Skocz do zawartości

Mamusie na luty 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Witam Was w sobotni poranek 🙂
Evelcia wspolczuje stresu jaki ci Babelek napedzil. Moj tez ma od wczoraj lenia, ale sie wierci troszke, aczkolwiek nie daje czadu jak ost. Narazie jestem spokojna, moze ma "ciche dni" i rosnie. Grunt ze czuje mojego klocka.
Marta fajnie ze macie imprezke jutro, Natalka pewnie bedzie skakac z radosci 🙂 tylko sie nie przemeczaj za bardzo 😎 sliczna ta Twoja corcia 🙂
ogolnie to widze ze wszystkie stekajace juz jestesmy, ja myslalam ze sie porycze wczoraj wieczorem, bo za nic nie moglam sie ulozyc, tak mniee brzuch ciagnal, moj N to sie smial ze mnie, ze jak stara baba stekam, ale naprawde wczoraj bylo kryzysowo wrecz. Ale dzisiaj jak sie obudzilam to juz llepiej. Musze sobie sprawic poduszke jakas cienka pod brzuch, bo zdechnac mozna z wyczerpania.
Dziewczyny, wczoraj mialam mega dola. Maz lazil przy mnie i mnie probowal rozweselic a ja nic.
W koncu zniknal mi do wieczora, to ja jeszcze jednego nerwa zlapalam i mu naet obiadu nie zrobilam. Wrocil po 19, ja obruszona, wchodze do kuchni, gderam jak stara kwoka gdzie byl itd , wracam do pokoju a pod choinka 2 mega kartony 🤪 🤪 🤪 okazalo sie ze biedny pojechal szukac sklepu w Roterdamie gdzie moze odebrac gratisowe paczki dla ciezarnych bo kiedys zgloszenia wysylalam. No i znalazl 🤪 dostalismy m.in. 2 super smoczki, buteleczke ta mniejsza z Aventu, ok 16 pampersow tych mini, chusteczki pampersa nawilzane sensitive, maskotke dla dzidzi, mnostwo probek i kolejne kupony rabatowe. Nawet mini kocyk dostalam i maly pojemniczek sudocremu 🙂 ale radocha!!! w te pedy zrobilam mu ten obiad i caly wieczor przy choince jak male dziecko 🙂dla mnie tez dostalam 2 remy przeciw rozstepom. Kurcze nie wiedzialam ze tego tyle bedzie. Mamy dostac jeszcze paczki do odebvrania jak sie maluch urodzi. Zobaczymy co tam bedzie 🙂
Dzisiaj ide z N na maraton po sklepach, bedziemy garnitury szukac na ten durny slub i juz zalowac zaczynam ze nie jade, no ale coz, ryzykowac juz mi nie wolno.
Dzisiaj mi sie nasz babel przysnil, ze mi wypychal na maxa nozke z boku i ja go za ta nozke lapalam i sie cieszylam. Coraz czesciej tez mysle o porodzie, niepotrzebnie bo sie schizuje 🤢
dobra uciekam na sniadanie, moj wpis dzisiaj bez skladu i ladu, wybaczcie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Aga, moj maz jest kochany, to fakt, no ale wkorzyc tez potrafi 😉 mieszkamy razem SAMI dopiero rok i niestety ale docierac sie trzeba 😎 a ze dwa z nas uparciuchy to czasami wloskie afery mamy w domu... 🤪 no ale ciesze sie bo naprawde szczesliwy na maxa ze bedzie dzidzia w domku 🙂
Co do paczek, ja nie wiedzialam o istnieniu takich rzeczy, ale kolega z pracy tu jest juz kilka lat i jego dziewczyna tez akurat w ciazy i dal mi namiary na strony, zalogowalam sie i mam 🙂 tak to bym nie wiedziala nic. A ty masz jakas ciezarna znajoma albo z malym bablem tam u Was we Wloszech?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja to jakas pechowa, tu nie mam ani jednej kolezanki polki. Jedna, ktora ma corke 12 letnia. A wloszki wszystkie z pracy to kobiety, ktore nie maja dzieci. Wiekszosc z nich mowi, ze nie mogly miec. A mi sie zdaje, ze one sa wygodne. Jak na 30 kobiet zameznych praktycznie zero dzieci. Ale jest tez kilku facetow i tez nie maja dzieci. Nie wiem ale kiedys slyszalam, ze wloszki maja problem z plodnoscia bo ich matki braly tabletki antykoncepcyjne a one mialy duza dawke hormonow. I tym matkom nic nie bylo, ale ich dzici sa bezplodne. Jest tez spora znajomych co adoptowali dzici z Rosji i zaplacili wielkie pieniadze za to. Wiec nie wiem czy klamia, ze nie mogli czy nie chcieli. Trudno wyczuc. 🙂 🙂 A sasiedzi to srednia wielku 100 lat. Jak w kwietniu sie wprowadzilismy to juz dwoch sasiadow ze starosci umarlo. Tu szybciej spotkasz 100 letnie osoby niz dzieci. 