Skocz do zawartości

Mamusie na luty 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Witajcie ponownie 🙂 Kurczę nie spałam chyba od 2-5:30 🤨
Najlepszy sen oczywiście 5:30-9:30 😉 Teraz się muszę odmulić 🙂
Trzymamy kciuki za Aleksandrę i Innicone 🤪
Agnese - moja waga sprzed ciąży jest o wiele większa niż Twoja ciążowa 😉
Ale co.. czy ktoś mówił, że spasione świnki nie mogą rodzić ? 😉 Więc nie przejmuję się aż tak bardzo i będę ostro walczyć mając już Synka przy sobie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam dziewczyny!!!!
No to dzisiaj dalej dzień trzymania kciuków Za Kamilę żeby Ada wreszcie wyszła 🙂 no i oczywiście za Aleksandrę żeby Szymon wyszedł zdrowiutki i wróciła wreszcie do nas
Ja na szczęście zmieściłam się w normach i jednej i drugiej tabelki uuffff..... 🙂
Ale od jakiegoś miesiąca waga stoi mi w miejscu jakiś kilogram w ta i w tą się waha więc jest Oki!!!!
No to idę się wykąpać a później siadam do książki bo mnie wciągnęła jak cholera 🙂
Konefka czekam na Twój dzisiejszy poród 🙂 i na wieści o wózeczku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Fajnie masz Olcia z ta waga.
Ja mam wszystkie ciuchy roz. 36 i 38, wiec albo schudne, albo nie bede miala w czym chodzic. Moze i to tez bedzie mobilizacja. Ja jeszcze po kolacji, dopycham sie czekolada, chipsami, a na koniec by nie miec wyrzutow sumienia, pomranczami. Rano zjadlam jogurt z kawalkami czekolady. A potem sie dziwie, ze tyle do przodu. 😁 😁 😁
Konefka chyba szyje posciel. 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

😆 Agnese zrzucisz raz,dwa. Wszystkie te rzeczy,które jesz teraz są ZAKAZANE w ciąży. Pozostaje kilkanaście bezpiecznych produktów,więc zlecisz z wagi. Z resztą nie ma nawet czasu zjeść przy dziecku. Mój zasnął jakies 15 minut temu,ogarnęłam mieszkanie bo o 11 przychodzi położna zdjąc mi szwy 🤢 Boję sie tego bólu 😞 ehhh...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No właśnie ja też myślałam że te w kroczu co nacinają to się same rozpuszczają przynajmniej tak jest u nas! co innego po cc ale po normalnym porodzie dają rozpuszczalne!!!
No Konefka masz racje mile widziany byłby taki wątek, ale trudno chyba będzie się przestawić z obżarstwa wszystkim co się da na kilka produktów 😞 😞 a zwłaszcza te nasze ulubione cytrusy ich na pewno nie wolno!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam teraz codziennie pizza bo potem nie będzie można 😉
Moja mama dzwoniła i mówi do mnie, że spać nie może tlko myśli co tu będzie mi gotować po porodzie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
O proszę Konefka to masz super 🙂 Ciekawe jak to u mnie będzie bo przecież nie będę gotowało sobie i Kubie osobno a moja mama niestety pracuje 😞 😞 😞 No nic zobaczymy 🙂
Ja też pożeram pomarańcze,mandarynki i jabłka tonami 🙂 Ale sezon na cytrusy się niedługo skończy więc damy radę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc Dziewczyny udalo sie dostac do neta 🙂 okazalo sie ze mam w sali monitor z klawiatura i z netem wolny bo wolny ale zawsze pozwolil mi nadrobic te dni co mnie nie bylo. Czuje sie dzisiaj lepiej, przede wszystkim dziekuje za trzymanie kciukow i gratulacje ! Dzisiaj juz jestm po prysznicu -sama sie wykapalam! i juz zjadlam nawet kromeczke chlebka z dzemikiem. Nasz synek jest przesliczny jutro wracamy do domku wiec wstawie fotke. Szczesliwa ze juz po dzisiaj sie wlasnie dowiedzialam ze mialam problem z miednica , ze niby za mala i nie moglo to sie skonczyc naturalnym porodem. Rozarcie tak jak juz Agnes pisala zatrzymalo sie na 8 cm i juz mialam skurcze parte na ktore bylo zdecydowanie za wczesnie. Wiec dali mi spokoj i po 15 godz skurczy zrobili mi ta cesarke. Bol jest teraz do wytrzymania, szczerze to po porodzie z silnymi juz skurczami to chyba zaden bol nie jest straszny 🤪 normalnie chodz e i jest oki. Azzuniek niestety ale nie dostaje ode mnie wyst ilosci mleka wiec walczymy jest dokarmiany (ale nie butla! tylko z mini kubeczka) wiec nie wie co to smoczek i butelka. A ja jestem dojona regularnie zeby wspomoc laktacje ktora jest kiepska po cesarkach. Musze tez pochwalic meza ktory byl ze mna caly czas i (niestety ) widzial wszystko z detalami ale byl dzielny i wspieral mnie caly czas. Raz tylko mu sie slabo zrobilo na chwile ale sie facet ogarnal 😉 spi ze mna w szpitalu i pomaga przy maluchu. Mialam wspaniala polozna, z powolania naprawde, porod opisze jak juz bede w domu. Ciesze sie ze juz po, i trzymajcie kciuki zeby mleczko w koncu zaczelo leciec jak trzeba. A ja trzymam kciuki za Aleksandre i Kamile, i oczywiscie KARINA MOJE GRATULACJE DLA CIEBIE I BARTUSIA!!!!!! mi tutaj tez powiedzieli ze nast porod tez cesarka nikt mnie nie zmusi do porodu sn. A wam dziewczynki cierpliwosci (ja wiem ze latwo sie pisze, ale... ) i wcale nic nie musi zapowiadac rychlego porodu, bo ja nie mialam ZADNYCH ABSOLUTNIE oznak, czulam sie zajebiscie i nic mi nie dolegalo. Tylko wieczorem krzyz mnie bolal od latania tyle godzin ale reszta jak zawsze 😉
Dzisiejsza nocke spedzam juz sama, wiec bede na biezaco Was podczytywac 😉
pozdrawiam serdecznie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Halo 🙂
Kurcze tylko ja mam problem, że tak mało przybieram 😞 nie wchodzę już w żadne kalkulatory bo tylko się denerwuje, wychodzi, że mam 4kg za mało, wszystko przez pieprzoną anemię! 😠
Plus taki, że wpierdzielam ile się da a waga w miejscu, gorzej jak po ciąży będzie efekt jojo 😮
To, która się dzisiaj rozpakuję?
Bo ja raczej nie, nic się nie zapowiada, dzisiaj w nocy pobiłam rekord wstawania 5 razy do toalety!!!
A mój maluszek jakoś dziwnie spokojny 😮
Wagą się nie martwcie, podobno bardzo szybko się chudnie i dochodzi do starej wagi, naszym przykładem jest evelcia 🙂
Ale mnie straszycie tym karmieniem 🤨 to może już teraz zacząć stosować jakieś kremy?
A u nas zimno brrrrrrr, agnes mój mały też czeka do wiosny 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to super,że już się podnosi- jest dzielna 🙂
Szwy zdjęte- nawet nie bolało aż tak bardzo. Zakładanie ich mocniej odczuwałam (mimo,że byłam znieczulona miejscowo,tam na dole) A rozpuszczalne to one były,ale porobno rozpuszczaja sie trzy miesiace i lepiej zdjąć je po 7 dniach. No i faktycznie lepiej- wlasnie siedzę na tyłku 😉
Agnese jeśli karmisz to cytrusy są absolutnie zakazane.Do pewnego momentu żołądek dziecka nie potrafi czegoś takiego strawić.Później delikatnie można próbować wprowadzać zmiany w diecie.

