Skocz do zawartości

kwietnióweczki 2010 | Forum o ciąży


moniadad

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Hej dziewczyny,

Co do karmienia piersią i związanego z tym bólu brodawek to ja mam maść MAltan i uważam że jest rewelacyjna, mi niestety bepanthen nic nie pomagał.
Teraz nawet nie smaruję brodawek po każdym karmieniu tylko jak mi się przypomni i jest wszystko ok.

Ilonka od razu po wyjęcia maleństwa nie przykładają do piersi tylko najpierw mierzą itd i jak sie nim nacieszysz to przystawiaja. Mi nawet położna się spytała czy zamierzam karmić piersią czy nie.

Weekend taki piękny był że my spacerek za spacerkiem zaliczaliśmy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 99,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • klapoucha

    8708

  • emilka1986

    7194

  • Agatta

    10594

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
a u mnie bylo tak ze wyciagneli malego polozyli na piersi po minucie wzieli go zmierzyc i zwazyc i pozniej wrocil juz zapatulony w lozeczku i maz sie nim opiekowowal, bo mnie takie dreszcze zlapaly ze myslalalam ze go upuszcze 😜

co do bolu brodawek- lewa piers super troszke boli na poczatku ale maly ladnie ciagnie cycka, prawa piers - o moj boze- boli jak cholera na sama mysl jest mi zle, no ale trudno trzeba przystawic (wlasnie zaraz bede to robic, jak sie maly obudzi ) no i tez korzystam z bepantenu, pomaga!

przeczytalam w ulotce z tantum rosa, ze 1 na 10000 kobiet ma wysypke fotoalergiczna po zastosowaniu leku, wiec juz chyba wiem co mi jest, tylko dlaczego ja musze byc ta 1 na 10000 😮
na szczescie dzis uzylam ostatniej saszetki 😉

emilka urodzilas- jakos to przeoczylam, gratulacje!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja na jutro mam plan 😉
Wstane zjem wykapie sie pojde do banku podrodze zrobie oplaty
jakies male zakupy nastepnie do domku wezme sie za gruube sprzatanie
i zobaczymy wyprobuje metode Aneczki78 bodajze 🤔
Zaparze se liscie malin lykne wiesiolka i jak nic nie ruszy na wieczor to znaczy
ze se musze poczekac do konca a nawet dluzej ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dotis - niunia słodziak!

Iskierka - śpiąca fotka super; aż się oczka kleją 😉

Emilka - proponuję ci na piersi to, co za radą doradcy laktacyjnego zrobiłam ja (i super pomogło - bolące strupki na sutkach miałam tylko 2-3 dni) - smarowałam je często własnym mlekiem i wietrzyłam, tzn nie zamykałam klapek stanika.
No i bardzo istotny jest sposób przystawiania do piersi malucha, to jak on łapie brodawkę; naprawdę polecam wizytę w poradni laktacyjnej.


Trzymam kciuki za szybkie rozpoczęcie porodów u oczkujących brzuszków 😜 😜 😜 😜 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry 🙂

Ale miałam z rana musztrę 🙂 wpada Pani pielęgniarka łapie rękę mierzy ciśnienie potem ciągnie za sobą na krewkę i ktg 🙂 normalnie jak wojsko 😉 w między czasie...my tutaj czekamy jak zaczniesz rodzić a Wy nic 🙂 a ja odpowiadam że ja jak zacznę rodzić to tak po cichutku w kąciku usiądę i nawet nie będą wiedziały kiedy 😉 i przyjdę z maleństwem na rękach i powiem URODZIŁAM 🙂 to się Pani uśmiała 😉 ciekawe dlaczego 🙂

Porozmawiałam sobie wczoraj z położnymi na temat karmienia piersią i mnie pocieszyły że ja nie mam się co martwić bo mam ładne brodawki i nie będzie boleć karmienie...jak to powiedziały WYGLĄDAJĄ NA ZAHARTOWANE 😉 a ja się śmieję że to sprawka Męża...