🤔 🤔 🤨 🤨 Wlosi bardzo dlugo zyja. 🙃 🙃 Wiesz jak sasiedzi sie ciesza i te babcie sasiadki, ze w koncu w tym domu bedzie dziecko male. Jak mnie widza z daleka zycza jak najlepiej. 🙂 🙂 Przynosza owoce z ogrodow niepryskane. 🙂 🙂 chemia. Tak samo jest w Danii duzo kobiet chce zaadoptowac dzieci a nie moze, bo sa tak fatalne przepisy do przeskoczenia. I wszystko bardzo duzo pieniedzy kosztuje. Ale tez w Italii i Dani dozwolona jest aborcja. Wiec ja nie wiem jak to jest do konca. 🥴 🥴 Ciezko wyczuc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
o ja pierdziele 😮 no to towarzystwo masz niezle, nie zazdroszcze, dobrze ze chociaz brzuszek.net znalazlas 😉 tak naprawde jak jestes za granica to kolezanki sa, ale to tylkko prowizorka. Przyjazni raczej nie warto zawierac, bo kiepsko sie to konczy. Najwazniejsze to twoja rodzina, czyli maz i dzidzia. Reszta to hieny ktore czekaja az ci sie powinie noga. N sprowadzil tutaj swojego najlepszego kumpla z Polski z zona i dzieckiem. Cudownie bylo do momentu kiedy sie nie upomnial o kase. Bo naprawde sporo nam wisza, pomoglismy im na starcie, ale teraz u nas kiepsko sie z pieniazkami zrobilo (N bedzie troche siedzial na bezrobotnym tez :unsure 🙂 i nagle cisza. A telefonowali i spotykali sie niemal codziennie. Tak to juz jest z ludzmi. Wiec chyba nie masz co zalowac.
a tak w ogole w tej paczce dostalam jeszcze dwa male browarki bezalkoholowe 🤪 wiec bede dzisiaj pic, a co 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewczynki 😉)cos widze,ze kiepsko niektore spaly 😉 u mnie nocka ok 😉 tylko troche wieczorem mam opuchniet nogi, rano jest troche lepiej 😉 evelcia super,ze wszystko ok 😉niech kopie jak najczesciej 😉 moj bartus tez ostatnio troche leniwy niz poprzednio i rzadziej sie rusza, ale od czasu do czasu go poczuje 😉pozdrawiam was cieplo 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No wlasnie, co do posiadania tych dzieci, to nie wyczujesz. Wiekszosc to z wygody albo komplikacje po aborcjach. Ja nie ro zumiem takich kobiet co nie chca miec dzieci. Znam jedna dziewczyne co powiedziala ze ona nie czuje instynktu i dziecka sobie nie zrobi nigdy. To czulam sie jakbym z kosmitka rozmawiala. Widzisz sasiedzi starsi, ale jacy mili. A jak wasz Babelek bedzie rozpieszczany! bedzie mial duzo babc i dziadkow 🤪 tutaj tez aborcja jest legalna, najwiecej z maluchami i w ciazy chodzi turczynek, holenderki sie deyduja na dziecko ale dosyc pozno, gruuubo po 30-tce. Najwiecej dzieci rodzi sie w holandii od obcokrajowcow, takie ja odnosze wrazenie. W mojej przychodni malo widze holenderek, naprawde.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To co piszesz Monisia to swieta racja. Moj maz jest we Wloszech 11 lat. I widzial jak przyjaznie sie koncza. Moj kolega tez jest w Angli z zona od ponad 8 lat. 3 lata temu pomogl znalezc prace przyjacielowi i zonie, zciagnal ich, odnajal pokoj, a ci dosc, ze nie zaplacili to jeszcze mieszkanie mu zdemolowali. A niby tacy przyjaciele. spadam na zakupy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale sie rozpisałyście.He he.
Ja noc miałam taką sobie, dopiero co wstaliśmy. Zrobiłam śniadanie,nastawiłam zmywarkę. Mąż poszedł do swoich zajęć a ja zamiast sprzatac... maluje pazury 😜 Zostałam zmuszona do tego,bo nie moge nic zrobic tak mnie paznokcie bolą. Masakra. Dopiero jak wyschnie lakier to wezme sie do sprzatania 😎
Co do przepisów to uważam,że fatalne warunki adopcyjne sa w Polsce. Lepiej traktuje się złodziei niż rodziny,które decydują się na adopcję. Trzeba na to czekać latami,mega długie spotkania z psychologami, kursy itp. Mam w rodzinie osoby,które adoptowały. Z chęcią wzięliby jeszcze jedno dziecko,bo ich na to stać ale jak mówili o tych papierach i samych procedurach to się nie dziwię,że nie chcą znów tej nerwówki. 🤢

