Skocz do zawartości

kwietnióweczki 2010 | Forum o ciąży


moniadad

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 99,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • klapoucha

    8708

  • emilka1986

    7194

  • Agatta

    10594

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Emilko czop sluzowy moze miec zabarwienie brazowe 🙂
CYTAT
Sygnałem zapowiadającym rychłe pojawienie się małego człowieka jest otwarcie kanału rodnego. Na kilka dni albo godzin przed porodem możesz zauważyć na bieliźnie zabarwioną krwią, nieco galaretowatą, wydzielinę - to czop śluzowy. Do tej pory pełnił on rodzaj korka, który zamykał wyjście z macicy i odgradzał dziecko od świata zewnętrznego. W ten sposób chronił malucha przed zarazkami. Nie oznacza to, że na kilka dni przed wyznaczonym terminem porodu musisz ciągle biegać do łazienki i sprawdzać, czy przypadkiem się nie pojawił. Wiele kobiet go nie zauważa. Jeśli zaobserwowałaś u siebie krwawe ślady na bieliźnie, zgłoś się do lekarza. Niech on oceni, czy akcja porodowa już się rozpoczęła. Warto to zrobić nawet, gdybyś po fałszywym alarmie miała wracać z torbą do domu.
Możesz zauważyć na bieliźnie dużą ilość gęstego śluzu (czasem lekko różowego albo brunatnego) - to czop śluzowy, który znajdował się w szyjce macicy i wysuwa się na zewnątrz, kiedy zaczyna się ona rozluźniać
Gdy szyjka uzyska gotowość do otwarcia podczas porodu, czop śluzowy zostanie wydalony. Może to nastąpić w różnych momentach (na kilka godzin przed rozpoczęciem porodu, na kilka dni, a nawet na tydzień przed porodem). Czop śluzowy jest śliski, elastyczny, bardziej gęsty niż surowe białko jaja kurzego, może być bezbarwny lub żółtawy. Zdarza się, że odpada równocześnie z odpłynięciem wód płodowych. Wody mogą wyciekać w sposób gwałtowny lub powolny. Ważne jest, aby umieć odróżnić czop śluzowy od wód płodowych (jeżeli wody zaczynają odchodzić, należy zgłosić się do szpitala, nawet jeśli nie ma innych objawów zbliżającego się porodu). Wody płodowe są konsystencji zwykłej wody, najczęściej bezbarwne i czyste. Jeżeli kolor wód płodowych jest zielonkawy, zawiadom o tym położną.
Przed wystąpieniem akcji porodowej może pojawić się u Ciebie biegunka. Będzie to naturalne dążenie organizmu do wypróżnienia przed porodem. Twój organizm może także w ten sposób uwalniać się od napięcia. Możesz wtedy odczuwać dreszcze i "roztrzęsienie".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
klapi po ilu dniach zaczelas wychodzic na spacerki? no ja mieszkam na 3 pietrze i jak wracalismy ze szpitala to juz maz stekal ze ciezko wiec mi pewnie bedzie lzej 😜
mam jeszcze pytanie do mamus w jednopaku, czy Wy za kazdym karmieniem jak dziecku sie odbije kladziecie je raz na lewym raz na prawym boku do spania, nam w szpitalu zapowiedzieli zeby tak malego dziecka nie chowac na wznak. no i w ogole ile wasze pociechy dziennie spia ile jedza itp.
napiszcie mi jeszcze co sie dzieje z areczkiem moni bo nie jestem w stanie doczytac,
tato zaraz wraca z aktem urodzenia dzidziusia, jego pierwszy oficjalny urzedowy dokument 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Emilka ja miałam to co Ty po ostatnim badaniu, z tym że u mnie zawiniła nadżerka podobno 🤢 Jak Ci nie przejdzie dzisiaj, to śmigaj z rańca do szpitala, nie zaszkodzi przecież, a będziesz spokojniejsza 🙂
Ok spadam obiada jakiegoś naszykować 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
skopiowalam 😁
co do kladzenia dziecka najlepiej klasc razn a jednym raz n a drugim bokup-mozna sobie robic takie waleczki z pieluchy tetrowej lub reczniczka i podfkladac aby dzidzia sie nie przewracala na\ plecki-po pierwsze kladac tylko na jednym boku mozna spowodowac ze dziecjku znieksztalci sie glowka-splaszczy na tym boku cio spi-na wznak-plaska glowa z tylu-napewno kiedys zauwazylyscie u dzieci niektorych dziwne ksztalty glowki w wieku 6-7 mcy,na wznajk tez troszke musi lezec ale trzeba sie starac aby w miare po rowno w kazdej pozycji spalo 🙂 🙂dziecko i ta uwidzi sobie jedna stroine-warto wtedy te waleczki zrobic i podlozyc aby nie mialo mopzliwosci przwrocebnia sie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejka ponownie po Małej drzemce 🙂 normalnie jak zobaczyam która godzina to sie przeraziłam 🙂 doczytałam was więc biore sie za robienie obiadku 🙂

ja też mam takie leki ze przegapie czopa :/ 🤪 🤪 no ale porodu to raczej nie :P 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wróciłam od lekarza. Mała waży już 3950, nieźle przytyła... przy wypisie miała 3360.

Asienka - ja Olwicie kładę po jedzonku raz na jednym raz na drugim boczku, tak w szpitalu zalecili i położna. W razie gdyby się ulało, jest to bezpieczniejsza pozycja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczynki,
wróciałm ze spacerku. byłam w rossmanie i nabyłam 2 pary skarpet w bartkowym rozmiarze - dla siebie 🙂
potem moze dostanie w spadku 😜
emilko, mnie wczoraj lekarz uprzedził, ze po badaniu moge nawet lekko krwawić i rzeczywiście do następnego dnia powinno to przejść. jeśli by nie przeszło lub zaczełabym krwawić mocno to miałam jechać do szpitala.
więc pewnie, jak mówi Morfi, moze to być po badaniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wróciłam od dżina..
..zbadała mnie "dogłębnie" i stwierdziła, że jeszcze spokojnie 2 tygodnie powinnam pochodzić..
..szyjka zamknięta, jeszcze się nie skraca..

..mam pływać i spacerować i więcej nie tyć..waga pokazała 92kg ☺️
masakra jakaś, ale wcale ciężko się nie czuję..przed ciążą ważyłam 78kg więc już byłam słoniątkiem, teraz jestem słonicą 🤪
ale po porodzie biorę się za siebie - to moje postanowienie poporodowe 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a ja juz wyczekuje jutrzejszej wizyty w szpitalu i zaczynam sie bac 🤨
bo ja nigdy w szpitalu nie bylam poza swoimi narodzinami i odwiedzaniem chorych, a na patologii ciazy mi sie kompletnie nie podoba, no ale coz ostatnia wizyta byla dwa tyg temu wiec musza mnie zobaczyc co mi sie tam ruszylo wiec jutro wyczekujcie smsow ode mnie.

emilka wrzuc jeszcze raz tabelke bo mam twoj numer, anki73 i ilonki, a z tego co widze to my mozemy razem sobie urodzic, wiec nie bede wam glowy truc 😁

na dzis planuje zakupy w tesco 😜 a zaraz ide ubrac lozeczko, zaloze kolderke itp 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...