Konefka a dlaczego masz niby pizzy po ciązy nie jeść? Wystarczy samemu ją zrobić i wrzucić te składniki,które można jeść. Sos to raczej jogurt naturalny +delikatne zioła 😉 W zasadzie pozostaje tylko jeden problem z pizzą- czy będzie czas ją robić 😁

Monika GRATULUJĘ jesteś dzielna kobietka 😘
Najważniejsze,że wszystko skończyło się dobrze i Aziz jest już po tej \"stronie\" 😉
A z mlekiem się nie martw- przyjdzie,aż będziesz z niecierpliwością czekała aż Mały się obudzi i wreszcie go nakarmisz..albo stała nad zlewem i \"spuszczała\" mleko jak ja dzisiaj 😁

Co do cytrusów- też je pochałaniałam tonami a teraz po prostu nie mam na nie ochoty. 😉 http://jak-byc-mama.pl/2009/10/26/przykladowe-menu-dla-kobiety-karmiacej-piersia/ Znalazłam cos takiego, nie wiem dokładnie co tam piszą,ale mozna czytac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monia no to ty tam wypasik masz kurcze z mężem możesz cały czas być 😆 do tego internet na sali fiu fiu 😮
Fajnie, że się już lepiej kobietki czujecie 😆
Ja dziś dałam po robocie uszyłam córce pościel do wózeczka i 2 pieluszki różowe a niech ma 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karina super, że lepiej się czujesz
Monia Ty jesteś przegigantka 🙂 W szpitalu jeszcze na brzuszku siedzisz 🙂
A Twój mąż na prawdę dzielny facet!!! Super, że tak się sprawdził!!!
Dużo zdróweczka dla Was i oczywiście za mleczarnię kciukasy trzymamy 🙂
Tynka fajnie, że już bez szwów, widać że ulga wielka jak na własnym zadku możesz spokojnie siedzieć 🙂
Ja się dziś dziwnie czuję, trochę mnie plecy i biodra pobolewają 😞 Chyba pójdę spać......
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jeszcze się Wam pochwalę, że właśnie dostałam maila że wygrałam w konkursie Sopelka (Floslek) zestaw kosmetyków (łącznej wartości 57,50 zł) a w nim:
-Emulsja do kąpieli dla niemowląt i małych dzieci 250 ml,
-Krem pielęgnacyjno - ochronny dla niemowląt i dzieci 60 ml,
-Krem przeciw odparzeniom dla niemowląt i małych dzieci 50 ml,
-SOPELEK-Krem ochronny dla dzieci i niemowląt na zimę 50 ml)
Więc będzie co testować na Antosiu 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...