Co do samopoczucia- jestem tak spuchnięta,mówię Wam. MASAKRA.
Nogi jak balerony,palce jak parówki i jeszcze drętwieje mi prawa ręka. Wyczytałam,że to normalne w ciąży zwłaszcza po nocy. Ogólnie nie mogę już na siebie patrzeć 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zaliczyłam kolejny spacer z pieskiem i czekam aż się m. po nocce wybudzi.
Wtedy pójdę myć głowę i doprowadzić się do porządku co by teściowej nie wystraszyć 🤪
Tynka ja bym wolała po sprzątaniu malować pazury, szkoda by mi było zarysować taki świeży lakier 😉
Agnese faktycznie niezłe towarzystwo 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny - jak się Wam nudzi, a siedzicie sporo przed kompem to można wziąść udział w takiej akcji http://canpolbabies.com/pl/bezpieczenstwo-produktow/przetestuj-produkty . i otrzymać za darmo matę edukacyjną - co prawda szału nie robi, ale jak za darmo jest szansa to czemu nie spróbować 🙂 Ja się wkręciłam od kilku dni 🙂
Można przy okazji poszerzyć wiedzę w dzieciowej tematyce 🙂 Wystarczy komentować Porady i znaleźć się w 10-tce najaktywniejszych w tym miesiącu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A u nas właśnie drobny śnieżek zaczął pruszyć 🙂 Ale jestem już głodna, ciekawe co Rodzice dobrego przygotowali na obiad - za godzinkę się przekonam 😁
A tak mi się chce barszczu ukraińskiego - jutro zrobię - wszystkie składniki mam w domu więc będę pierwszy raz eksperymentować z takim barszczem naturalnym a nie z torebki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sakerka a ja Ci zazdroszcze sniegu!!!!!!!!!!!! uwielbiam mrozy, moj N nawet za sniegiem sie stesknil 🤪 jak pojawia sie snieg to ja nadzwyczaj aktywna jestem i non stop na dwor bym wychodzila, spacery, zakupy, nawet z tramwaju rezygnuje na rzecz zapitalania na piechote 😎. U nas poki co sie nie zapowiadA... 😞
milego dnia Grubaski 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja już po obiadku...Dopiero wróciłam z zajęć....
Pisemny polski ocena 4,historia egzamin ustny ocena 4.....
Ale jestem szczęśliwa....W poniedziałek ustny polski i kolejne egzaminy dopiero 7 i 8 stycznia mam 🙂
Kochane musiałam się z wami podzielić swoim szczęściem 🙂
A mi się dzisiaj śniło,że mały mi stópkę wypychał a ja złapałam go za paluszki i je liczyłam 🙂
Evelcia super że u ciebie wszystko ok....
Marto jeszcze raz wszystkiego najlepszego dla Natalki 🙂
Monisia ale masz fajnie z tymi paczkami 🙂
Później was nadrobię 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha słuchajcie,wygoniłam swojego Męża na zakupy a co on mi przynosi (oczywiście oprócz spożywki) ? http://allegro.pl/emo-mukluki-eskimoski-kozaki-atmosphere-39-i2002094944.html takie same 😁
Najlepsze,że nie mówiłam mu o tym,że chyba musze kupić cos podobnego na teraz do śmigania. W butach wygladam przekomicznie, poczekam na śnieg dopiero je założę 😁 Nie dość,że mam teraz grube spuchnięte łydki to jeszcze te buty hahaha ale co tam,kupił mi je na ciuchlandzie za 10 zł,nowe z metkami 😁 Wiec nie gardzę 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze uważać 😉
Polecam Wam dziewczyny http://www.kwestiasmaku.com/ Fajne przepisy, zdjęcia fenomenalne. Może się skuszę i zrobię coś na święta? Chociaż gin mówił żeby się oszczędzać i święta spędzać u teściowej 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ahhhh ale teraz jestem zadowolona o tak --- > 🤪

zrobiłam sobie prawie 2 godzinny seans spa i czuje się świetnie, jak to nie wiele do szczęścia potrzeba 🙂

