym wstawaniem z pieskiem. Ja taki len, ze chyba bym psa nauczyla sikac do kuwety.
Tynka buty o niebo ladniejsze niz te co pokazywalas, twoj m ma lepszy gust od Ciebie. Nie mowiac o cenie. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
A ja zaczelam wczoraj 8 miesiac. 🙂 🙂 🙂 🙃 🙃 🙃
A synek dalej na hamaku i ani mysli sie przekrecic. 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzien dobry mamuski
agnes ja tez widze alpy z okna,zapewne nie te same ale sniegu duzo na szczycie
co do porodu rodzinnego,juz wczesniej mowilam,ze moze i bym chciala,ale nie nalegam bo po pierwszym moj maz ma juz dosyc,bedzie przy mnie az do momentu wejscia na sale porodowa ,nie bede go zmuszac do niczego kazdy zna swoje mozliwosci 😁
u nas dzis sloneczko (przynajmniej jak narazie) 😉
jutro mam komplet badan z 3D i pomiar cukru takze cale przedpoludnie w szpitalu
milej niedzieli
natalko wszystkiego naj naj od cioteczek z brzuszka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
´`Ja taki len, ze chyba bym psa nauczyla sikac do kuwety` 😁 😁 😁 dobre Aga
Dobry dzien 🙂
Ja dopiero wstalam czekam na sniadanko az sie zrobi 😜
u nas jak na zlosc slonce, cieplo i ani przez chwile nie zapowiada sie na moj ukochany snieg. Nie wyobrazam sobie swiat bez bialego puchu 😞 ale to nic, ja tam jeszcze nadzieja zyje. Dzisiaj w planach gnicie w pidzamie i wyjadanie wszzystkiego co slodkie w domu. Znajomy (ten co sie przestal odzywac) nagle wczoraj zadzwonil i zaprosil nas na swieta. Juz oswoilam sie z mysla ze sami je spedzimy, i teraz wcale mi sie nie usmiecha :/ tym bardziej ze juz na ich temat mam zdanie wyrobione, ktore ciezko bedzie zmienic. No ale nic, zobaczymy, mieli mi pozyczyc laktator, wiec chociaz tyle skorzystam.
Dzisiaj moje Kochane Dziecko porzadnie mi wypychalo przod brzucha, ze az sie obudzilam i az bolalo 😮 kopal jak szalony, chyba odrabial te prawie dwa dni lenistwa 😉 Aga a ten Twoj Bobasek to wygodny no, na hamaku mu sie spodobalo. Zagadaj z nim, moze sie jeszcze odwroci. Tak jak ty zaczelam juz 8 miesiac, az nie moge uwierzyc. Wczoraj spotkalismy znajoma N z pracy ktora jak sie dowiedziala kiedy mam termin to az oczy wybaluszyla ze chyba bede miec blizniaki. N sie wk...wil niemilosiernie, po mnie to splynelo ale on mial mega nerwa na nia. Mowi ze u nich w kraju mialaby kobieta prawo nawet liscia strzelic za cos takiego 😮 Jeszcze tylko rowno 2 miesiace!!! Jak to szybko leci!!!!!!!!!!
sniadanie sie chyba samo nie zrobi, wiec spadam pomoc...
No i Evelcia trzymamy jutro kciuki za pomyslne wyniki !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Evelcia trzymamy kciuki za dobre wyniki i super widoczki na 3D 🤪
Martaer Wszystkiego Najlepszego dla Natalki i udanej imprezki!!!
Agnese z tą kuwetą to czarno widzę... jeszcze jakiś mały pies to może ale ten nasz mieszaniec sięgający kolan i to jeszcze facio myślę, że miałby problem z trafieniem podnosząc łapkę hehehe 🙃 Kiedyś się śmialiśmy, że będziemy go w koszyczku spuszczać z balkonu (z 9piętra!!) i wciągać z powrotem po załatwieniu potrzeb 😉 Oczywiście żarciki 🙃
Monisia to miły gest, że się znajomy odezwał i to jeszcze z zaproszeniem na Święta, może też im głupio i nie wiedzieli jak z tego wybrnąć, a Święta to w końcu wyjątkowy czas 🙂 Co do komentarza znajomej - olej to - baby to ch...je jak się mówi hehehe 🙃 Pewnie Ci tego pięknego soczystego brzunia franca zazdrościła 😉
A jak wy liczycie 8m-c? od 32tyg? Bo ja tak czyli za tydzień dokładnie zacznę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ale pusto zawsze u nas w weekendy. Moj N jeszcze spi wiec buszuje po necie i sie nudze. Zjadlam pyszne wiosenne kanapki, z jajkiem, pomidorem i cebula, do tego na cieplutkich buleczkach, teraz zabieranm sie za slodycze.