Wczoraj urodziły się dwie nowe kruszynki...jedna o 21 48 🙂 bo mam sale koło bloku operacyjnego 🙂 czyli było cięcie.

Czekam sobie teraz na śniadanko...
Potem obchód i do domku jak będzie wszystko dobrze na USG i z wynikami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witojcie poweekendowo i wreszcie kolorowo a nie czarno bialo 😉
wczoraj to juz zygalam tymi obchodami w tv podziwiam rodzine za taki maraton i ta muzyczka w tle 😠 na szczescie to juz koniec 🙂
ilonka widze ze zaczynasz powaznie myslec o karmieniu piersia brawo 😘 bo chyba nastawialas sie na nie.
no ja w sobote wreszcie sie wyrwalam do ludzi a jak wrocilam do domu tesciowa trzyma malego i mowi zobacz mleko wrocilo (niby zart) ale mi juz wystarczylo zeby mnie wku*wic!!! wiec mowie synu powiedz nie mleko tylko kochana mamusia wrocila.
w ogole malemu sie cos porobilo i nie do zycia jest, spiocha tylko po 1,5 h ciagnie cyca non stop az mnie boli, najgorzej jest po kapilei zamiast pachnacy ubrany nakarmiony isc spac to robi nam wielkie oczy i cycca przez 3 h i w koncu pada. a najgorsze sa jego ostatnie ulewania czkawka i budzenie na kupe z piskiem by postekac i znow zasnac nie wiem czy tak sie nie dzieje przez te cholerne wit k i d, bo jak ich nie podawalam to nie bylo zadnego problemu.
mateczki karmiace zadam jeszcze raz pytanie jak wy te witaminki podajecie w jakiej postaci bo ja mam witak i witad strasznie to tluste moze dlatego po tym nie moze spac wije sie i marudzi 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wczorajsze werandowanie a jutro pierwszy spacerek
[URL=http://img94.imageshack.us/i/p4180035kopia.jpg/][IMG]http://img94.imageshack.us/img94/3937/p4180035kopia.jpg[/IMG][/URL]

a tu w stylu klapi mama babcia i prababcia (tescioa mojej mamy) druga prababcia zaniemogla na nozki i na 3 mietro sie nie wdrapala 😉
[URL=http://img504.imageshack.us/i/p4180037kopia.jpg/][IMG]http://img504.imageshack.us/img504/8908/p4180037kopia.jpg[/IMG][/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asieńka ja się wczoraj dowiedziałam że moja teściowa nie pojedzie na majówkę bo musi zostać bo mała się urodzi i nas z nią nie zostawi bo my rady sobie nie damy a ona ma duże doświadczenie 🤢:angry 😞 w czym ma to doświadczenie? że Jacka wychowała? rozpieściła! Przez moje ręce też niejedno dziecko się przewinęło i żyje do tej pory) Jacek jej przegadał do rozumu...wczoraj mieli niezłą rozmowę i Jacek jej powiedział że się do nas wtrąca i takie tam...coś czuję w palcach że i mnie dziś ta rozmowa czeka...moja teściowa powiedziała że chciałaby abyśmy zachowywali się jak jedna wielka rodzina i o wszystkim sobie mówili 😮 to ja do Jacka na to że za Mąż wychodziłam za niego a nie jego Mamę i rodzina dla mnie jest on i nasze Mała która niedługo się zjawi...i to samo powie dzisiaj Teściowej. I niech się focha i dąsa ja mam swoje życie a ona swoje i ja się w nie jej nie mieszam i nie mówię co ma robić.

Asieńka ja wciąż mam anty nastawienie i nie zrezygnuję z odciągania pokarmu i podawania w butelce lub zamrażania bo nie chce usłyszeć właśnie takiego tekstu jak Ty usłyszałaś...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...