Justyna za te 10zł to nawet jak nie wiele wytrzymają to nie będzie żal a jeśli tylko ci będzie wygodnie to najważniejsze 🙂 poza tym współczuję ci bardzo tego puchnięcia, ale dasz radę jeszcze tylko niecałe 2 m-ce 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Justyna, maz odjechal z prezentem, nie dosc ze trafiony w dziesiatke 😎 to jeszcze powiem ci ze sa o niebo lepsze od tych zwyklych eskimoskow, naprawde. No i cena kosmiczna 😁 spisal sie na medal 🙂
Malwina, gratuluje dobrych ocen z egzaminow, widzisz, juz masz prawie z glowy 🙂
Tusiek, zazdroszcze spa, mi jest ciezko dupsko ruszyc raz na tydzien zeby nogi oskrobac no i smarowanie wieczorne brzucha to juz jak za kare a tu prosze, zazdroszcze mobilizacji 🙂 ja tam len jestem, nawet wlosy jak obcinam to krzycze do fryzjerki ze ja nie chce i nie zamierzm ich ukladac chociazby to mialo trwac 5 s. 🤪 🤪 🤪 tak wiec podziwiam i szczerze zazdroszcze 😉
dziewczyny, dzisiaj w centrum handllowym widzielismy w wozeczku malenstwo 10-cio dniowe, stalam z N jak debil i oczu odwrocic nie moglismy na chwile od niego. W koncu moj maz zaczal wypytywac ile ma itd, normalnie jak kosmici co dziecka na oczy nigdy nie widzieli 😉 ajjjj, juz niedlugo 🙃 🙃
poza tym przeszlam chyba z 5 km albo i wiecej dzisiaj i jestem z siebie mega dumna, bo nawet mnie nic nie boli, tylko krzyz na sam koniec sie odezwal a teraz jak nowo narodzona 🙂
a pod choinke zazyczylam sobie od Mikolaja lozeczko dla Azizka i gruby koc (oczyiscie tez dlA synusia). Nic wiecej mi nie potrzeba do szczescia ☺️
Milego wieczorku Brzuchatki 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mi moja siostra dziś powiedziała,że odda mi pościel do łóżeczka,koleżanka odda mi matę edukacyjną i żałowała,że wcześniej nie gadałyśmy bo bym miała huśtawkę Fisher Price...
Ja będę kupowała cieplutki kocyk akrylowy dla synka 🙂
No i jestem przeszczęśliwa z tych prezentów od znajomych i sióstr...
Kochane nie rozmawiałyśmy na forum chyba jeszcze o tym....Rodzicie same czy z mężami?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Evelcia, to my obgryzamy pazury, a Ty zakupy robisz 😉 Żartuję oczywiście. Super, takie alarmy szpitalne własnie lubię 🙂

Malwina, zdolniacha z Ciebie. Oby tak dalej i będziesz mieć świety spokój. Gratuluję.

Tynka, z tymi obrzękami to normalne, bo woda się gromadzi. Ale jak wstajesz rano dalej opuchnieta to nie jest dobrze. Jak masz ciśnieniomierz to kontroluj sobie ciśnienie. Rano powinnaś wstać normalna, a na wieczór obrzeki sa normą. Buciorki super. Zamieńmy się na mężów 😁
Z kwestii smaku korzytałam kilka razy, uwielbiam tę stronę. Druga to mojewypieki.blox.pl

Martunia, zazdroszczę Ci tego spa. Ja moge pomarzyć.Dzisiaj robiłam sobie spa w łazience z gąbką i żelem CIF 🤢

My dzisiaj sprzatanie i zakupy. W sumie nie czuje sie bardzo zmęczona.
Poza tym kupiłam w C&A body x2 dla synka (mój pierwszy zakup :huh 🙂 i piżamę dla Natalii.

Zapomniałam Wam napisac, że jak mi sie dzisiaj w nocy udało wreszcie zasnąć jak Bóg przykazał to miałam zrąbany sen. Mój synek urodził się bez nosa... nie było nawek dziurek. Wszyscy mi gadali, żebym się nie martwiła, że zrobią mu nos, wystarczy operacja plastyczna, a ja mówiłam wszystkim, że mnie to nie obchodzi, że teraz synek wygląda po prostu okropnie 😮 😮 😮 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Malwina, ja z mężem. Jak rzuciłam propozycje, że może on zostanie z Natalią, jakby moja mama nie przyleciała w porę to ten stwierdził, że nie da mi rodzić samej. Koniecznie chce znowu byc ze mną. Dla niego to przeżycie.

Ja uciekam już. Dobrej nocy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...