Przypomniala mi sie jedna historyjka pewnego biednego Yorka o nazwie "Puszek". Moja przyjaciolka ma brata, ktorego dziewczyna oszalala na punkcie swojego psa. Puszek to Puszek tamto. Ok ja mialam fiola na punkcie mojego kota i psa w Polsce ALE... Pewnego pieknego razu siedze sobbie u tej mojej I i przyjechal akurat jej brat z laska i z tym psem. Otwiera drzwi a tu wlatuje Puszek z... obklejonymi tasma uszami, postawionymi na patyki 🤪 🤪 🤪 uwierzcie ze lezalam na podlodze i rylam przez 15 min, az ucieklam do kuchni i tam rylysmy z kumpela kolejne 15 albo i wiecej. Jeszcze ta laska to taki typowy lamus, powazna nad wyrost, zero usmiechu, normalnie krolowa Zombi, obrazila sie na maxa. I tak od tamtej pory co widzialam Puszka to dlawilam sie ze smiechu. I oczywiscie gdzie Puszek jechal, tam jechala z nim jego kuweta, Autentycznie kiedys pojechalismy na cmentarz do meza mojej I (bo zginal jej w wypadku 5 dni po slubie 😞) patrzymy a A poszla w las z psem i kuweta, daleko od ludzi bo on inaczej by sie nie zalatwil. Ja p... kosmos dla mnie jakis. Rozumiem uwielbienie dla psa, no i ze trzeba dbac o niego, ale patyki w uszach i te akcje z kuweta to byla przeginka na maxa 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U nas dzisiaj będzie ten barszcz ukraiński o którym wczoraj wspomniałam.
Dziewczyny wstyd się przyznać, ale... do tej pory nigdy nie kupiłam świeżych buraków 🤨 Zawsze albo barszcz z mrożonki gotowej typu Hortex, albo torebka albo karton, a takich startych gotowanych do drugiego dania nie cierpiałam, z trudem wciskałam w siebie słoiczkowe jak byliśmy w gościach i akurat się trafiły. No ale w ciąży kobiety się zmieniają 😉 Czasami o 180stopni. I tak dziś do zupki skroiłam w kosteczkę 3wielkie dorodne buraki 😉 Zawsze mnie przerażało, że z tego tyle syfu będzie, ręce ufarbowane po łokcie, ciuchy zachlapane, ale diabeł okazał się nie taki straszny 🙃 Mam nadzieję, że wyjdą pyszności 🤪


No i wyszło pyszne, smak i zapach niepowtarzalny! ale mi się chciało takiej zupki! mniami! 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej kobietki:*
Ja dzisiaj mam okropny humor więc waszych wam nie psuję 🙂
Ogólnie źle sie czuje i nie wiem z jakiego powodu....Noc miałam koszmarną głupie sny mi się śnią...Dzisiaj czeka mnie znowu nauka do egzaminów bo jutro o 14 mam egzamin ustny z polskiego 🙂Jutro będę miała ubranka dla małego ale jestem zadowolona 🙂
Jedyny powód do radości to ten mój maluszek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ale tu dziś cichutko 🙂 Ja cały dzień w piżamce dziś spędzam 🙂 Leń na maxa, obejrzeliśmy przed chwilą z m. film na dvd, miło tak razem poleżeć i się lenić 🙂 Antoś dziś jest wyjątkowo ruchliwy, strasznie po moich boczkach wali 🙂 Ale niech sobie ćwiczy maluszek słodki 🙂 Spać mi się już chce......
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ale jestem zajechana. Jutro Wam napiszę.

