Skocz do zawartości

kwietnióweczki 2010 | Forum o ciąży


moniadad

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 99,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • klapoucha

    8708

  • emilka1986

    7194

  • Agatta

    10594

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej dziewczyny.
Ja już po spacerku, w spadku dzisiaj dostałam siostrzeńca do opieki 🙂
Młody bawi się w żużel a ja zasiadłam z kawusią do brzuszka.
Jozo moje gratulacje synek śliczny 🙂
Mnie coś w nocy brzuszek bolał jak na okres ale od rana cisza i spokój.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aniulka ale masz przystojniaka. Te nasze marcowo-kwitniowe dzieciaczki są prześliczne, normalnie aż chcę się rozpakować 🙂 A tu lipa, tata dzisiaj do mnie dzwonił i znowu się przypomniał żeby do 12 wytrzymać 😁 😁 😁 😁 😁 I jak tu nie ulec dziadkowi 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie Mamuśki!!!

Nie mam kiedy do Was zaglądać... Maluszki dają mi nieźle popalić ostatnio, zwłaszcza nocami... Widzę, że rozpakowanych Mamusiek coraz więcej 🙂 Super! Życzę Wam wszystkim wytrwałości i cierpliwości ( szczególnie dla tych jeszcze nie rozpakowanych Mamusiek) 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Z tego co wiem to jeden wykres pokazuje bicie serca dziecka( w normie jest wykres między około 110 a 170) a drugi sprawdza czy występują u Ciebie skurcze i jeśli tak to jak często ( od 0 do 40 to brak skurczy). Tak mi tłumaczył lekarz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jeden z wykresów dotyczy tętna dzidziusia, norma to około 130-160 na minutę. Drugi wykres dotyczy czynności skurczowej macicy. Jeśli lekarz powiedział Ci że miałaś jedną górkę, to pewnie jeden skurcz w całym badaniu które trwa zwykle 20-60min. Nie podał Ci siły skurczu? Ja miewałam czasem regularne co 5 min nawet o sile ponad 130, a to są już porodowe, które potem się wycofywały bo zażywałam silne leki na podtrzymanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja zawsze sobie obserwowałam te cyferki na maszynie. Lekarz zazwyczaj komentował, a gdy zbywał pytałam według własnych interpretacji i się zgadzało. Jeśli powiedział, że ok to mu zaufaj, a na następnym ktg śmiało pytaj, powinien Ci zinterpretować wynik, nawet ten nie wykazujący czynności skurczowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam 🙂
melduje sie w dwupaku 😜 jeszcze jeden dzien i beda prawdziwe kwietniowki hihi bo teraz to tak wszystkie sie posypaly ze tylko duchem sa kwietnioweczkami 😜

kurde denerwuje mnie to ze nie idzie powrocic do ostatniego postu 😠 tez tak macie???

tak wogole to sliczne dzieciaczki widzialam jak sie nie myle to emilke i gutka 🙂 nic tylko tulic i calowac 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...