Dziękujemy za zyczenia, choć już Dziewczynki składałyście wtedy kiedy były urodziny. 😘 😘 😘
To tylko ja mam spóźniony zapłon z robieniem przyjęcia urodzinowego. Ale lepiej późno niż wcale.

Dobrej nocy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
😠 😠 😠 mam nerwa dzisiaj, jak nie wiem co. Dobrze ze dzien sie konczy, bo by mnie cos strzelilo chyba. Na dodatek ci znajomi od siedmiu bolesci dalej chca chyba ciagnac od nas na maxa bo sobie wymyslili ze skladamy sie na zakupy na swieta i z tego bedziemy robic razem zarelko. Ani mi sie k... sni, juz ich wybrechtalam za ten pomysl, ja tam powiedzialam ze wezme cos ze soba na Wigilie do nich, a pierogi i te inne czasochlonne rzeczy to ja bede robic ale nam a nie tym pasozytom. Tez sobie zaplanowali ze na noc zosttaniemy, ale to tez piernicze bo ja planuje o 20 sie zmyc i siedziec potem na skypie z bliskimi a nie z tymi sepami. Wystarczy ze Sylwestra bede ogladac ich geby cala noc. Wrrrrr.
sorki ale musialam sie wyszczekac, bo normalnie szczena czasem opada na maxa. Non stop jak do nas przychodzili to robilam mase zarcia, grila i te inne sprawy a jak my do nich to nA jakas nedzna zupe (czasami) pare kostek czekolady i tyle. Niech teraz oni sie postaraja. Uciekam na jakis film, odstresowac sie, dobranoc Dziewczynki 🙂
Marta dobrze ze zyjesz po tym przyjeciu, czekamy na relacje jutro 😉
a tymczasem trzymamy kciuki za Evelcie i Malwine. powodzenia dziewczyny!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monia biedactwo to nieźle się wkurzyłaś 🤨
Ja uważam bez sensu takie składanie się i wspólne gotowanie, wolałabym jak już podzielić się obowiązkami co kto gotuje i przynosi tak, żeby organizatorzy też nie mieli wszystkiego na głowie. Sama nie wiem, są różne układy.

A tak z innej beczki, dziewczyny jeśli chcecie można zamówić sobie do 4 darmowych próbek (są to podobno 2buteleczki i 2 tubki z mini produktami, jeśli się wszystkie 4pozycje zaptaszkuje) https://www.johnsonsbaby.com.pl/products,zamow.html na dany adres raz w roku można zamówić 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tutaj kolejna stronka gdzie można dostać coś dla maluszka http://www.bebilon.pl/rejestracja
Dziewczyny a Wy u swoich gin. dostawałyście jakieś próbki czy ulotki/poradniki o ciąży i macierzyństwie? U mnie nic takiego lekarka nie dawała - może dlatego, że prywatnie nie mam pojęcia.
Kurczę spać jeszcze nie mogę, zrobiliśmy sobie michę popcornu z m. i wcinamy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie Mamusie 🙂
Oczywiście jestem już po śniadanku i spacerku 😉 Dzisiaj sama sobie poleciałam po pączka z bitą śmiet.i czekoladą oraz dżemikiem i lukrem..mniami.
Noc miałam ciężką, strasznie się kręciłam bo mały też się kręcił, co się obróciłam na lewy bok to on w niego pukał tak, że wydawało mi się że go tam gniotę, co na prawy kłucie wątroby (pewnie macica uciska) o plecach nie ma mowy bo tchu nie mogę złapać. A najlepsze jest to że... PRZECIEŻ BĘDZIE CORAZ CIĘŻEJ 😮 Ale damy jakoś radę no nie Dziewczyny 😉 Baby są twarde hehe 😁 Faceci już by pewnie dawno wymiękli 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć 🙂
dzięki Magda za linki, zarejestrowałam się, co do Johnsona moja bratowa bardzo sobie chwaliła ich produkty do kąpania i po kąpieli, także tak jak mówisz czasem warto spróbować 🙂
musiałam wstać, bo mimo leżenia w głowie mi się kręciło zjadłam płatki i idę dalej spać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...